atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode !
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2008.05.11 22:26:44
5. Noteikumi par mācītāju kalpošanu.

6. LELB draudzes nolikuma teksts.
Kur var iepazīties ar šiem materiāliem ? Tie pašlaik netiek apspriesti. Jocīgi. Vai to tekstu pieņems bez publiskas iniciatīvas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
ai-ai-ai [87.110.228.253]
# Iesūtīts: 2008.05.13 15:24:42
Un vēl kas - evaņģēlijs un sakramenti ir no augšienes, bet vēl paliek kristietības horizontālā dimensija - kristīgu ļaužu attiecibas. Un to nevajadzētu aizstāt ar ķepļep.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.13 15:24:45
ai-ai-ai, nu bet vai tad es iebilstu... ??? Kārtībai kaut kādai jābūt! Es tikai izvirzu šīs kārtības izvērtēšanas kritērijus - man tie būs - Evanģēlija Sludināšana! Citiem acīmredzot ir kaut kādi citi spriedumi un apsvērumi pēc kuriem tiek izvērtēta tāda vai citādāka pārvaldes sistēma... Vienam acīmredzot svarīgi ir lai viņa draudzei arī būtu tiesības Baznīcā lemt pār visām citām draudzēm, citam svarīgi ir kaut kādi laicīgu īpašumu padarīšana... nu... lai tā būtu!
ai-ai-ai [87.110.228.253]
# Iesūtīts: 2008.05.13 15:27:25
evaņģēliju var sludinat un sludinat pie ikvienas sistemas, kamēr ir kas sludina. Bet parejam būtu jānodrošina lai ir kas sludina un lai tas to dara nekavets
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.13 15:34:53
ai-ai-ai nu tieši tas ko es saku! A te daži cepās, ka ja evanģēliju nesludina tādā formā kā viņš uzskata par pareizu, tad tas vispār ir Svētā Gara aizturēšana un nelietība! Tā teikt, vēl pat sistēma nav iedarbināta, a jau visi brēc, ka tas ir slikti...

Labi, es sapratu, ka tomēr arī tie, kas pretojas, pretojas ar saviem priekšlikumiem... taču, ja mums IR vadība, tad kamdēļ neļaut tai darboties... Visiem pa prātam tāpat nekad nebūs, svarīgi ir redzēt, kā būs kad tas darbosies, un tad jau tos kokus izvērtēsim pēc augļiem!
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.05.13 16:51:00
ai-ai-ai [87.110.241.117]
Tā kā Jūs esat sācis regulāri diskutēt, lūdzu Jūs piereģistrēties, lai citiem lietotājiem nebūtu jāmokās, lasot daudzus mazus komentārus pēc kārtas, un Jūs varētu savus komentārus arī labot (reģistrētiem lietotājiem ir šādas iespējas).
MODERS [159.148.223.28]
# Iesūtīts: 2008.05.13 17:40:50
Mulders

Tu pārproti rakstīto. Pāvils labi zin par kuriem cilvēkiem iet runa un J.Kalniņš arī. Un šādi provocējot nesaskaņas tu parādi sevi no ļoti sliktas puses. Šajā lapā nav jāraksta uzvārdi un jāprovocē cilvēkus tos rakstīt.Lapšāna gadījumā tevis rakstītie Lapšāna piesmējēji ir Lapšānam atvainojušies. To varētu izdarīt arī tu, citādi tu demorailzē ētikas normas, ka visu kas ir balsts, var pataisīt par melnu. Nerunāsim par kristietību vispār. Kā tas saskan ar tavu rakstīto par Dievu , bet tu pats uzvedies pret viņas kalpiem nicinoši. Lapšāns bieži kalpo kopā ar bīskapiem , pat Domā reiz dziedāja pirms arhibīskapa svētrunas.
Vēlreiz aicinu lai tu uzvestos godīgi un nepataisītu kristiešu lapu par tukšotni , kur`meklētājs meklē , bet sastop nievātājus.
MODERS [159.148.223.28]
# Labojis Mods-1: 2008.05.13 17:43:54
Mulders cilvēks apgalvo, ka Vadība aizliedz Dieva Vārdu...


Runa ir par indivīdiem nevis vadību. Lūdzu nepārprast. Visam savs laiks.
Mirga
# Iesūtīts: 2008.05.13 19:30:43
Ja sagaida labus augļus, tad rūpīgi sagatavo zemi, izvēlas labus stādus un pēc labākām spējām gādā par tiem, skaidri apzinoties, ka Dievs ir tas, kas nodrošina izdošanos.
Darbs draudzē būs līdzīgs. Vispirms domā par pamatu, kas ir Dieva vārds; dzīvs, patiess, izdzīvojams ik brīdi, kā Pāvils to tik uzskatāmi parāda, salīdzinot draudzi ar Kristus miesu, kur katram loceklim ir sava vieta un nozīme, un galva ir pats Kristus.

Bet ja nu notiek tā, ka greznu Bībeli svinīgi noliek augstā plauktā sevišķai lietošanai sevišķās reizēs, un no Pāvila apraksta par dzīvu draudzi darbībā iznāk ‘mistiska Kristus miesa, kas ir Baznīca’ , jā, ko tad?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.13 19:31:03
ai-ai-ai nu tieši tas ko es saku! A te daži cepās, ka ja evanģēliju nesludina tādā formā kā viņš uzskata par pareizu, tad tas vispār ir Svētā Gara aizturēšana un nelietība! Tā teikt, vēl pat sistēma nav iedarbināta, a jau visi brēc, ka tas ir slikti...

Labi, es sapratu, ka tomēr arī tie, kas pretojas, pretojas ar saviem priekšlikumiem... taču, ja mums IR vadība, tad kamdēļ neļaut tai darboties... Visiem pa prātam tāpat nekad nebūs, svarīgi ir redzēt, kā būs kad tas darbosies, un tad jau tos kokus izvērtēsim pēc augļiem!

... Visās sitēmās un režīmos padevīgas gnīdas spriedums.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.13 19:46:03
Mirga
Skaisti vārdi. Lai Dievs Tevi svētī!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.05.14 09:56:22
Mulders

Zini, man liekas, ka tās runas par nespējīgajām draudzēm arī ir visai demagoģiskas. Zlēku draudzē aktīvi ir kādi 10 cilvēki, nomināli 30. Tātad tā būtu ierindojama to mazo skaitā. Viņi ar visu tiek galā un nemaz neilgojas pēc vadošiem norādījumiem, bet gan pēc atbalsta. Tepat blakus Landzē ir vēl mazāk - tur patiesībā visu dara 2 cilvēki, un izdara! ja arī kaut kur ir kāda 1 - 2 cilvēku draudzīte, tas jau vēl nav iemesls tam pakmārtot veselu sistēmu!

Pilnīgi pievienojos Aivara Lapšāna idejai: Sinodei ir jāatliek jautājumu izlemšana līdz to labākai sagatavošanai un šādiem noteikumiem un draudžu nolikumam par pamatu ir jābūt kādiem normāliem un publiskotiem datu apkopojumiem, nevis tukšiem apgalvojumiem, ka lūk, kaut kur Mazpikšānos draudzes priekšnieks pārdeva mežu un naudu iebāza sev kabatā!

Ja tagad kaut ko izlems sasteigti un ar knapu balsu vairākumu, kuru nodrošinās arhibīskapa žēlīgā sejas izteiksme un maigā balss, tad, ļoti bīstos, ka šķelšanās būs.

Pāvils pareizi rakstīja - svarīgākais ir palikt mīlestībā un aicinu Virsvaldi šīs mīlestības vārdā nesasteigt lēmumus.

NB. Visa šī jezga sākās, kad drauzes atguva īpašumus. Te nu redzam, ka nabadzība tomēr ir viens liels tikums!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.05.14 10:11:23
Es domāju, ka draudzei pirmām kārtām jāatceras savs pamatuzdevums, tas ir - būt aicinātai kopā dievkalpojumā. Un dievkalpojumā pat pavisam maza draudze nav nespējīga draudze. Un nepārspīlēt ar organizēšanās formām kā sabiedriskai organizācijai vai biedrībai, tai pat laikā saglabājot draudzes patstāvību.
Un tad tik tiešām pietiek pat ar vienu cilvēku, kas atslēdz dievnama durvis un ar tik cilvēkiem, cik Dievs devis, dievnamā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 10:14:27
Jānis Kalniņš, tu rakstīji

"un nemaz neilgojas pēc vadošiem norādījumiem, bet gan pēc atbalsta."

Bet vai tas nav mazliet liekulīgi? Grib gan atbalstu (pārsvarā finansiālu) bet atskaitīties par naudas izlietojumu un būt par to atbildīgi negrib? Vai tā es sapratu.
Manuprāt tas ir naivi tā domāt - gaidīt atbalstu, bet cerēt, ka atbalstītājs nebūs ieinteresēts kaut kādā ziņā diktēt atbalsta formu. Lūk, piemēram, ja es atbalstu DIevnama celtniecību, tad būtu negodīgi, ja tu saki - man tavi norādījumi nav vajadzīgi un teixim, ieguldi naudu nekustamajos īpašumos...

Atbalsts un Norādes ir kopā saslēgts. Jo citādi sanāk tā... ja jau tu tāds gudrs, tad nafig tev atbalsts?

Par jautājuma atlikšanu ne atlikšanu, labi spriežiet kā jūs uzskatāt par pareizu un ko nu es, man tur tāpat balss tiesību nav un visas infas arī nav, visi mani texti tikai izriet no tā ko šeit lasu!
tā viš i [87.110.241.203]
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:13:24
Mulder, parasti norādes nekad neizpaliek , bet ar atbalstu kā nu ir tā ir ;-).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:14:34
tā viš i, tad tev nav iebildes pret to, ka tiek reglamentēts kā notiek norāžu/atbalsta organizēšana?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:59:25
Mulders

Mēs nekad virsvaldei nekādu finansiālu atbalstu neesam prasījuši! Vienīgais, ko dažreiz paprasām, ir aizvietotājmācītājs, bet pēdējā gada laikā skaidri un gaiši pasaka: tieciet paši galā!

Ar atbalstu es saprotu daudz vairāk garīgu, ir svarīga tā pleca izjūta, ka par tevi domā un tev ir kur prasīt palīdzību. kad kādus gadus atpakaļ man bija tāda vajadzība, tad, atklāti sakot, garīgu palīdzību es nesaņēmu. Ļoti ceru uz jaunajiem bīskapiem, ka viņiem būs laiks priekš mācītājiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:02:22
JKalniņš nu cik es sapratu, tad Bīskapi kāreiz ir domāti šai garīgajai aprūpei! Jautājums vai šī sistēma darbojas?

Kā arī visiem lasītājiem, es šeit runāju no "ideālās pozīcijas", tas ir no ideāli teorētiskā... Praktisko patiesi es nezinu, tamdēļ varbūt kāds var uzskatīt, ka mani texti ir speciāli vērsti pret viņa praktiskajiem centieniem. Es šeit esmu "teorētiķa lomā" - kurš tā teikt strīdās visiem pretīm, lai redzētu vai idejas un jūsu pašu domas tur uzbrukumus kaut vai tādā vājā vidē kā Forums. Jo ja tas netur šeit, tad realitātē tur ārā kur īstie vēji pūš, šīs idejas nestāvēs ne tik...

Lūdz nedomāt, ka man ir kādas slepenas zināšanas vai kaut kas tāds, ko nezin neviens cits no jums...

Mani uztrauc (ne tikai teoloģijā un LELB bet arī visur) tas, ka nereti runāšana tā arī nekad nebeidzas un reāli darbi nekad netiek izdarīti...

No citas sfēras runājot tas būtu, piemēram, par Latvijas bēdīgajiem ceļiem... kāmēr Pagasti ar Vadību plēšās kur pirmie ceļi ir jāasfaltē un reāli nemaz neasfaltē, tikmēr ceļi aiziet postā un labojāmās vietas palielinās... Es esmu par to lai notiek gan sarunas gan reāla darbu darīšana, sev taču ceļam, nevis svešajiem. Un jā ceļi ir sabojāti VISĀ latvijā, bet jāsāk ir vienā vietā... arī Lielo Ķīnas mūri cēla pa vienam ķieģelim. Un JĀ tas nozīmē, ka tikmeŗ kāmēr labos Rēzeknē, Liepājā luzīs mašīnas... bet tā ir objektīvā kārtība!

Lai jums visiem veicās uzlabot mūsu - laju garīgo izaugsmi Jebkurā gadījumā paldies visiem arī tiem, kuriem es nepiekrītu, ka viņi vispār kaut ko dara un grib darīt!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:43:23
Mulders Nu nevajadzēja Tev par ceļiem runāt Ceļu nelabošana nav saistīta ar pagastu plēšanos pret valdību, jeb otrādi. LR ceļi ir sadalīti kategorijās un katrs atbild par savējiem, Valsts par valsts nozīmēs un pagasti par savējiem. Satikmes ministrijai likums nemaz neatļauj labot pagasta ceļus. Ir VAS "Latvijas valsts ceļi" ir budžeta dotācijas katram pagastam ceļu uzturēšanā un nebūt nav tā ka kāda nauda kaut kur stāvētu un tā netiktu izlietota ceļiem, tāda iemesla dēl ka Pagasti ar Vadību plēšās.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:51:23
Hermanis, es līdzībā runāju... a tu uzreiz šitā!

Tas ko ar to gribēju pateikt ir vienkaŗši, ka LELB vadības resursi (jebkuras formāta) ir par maz, lai vienā rāvienā atrisinātu visus jautājumus ko jebkurš uzskata par aktuālu... Taču ilgi un dikti strīdēties par galīgu resursu pareizu izlietošanu noved pie tā, ka tos neizlieto vispār!
katehētikas studente [213.226.141.166]
# Iesūtīts: 2008.05.16 00:28:03
Redzu, inteeresanta diskusija. Mekleju kursa darbam googlaa zem uzraksta "Sinode", "ticu", "katoļu", "luterisks" u.c. un atradu šo lelb lapu. Ar visiem šiem komentējam un vēl vairākas. Tad vēl pakavējos http://www.ticu.lv Sākumā lasot liekas, aizvainota bijušā mācītāja izrunāšanās. Tomēr redzu, ka nemaz tik vienkarsi nav, jo šeit lelb.lv arī sāk iet vaļā. Interesanti, ka šajās diskusijās vairākās vietās piesauc Korāli un tas pat kļuvis par sugas vārdu "korālisms". Izskatās, ka jums tur tā sinode tiešām būs interesanta. Un lasu, ka pievienošanos tai jau tas šeit bieži pieminētais Korālis paredz. Lai slavēts Jēzus Kristus! Katoļu baznīcā viss ir daudz vienkāršāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 148 , pavisam kopa bijuši: 13006