atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par atslēgu varu
Balss
Iesūtīts: 2008.05.07 10:37:19
Mani nodarbina šis jautājums.
Mat. 16:19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."
Mat. 18:18 Patiesi Es jums saku: ko vien jūs virs zemes siesit, tas būs siets arī debesīs; un, ko vien jūs virs zemes atraisīsit, tas būs atraisīts arī debesīs.
Kā grēcīgam cilvēkam, pat ja tas ir apustulis Pēteris, var tikt dota tik milzīga vara? Jeb mēs te kaut ko pārprotam?
Lūdzu, tikai kristiešiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:44:35
Laimdotas vecāmate Alma
vecmāmiņ, vai jums gadijumā nav arī mazdēlīņš Tālis? viņam arī patikās ar sevi vairākās personās parunāt.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.28 13:44:56
Pirmkārt, Bībliski var pierādīt gandrīz visu! Jehovas liecinieki un plašais sektu klāsts ir tik bibliski, ka ne ar kādu baznīcas tradīciju un apustuļu mantojumu pat pusplēstā vārdā savas doktrīnas neaizstāv. Tik un vienīgi ar Bībeli, Bībeles pantiem un citātiem.

Un es varu jebkuru Jehovas Liecinieku lupatu lēveros saplēst, jo viņi izmanto SAVU tradīciju, nevis Rakstus Raksti Jehovas Lieciniekiem līdzīgi kā Katoļiem - kā "reference guide" kad vajadzīabs gadījumā vajag pamatot kādas blēņas, tad vienmēr kādu vienu pantu izrautu no kontexta var atrast!

Man nekas nav jums jāpierāda... viss jautājums ir par to vai jūs ticat tam ko Kristus un Apustuļi Rakstos ir rakstījuši! Jūs acīmredzot neticat! Bet ticat Pāvestam... bet vai pati esat pastudējusi RKB vēsturi kā tā veidojusies, kādi visādi Pāvesti tik nav bijuši un kādas blēņas tik nav mācījuši...

Otrkārt, runa ir par vispārēju baznīcas praksi, grēkatlaišanas kontekstā, kurā Muldercitētā, it kā luteriskā nostāja, parādās tikai 16.gs. Pieminēto Augustīna grēksūdzi paša kristītam lajam, un tamlidzīgūs nostāstus, kāds cienījams Mežparka mācītājs reiz sauca par svētuma pasaciņām.
Redziet, jūs labāk ticat mācītājam, nekā palasāt Augustīnu! A ko darīt man, kas Augustīnu un Baznīctēvus lasa, kas lasa Baznīcas Vēsturi un netic kuram katram mežaparka mācītājam?
Redz jūs gribat pateikt par ko runa ir... Runa ir par aclēgu varu kā tādu, nevis par to KĀ TIEŠI tiek organizēta Baznīcas kārtība. Tā ir adiafora un kā Pāvls saka, jebkura forma ir laba, ja Kristus tiek pasludināts. Pasaulē ir daudz dažādas tradīcijas un formas kā Kristus tiek sludināts, neviena no tām nav labāka vai sliktāka... jeb pareizāk sakot, labumu vai sliktumu nosaka objektīva pestīšana!

Lūk... piemērsm - vai Jūs, Laimdota, esat pestīta... tagad šeit! Un jūsu atbilde lai ir jums par pierādījumu tam vai jūsu tradīcija sniedz pestīšanu vai nē!

Man nav jāpierāda protestantisma (ne luterisma) pīķa stundā tapušajām pārprastās vispārējās priesterības idejām kaut kas pretējs. Drīzāk pierādījuma vērts būtu apgalvojums, ka pareizā lietu izpratne parādās 16.gs. iepretī "nemitīgi nepareizai Baznīcas mācībai un praksei."

Protams. Pietiktu tikai ja jūs ticētu Jēzus Kristus Vārdiem un Apustuļiem! Neticiet NEVIENAM PROTESTANTA VĀRDAM un NETICIET MULDERAM... ja viņi runā kaut ko ne tā, kā Rakstos stāv rakstīts! Taču, ja jūs izvēlaties neticēt Jēzus Kristus Vārdiem un Pāvila un Pētera Rakstītajiem Vārdiem, tad kāpēc jūs klūpat virsū Luterāņiem, ne jau viņi Rakstus sarakstīja! Viss ko Luterāņi dara - Tic šiem Rakstiem, un par to Pāvestieši viņus ienīst... Pāvestieši arī Janu Husu ienīda, par to, ka viņš Dieva Vārdam ticēja un viņu sadedzināja.... Pāvestieši vis caur Vēsturē ir vajājuši tos, kas Dieva Vārdam tic, kā tas ir Rakstīts Rakstos

Treškārt, neviens jau jums, Mulder, neliedz rotaļāties ar vēl sev līdzīgiem ļaudīm "mācītājos". Bez bikts, nav tālu jāmeklē, ka arī Svēto Vakarēdienu katrs kristītais ir potenciāli ordinēts iestādīt un dalīt. Tik vajag padomāt, ka te lasa arī meklējoši un godīgi cilvēki un tādas Mulderdomas un Jkalniņdomas tikai samaitā godprātīgu ticību.

Jā un visīem šiem godīgajiem un meklējošajiem cilvēkiem vēlreiz varu teitk neticiet nevienam Muldera vārdam Rīkojieties kā stāv Rakstos -

Ap.D. 17:11 Tie bija labvēlīgāki par Tesalonīkes jūdiem un vārdu labprāt uzņēma, meklēdami ik dienas rakstos, vai tas tā esot.

Rīkojieties kā Kristus pavēl - Luk 10:25 Un redzi, kāds rakstu mācītājs piecēlās un, Viņu kārdinādams, sacīja: "Mācītāj, ko man būs darīt, lai iemantoju mūžīgo dzīvību?" Bet Viņš uz to sacīja: " Kā stāv bauslībā rakstīts, kā tu tur lasi? "

Vēlreiz - neticiet nevienam Muldera, Lutera, Pāvila vai pat Eņģeļu vārdiem, bet visu pārbaudiet Rakstos, vai tā tas ir un vai tā tas stāv rakstīts! Jo kā saka Pāvils - "Gal 1:8 Bet, ja arī mēs vai kāds eņģelis no debesīm jums sludinātu citu evaņģēliju nekā to, ko esam jums pasludinājuši, lāsts pār to!"

Vai ievērojāt - Pāvils Dieva Vārdu - Evanģēliju - Liek augstāk pat par savu vai Eņģeļu autoritāti! Tātad... ikviena vēsts, kas pretendē uz Dieva vēsti ir jāsalīdzina ar Evanģēliju!

Bet kas tad ir Evanģēlijs... arī to mums Pāvils atklāj:

1 Kor 15: 1 Brāļi, es jums atgādinu evaņģēliju, ko jums jau esmu pasludinājis, ko jūs esat dabūjuši un kurā jūs arī stāvat,
2 kas jums arī dod pestīšanu , ja jūs to paturat tādā veidā, kā es jums to pasludināju; citādi jūs būtu velti kļuvuši ticīgi.
3 Jo es jums vispirms esmu mācījis, ko es pats saņēmu, ka Kristus ir miris par mūsu grēkiem pēc rakstiem
4 un ka Viņš aprakts un trešajā dienā augšāmcēlies pēc rakstiem,
5 un ka Viņš ir parādījies Kēfam, pēc tam tiem divpadsmit.

Vai ievērojāt... Šis ir Evanģēlijs - Ka Kristus ir miris par jūsu grēkiem un augšāmcēlies. Jūsu grēki jums ir piedoti Kristus Vārdā!

Taču pasaulē ir izgājuši liekuļi un ļaundari, kas aizliedz šo vēsti pasludināt... Viņi aizliedz man un jūs šai pašā visā garajā sarunā redzat... viņi aizliedz Mums, kam šī Vēsts pasludināta - to sludināt tālāk - Jums, ka Jums Jūsu Grēki ir piedoti. Viņi aizliedz Evanģēliju! Bet pār viņiem ir pasludinās arī Dieva Vārds:

1 Tim 4: 1 Gars skaidri saka, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības, pieķerdamies maldu gariem un dēmonu mācībām,
2 padodamies melkuļu liekulīgajiem vārdiem, kam pašu sirdsapziņa ar kauna zīmi iededzināta.
3 Tie aizliedz doties laulībā, pavēl atturēties no barības vielām, ko Dievs ir radījis, lai ticīgie un patiesības atzinēji saņemtu tās ar pateicību.

Tamdēļ.... jā... izvēlieties kam jūs ticēsiet, Mulderam, Luteram, Rakstiem vai Pāvestam! Neviens cits jūsu vietā šo izvēli nevar izdarīt, neviens cits nevar ticēt jūsu vietā... tas ir jums - godīgajiem un meklējošajiem ir pašiem jāizlemj, pie kā ir jūsu pestīšana... pie Muldera, Laimdotas, Lutera, Augustīna, Pāvesta vai Jēzus Kristus, kas par jums ir miris. Neviens no augstākminētajiem kā tikai Kristus nav par jūsu grēkiem miris, tamdēļ nevienam no viņiem nav tiesības jums atņemt to ko jums ir dāvājis tas, kurš par jums ir Miris - Jēzus no Nācaretes, un šo viņš jums ir devis - "Un Viņš tiem sacīja: "Eita pa visu pasauli un pasludiniet evaņģēliju visai radībai. Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts."

Jūs klausiet savas iedomas, es klausu to, ko Dievs raksta... ja Dievs izdomās, ka viņš ir nepareizi rakstījis, tad lai pats arī labo
Un kā tu iedomājies Dievs tev to labos? Ar Zibeni pa pakaļu sitīs, vai sūtīs tavā ceļā cilvēkus, kas uz tevi runās... un rādīs Dieva Vārdu! Bet vai tu, kad tas notiks, pazīsi Gana balsi?

Bet tu saki, ka tu klausi ko Dievs ir rakstījis. Vai tad tu klausi ko Dievs ir rakstījis? Kurā vietā tu tam klausi! Vai esi gatava, ka es tev iedošu Rakstu Vietas un tu varēsi gdoīgi visu kontextu paņemt, un tad tu ar tīru sirdsapziņu teiksi, ka tu tam klausi! UN tad tu dosi man Rakstu Vietas un pārbaudīsi vai es ticu tām? Vai gribi šo testu ar Rakstiem iziet... es pat apsolos nemocīt tevi ar VD textiem, tikai un vienīgi jaunā Derība, kas ir Jēzus Kristus un viņa Apustuļu raksti?

Kā pirmo testu es tev varu iedot 1 Kor 3 nodaļu - vai tu tici tam, ko Pāvils raksta, ka neviens cits pamats kā tikai Jēzus Kristus nevar tikt likts, un ka Dieva Nams uz šī Pamata - Jēzus Kristus tiek celts? Tad nu tev jautājums - Cik pamatu ir Dieva Baznīcai?


Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:46:53
Redzat, kā nezināt Baznīcas mācību un nostāju. Kristību kopš seniem un Baznīcas iesākuma laikiem, ārkārtējā brīdī, var veikt arī neordinēts mācītājs.

Un KAS IR KRISTĪBA, ja ne ABsolūcija?

Vo cilvēku analfabētismam un infantīlismam tiešām nav robežu!

KĀ tu vari Kristīt, nepiedodot grēkus? Kas tad Kristība ir, ja Ne Grēku Piedošana??? Nu tu laid pa divi deviņi un pat nežagojas!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:48:46
Laimdota
Laimdota, izlasi vēlreiz tēmas nosaukumu un padomā, tā kārtīgi .
Tad mēģini vēlreiz pārlasīt. Runa nav par kalpošanu amatiem, tas jau vairākkārtīgi ir uzsvērts.

neordinēts mācītājs.
ja būsi tu, zīdainis un zīdaiņa māte, piemēram, kurš no jums ir neordinēts mācītājs ... un kā ir ar gadījumu, ja tas nav zīdainis, bet pieaugušais, kurš uz nāves gultas lūdz ģrib nožēlotgrēkus, bet blakus esi tikai Tu. ko tu darīsi?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:51:07
Laimdota Laimdotas vecāmate Alma

Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:51:49
Rausītis Pirmkārt, Bībliski var pierādīt gandrīz visu! - tam, kas pats nezin Rakstus tā arī liekas.

Nebūt ne. Rakstu panti un Bībeles vārdi tiek palocīti pēc tās pārliecības, kas cilvēka sirdī un prātā, pēc tā, kā kāds ir iemācījis ticēt, tad nu pēc tās mācības arī Rakstus citē un tālāk māca. Grūtība un nomaldīšanās dzimst tai brīdī, kad cilvēks nezin kā bij no sākuma. Mulders arvien laju pilnvaras un absolūcijas praksi nav argumentējis ar agrīno Baznīcas teologu vārdiem. Un diez vai varēs... Tā mācība dzimst vēlu, nu salīdzinoši vēlu un konfesijā, kas nevar lepoties uz šo brīdi ar stipru ticību un ņesagrozītu liecību pasaules priekša. Pēc augļiem koku pazīst, māca Kungs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:53:36
Tā nu mēs redzam, ka Katoļi ir gatavi cilvēku ellē aizsūtītu, lai tik izdabātu cilvēku pašizdomātai mācībai! Un šķiet, ka Vlens ir ļoti jauki pastrādājis - ka paši Kristieši baidās lietot to varu, ko Kristus viņiem ir devis un pavēlējis, un tādējādi viņi nedz paši iet iekšā, nedz citiem ļauj... bet ļaus zīdainim vai nekristītam cilvēkam nomirt, nepasludinot viņam evanģēliju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:56:35
Mulders arvien laju pilnvaras un absolūcijas praksi nav argumentējis ar agrīno Baznīcas teologu vārdiem. Un diez vai varēs...

Man patīk šis "diez vai varēs"

Vai Laimdota mainīs savas domas, ja ne tikai ar Rakstiem, bet arī ar atzītu Baznīctēvu textiem es pierādīšu, ka man ir taisnība?

Vai tu mainīsi savas domas un spēsi atzīt, ka tie, kas tev mācījuši ko citu ir melojuši tev? Vai tu būsi gatava no viņiem novērsties?

Ja tā, tad es papūlēšos tavas dvēseles labā tev pierādīt, ka ne es pirmais un ne pēdējais, kas Rasktiem ticēja, kā tie rakstīti!
Laimdotas vecāmate Alma
# Labojis Laimdotas vecāmate Alma: 2008.05.28 13:59:10
Mulderam! Pirmkārt, Bībliski var pierādīt gandrīz visu! Jehovas liecinieki un plašais sektu klāsts ir tik bibliski, ka ne ar kādu baznīcas tradīciju un apustuļu mantojumu pat pusplēstā vārdā savas doktrīnas neaizstāv. Tik un vienīgi ar Bībeli, Bībeles pantiem un citātiem.

Un es varu jebkuru Jehovas Liecinieku lupatu lēveros saplēst, jo viņi izmanto SAVU tradīciju, nevis Rakstus Raksti Jehovas Lieciniekiem līdzīgi kā Katoļiem - kā "reference guide" kad vajadzīabs gadījumā vajag pamatot kādas blēņas, tad vienmēr kādu vienu pantu izrautu no kontexta var atrast!

Man nekas nav jums jāpierāda... viss jautājums ir par to vai jūs ticat tam ko Kristus un Apustuļi Rakstos ir rakstījuši! Jūs acīmredzot neticat! Bet ticat Pāvestam... bet vai pati esat pastudējusi RKB vēsturi kā tā veidojusies, kādi visādi Pāvesti tik nav bijuši un kādas blēņas tik nav mācījuši...

Otrkārt, runa ir par vispārēju baznīcas praksi, grēkatlaišanas kontekstā, kurā Muldercitētā, it kā luteriskā nostāja, parādās tikai 16.gs. Pieminēto Augustīna grēksūdzi paša kristītam lajam, un tamlidzīgūs nostāstus, kāds cienījams Mežparka mācītājs reiz sauca par svētuma pasaciņām.
Redziet, jūs labāk ticat mācītājam, nekā palasāt Augustīnu! A ko darīt man, kas Augustīnu un Baznīctēvus lasa, kas lasa Baznīcas Vēsturi un netic kuram katram mežaparka mācītājam?
Redz jūs gribat pateikt par ko runa ir... Runa ir par aclēgu varu kā tādu, nevis par to KĀ TIEŠI tiek organizēta Baznīcas kārtība. Tā ir adiafora un kā Pāvls saka, jebkura forma ir laba, ja Kristus tiek pasludināts. Pasaulē ir daudz dažādas tradīcijas un formas kā Kristus tiek sludināts, neviena no tām nav labāka vai sliktāka... jeb pareizāk sakot, labumu vai sliktumu nosaka objektīva pestīšana!

Lūk... piemērsm - vai Jūs, Laimdota, esat pestīta... tagad šeit! Un jūsu atbilde lai ir jums par pierādījumu tam vai jūsu tradīcija sniedz pestīšanu vai nē!

Man nav jāpierāda protestantisma (ne luterisma) pīķa stundā tapušajām pārprastās vispārējās priesterības idejām kaut kas pretējs. Drīzāk pierādījuma vērts būtu apgalvojums, ka pareizā lietu izpratne parādās 16.gs. iepretī "nemitīgi nepareizai Baznīcas mācībai un praksei."

Protams. Pietiktu tikai ja jūs ticētu Jēzus Kristus Vārdiem un Apustuļiem! Neticiet NEVIENAM PROTESTANTA VĀRDAM un NETICIET MULDERAM... ja viņi runā kaut ko ne tā, kā Rakstos stāv rakstīts! Taču, ja jūs izvēlaties neticēt Jēzus Kristus Vārdiem un Pāvila un Pētera Rakstītajiem Vārdiem, tad kāpēc jūs klūpat virsū Luterāņiem, ne jau viņi Rakstus sarakstīja! Viss ko Luterāņi dara - Tic šiem Rakstiem, un par to Pāvestieši viņus ienīst... Pāvestieši arī Janu Husu ienīda, par to, ka viņš Dieva Vārdam ticēja un viņu sadedzināja.... Pāvestieši vis caur Vēsturē ir vajājuši tos, kas Dieva Vārdam tic, kā tas ir Rakstīts Rakstos

Treškārt, neviens jau jums, Mulder, neliedz rotaļāties ar vēl sev līdzīgiem ļaudīm "mācītājos". Bez bikts, nav tālu jāmeklē, ka arī Svēto Vakarēdienu katrs kristītais ir potenciāli ordinēts iestādīt un dalīt. Tik vajag padomāt, ka te lasa arī meklējoši un godīgi cilvēki un tādas Mulderdomas un Jkalniņdomas tikai samaitā godprātīgu ticību.

Jā un visīem šiem godīgajiem un meklējošajiem cilvēkiem vēlreiz varu teitk neticiet nevienam Muldera vārdam Rīkojieties kā stāv Rakstos -

Ap.D. 17:11 Tie bija labvēlīgāki par Tesalonīkes jūdiem un vārdu labprāt uzņēma, meklēdami ik dienas rakstos, vai tas tā esot.

Rīkojieties kā Kristus pavēl - Luk 10:25 Un redzi, kāds rakstu mācītājs piecēlās un, Viņu kārdinādams, sacīja: "Mācītāj, ko man būs darīt, lai iemantoju mūžīgo dzīvību?" Bet Viņš uz to sacīja: " Kā stāv bauslībā rakstīts, kā tu tur lasi? "

Vēlreiz - neticiet nevienam Muldera, Lutera, Pāvila vai pat Eņģeļu vārdiem, bet visu pārbaudiet Rakstos, vai tā tas ir un vai tā tas stāv rakstīts! Jo kā saka Pāvils - "Gal 1:8 Bet, ja arī mēs vai kāds eņģelis no debesīm jums sludinātu citu evaņģēliju nekā to, ko esam jums pasludinājuši, lāsts pār to!"

Vai ievērojāt - Pāvils Dieva Vārdu - Evanģēliju - Liek augstāk pat par savu vai Eņģeļu autoritāti! Tātad... ikviena vēsts, kas pretendē uz Dieva vēsti ir jāsalīdzina ar Evanģēliju!

Bet kas tad ir Evanģēlijs... arī to mums Pāvils atklāj:

1 Kor 15: 1 Brāļi, es jums atgādinu evaņģēliju, ko jums jau esmu pasludinājis, ko jūs esat dabūjuši un kurā jūs arī stāvat,
2 kas jums arī dod pestīšanu , ja jūs to paturat tādā veidā, kā es jums to pasludināju; citādi jūs būtu velti kļuvuši ticīgi.
3 Jo es jums vispirms esmu mācījis, ko es pats saņēmu, ka Kristus ir miris par mūsu grēkiem pēc rakstiem
4 un ka Viņš aprakts un trešajā dienā augšāmcēlies pēc rakstiem,
5 un ka Viņš ir parādījies Kēfam, pēc tam tiem divpadsmit.

Vai ievērojāt... Šis ir Evanģēlijs - Ka Kristus ir miris par jūsu grēkiem un augšāmcēlies. Jūsu grēki jums ir piedoti Kristus Vārdā!

Taču pasaulē ir izgājuši liekuļi un ļaundari, kas aizliedz šo vēsti pasludināt... Viņi aizliedz man un jūs šai pašā visā garajā sarunā redzat... viņi aizliedz Mums, kam šī Vēsts pasludināta - to sludināt tālāk - Jums, ka Jums Jūsu Grēki ir piedoti. Viņi aizliedz Evanģēliju! Bet pār viņiem ir pasludinās arī Dieva Vārds:

1 Tim 4: 1 Gars skaidri saka, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības, pieķerdamies maldu gariem un dēmonu mācībām,
2 padodamies melkuļu liekulīgajiem vārdiem, kam pašu sirdsapziņa ar kauna zīmi iededzināta.
3 Tie aizliedz doties laulībā, pavēl atturēties no barības vielām, ko Dievs ir radījis, lai ticīgie un patiesības atzinēji saņemtu tās ar pateicību.

Tamdēļ.... jā... izvēlieties kam jūs ticēsiet, Mulderam, Luteram, Rakstiem vai Pāvestam! Neviens cits jūsu vietā šo izvēli nevar izdarīt, neviens cits nevar ticēt jūsu vietā... tas ir jums - godīgajiem un meklējošajiem ir pašiem jāizlemj, pie kā ir jūsu pestīšana... pie Muldera, Laimdotas, Lutera, Augustīna, Pāvesta vai Jēzus Kristus, kas par jums ir miris. Neviens no augstākminētajiem kā tikai Kristus nav par jūsu grēkiem miris, tamdēļ nevienam no viņiem nav tiesības jums atņemt to ko jums ir dāvājis tas, kurš par jums ir Miris - Jēzus no Nācaretes, un šo viņš jums ir devis - "Un Viņš tiem sacīja: "Eita pa visu pasauli un pasludiniet evaņģēliju visai radībai. Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts."

Jūs klausiet savas iedomas, es klausu to, ko Dievs raksta... ja Dievs izdomās, ka viņš ir nepareizi rakstījis, tad lai pats arī labo
Un kā tu iedomājies Dievs tev to labos? Ar Zibeni pa pakaļu sitīs, vai sūtīs tavā ceļā cilvēkus, kas uz tevi runās... un rādīs Dieva Vārdu! Bet vai tu, kad tas notiks, pazīsi Gana balsi?

Bet tu saki, ka tu klausi ko Dievs ir rakstījis. Vai tad tu klausi ko Dievs ir rakstījis? Kurā vietā tu tam klausi! Vai esi gatava, ka es tev iedošu Rakstu Vietas un tu varēsi gdoīgi visu kontextu paņemt, un tad tu ar tīru sirdsapziņu teiksi, ka tu tam klausi! UN tad tu dosi man Rakstu Vietas un pārbaudīsi vai es ticu tām? Vai gribi šo testu ar Rakstiem iziet... es pat apsolos nemocīt tevi ar VD textiem, tikai un vienīgi jaunā Derība, kas ir Jēzus Kristus un viņa Apustuļu raksti?

Kā pirmo testu es tev varu iedot 1 Kor 3 nodaļu - vai tu tici tam, ko Pāvils raksta, ka neviens cits pamats kā tikai Jēzus Kristus nevar tikt likts, un ka Dieva Nams uz šī Pamata - Jēzus Kristus tiek celts? Tad nu tev jautājums - Cik pamatu ir Dieva Baznīcai?

Lūk ko es Mulder tagad sacīšu!
Kur daudz vārdu, tur neiztiek bez grēka, bet, kas savu muti savalda, ir gudrs. Zālmans 10 nodaļa, 19pants
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.28 14:02:17
Mulders
Dari to! Godīgi!! Un sevis paša dēļ!!!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.28 14:03:59
Laimdotas vecāmate Alma
Kur daudz vārdu, tur neiztiek bez grēka, bet, kas savu muti savalda, ir gudrs. Zālmans 10 nodaļa, 19pants
Labs padoms, bet nevietā.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 14:05:15
Rausītis
Īsti gan vietā! Un labi sen jau!
Mulderam ko sakarīgu izdodas pateikt tikai īsajos textos
Laimdotas vecāmate Alma
# Iesūtīts: 2008.05.28 14:05:47
Rausītis
Kā tādi dunduri!
Dievs zin vai nevietā...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 14:09:24
Laimdota, vēlreiz, vai tu mainīsi savu nostāju un novērsīsies no tiem, kas tev maldus sludina, ja es tev parādīšu ka Rakstu Mācību arī Agrīnie Baznīctēvi saprata un mācīja!

Kā arī, vai varētu man lūdzu tos Agrīnos Baznīctēvus pacitēt, kas runā par Pāvesta nemaldību, par Marijas uzņemšanu Debesīs miesā, Par Marijas bezgrēcību?

Tas tā... balansam, ka jūs sakāt, ka pierādījums Baznīcas mācībai ir tas, ka tā ir bijusi no sākuma Baznīcā - Tad nu pierādī Vēsturiski, ka Baznīca sākumā tam ticēja un ir ticējusi tam vienmēr!

Bet es jums pierādīšu, ka Baznīca jau sākumā tiēja, ka Kristīt var jebkurš kristīts, un Kristība ir Absolūcija - Grēku Piedošana! Un Absolūcija ir Evanģēlija pasludinājums. Pierādīšu, ka Ikvienam Kristietim ir tiesības un pienākums sludināt un pasludināt Evanģēliju - Pasludināt Grēku Piedošanu visām tautām! "un tiem sacīja: "Tā stāv rakstīts, ka Kristum bija ciest un augšāmcelties no miroņiem trešā dienā un ka Viņa Vārdā būs sludināt atgriešanos un grēku piedošanu visām tautām, iesākot no Jeruzālemes"

Un tad... ja jums būs taisnība, un man nebūs taisnība, es konvertēšos Katolicismā. Bet ja man būs taisnība un jums nebūs taisnība, jūs sarausiet savas saiknes ar Pāvestu? Esat ar mieru?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.28 14:52:24
Nu tā... pirmais ko mēs redzam ir Pašu Romas Katoļu enciklopēdija!

http://www.newadvent.org/cathen/02258b.htm#VII

In case of necessity, baptism can be administered lawfully and validly by any person whatsoever who observes the essential conditions, whether this person be a Catholic layman or any other man or woman, heretic or schismatic, infidel or Jew.

This right of any person whatsoever to baptize in case of necessity is in accord with the constant tradition and practice of the Church. Tertullian (De Bapt., vii) says, speaking of laymen who have an opportunity to administer baptism: "He will be guilty of the loss of a soul, if he neglects to confer what he freely can," St. Jerome (Adv. Lucif., ix): "In case of necessity, we know that it is also allowable for a layman [to baptize]; for as a person receives, so may he give," The Fourth Council of the Lateran (cap. Firmiter) decrees: "The Sacrament of Baptism . . . no matter by whom conferred is available to salvation,"

(Te arī skat references uz agrīnajiem baznīctēviem)

Bet to ka Kristība ir grēku piedošana, to turpat raksta Katoļu Enciklopēdija

This is also the solemn teaching of the Church. In the profession of faith prescribed by Pope Innocent III for the Waldensians in 1210, we read: We believe that all sins are remitted in baptism, both original sin and those sins which have been voluntarily committed." The Council of Trent (Sess. V., can. v) anathematizes whomsoever denies that the grace of Christ which is conferred in baptism does not remit the guilt of original sin; or asserts that everything which can truly and properly be called sin is not thereby taken away.

Nu es nezinU! Vai tiešām man JUMS mācīt JŪSU pašu tradīciju?


Kad būs vairāk laika... parakšu dziļāk Sākumam visi mācās pamatus!

Didathes 15 nodaļu var palasīt par norādēm, kā draudzei ievēlēt no sava vidus bīskapus/presbiterus! Tātad draudzei ir vara ordinēt! Vismaz saskaņā ar Didathi!

Kristofers
# Iesūtīts: 2008.05.28 18:15:09
Kaut visas vecmāmiņas būtu tik teoloģiski kompetentas kā Almas vecmāmiņa
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.28 18:59:26
Mulders
Neesmu katoliete. To, ka kristīt var kristīts, to jau apliecināju un to nekad neesmu apšaubījusi. Pārliecinājos par šo patiesību arī pie mācītāja, viņš vienīgi norādīja, ka baznīcas kārtība, kāda agenda norāda, ka mācītājam tāda kristība vēl kā jāapstiprina, smalkumi nav manā ziņā.
Attiecībā uz pāvesta nemaldību, nevienviet neesmu ko tādu apliecinājusi. Pāvesta amats nav nemaldības garants. Lasot baznīcas vēstures grāmatas ir pilnīgi skaidrs, ka ticības jautājumus izšķīra Baznīcas Koncili, kopā septiņi.
Muldera sajukums rodas apstāklī, ka kristības sakraments un absolūcija pēc grēksūdzes tiek jēdzieniski lietoti kā sinonīmi. Kristība ir ar absolūcijas spēku, bet tas ļoti iešaurina kristības kopīgo jēgu un būtību, ja to reducē tikai uz absolūcijas nozīmi.
Tas, ka Mulders man it kā aizrāda par pamatiem, ir plika retorika, kuras vienīgais zemteksts, ka es it kā katole un pamatlietas nezinu. Es pasmaidu, jo tā jau tāda kā `biski bespēcības reakcija un smalka apsaukāšanās
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 20:53:50
Laimdota... nu ja neesi katoliete, tātad pareizticīgā varētu būt! Ja esi Luterāne, tad kriptoakotliskais Luterāņu spārns, kam ļoti gribās ij eglītē uzrāpties ij dibenu nenodrāzt... LTA tā nu ir ierakstīts, un tavs mācītājs, ja tu esi luterāne un viņš Luterānis, ir savā ordinācijā solījies šīs LTA sludināt un aizstāvēt kā arī to skaidri pasaka LELB Satversmes Preambula!

Kā jau teicu - ar pretenzijām lūdz pie LELB vadības, LTA autoriem, paša Augustīna!

Es nesašaurinu kristību nozīmi, protams kristība ir bik vairāk kā tikai un vienīgi plika absolūcija, laigan absolūcija ir kristības centrā. Bet ja tev nav absolūcijas varas, tad tev nav arī vara kristīt. Abas ir cieši saistītas... tu nevari paturēt vienu un otru noraidīt!

Galvenais jau arguments, ka tu netici Rakstiem un tev tik ļoti derdzās visādi lieki vārdiņi Rakstos, kas zāģē tavu pārliecību!

Tas ir Viduslaiku palieka, kad pēc Romas sabrukuma visur valdīja analfabētismas un tikai mūki un bīskapi prata lasīt tādējādi bij vienīgie kas varēja zināt, kas Rakstos rakstīts.
Taču ir jau 21 gadsimts un katrs var paņemt Rakstus un pats izlasīt un pārliecināties kam tad Kristus dāvā aclēgu varu! Un neviens mācītājs, bīskaps, pāvests vai baznīctēvs nespēj atcelt to, kas stāv rakstīts Rakstos!
Laimdotas vecāmate Alma
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:09:22
Kristofers
Paldies, Kristoferiņ, saldi vārdi, bet tik prātīga neesmu, ka teoloģiju būtu studierējusi, tik vien kā ar lūgšanu un knapu svētu cenšanos savas dienas vadu.
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:25:40
Mulderskristība ir bik vairāk kā tikai un vienīgi plika absolūcija

Nu šis izsaka visu. Tāda snobiska teoloģisku terminu manipulatora pašsajūta ir eiforiska, bet nav pestīšanas ķīla, drīzāk sajūsmināšanās bēda. Man nav pretenziju nedz pret LELB vadību un nesaredzu, ka mani ieskati viņu izteikumos un nostājās liktu kaut drusku justies ne savā draudzē. Es neesmu ienākusi LELB, es tajā esmu dzimusi savai mātei kā luterānei un Kristībā savam Kungam. Augustīnu kā reiz lasu. Domāju, ka viņu nevar prihvatizēt Mulders, šīs vīrs ļoti cieši pārstāv sava laika mantotas hierarhiskas baznīcas attieksmi. Par LTA, mums jāsaprot lokālais konteksts, kādā tie dokumenti dzima un jāspēj pieņemt, LTA nav tādā pašā mērā inspirētas kā Svētie raksti.
Ziniet, Mulder, es nepieņemu grēksūdzes un nesūdzu grēkus savas draudzes locekļiem un manā draudzē tas nekad nav uzskatīts par normu. Varbūt Jūsu draudzē tā ir ikdiena, bet tāda prakse noteikti izbrīnītu kopumā LELB draudžu.

Bet ja tev nav absolūcijas varas, tad tev nav arī vara kristīt.

Esmu pret sieviešu iesvētīšanu amatā, bet Jūsu loģikai sekojot, varētu jautāt, kamdēļ, tad sieviete nevar pārvaldīt Kunga mielastu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 36967