atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Husa godināšana Pareizticībā
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.29 09:47:59
Pareizticībā ir cilvēki kas uzskata Husa darbu kā Ortodoxijas darbu. Husam ir veltītas ikonas! Huss ir sadarbojies ar Prāgas Džeromu, kas vēlāk esot kļuvis par Pareizticīgo Latvijā.

Šeit vairāk http://www.unicorne.org/orthodoxy/hiver2004/johnhus.htm
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:08:33
Kristietībā tiešām tāda nekad nav bijusi.

Nekur tāda nav bijusi un nav
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:14:46
Mulders
Pie krišnaītiem esot. Pie visādiem citiem hinduistiem nu budistiem esot.
Ķēdei tiek piešķirta milzīga nozīme.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.29 11:19:45
Pie krišnaītiem esot. Pie visādiem citiem hinduistiem nu budistiem esot.
Ķēdei tiek piešķirta milzīga nozīme.


Nu Krišnaītu vecums etaki cik 70 gadi būs?

Un vai tur ir iespējams pārliecināties, ka šodien tie tic tam, kam ticēja vakar viņu senči? Kā par to pārliecināties objektīvi? Kā arī... tu teixi, ka hinduismā un budismā nav nekādu novirzienu kas savā starpā kaujās par to, kuram ir pareizāka izpratne? Tu uz kādas Planētas dzīvo?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:27:32
Mulders
Krišnaītu vecums etaki cik 70 gadi būs?
Prabhupādas vecums? Viņam bija pāri par 70, kad viņš devās sludināt uz Rietumiem. Tas bija kaut kur 60-jos gados.
Prabhupādam bija savs Skolotājs, tam atkal savs, ...

ka hinduismā un budismā nav nekādu novirzienu kas savā starpā kaujās par to, kuram ir pareizāka izpratne?
Budismā viņi tā nekaujas. Tur var mierīgi līdzāspastāvēt, tie ir vairāk kā dažādi ceļi uz vienu un to pašu mērķi.
Savukārt, "hinduisms", kā jau vairākreiz esmu teicis, dabā nepastāv.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:42:31
KN, bet arī Katoļiem katram ir savs skolotājs, katru ordinēja kāds cits!

Fīča jau tāda, ka tu nekad nezini vai tas ko tev stāsta šitais Uhi Švabrašvāns atbilst tam, ko viņam viņa skolotājs stāstīja. Tu tīri objektīvi nevari to pārbaudīt, tev tam jātic... un tad kad tu esi jau skolotājs, tad pēkšņi tev uz galvas uzkrīt ābols un tu saproti, ka tēze 1,2,3 nav pareizas un tu tās pielabo un māci tālāk un neviens nekad neuzzin, ka tas biji tu, kas kaut ko pielaboja
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:43:09

Katolji sadedzinaaja Husu? A kas sadedzinaava Servetu, koa? Kas pakaara Salemas raganas?


Ne Luterāņi
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 11:47:29
Mulders
Fīča jau tāda, ka tu nekad nezini vai tas ko tev stāsta šitais Uhi Švabrašvāns atbilst tam, ko viņam viņa skolotājs stāstīja.
A kāpēc lai neatbilstu? Ja jau šis ir sertificēts no sava skolotāja?
Te labāk ir skatīties dzenbudistus - neko šie daudz nestāsta, bet skolotājs lieliski redz to, ka māceklis ir sapratis.
Vai tad tu neesi nekad nevienu apmācījis? Tiešām neredzi, ka cilvēks saprot? Un kāpēc lai tas cilvēks pēkšņi pārtrauktu saprast? Ņem kaut vai programmēšanu kā piemēru. Apmāci tu kādu cilvēku, redzi, ka viņš visu saprot, māk. Kāpēc lai vairs pēkšņi vairs nemācētu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.29 11:53:37
A kāpēc lai neatbilstu? Ja jau šis ir sertificēts no sava skolotāja?

Es neredzu iemeslu kāpēc lai atbilstu. Nu tu uzticies sertifikātam, tieši tamdēļ tev var ieborēt dajebko... ja sertifikāts, tad ko... nemaldīgs godīgs labs un tumsā spīd? Tb necilvēks?

Te labāk ir skatīties dzenbudistus - neko šie daudz nestāsta, bet skolotājs lieliski redz to, ka māceklis ir sapratis.
Vai tad tu neesi nekad nevienu apmācījis? Tiešām neredzi, ka cilvēks saprot? Un kāpēc lai tas cilvēks pēkšņi pārtrauktu saprast? Ņem kaut vai programmēšanu kā piemēru. Apmāci tu kādu cilvēku, redzi, ka viņš visu saprot, māk. Kāpēc lai vairs pēkšņi vairs nemācētu?


Nē nu vot es sapratu visu skaisti! Nu un... kā tas man spiež mācīt tieši to pašu un tieši tā arī tālāk!

Vot sapratu, ka šīs zināšanas ir tādas un tādas, izdomāju, ka mācīšu ko citu... sertifikāts ta man ir! Un mācu... vot sertifikāts man ir "Krutais Dzenbudists" - mācu es tālāk fufeli bet ar to pašu nosaukumu - tu tāds uzticīgs, uzticies šim sertifikātam un domā, ka es tev "Kruto Dzenbudismu" mācu! Un tālāk tu jau māci šo fufeli kā dzenbudismu!

Vot paskaties Rietumu "dzenbudistus" par viņiem "īstie dzenbudisti" smejās. Nu un es domāju tāpat vēl īstākie dzenbudisti smejās par "īstajiem dzenbudistiem"

A tu kā tāds duraks, esi bez iespējas pārbaudīt, vai skolotājs tavs nav tevi apčakarējis... viņš ta ZIN ko viņam stāstīja un ko tev stāsta, a tu nezini... tu zini tikai to ko tev stāsta, un domā, ka tas ir tas pats, ko viņam stāstīja

Kristietībā tas neiet cauri... Tur ikviens var izlasīt Rakstus un pārbaudīt, vai tas krutais skolotājs tev māca to pašu!

Un tieši tas RKB ļoti nepatika, ka viņu "pēctecības ķēdi" var pābraudīt jebkurš, kurš prot lasīt... un visniecīgākais lajs var pieķert priesteri mācot fufeļus, lai arī priesteris ir "sertificēts"!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:01:31
Ctulhu, KN zin par ko mēs runājam... Ja viņš uz to atsauksies, es teikšu AHĀ!
Bet KN mēģina argumentēt, ka tos 1000 gadus, kad Textu nebija, tad no mutes ausī nodotās zināšanas nav mainījušās un tamdēļ redzkā Hinduismā/Budismā viss ir kedās!

Tur gan šie izlāpās, ka uz vienu un to pašu mērķi ved dažādi ceļi... tādējādi viņam atkrīt vispār jautājums par sektām un novirzieniem, tik tad es nesaprotu jēgu referencēties uz "pēctecības ķēdi" ja tā tāpatas negarantē ka mācība nesazarosies un neveidosies sektas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:15:16
Mulders
Nē nu vot es sapratu visu skaisti! Nu un... kā tas man spiež mācīt tieši to pašu un tieši tā arī tālāk!
Kāpēc ne? Tev, piemēram, iemācīja programmēt, redzēja ka tu māki, un piešķīra tev ProgrammēšanasSkolotāja titulu. Kas tevi spiež sākt mācīt kaut ko citu nekā to, ko tev mācīja?
Atceramies, ka runa iet par Mācību, kas tiek dota no augšas un tāpēc nekādi uzlabojumi un papildinājumi tai nav vajadzīgi.

izdomāju, ka mācīšu ko citu... sertifikāts ta man ir!
Kāpēc tev jāmāca savādāk? Viens no ķēdes principiem ir tāds, ka tu neko no sevis klāt neliec, bet tikai nodod Mācību tālāk.

Vot paskaties Rietumu "dzenbudistus" par viņiem "īstie dzenbudisti" smejās.
Tieši tāpēc ir jautājums - kas ir šo rietumnieku skolotāji? :-)

Kristietībā tas neiet cauri... Tur ikviens var izlasīt Rakstus
... un interpretēt tos pa savam! ;-)
Bet Raksti ir arī budismā un t.s. hinduismā.

un pārbaudīt, vai tas krutais skolotājs tev māca to pašu!
... jā, tu tā ņemsi un pārbaudīsi, kuram tad taisnība - pareizticīgajam vai katolim, tad atnāksi pie viņiem un pastāstīsi, un viņi tev piekritīs, ...
:-)

tieši tas RKB ļoti nepatika, ka viņu "pēctecības ķēdi" var pābraudīt jebkurš
Nav viņiem nekādas ķēdes, jo ķēdē ir jābūt dzīviem cilvēkiem, mācekļ mācekļiem. Ķēde nekad nesākas no kāda, kas lasīja Rakstus, lasīja komentārijus, tad daudz domāja, un izdomāja, ka "šitā".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:20:23
Mulders
KN mēģina argumentēt, ka tos 1000 gadus, kad Textu nebija, tad no mutes ausī nodotās zināšanas nav mainījušās un tamdēļ redzkā Hinduismā/Budismā viss ir kedās!

Budisms, škiet radās jau rakstu pasaulē, un tur nav 1000 gadu starpības.
Es nemaz nesaku, ka viss tur kedās, bet tikai to, ka tāda ķēde iedveš vairāk uzticības nekā kad kurš katrs no malas prātuļo, kā tad ir pareizi.

Tur gan šie izlāpās, ka uz vienu un to pašu mērķi ved dažādi ceļi...
Jāskatās uz būtiskajām kopīgajām pazīmēm. Ja atšķirības nav nozīmīgas, tad var pastāvēt vairāki ceļi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:21:58
Kāpēc ne? Tev, piemēram, iemācīja programmēt, redzēja ka tu māki, un piešķīra tev ProgrammēšanasSkolotāja titulu. Kas tevi spiež sākt mācīt kaut ko citu nekā to, ko tev mācīja?

Simts un viens iemesls... Kāpēc lai es tev mācītu to ko pac māku, tā tu to mācēsi un būsi neatkarīgs, man varis par apmācību nemaksāsi un kazi par mani labāks kļūsi un mani bez darba actāsi! Nini! Es pielūkošu, lai tu neiemācies neko tādu, ar ko varētu ar mani konkurēt! Ja nu vienīgi pierādīsi pilnīgi savu lojalitāti, kas protams, prasīs daudz prezervatīvus!

Atceramies, ka runa iet par Mācību, kas tiek dota no augšas un tāpēc nekādi uzlabojumi un papildinājumi tai nav vajadzīgi.

Aha... kā jau jautāju, tu uz kādas Planētas dzīvo?

Kāpēc tev jāmāca savādāk? Viens no ķēdes principiem ir tāds, ka tu neko no sevis klāt neliec, bet tikai nodod Mācību tālāk.
Tik mehānisma kā garantēt lai neviens neko nejauktos ķēdē iekšā ir kāds? Kristietībā tie ir Raksti... kas bij Hinduismā/Budismā, kad texta vēl nebija?

... un interpretēt tos pa savam! ;-)
Tik jebkurš var pārlasīt un paskat`tiites, vai tad tur tā sanāk... Kad daudzi cilvēki vienu un to pašu textu lasa, tad diverģences iespējas ir daudz mazākas... jo textu izmainīt ir daudz grūtāk, nekā, kad tev ŠvabraŠvāns ko māca, un tu arī to pēc tam pārinterpretē savādāk!
Nu klasiskais...
Dievs: Tev nebūs vārīt kazlēnu mātes pienā!
Mozus: Vai tas nozīmē, ka man nebūs jaukt gaļas produktus ar piena produktiem?
Dievs: MOZU, Tev nebūs vārīt kazlēnu mātes pienā!
Mozus: Vai tas nozīmē, ka man nebūs uz viena galda turēt gaļas un piena produktus?
Dievs: *&^*@#%^ Tev nebūs vārīt kazlēnu mātes pienā!
Mozus: Vai tas nozīmē, ka man pat jātur divas atsevišķas izlietnies, viena piena otra gaļas produktiem
Dievs: Zajebal... dari kā gribi!

Nav viņiem nekādas ķēdes, jo ķēdē ir jābūt dzīviem cilvēkiem, mācekļ mācekļiem. Ķēde nekad nesākas no kāda, kas lasīja Rakstus, lasīja komentārijus, tad daudz domāja, un izdomāja, ka "šitā".
Be tieši tas ir tas, ko RKB un PB runā par "roku uzlikšanas pēctecību" - tieši šī dzīvā ķēde un abas baznīcas var producēt jebkura sava priestera visu ķēdi līdz pat Apustuļiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:23:03
Ctulhu
fizikaa ira dazaadas skolas, nerunaajot par humanitaarajaam zinaatneem.
...vienpraatiiba vispaar varbuut nemaz naff nekaads pluss, ibo stagnaciju noziimee...

Tas ir, ja zināšanas tiek iegūtas, pašam pētot un meklējot. Taču reliģijā tiek uzskatīts, ka zināšanas nāk no Augšas, un tās ir nemainīgas, kā jau Patiesība.
Vēl, par stagnāciju: Matemātika attīstās tā, ka jau sasniegtais netiek izmests ārā vai pārrakstīts. Citas zinātnes laipo un iet līkloču, bet Matemātika pa taisni. Tā nav stagnācija.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:30:15
Mulders
Simts un viens iemesls... Kāpēc lai es tev mācītu to ko pac māku, tā
tu to mācēsi un būsi neatkarīgs, man varis par apmācību nemaksāsi un kazi par mani labāks kļūsi un mani bez darba actāsi!

Oksimorons, odnako. Mācība taču ir garīga un ar to netirgojās. Tu māci apmēram, lai kāds kļūtu par labu cilvēku, un ja viņš kādam iemācīs to pašu, tu necietīsi. Tā ir idejas izplatīšana, nevis tirgošanās.

Kristietībā tie ir Raksti... kas bij Hinduismā/Budismā, kad texta vēl nebija?
Kristietībā, par cik nekādas ķēdes nebija, pietika ar nedaudz gadiem, lai viss varētu būt izmainīts. Piem, evaņģēliji - tos nav diktējuši mācekļi, patiesībā pat to autori nav precīzi zināmi. Kā arī atceramies, bija čupa ar apokrifiem u.c. rakstiem.

tieši šī dzīvā ķēde un abas baznīcas var producēt jebkura sava priestera visu ķēdi līdz pat Apustuļiem!
Sertificēta ķēde? Kur var iepazīties ar tās pilnu posmu sarakstu?

Kad daudzi cilvēki vienu un to pašu textu lasa, tad diverģences iespējas ir daudz mazākas... jo textu izmainīt ir daudz grūtāk
Tekstu jau nemaina. Ja lasa daudzi cilvēki, tie apvienojās domubiedru grupiņās - kāda tur īpaša starpība?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:32:28
Ctulhu
A kaa no taa izriet, ka nemainiigas?
Tāpēc, ka to devis visas šīs sistēmas Autors, tā teikt, instrukcijas lietotājiem, un Autors zin vislabāk par saviem ražojumiem. Tāpēc arī instrukcijas nemainās.

`Patiesiiba` taapat visu laiku mainaas...
Mainās mūsu sasniegtais izpratnes līmenis, bet pati Patiesība nemainās.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:32:31
KarotesNav


Budisms, škiet radās jau rakstu pasaulē, un tur nav 1000 gadu starpības.

Pirmais rakstītais budistu kanons "Tripitaka" parādas 1.gs. p.m.ē, faktiski 500 gadus pēc Budas nāves, bet pirmie atsevišķi budismam piederošie teksti parādas valdnieka Ašoka (269-232 g. p.m.ē) laikā, tātad 250-300 gadu pēc Budas nāves.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 12:39:30
Oksimorons, odnako. Mācība taču ir garīga un ar to netirgojās. Tu māci apmēram, lai kāds kļūtu par labu cilvēku, un ja viņš kādam iemācīs to pašu, tu necietīsi. Tā ir idejas izplatīšana, nevis tirgošanās.

Trešo reizi jautāju! Tu uz kādas planētas dzīvo?
Kopš kura laika "mācība taču ir garīga un ar to netirgojas" ir argumetns, lai netirgotos? Redz tu tik ļoti tam tici, ka jau vairs nefiltrē realitāti, ka ikkatrs grib patirgoties, grib iesist sev kādu labumiņu, grib dabūt kādu avansu pirms Debesu godības... A kā tu sirdsšķīstais māceklis zināsi, ka tavs skolotājs nav maita un tevi nečakarē... Kā ta tu domā tie sektu vadītāji piedabon savus adeptus darīt briesmu lietas? Jo visi viņi tic, ka Skolotājs tač neko ļaunu nedarīs, viņš taču māca pareizi... un ja viņš saka, ka man ar viņu orģijā jāpiedalās, tātad tā ir tā īstenā mācība, un ja man tas šķiet perversi, tad tā ir tikai pierādījums cik es esmu grēcīgs, ka pretojos šai šķīstajai mācībai! Tas es novedu līdz absurdam, lai tu redzētu savas interpretācijas absurdumu! Realitātē šīs deviācijas var notikt pat neapzinoties... jo ikkatrs cilvēks tam ko runā pieliek klāt daļu sevis!

Kristietībā, par cik nekādas ķēdes nebija, pietika ar nedaudz gadiem, lai viss varētu būt izmainīts. Piem, evaņģēliji - tos nav diktējuši mācekļi, patiesībā pat to autori nav precīzi zināmi. Kā arī atceramies, bija čupa ar apokrifiem u.c. rakstiem.
JD tika pierakstīta 1(!!!) paaudzes laikā... kad aculiecinieki vēl dzīvi bija! Kā arī, es nesaprotu kā tu skatoties uz ziloni viņu neredzi! Tu pārmet, ka maitas Kristieši jau pirmajā paaudzē visu šačakarēja, bet nespēj pielietot šos pašus kritērijus saviem Budistiem, kuriem tu ļauj čakarēt 1000 gadus un tev tur viss ir kedās Apbrīnoju tavu ticības spēku cilvēku labajiem nodimiem... Laigan inteersanti, labi un godīgi ir tikai budisti, bet kristieši ir negodīgi un sačakarēja visu pat neizgājuši pa durvīm! Aiz ko tāda disonanse?

Tekstu jau nemaina. Ja lasa daudzi cilvēki, tie apvienojās domubiedru grupiņās - kāda tur īpaša starpība?
Nu un... texts tak nemainās! Domubiedru grupiņas nāk un iet, bet texts nemainās!

KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.29 12:51:40
Mulders
Kopš kura laika "mācība taču ir garīga un ar to netirgojas" ir argumetns, lai netirgotos?
Kurā vietā var nopirkt kristietību? Kur kristietību dod par naudu?
Cik zinu, tad par naudu var sapirkties tikai saentoloģijas brīnumus. Par lielu naudu! :-)

Aiz ko tāda disonanse?
Nu aiz to, ka ķēdes tradīcijas nav. Mutvārdu informācijas nodošanā ķedei ir milzīga nozīme. Ja ķēdes nav, tad tev ir tikai liecinieki, kas katrs stāsta apmēram to pašu, bet tomēr atšķirīgi.

kristieši ir negodīgi un sačakarēja visu pat neizgājuši pa durvīm!
Te jau nemaz nevajag godīgumu, pietiek, ja ir spilgti attīstīta fantāzija, vai slikta atmiņa. Pats sev liecies esam godīgs, neko nemelo, bet tā nav garantija patiesībai.

Domubiedru grupiņas nāk un iet, bet texts nemainās!
Teksts ir kaut kādā brīdī sakompilēts no daudziem citiem tekstiem. Pats teksts nav uzticams. Turklāt tas ir neskaidrs, jo pieļauj daudzas interpretācijas. Tāpēc arī domubiedru grupiņas nāk un iet, bet kur garantija, ka kaut viena no tām tekstu pareizi saprata?

kad aculiecinieki vēl dzīvi bija!
Par to, kur kas gāja un ko darīja, vēl liecības var uzklausīt. Bet - ko runāja, ir jau apšaubāmi. Vai tieši tā teica, tieši tādiem vārdiem? Priekš citēšanas neder.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:01:51
Kurā vietā var nopirkt kristietību? Kur kristietību dod par naudu?
Cik zinu, tad par naudu var sapirkties tikai saentoloģijas brīnumus. Par lielu naudu! :-)


Nauda jau nav vienīgais ar ko tirgoties!

Nu aiz to, ka ķēdes tradīcijas nav. Mutvārdu informācijas nodošanā ķedei ir milzīga nozīme. Ja ķēdes nav, tad tev ir tikai liecinieki, kas katrs stāsta apmēram to pašu, bet tomēr atšķirīgi.

Bet huļi vajag mutvārdu tradīciju, ja ir pierakstīts jau no aculiecinieku teiktā? Jebkurš iet un lasa, un tas ir tāpat kā saruna ar pašu pirmo skolotāju!
Teicu jau Mutvārdu tradīcijai ir 0 vērtība, ja to neapstiprina paralēlas tradīcijas! Tu vienkārši nevari būt drošs, ka tas ko tev saka, ir tas kas bij sākumā - klusais telefons saucās!

Teksts ir kaut kādā brīdī sakompilēts no daudziem citiem tekstiem. Pats teksts nav uzticams. Turklāt tas ir neskaidrs, jo pieļauj daudzas interpretācijas. Tāpēc arī domubiedru grupiņas nāk un iet, bet kur garantija, ka kaut viena no tām tekstu pareizi saprata?
Nekur... svarīgi, ka Texts ir nemainīgs! Ej un lasi, un ja tas ir Dieva Vārds, tad viņš pats tevi aizvedīs kur vajag un kā vajag! Tas ir kā saruna ar Dievu Tēvu, kurš savus bērnus vada - vienu par policistu, citu par sociālo darbinieku! Un pat brālis un māsa divos dažādos amatos var nebūt vienisprātis par daudziem jautājumiem un tomēr būt viena Tēva audzināti

Par to, kur kas gāja un ko darīja, vēl liecības var uzklausīt. Bet - ko runāja, ir jau apšaubāmi. Vai tieši tā teica, tieši tādiem vārdiem? Priekš citēšanas neder.

Vovo... imenno! Mums tas ir pierakstīst? A Hinduistiem? Ko teica, ko runāja, kas runāja, ko klāt pielika, ko aizturēja... kā noteikt!

Mēs tamdēļ sakām - ticam šim Textam, ticam ka Raksti ir Dieva Vārds! Tavas spekulācijas, ka Raksti atšķirās no tā, ko mācīja Apustuļi... ir tikai tavas spekulācijas, bez jebkāda seguma... tā teikt... negribu ticēt un neticu!

Tieši tā es neticu nevienam Hinduistu vai Budistu vārdam... jo es nevaru pārbaudīt kas to saka - vai Buda, vai šitais Uhi Švabrašvāns!

A Kristietībā vienkārši - Tā stāv rakstīts!

A Budismā tu nevari tiekt - Buda teica - bet Man teica Švabrašvāns, ka viņam teica Sai baba, ka viņam Buda esot teicis...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.29 13:39:38
Mulders
Jebkurš iet un lasa, un tas ir tāpat kā saruna ar pašu pirmo skolotāju!
Redz, ka nav gan tā! Skolotājam tu vari tieši paprasīt, kas un kā, uzdot autājumu. Bet sameklē nu to pašu jautājumu grāmatā! Nav arī garantijas, ka esi pareizi sapratis. Ir vajadzīgs dzīvs cilvēks, kas māca.
Vai tad nekad neesi neko mācījies? Gribi teikt, ka no grāmatām izlasīt ir tas pats, kas apmācīties pie Meistara? Un ka der arī tādās smalkās lietās kā, piemēram, ķirurģija? ;-)

Vovo... imenno! Mums tas ir pierakstīst?
Jums tas nav pierakstīts. Pierakstīts būtu, ja pats Jēzus diktētu, un kāds pierakstītu. Bet tā - pēc cik tur gadiem kāds pēc atmiņas mēģina atcerēties, kādas precīzas frāzes Kristus esot teicis... viegli var kļūdīties. Tāpēc arī neder citēšanai.

Tieši tā es neticu nevienam Hinduistu vai Budistu vārdam... jo es nevaru pārbaudīt kas to saka - vai Buda, vai šitais Uhi Švabrašvāns!
Bet evaņģēlijiem tici - laikam kaut kā vari pārbaudīt, ka Kristus to un to frāzi teica tieši tā, nevis kā kāds pēc atmiņas vai nostāstiem mēģina restaurēt.

A Budismā tu nevari tiekt - Buda teica
Tāpat, kā nevari to teikt Kristietībā. Visi tie dialogi taču tā - apmēram pēc atmiņas pierakstīti, varbūt pat izdomāti. Piemēram, no kurienes zināms, ko tieši Jēzus runāja ar Pilātu? Kas stāvēja klāt un pierakstīja? Kur šeit ir aculiecinieki? Nekas par tādiem nav zināms!
Tā varam pameklēt pa visiem evaņģēlijiem, uzdodot jautājumu "kā šī informācija tika iegūta?"
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 33437