atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode !
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2008.05.11 22:26:44
5. Noteikumi par mācītāju kalpošanu.

6. LELB draudzes nolikuma teksts.
Kur var iepazīties ar šiem materiāliem ? Tie pašlaik netiek apspriesti. Jocīgi. Vai to tekstu pieņems bez publiskas iniciatīvas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.05.11 23:38:50
Aivars Lapšāns Kalpošanas noteikumu projekts ir lelb lapā, kas meklē tas atradīs
Par draudzes nolikuma tekstu.
Cik atmiņa neviļ virsvaldes jurists/i pašlaik raksta šo nolikumu, lai tas būtu vienāds visām draudzēm. Gan jau uz mācītāju konferenci 21 maijā būs gatavs. Ja esat pamanījis ka LELB struktūra pēdējos gados ir stipri mainījusies un ne par labu uz draudžu viedokļu ņemšanu vērā. Nē nu oficiāli to nereklamē, bet fakts ir nenoliedzams ka LELB ar jauno satversmi ir faktiski kļuvusi par episkopālu baznīcu un draudzes patstāvība un sinodes esamība ir tikai atavismi. Tā ka neesiet tik naivs un negaidiet ka LELB vadība gribēs ielaisties ar draudzēm noteiktās diskusijās par draudžu nolikumiem. Labākā gadījumā beigu beigās pateiks, ka tam diemžēl neatlika laiks.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.05.12 10:45:40
Hermanis Ja esat pamanījis ka LELB struktūra pēdējos gados ir stipri mainījusies un ne par labu uz draudžu viedokļu ņemšanu vērā.

Hermanim izdevās! Manas emocijas ir sabangotas! Man jau piemetās vēdersāpes uzzinot, cik beztiesīga mana draudze pēdējā laikā kļuvusi. Bet man nekas tāds neienāca prātā, ko mana draudze gribētu tādu darīt, ko agrāk varēja darīt, bet tagad briesmīgā LELB to neļauj. Varbūt kādā citā daudzē ir kādi dramatiski piemēri? Pret ko Hermanis grib mūs iesaistīt cīņā, vai pret LELB kopumā, vai pret kādu konkrētu punktu satversmē? Tā arī nesapratu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.12 11:05:14
Svarīgi vai LELB ir kļuvusi ķecerīga vai tomēr sludina Evanģēliju! Ja sludina Evanģēliju tad ir pilnīgi vieanlga kādā formā ta tiek organizēts! Lēnprātīgais uzdeva labu jautājumu - kas šajā "episkopālismā" draudzēm tiks liegts, vai uzlikts par pienākumu tāds, ko šamās varēja darīt vai nebij pienākums darīt līdz šim, pietam tāds, kas grauj Evanģēlija vēsti? Vai mēs atkal neputrojam Baznīcu ar baznīcu, un teoloģiju ar baznīcpolitiku?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.12 11:23:02
Noasa, tad tu esi par to metodoloģiju, ka draudze pati savēl savu "mafiju" un darbojas ap Draudzes un Baznīcas lietām kā saimnieki un Vadība var stāvēt pie ratiem un lūkot kā draudze to postīta un kā tur darbojas "mafija"?
Mods-1
# Labojis Mods-1: 2008.05.12 11:24:44
šajā lapā ir saite uz mācītāju kalpošanas noteikumiem
http://www.lelb.lv/lv/?ct=draudzu_attiistiiba

Tā nemaz nav, ka neviens neko nezina un nepar ko nerunā. Mācītāji un evaņģēlisti konferencēs un iecirkņu sinodēs jau vairākus mēnešus diskutē par mācītāju kalpošanas noteikumiem.

Noasa [80.233.178.6]
Kārtība, ka padomes kandidātiem jābūt mācītāja akceptētiem, pastāv jau vairāk kā 2 gadus. 2006. gada sākumā laikrakstā "Svētdienas rīts" bija plašāks raksts par jauno padomes vēlēšanu instrukciju, kā arī ikviena draudze un mācītājs šādu instrukciju ir saņēmuši, un daudzas draudžu padomes jau ir ievēlētas saskaņā ar to (iespējams, lielāka daļa pašreizējo draudzes padomju). Daudzas draudzes to ir atzinušas par ērtu un palīdzošu. Tā kā nav nepieciešams celt paniku - ja ir iebildumi, var iepazīties ar to un veidot diskusijas šeit vai aiziet aprunāties uz draudžu attīstības daļu Virsvaldē.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.05.12 11:36:30
Noasa [80.233.178.6], paldies par tiem sargsuņiem un krietno negatīvo emociju lādiņu, bet ar visu to, joprojām nevaru tam atrast nevienu racionālu graudu. Kur ir tā konkrētā problēma, kas traucē draudzēm darboties?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.12 11:45:55
Neviens neko tādu nav teicis. Tava prāta robežas tās ir. Draudzes normāli dzīvo pēc mīlestības scenārija, ja kāds zog , tad nevajag visus nosaukt par zagļiem un viņus paverdzināt zagļu zonā.

Tieši tā, ja kāds vadībā ir varaskārs despotisks mudaks, tad nevajag visu Episkopālismu norakt! Un runa nav par zagšanu, bet kad visa draudzes padome ir vienas kliķes "savējie"! Vai kad draudzes priekšniecība ir riktīgie ostapi benderi?
Tagad gan atbildība gan pilnvaras gan tiesības gan pienākumi ir abām pusēm! Daudz grūtāk deķīti pavilkt gan vienā gan otrā virzienā, bet pilnīgi drošas sistēmas nav nekur. Ja tas ir Dieva darbs, tas darbosies, ja cilvēku darbs - iznīks, un pofig vai kongracionāla vai episkopāla baznīca!
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.05.12 12:38:55
lēnprātīgais Ja Jūs uzmanīgāk lasītu tēmas virsrakstu tad aiztaupītu gan sev gan man mazliet laika. Pastāstiet lūdzu man ar kurām draudzēm ir bijusi diskusija par jaunajiem draudžu nolikumiem?
Nav īstas pārliecības, ka Jūs vēlaties iedziļināties dotajā tēmā, bet ieteiktu pievērst uzmanību piemēram apstāklim, kā pašlaik mācītājs tiek norīkots kalpot draudzē un tās tiesības to pieņemt, paturēt, vai noraidīt.
ps. palūgšu bez demogoģijas, tipa visi mācītāji sludina evanģēliju un nav svarīgi, kā viņš to dara, jo tak sludina labo vēsti.
pss. Ziniet es tā arī nesapratu no kurienes Jūs rāvāt ka vēlos Jūs iesaistīt kādā cīņā Varbūt Jūs varētu lenprātīgāk izlasīt manis rakstīto un tad arī kaut ko saprastu.
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:08:41
Tas gan būs aizraujoši, ja pa kluso noteikumos taps dabuts iekšā punkts ka macitaju uz sitiena varēs aizkomandēt prom no draudzes..
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:19:01
ai-ai-ai Gribētu iebilst ka pa kluso tas nav. Ir mācītāju konferencē par to ir bijušas diezgan skaļas diskusijas. Ideja ir tāda, ka uz pieciem gadiem ir dota termiņš kad mācītājs var justies drošs ka neaizmainīs (nu ja pats *****s nevārīs), pēc pieciem gadiem viss, nekāds draudzes pilnsapulces lēmums, kā senāk, nav vajadzīgs. Ja veiskups uzskatīs ka vajadzēs kur sūtīt, sūtīs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.12 13:20:55
Noasa, nu tas ir tavs viedoklis! Neesi mēģinājis uzsākt karjeru psihoterapijā?
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:23:01
Noasa, un ja nu draudzes mācītājs negrib ka viņu uz sitiena aiztransportē? Kas definēs - kas ir ziepes un kas ne un cik lielām ziepēm jābūt, lai aiztransportētu? Tāpēc vajdzīgs nopietns nolikums, ne vispārinatas frāzes. Jeb var tā vienkārši - pēc darbaļaužu lūgumiem.. sakarā ar CK lēmumiem..
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:25:25
herman, par tiem pieciem miera gadiem - tad tas ir tīrs veiskupisms, adaptēts pēc RKB šnites..
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.12 13:29:32
ai-ai-ai, bet monētai ir otra puse... kad draudze tik ļoti saaug ar savu mācītāju, ka vienbrīd jau vairs nefilmē, kas ir mācītāja viedoklis un kas ir Evanģēlija vēsts... Un šitam kokam toč ir divi gali! Ja mācītājs ir labs, kofnesionāls, pareizi māca - tad draudze būs īgna, ja tai iedos citu mācītāju. No otras puses, ja draudze un mācītājs ir saslēgti tā cieši cieši un mācītājs kaut kādā brīdī krīt, tad krīt arī visa draudze (skat Cālīti)! Un vēl, a ja nu mācītājs ir baigi labais... no vadības viedokļa jau gribētos, lai šamais tiek arī citām draudzēm!

Manuprāt vidusceļš būtu tīri interesants un pieņemams visiem, ka katrai draudzei ir vairāk kā viens mācītājs un katram mācītājam vairāk kā viena draudze, tad labie mācītāji tiks vairākām draudzēm, kā arī draudzes nepieradīs tikai pie viena vienīga Evanģēlija pasludinājuma formas, un būs spiestas pierast textu klausīties, nevis vērtēt mācītāja frizūru!

Mums Biķeros šai ziņā baigi forši... ir gan Alexandrs gan Guntars un šī dažādība ļauj iemācīties dzirdēt vēsti labāk!
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:31:01
Noasa, tu esi mācītāja? Vai ta vēl ir saglabājušās?
Bet kristietībā ir populārs teiciens - ja tev kaut kas nepatīk, var iet..Tātad , nepatīk mācītājs , ej kur patīk, bet pie mācītāja nāks tie, kam patīk..
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:33:45
Mulder , a senā baznīcā bīskaps pie draudzes bij uz mūžu! Bet bīskaps bij konkrēts draudzes mācītājs, ne kā tagad - regionāls metrpolīts un uz mūžu, bet mācītājs, redzējies, ne..
ai-ai-ai [87.110.241.117]
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:34:57
aiaiaia, nav mācitājas pēc Rakstiem, nav..
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:37:21
Nedod Dievs , ja tu cielē uz kādas draudzes vadību. Smagi ies tiem cilvēkiem. Smagi.

Paldies, nomierināji! Tagad droši zinu, ka neesi no man tuviem fruktiem un nepazīsti mani!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:39:15
ai-ai-ai... un? Tobiš "senā baznīcā" ir kaut kāds teoloģisks arguments būtisks?

Bet būtībā jau es saku, ka trūkumi ir dajebkurai sistēmai... nav drošas pārvaldes sistēmas, ka to nevar izmantot nelietīgi! Man, personīgi, ir dziļi pa kāju kāda pārvalde tiek izmantot, ka tik Evanģēlijs tiek sludināts... un ja tekošā pārvaldes sistēma bremzē vai aizkavē Evanģēlija pasludinājumu, tad nekāds "senā baznīca" nebūs arguments, lai to paturētu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.12 13:39:52
ļoti daudz mācītāju ir Latvijā. Kaut Turaidā. Aizej uz Dievkalpojumu un pārliecinies par super draudzi.

... kas ievēro Rakstu mācību... īpaši uz sieviešu publisku mācīšanu no kacneles/altāra?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 14720