atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode !
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2008.05.11 22:26:44
5. Noteikumi par mācītāju kalpošanu.

6. LELB draudzes nolikuma teksts.
Kur var iepazīties ar šiem materiāliem ? Tie pašlaik netiek apspriesti. Jocīgi. Vai to tekstu pieņems bez publiskas iniciatīvas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:47:07
Tas ir tapēc, ka katoļu un pareizticīgo baznīcas sevī vēl saglabājušas kristietības mistērijas, bet luterisms radās no vienkāršiem cilvēkiem, kuru nebija iesvētīti šajās mistērijās, luterismā saglabājies tikai dievgalds un kristības/iesvētības.Protams, ka tie, kurus neapmierina "luterisma seklums" meklē sevi vai nu katolicismā/pareizticībā vai arī : sektās.
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.05.16 10:59:43
Kundali , Pilnībā piekrītu, ka vismaz Latvijā katoļu baznīcā viss ir daudz vienkāršāk - ta ne jau mistēriju dēļ - vnk katoļi par katru cenu necentās apgrūtināt paši sev dzīvi, par varītēm draudžu pulcešanos veidojot pēc biedrošanās principiem un baznīcas organizāciju maksimāli pietuvinot mūsdienu valsts un sarežģitu korporatīvu organizāciju modelim - ar ministrijveidīgām struktūrām. Ja viņiem ir kādas struktūras, lai uzturētu spēkā draudzes juridisko statusu, tad tīri formāli, bet luterāņi tam piegāja , manuprāt, pārlieku dedzīgi. Un tad rodas problēmas typa - māc. vajag uzticamu padomi, kas viņa kalpošanu nepārvērstu par izdegšanu baznīcā otršķirīgu jautājumu nebeidzamas saskaņošanas dēļ. Bet pārlieku uzticama padome atkal varot radīt koruptīvas iespējas u.t.t. Notiek sapīšanās birokrātijā un baznīcas būtības , manuprāt, pārlieka atšķaidīšana ar nebūtisko.
Rezultātā - no draudzēm sanāk mini pašvaldības, bet no baznīcas - mini valsts. Un tad ir typa - padomes, sapulces, protokoli, apkārtraksti, teksti typa - "sakarā ar to un to" ...u.t.t.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:30:44
Jānis Kalniņš

Mācītāju un draudžu nolikumi ir jāskata saistoši . Tos jāizstrādā caurskatot vienu un otru , jo mācītāja un draudzes darbs, it sevišķi padomes darbs ir kopējs. Piem. Jāuzraksta precīzi padomes sapulces vadītāju loģisks sakārtojums. Padome ir vēlēts orgāns , tātad tai ir tiesības vadīt padomes sapulci. (Padomes kandidātus pirms izvirzīšanas tomēr neapstiprinās mācītājs. Tā man teica.) Mācītājs ienāk automātiski;tātad , nav vēlēts. Mācītājs te jaunajā projektā vada sapulci. Bet draudzes vecākajam un citos gadījumos padomes izvēlētam cilvēkam arī tā kā būtu tiesības vadīt padomes sapulci. Jo Lutera postulāts ir draudze , tā ir kopējs spēks kopā ar mācītāju, nevis ar nedemokrātiskām pilnvarām. Ne vienmēr mācītājs var vadīt padomes sapulci. Viņš var atteikties , tāpat draudzes vecākais.
Nu nevar padomes sapulces vadīšanu nolikumā uzrakstīt , ka to vada tikai mācītājs. Šai sadaļai ir jābūt korektai un jābūt abos nolikumos vienādai.
Vakar sarunā ar vienu nolikuma rakstītāju no vadības , viņš apstiprināja manu domu , ka vajadzētu Sinodē atlikt draudžu nolikumu. Varbūt arī mācītāju , ja nedeg. Sinodē varētu runāt par šo abu nolikumu tekstiem , bet nobeigumā tos projektus izsūtīt draudzēm , un tad , tās lai sarīko sapulces un ieniedz priekšlikumus projektu rakstītājiem. Tā mēs varētu izbēgt no šķelšanās. Un tas būtu demokrātiski un brālīgi.
Man solīja , ka drudžu nolikuma projektu tomēr publicēs. Bet tas jau ir par vēlu. Vajadzēja ātrāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:42:06
Aivars Lapšāns, izklausās loģiski!

Tik, vajadzētu jau vienmēr arī reglamentēt cik daudz var sūtīt atpakaļ un cik bieži "pārskatīt" citādi tu to Rīgu nekad neuzcelsi, ja vienmēr tik tos projektus mētā kā bumbiņu un nekad neapstiprina.
Es jau teicu, esmu par viena "deadline" noteikšanu - vai šodien vai pēc gada vai trim, bet noteikt strikti, kad tiek pieņemts un viss... un to iedarbināt, un tad jaunās korekcijas jau būs kaut cik taustāmākā kontextā, kad reāli redz, kā tā lieta darbojas un vai darbojas vispār! Jebkurā sistēmā vajag kādu prototipu iedarbināt, lai redzams top tas, ko nevar ieraudzīt skatoties tikai uz projektu! Lai tā māja sāk stāvēt lietū un sniegā un vētrās, tad redzēs pa kuru pusi nāk lietus iekšā, kur pietrūxt kādas durvis, vai kur vajadzētu aizmūrēt caurumus!

A tā... ir ok!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.16 18:18:07
Mulders
Aivars Lapšāns, izklausās loģiski! .....Tiktāl izlasīju un tālāk netaisos Tevi lasīt. Nevēlos ,,uzrauties ,, uz Tavām provokatīvajām neiecietību rosinošajām sarunām.
Izbeidz mani uzrunāt. Es Tevi nelasīšu un izbeidz zombēt...Tu esi nelūgts viesis manā dzimenē... Vienreiz jau uzķēros, domāju , ka Tu mainīsies , un būsi taktisks sarunās, bet nekā... Viss vecīt. Tinies....Neprovocē. Meklē domubiedrus.
Liepa [78.84.181.173]
# Iesūtīts: 2008.05.16 19:41:39
Aivars Lapšāns Vai tā ir Jūsu privātā telpa, ka varat dzenāt cilvēkus? ai-ai-ai... brālīgi gan...
askolds [87.226.83.238]
# Iesūtīts: 2008.05.16 22:27:10
Aivars, tāds bailīgs teksts no jūsu puses! Ko tad Mulders tādu traku pateica, ka jums ir tik paniskas bailes no viņa tekstiem?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.17 00:17:52
Liepa [78.84.181.173]askolds [87.226.83.238]

Domāju ka Mulders jums atbildēs uz šiem jautājumiem ,,kompetentāk,,. Kaut gan , diez vai tikai liepa un askolds nebūs tas pats mulders. Pārāk līdzīgi veidoti teikumi.
liepa [78.84.181.173]
# Iesūtīts: 2008.05.17 12:34:54
Arī šeit garām! Acīmredzot ir vēl kāds mans domu biedrs!!! Un ko tad Mulders man varētu pastāstīt par Jūsu domu un rīcības gaitu? Viņam ir pravieša spējas?????
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.05.17 13:20:25
liepa [78.84.181.173]
askolds [87.226.83.238]
Nepiesārņosim, lūdzu, tēmu ar personīgām sarunām. Kļūstiet par reģistrētiem lietotājiem, un tad Jums būs iespēja uzrakstīt citiem lietotājiem personīgas ziņas un personīgi pajautāt to, kas Jums interesē.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.17 23:00:21
Aivars Lapšāns
Tavi teksti ir vienkārši smieklīgi... Piedod par tiešumu!
Tu esi bērnišķīgi arogants, liekot no Foruma aizvākties Mulderam, ko mēs visi, arī viņa oponenti, cienām un labprāt uzklausām. Pārliecinātais konservatīvais kristietis Mulders priekš tevis ir ienaidnieks nr. 1, kas jādzen prom no tavas dzimtenes! Ha - ha!
Ar kādām tiesībām šī telpa lai būtu tava, un ne viņa dzimtene? Jaunpienācējs šeit esi tu!
Tavas vērtības un gudrības pierādījums ir tas, ka tu esi dziedājis dievkalpojumā, kurā piedalījies arhibīskaps? Šādus argumentus lieto bērnudārzā...
Būtu tu izlasījis viņa pēdējo ļoti mierīgo un nemaz ne provokatīvo komentāru, nebūtu tik smieklīgi izgāzies.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.18 02:44:48
Balss
1. Nevis dzimtenē, bet dzimenē.
2. Tu man sen jau visu esi pateikusi. Neatkārtojies. Ja patīk mulders , tad mulderē ar viņu un liec mani mierā tik nopietnā sarunā , kā gaidāmā sinode. Nepataisi šo sarunu par kasīšanos. UN , ja nav ko teikt, tad izbeidz kašķi taisīt māsa. ( Māsas sapulcēs lai cieš klusu). Tas no Bībeles tev , ja neproti uzvesties .
Mods ar tev saka lai nepiesārņo sarunas ar personīgām sarunām. ņem vērā māsa no dzimtenes.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.18 17:11:58
Aivars Lapšāns
Brāli no dzimtenes!
Runājoties ar tevi (resp., lasot tavus textus), sāku saprast (lai gan neatbalstu) tās visai inteliģentās un labi izglītotās māsas, kas domā, ka varētu būt labākas mācītājas par dažu labu brāli ...
Tā kā šeit nav kancele un tu neesi bīskaps, tad pataupi savus vadošos norādījumus kabatā! Esmu runājusi un runāšu forumā, kamēr vien Mods man to ļaus.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.05.19 00:57:34
Man jau liekas, ka vispār Aivars Lapšāns izsakās/jautā/iebilst par tēmu. Tajā skaitā atsakoties turpināt diskusiju, par kuru ir skaidri redzams, ka citādi tā nekad nebeigsies.

Brāļiem un māsām kristiešiem atgādināšu, ka ne viss, kas spīd, ir zelts (atvainojiet par nekristīgu aforismu).

Un, īpašajai elitei: ja stakeholder`a prioritāra prasība (un saskaņā ar scope) netiek konsekventi iekļauta vairākos secīgos sprintos, tas nozīmē, ka viņš tiek tiek izstumts no šī projekta. Nav smuki.

P.S. Par tēmu - esmu iepazinies ar pieejamo info par gaidāmo Sinodi, izlasīju gan mācītāju noteikumus, gan draudžu nolikumu (žēl, ka nav normāls dokumenta projekts, bet tikai darba versija).

P.P.S. Atvainojos, ja ne pa tēmu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.05.19 01:00:43
Atcerējos, kāds mācītājs vienā sprediķī aizskarā "slikto" strīdu problēmu. Viņš ieteica šādos gadījumos padomāt, kā rīkotos Jēzus. Vai pagrieztu muguru, vai citētu Rakstus, vai ko citu - taču vienmēr ar mīlestību.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.19 01:07:04
Mārtiņš
Un, īpašajai elitei: ja stakeholder`a prioritāra prasība (un saskaņā ar scope) netiek konsekventi iekļauta vairākos secīgos sprintos, tas nozīmē, ka viņš tiek tiek izstumts no šī projekta. Nav smuki.
Lūdzu, iztulko! Gudrs tač esi. Mēs to redzam. Tad nu ar mīlestību paskaidro mazāk izglītotajiem, ko tu ar to domā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.05.19 01:26:26
Balss
Lūdzu, iztulko!
Tas ir ITešņiekiem. Mēs jūtamies elitāri
Steikholderis ir persona, kam ir svarīgs/nepieciešams projekta iznākums (rezultāts). Sprints ir kārtējais projekta posms (parasti 1 mēn.), kam tiek noteikts realizējamo prasību saraksts - parasti ņem sākot ar prioritārajām. Pēc katra sprinta prasību svarīgumu pārskata (jo dzīve iet uz priekšu).
Bet šis ir oftopiks.

Ja nopietni, diezgan briesmīgi izskatās šī ņemšanās katram par savu taisnību. Pat komercionālas darba organizācijas principos ir iekļautas smalkas metodes, kā sasniegt biznesa mērķus, pielietojot kopīgas vienprātības, radošās diskusijas u.c principus, taču mēs, kristieši, plēšamies kā suņi. Varbūt pārspīlēju, nezinu.
Man it kā šobrīd īpaši nerūp konkrētie organizatiskie principi LELBā - ka tik Evanģēlijs tiek pasludināts un notiek kritikās norises (Vakarēdiens u.c.), atbilstoši luteriskajiem principiem/tradīcijai. Taču šī pseido vienaldzība ir dēļ manas pasivitātes draudzes ikdienā, un tas nav labi (no manas puses).
Māris [80.233.178.2]
# Iesūtīts: 2008.05.19 14:07:09
Balss
Ja jums nav ko teikt pars sinodi, tad aizveriet šo sadaļu. Tāpat arī Mulders. Jūs visur esiet kompetenti. Tas kļūst jau neciešami. Nu nelieniet taisīt kašķi , bet rakstiet par tēmu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.19 14:13:31
Māris, mans pēdējais koments pat ļoti bij par tēmu, liekot priekšā reglamentēt šādas tādas lēmumpieņemšanas procedūras. Palasi, kas seko tālāk un cik tas ir par tēmu! Pietam KURŠ to saka un ar kādu argumentāciju! Ja tiešām tāda formāta diskusija ir tas, ko jūs vēlaties šeit un Sinodē, tad paldies Dievam, ka mūsu vadība tomēr neparakstās zem šādu entuziastu spiediena!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.20 11:48:22
Latvieši, izdosim sev tādus likumus , lai mūsu tautu atkal varētu nokaut sibīrijā. Pāri palikušie tad varēs izdot jaunu likumu bāzi . Viss atkārtojas - vienreiz jau tikām izsūtīti. Par maz.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 193 , pavisam kopa bijuši: 3999