atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Meždugorje Fatima u.c.
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.02 14:25:55
Tēma kristiešiem un visiem tiem, kas sevi uzskata par kristiešiem

Fatimas, Meždugorjes... kas tie par fenomeniem? Vai tiešām tur Jēzus Kristus Nācarieša māte komunicē ar ticīgajiem? Kāda ir Luterāņu oficālā attiexme?

Neizsakāmi pateicīgs būtu ja LELB runātspējīgā daļa izteiktos - t.i. Bīskapi, Mācītāji?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:19:35
Donachka
tā Raksti saka, bet konkrēta vieta man ir jāpameklē. ā, nu kaut vai tā par nabagu Ābrahāma klēpī.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:21:04
par Abrahama kleepi jau ir teikts tikai, ka dziivie nevar tikt pie mirushiem un mirushie pie dziiviem, kaut kaa taa. Bet to, ka luugt kopaa katrs savaa pusee nevar, taa gan nav tur teikts.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:26:53
Rausītis
Jēzus sarunājās ar Mozu un Eliju, un vēl - Dievs protams ir dzīvo, ne mirušo Dievs - kā Viņš pats sevi apliecina, Es esmu Ābrahama, Izāka un Jēkaba Dievs! dzīvo Dievs. bet tad visi šie vīri sen bija aizgājuši aizsaulē. nē, es neaicinu veidot kādas attiecības ar mirušiem, bet viņi varbūt ir vairāk spējīgi Dievu lūgt nekā mēs šeit, Dieva Vaigu neredzējušie.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 16:28:49
Sal.māc. 9:5 Dzīvie vismaz vēl zina, ka viņiem ir jāmirst, nomirušie turpretī vispār nezina vairāk nekā, tiem arī nav vairs ko algas gaidīt; pat viņu piemiņa aizmirstas. Tiklab laiks mīlēt, kā ienīst un dzīves iekārēs degt viņiem jau sen pāri, un mūžībā viņi nepiedalās vairs ne pie kā, kas norisinās zemes virsū .

nu re, ne mana vecmāmiņa, ne Marija vispār nezina vairāk nekā par to, kas šeit ar mums notiek. un ne viena, ne otra un nepiedalās vairs ne pie kā, kas norisinās zemes virsū

Abrahama kleepi jau ir teikts tikai, ka dziivie nevar tikt pie mirushiem un mirushie pie dziiviem
nu, ja, šie vārdi vien liek spēcīgi apšaubīt visas Marijas parādības.

S.R. Jēzus sarunājās ar Mozu un Eliju
tas bija saistīts (zinātāji lai mani palabo) ar Jēzus godības parādīšanos, kuru pārējie redzēs tikai pie augšāmcelšanās. neredzu nekādu pamatu, lai Marijas vienas paša parādīšanās kaut ko izteiktu par Jēzus godību.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.04 16:32:18
Lūgt, pielūgt un kalpot var tikai Vienu Kungu. es Mulderim varu teikt - palūdz par manu vajadzību, vai tādēļ es esmu sākusi viņu dievināt?

Tātad Dievs Vecajā Derībā par velti cepās... jo elkdievība pēc tevis sanāk nav iespējama principā! Jo loģiski tač, ka nav iespējams pielūgt Zelta Teļu, jo viņš nav Viens Kungs! Tātad par velti Mozus nomaitāja tos mudakus kas Zelta Teļu pielūdza, jo šamais tak nav Vienīgais Kungs, tātad nemaz to nevar pielūgt, tad ko šie tur darīja... vai tā? Tad kas bij tā darbība, attiexme par ko VD Dievs regulāri cepās. Kas IR elkdievība pēc būtības tavuprāt?

Tātad, vai "godināšanu" no "pielūgšanas" atšķir tas objekts pie kā mēs vēršamies. Ja tas ir Dievs - tad pielūgšana, ja tas nav Dievs, tad tā ir godināšana?
A ja tas ir pagale?

Piemēram Cefanijas 1:

4 "Es pacelšu Savu roku pret Jūdu un visiem, kas dzīvo Jeruzālemē; Es iznīcināšu no šīs vietas to, kas palicis pāri no Baala, elka dievu kalpu vārdu līdz ar priesteriem,
5 tāpat arī tos, kas uz jumtiem pielūdz debesu pulkus , pielūdz tos un tomēr zvēr kā pie Tā Kunga, tā arī pie Milkoma,

Vai ir iespējams pielūgt Debesu Pulkus saskaņā ar Dieva Praviešu vārdiem? Tātad "pielūgšana" neizriet no tā KO pielūdz... tas ir kaut kas cits! Kas?
Un kā tā atšķiras no godināšanas?

Lūk tev mājasdarbs - noskaidrot pie sava priestera, ar ko pēc būtības atšķirās pielūgšana no godināšanas. Jo kā redzam, tas neizriet no tā dabas uz ko šī darbība tiek vērsta, Bibliski var pielūgt gan Dievu gan radību gan beigtus akmeņus vai pat abstrakcijas... Tad kā īstenticīgajam izvairīties no elkdievības un kā ievērot 1o bausli, ja nav skaidrs kura tad darbība ir šī par ko Dievs runā 1ajā bauslī?
Donachka
# Labojis Donachka: 2008.06.04 16:35:15
Mulders
A ja es tev paluugshu - Mulder, paluudzies te par vienu manu probleemu kopaa ar mani, vai tas noziimees, ka es tevi pieluudzu?
***
iisti nesaprotu kaa tur ir ar tiem Kristuu aizmigushajiem, bet es arii visaadaa zinjaa labaak luudzu dziivo braalju un maasu paliidziibu aizluugshanaa.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:40:30
Donačka, es vispirms gribēju no S.R. dabūt skaidru atbildi, lai viņa paskaidro kas ir pielūgšana pēc būtības un kas ir godināšana un kā tas atšķiras... Jo No Rakstiem kā jau teicu - var pielūgt dajebko... S.R. saka, ka pielūgt var tikai Dievu... šeit S.R. vārdu "var" saputro ar "drīxt". Protams, ka drīxt tikai Dievu, bet VAR arī pagali! Tādējādi... kas skaitās elkdievība... kad kāda rīcība kvalificējas par alkdievību?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:46:35
Mulders
po prostomu man liekas , ka ir taa - kas tavaa dziivee ienjem vislielaako vietu un uz ko tu dikti paljaujies - tas ir elkas. Muusdienaas taa noteikti nav pagale, driizak - darbs, nauda, sociaalais statuss un tamliidziigi. Vai Marija ir taa uz kuru katolji visvairak paljaujas...hmmm...domaaju, ka gan jau ir kaada dalja, kura ta domaa, tomeer starp maniem draugiem laikam taadu nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:54:34
Donačka, piemēram skābeklis un ūdens?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:55:55
Mulders
Skaabeklis un uudens nav tava izvele. Runa ir par izveeli.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:58:22
Mulders
to jau zin katrs svētdienskolas bērns. kad mums ir elks, viņs aizstāj Dievu, tas var būt arī televizors. vai cilvēks konkrēti pielūdz televizoru? taču nee. tādēļ esiet uzmanīgi, jo elks var paslēpties tik viltīgi, ka pat aci nepamirkšķināsit un esat jau elkukalpi.
par izraēļiem Dievs cepās tādēļ, ka viņi patiešām kļuva neuzticīgi, pielūdza gan Viņu, gan drošības pēc arī kaimiņtautu dievus - ražas un kādusturvēl dieviņus. tas pats būtu sakāms par kristieti, kurš iet baznīcā un lasa horoskopus, tic māriņām un laumiņām u.tt. lūk, tie ir elki., tā ir elku pielūgšana. tos novienādo līdzīgi ar Dievu un pielūdz. Mariju nenovienādo līdzīgi ar Dievu.viņu godina kā Jēzus māti. kas ir godināšana? cieņas un mīlestības izpausme, manuprāt. bet es patiešām skolā pavaicāšu godināšanas definīciju, lai tā lieta vienreiz ir skaidra. vai nu atbildēju vai nee?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.04 17:02:20
S.R. ne tikai godināšanas definīciju, bet pajautā "elkkalpības/pielūgšanas" definīciju un galvenais ar ko šīs abas atšķirās! Lai cilvēks var ar šo instrukciju pieiet pie cilvēka un pārbaudīt - vai viņš ir elkos vai nav elkos!

Tātad tavuprāt nav iespējams pielūgt cilvēkus, piemēram Imperatoru, bet tikai Godināt. Bet Senie Romieši tieši tāpat arī godināja Imperatoru! Nu Godināja... nevis pielūdza. Cienīja... kas slikts? Izrādīja mīlestību! Bet nezkamdēļ pirmie Kristieši to uzskatīja par pielūgšanu... Kā tā?

Tālāk tu saki - Aizņem Dieva Vietu!

Nu tātad... ja Marijai tiek veltītas 10 lūgšanas bet Dievam 2as lūgšanas, vai tas kvalificēsies kā Marijas pielūgšana?

Jeb ja Marijai veltī tu 9/10 daļas savu pārdomu, laika un komunikācijas, bet Dievam 1/10 vai tas ir vai nav Marijas likšana Dieva vietā?

Nu un tu teici "Aizstāj Dievu" - Ko tu ar to saproti? Kā kaut kas var aizstāt Dievu? Kā tas izpaužas praksē?

Kā būtu ar tavu salīdzinājumu ka tu saki ka Izraēļi vēl "drošības labad" citus Dievus palūdza. Tātad... kā ir tad, ja mēs lūdzam Dievu, bet drošīabs pēc palūdzam arī Svētos? Kāda ir atšķirība šīm abām darbībām?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.04 17:07:13
Mulders
Imperators pasludināja sevi par dievu un tādā veidā lika sevi pielūgt nevis godināt.
cik es pazīstu katoļus,(drošivien vairāk nekā tu tad nevienam no viņiem Marija nav dievs tici man. bet ja gribi, tici savām iedomām. tava izvēle.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 17:10:15
S.R. tātad vārdiņš "Dievs" izsķir visu?

Tātad Televizors nevar būt elks, jo nedz televizors to pasludina par Dievu nedz televizora veidotājs to uzskata par Dievu! Tātad sanāk tomēr, ka elkdievība nav iespējama, jeb ir iespējama tikai tad, ja tieši un skaidri tiek paziņots - šitais dēlis ir mans Dievs! Nekāda citādākā veidā elkdievība neizpaužās? Un tādējādi es varu godināt dajebko, svarīgi, lai es nepasaku, ka to ko es godinu es uzskatu par Dievu... tad viss ir kedās? Un tad Donas skaidrojums neder... jo nauda, izklaides utt netiek definētas par Dievu, tātad tā nav elkdievība! Sanāk, ka cilvēks var izpildīt 1o bausli vispār Dievu nepieminot?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 17:13:30
Mulders
"nepiespiedīsi" tu viņus atzīties tajā, ko viņi nesaskata. viņi patiešām nedomā, ka pielūdz Mariju. esmu šo S.R. atbildi ļoti daudzas reizes saņēmusi, viņi visi argumentā tieši tā kā S.R.. viņi vienkārši neredz to, uz ko tu norādi.
labi, lai tā būtu (un tā var būt), ka viņi patiešām nepielūdz Mariju. Bet vienu es nesaprotu tik un tā - kamdēļ tā visa padarīšana ar Mariju ir vajadzīga, un kādēļ viņas godināšana (lai būtu katoļu izpratnē ) it tūdaļ jākabina klāt Dieva godināšanai Tēvreizē. es nesaprotu ko nozīmē vārdi "esi sveicināta", kas ir veltīti mirušai personai. kādēļ mēs lūdzam Tēvu, apliecinam Viņa valstību, spēku un godību un tad, hops, viena persona (ticības piemērs savā dzīves laikā), kas nu jau mirui tiek sveicināta. kāpēc neviens vinu nesveicināja, nu piemēram 958g.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.04 17:18:57
Rausītis... Bet te jau tas prikols iraid!

It kā Marijas godināšana nu ok... godinām visus Svētos, Mariju var arī ja vajag kvalificēt par vissvētāko utt utjp! Es gan ensaprotu to svētuma gradāciju, bet po!

Prikols jau tajā, ka, kā te tika piezīmēts, tu nevari kļūt par RKB adeptu, ja nepieņem Marijas dogmas... a huļi vispār kādas dogmas par kādu Cilvēku? Nu lai Marija dzīvo... kāpēc mana attiexme pret Mariju ir būtiska lai es varētu veidot attiecības ar Jēzu Kristu. Vai tad pēc RKB sanāk, ka es nevaru iet pie Jēzus Kristus (kļūt par Kristus Baznīcas locekli) ja pirms tam nenolieku exāmenu Marioloģijā? Kur loģika? Kur tādas prasības Rakstos? Vai Rakstos ir kāds piemērs, kad tiek atraidīts kāds ticīgais viņa attiexmes dēļ pret jebkuru no svētajiem? Ja pavēro Pāvila misiju, dažkārt vispār viņs sludina fruktiem, kas pat dzirdējuši nav par Jūdu praviešiem, un tomēr viņš sāk ar Jēzus Sludināšanu, Mariju vispār nepieminot!

Kā tad tā sanāk - pirmajos gadsimtos KRistieties varēja būt par katoli par Mariju zinot vin tik, ka viņa nevainīga būdama Kristu dzedmēja, bet šodien tev ir vesels lērums prikolu par Mariju jāzin lai tu vsipār varētu pie Dievgalda tikt... pilnīgs absurds! Sanāk ka Marija nostājas starp mani un Kristu!
Es paredzu ka nākamajā Vatikāna koncilā Marija tiks pasludināta par līdzpestītāju un starpnieci, tās kļūs par Dogmām... un RKB būs pavisam starp ticīgajiem un Kristu iedzinuši šo Marijas mietu!

Rausīc, pietam es jau negribu izspiest atdzīšanos - zinu ka nevarēšu! Taču naivi ceru izraisīt RKB adeptā domāšanu, kas viņiem, šķiet ir aizliegta... jo kā var redzēt pie mūsu draudzenes S.R. par visbriesmīgāko Luterāņu grēku RKB adepti uzskata sava prāta lietošanu Rakstu lasīšanā! Vot Dievs tev dāvā prātu, ar kuru vēl pavēl arī citstarpā Dievu mīlēt, un tad izrādās, ka pati Dieva Baznīca saka - aizmirsti - nelieto savu Prātu, kad Dievs ar tevi caur Dieva Vārdu runā! Nu... man šitais apaļais kvadrāts galvā nesavietojas!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 17:23:50
Mulders
Es paredzu ka nākamajā Vatikāna koncilā Marija tiks pasludināta par līdzpestītāju un starpnieci
nu traki. cik daudzi katoļi zinās, ka Vatikānā ir koncils un kas tajā tiks pasludināts. Mariologi droši vien svinēs, bet iespējams liela daļa neko neuzzinās, toties tas pamazām ieguls cilvēku prātos un skat, pēc vairākiem gadiem vispār neviens neko nejautās.

Bet ar to pielūgšanas un godināšanas vērdu spēli ir tāpat kā ar sieviešu ordinēšanu un geju laulļibu atzīšanu. es nezinu kā un negribu zināt, bet liberālteologu smadzenes ir tā izskalotas, ka viņi nesaprot, ko viņiem aizrāda un viņi visā pārliecībā tic, ka ir patiesie kristieši, kuriem ir jācieš mūsu tumsības un ļaunuma dēļ, jo mēs neko nejēdzam no Kristus mīlestības.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 17:33:35
Rausītis var jau savādāk jautāt, tik tas būs mazliet formāls un jāskatās uz pirxtiem

Pieņemsim, ka pielūgšana tas ir "Godināšana + Kaut kas" Jo skaidrs, ka Dievu mēs godinām... Bet ir vēl kaut kāda komponente, kas godināšanu padara par pielūgšanu... Kas ir šī komponente!

S.R. paģēr, ka šī iztrūkstošā komponente ir deklarācija, ka objekts ir Dievs no vienas vai otras puses. Tas ir, ja mēs godinām kaut ko, kas pats sevi pasludina par Dievu, mēs pielūdam. Jeb otrādi, ja mēs ko godinām un sakām, ka tas ir Dievs, tas kvalificējas par pielūgšanu!

Tad šī iztrūkstošā komponente ir "Tas ir Dievs, ko Godinām" papildinājums!

Bet tad uzreiz ir dabīgs jautājums - ko sevī nes šis vārds "Tas ir Dievs"? Kas ar to tiek saprasts?
Kristietim Dievs identificējas exkluzīvi ar Radītāju. Ja ir Radītājs, tad ir Dievs, ja ir Dievs, tad ir Radītājs. Taču kādam citam "dievs" var nozīmēt ko citu, jo ir skaidrs, ka Romieši tač neuzskatīja Imperatoru par Pasaules Radītāju, kā arī daudzus citus dievus, un tomēr viņus pielūdza!
Tātad ir kaut kas, kas tiek implicēts ar šo "Tas ir Dievs"

Tad nu gribētos no RKB adeptiem šeit dzirdēt, kas tiek saprasts ar šo "Tas ir Dievs" lai varētu teikt, ka šeit mums ir darīšana ar Pielūgšanu vai tikai ar Godināšanu. Ko sevī ietver šis "X ir Dievs" lai tas darbotos gan pie Imperatora gan pie citu Dievu pielūgšanas!

Iļi paša vārda fonētika "Dievs" izšķir visu?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 17:52:49
Mulders
Tātad ir kaut kas, kas tiek implicēts ar šo "Tas ir Dievs"
ja es tevi pareizi sapratu, tad tā arī katoļiem sanāk - kā kristieši viņi pielūdz trīsvienīgo Dievu, bet Mariju godina, jo viņa pati sevi par Dievu nav nosaukusi un to nedarīs arī neviens katolis.

Bet, protams, arī neviens no Donachkas minētajiem " darbs, nauda, sociaalais statuss un tamliidziigi" nav sevi nosaucis par Dievu un arī neviens no cilvēkiem to nedarīs. bet tie tomēr var kļūt par elkiem.

tu jau pats uzdevi jautājumu, kā tur vari pateikt, ka tas ir elks un donachka atbildēja - uz ko paļaujas tava sirds. nav jau citas mērauklas. Līdz ar to sanāk, ka daļa katoļu, tie kas paļaujas uz Mariju ir nomaldījušies elkdievībā, bet daļa vienkārši, nedomājot (Mulderam sejā parādās smaids) skaita līdzi "esi sveicināta".

manuprāt, tas tiešām ir nedomāšanas dēļ, jo tā vārdu spēle ar pielūgšanu un godināšanu, viņiem ( jāsaka arī man pirms vairākiem gadiem) šķiet pietiekami argumentēta - no sērijas īsti pārliecinoši nav, bet arī formāli, ko iebilst arī nav.

bet neviens nespēj pateikt, kāpēc vispār vajag pielūdzot Dievu, vienlaicīgi arī godināt Mariju? no Rakstiem mēs zinām, ka točna ir Dieva vīri bijuši, kas dzīvi debesīs uzņemti, bet viņus neviens negodina un arī ar lūgšanām pie viņiem nevēršas.

ok, mūs tāpat neviens vairs nelasa
nu labi vēl drusciņ iz Dr. M.Lutera
Vēl neviena mirušā dvēsele nav parādījusies redzamā vai dzirdamā veidā; Dievs arī negrib, lai tās mums parādītos. Jo šeit, Evaņģēlijā tu redzi, ka Ābrahams negrib ļaut bagātajam vīram cerēt, ka mirušais nāks mācīt dzīvos , bet norāda uz Dieva Vārdu, kas rakstīts 5. Mozus 31, un saka: “Tiem ir Mozus un pravieši, lai tie tos klausa.” Tā Ābrahams ielūkojas piektajā Mozus grāmatā un atgādina mums šo Dieva pavēli: “Tev nebūs jautāt mirušos.” Tādēļ tā ir viena vienīga velna māžošanās, ja daži māca saukt garus, lūdz noturēt daudzas mises, doties svētceļojumos un darīt tādus vai citādus darbus, lai gari parādītos apskaidrotā veidā un tiktu atpestīti. Tā velns izplata savus maldus, kas aizved cilvēkus projām no ticības un pievērš darbiem, likdams iedomāties, ka darbi spēj paveikt tik lielas lietas. Tā piepildās Sv. Pāvila pravietojums 2. Tes. 2: 10 - 11, ka Dievs ļaus pievilt neticīgos ar spēcīgām maldu mācībām un netaisnības līdzekļiem - tādēļ, ka tie nav uzņēmuši mīlestību un patiesību, kas būtu tiem atnesusi pestīšanu.

Tādēļ esi gudrs un zini, ka Dievs nav gribējis ļaut mums zināt, kas notiek ar mirušajiem. Tas tādēļ, lai mūsos paliktu vieta ticībai un Dieva Vārdam;

Un, ja arī tā tomēr būtu dvēsele vai labs gars, tev tomēr no tā nekas nav jāmācās, nedz tam kas jājautā, jo Dievs to ir aizliedzis. Viņš sūtījis mums pats savu Dēlu, lai Viņš mums mācītu itin visu, kas mums jāzina; un, ko Dieva Dēls nav mācījis, tas arī nav jācenšas uzzināt. Mums pietiek ar svēto apustuļu mācību, ko Kristus ar šo mācekļu mutēm mums sludinājis.
patriots
# Iesūtīts: 2008.06.05 09:25:28
S.R.
Labprāt nocitētu, bet nu ir gadi desmit pagājuši. Varbūt izdosies atrast!?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 199 , pavisam kopa bijuši: 4005