atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par atslēgu varu
Balss
Iesūtīts: 2008.05.07 10:37:19
Mani nodarbina šis jautājums.
Mat. 16:19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."
Mat. 18:18 Patiesi Es jums saku: ko vien jūs virs zemes siesit, tas būs siets arī debesīs; un, ko vien jūs virs zemes atraisīsit, tas būs atraisīts arī debesīs.
Kā grēcīgam cilvēkam, pat ja tas ir apustulis Pēteris, var tikt dota tik milzīga vara? Jeb mēs te kaut ko pārprotam?
Lūdzu, tikai kristiešiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:32:21
Laimdota, un atkal jūs turpināt putrot iestādīto kārtību kārtības labad, ar vispārīgo mācības Garu! Arī manā draudzē laji nepieņem grēksūdzes un laji nekristī un neizdala vakarēdienu!

Runa bij, vai Kristietība kā mācība to pieļauj... un atbilde gan Rakstos gan no Vēstures ir apstiprinoša. Taču, kā jau te vairākkārt tika norādīts, ka notes kristība, absolūcija u.c. svētdarbības no laju puses ir izņēmuma gadījumi extrēmos apstākļos... Uz Augustīnu arī referencējas LTA, kad divi vīreļi laivā dibina draudzi, kā draudze tā saskaņā ar Rakstiem un Tradīciju (Skat Didathe 15 punktu) var ievēlēt Bīskapu, kurš tad var pieņemt grēksūdzi un kristīt etc.

Loģiski, ka tur kur kārtība un draudze jau iedibināta un Bīskapi savēlēti, tur pietiek ar to kas ir... un viss notiek!

Bet tev jau jautāja... ko TU darītu (un tas nav nemaz tik nereāli) - ja tu būtu vienīgais cilvēks kādam citam, kurš meklē piedošanu, kuram vajag Evanģēlija pasludinājumu! Tu tā arī pateiksi - sorry vecais, tā kā man nav rokas uzliktas, tad es tev Evanģēliju pasludināt nevaru - un vispār es sieviete! Vai tu patiešām domā, ka tev to nepieskaitītu par lielu grēku, ja savu aplamo uzskatu dēļ cilvēka dvēsele ietu bojā?

Laimdotas vecāmate Alma
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:36:03
Ak, nabaga cilvēks, kā var maldīties. Mulder, kara laikā un vēl laiku pēc tam, vecāsmātes mūsu pašu miestā, kad jaundzimušie nespēcīgi un dikti vārgi bij, bērneļus kristija. Sniegt ārkārtas stundā un bēdu brīdī svētu kristības dāvanu, nozīmē to dot kopā ar to, ko tā sevī kā lielu dārgmantu, visu grēku apmazgāšanu un lielu piedošanu. Un nav viss tā, ka ja draudu brīdi varu kristīt, ka man mācītāja vara atraisīt ir iedota, nealojies! Tad jau kad, cienīgtēvu ar svētu Vakariņu pie kaimenes uzaicinu, tad jau sanāk, ka svētu mielastu ar es iesvētu, vai kad ar savu vāģīti līdz kapiem aizvedu, tad skaitos tā kā izvadītāja, vai? Kad mans laulenis derību gredzenu dāvināja, tad man tas tika pirkstā, bet šis nekad juviliers nav bijis, tik dakšas un lāpstas visu mūžu cilāja. Jums galva jaunāka kā man, bet domas kā migla vasaras vakarā, biezas un krēslainas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:42:10
Alma, Un pamanās cilvēki runāt apaļus kvadrātus un nemaz nežagojas!

Atlaist grēkus - pasljudināt Evanģēliju viņa nevar. Bet piedot grēksu caur kristību viņa var!

Tad izdomājiet... var vai nevar Kristus Vārdā lajs piedot grēkus citam grēciniekam? Vai caur Kristību Sakramentu vai caur Vārdu, kas abi ir Žēlastības līdzekļi!

Pēc jums sanāk, ka caur Kristību Lajs drīxt piedot Kristus Vārdā grēkus, bet caur Vārdu (a kas ir Kristība, ja ne Vārds savienots ar ūdeni) nedrīxt!

Ja cilvēks šitādu nekonsekvenci spēj savā galvā turēt... nu tad tiešām... tā teikt... loģika pret sievietēm nedarbojas! Un kazi... tas bij tas slēptā doma, ko Pāvils lika zem pavēles turēt Sievišķus tālāk no mācības jautājumiem - nu nespēj šķiet babuļi 2 ar 2 saskaitīt lai nesanāktu zirgs vai knīpstangas!
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.29 13:51:26
MuldersAtlaist grēkus - pasljudināt Evanģēliju viņa nevar. Bet piedot grēksu caur kristību viņa var!

Vārdu spēles un grēku atrisīšanas īstenība divas dažādas lietas.
Nevis lajs sniedz grēku piedošanu, bet kīstības sakramentā tā žēlastība. Lajs sniedz kristību. Mācītājs, kas pilnvarots atlaist vai paturēt grēkus, to tiešam sniedz nepastarpināti un kā šī pilnvarojuma nesējs.

Un ja nu man būtu tādā brīdī jābūt blakus, kad cilvēks grēkus sūdz un mācītāja nav, tad man neviens nevar liegt aizlūgšanu par tādu cilvēku, lūdzot viņam grēku piedošanu un apliecinot ar Svēto rakstu vārdiem, ka Kungs ir žēlīgs un piedod. Ticu, ka ārkārtas brīdī arī Dievs savā suverenitātē apejot iedibināto kārtību caur savas baznīcas kalpiem, pie šāda cilvēka rīkojas. Man nav šaubu, ka tad Kungs Dievs pats īpaši ir klātesošs un tas nav arguments uzurpēt baznīcas kalpu pilnvaras.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.29 14:12:36
Nevis lajs sniedz grēku piedošanu, bet kīstības sakramentā tā žēlastība. Lajs sniedz kristību. Mācītājs, kas pilnvarots atlaist vai paturēt grēkus, to tiešam sniedz nepastarpināti un kā šī pilnvarojuma nesējs.

Acīmredzot kāds nav sapratis kas ir tas, kas Piedod grēkus. Kā arī, kā Vārdā vispār kāds kādam var piedod grēkus.

Nav vārdu spēle... ir runa par lietas būtību, kuru, šķeit Laimdota būs palaidusi garām katehēzes nodarbībās!

Un ja nu man būtu tādā brīdī jābūt blakus, kad cilvēks grēkus sūdz un mācītāja nav, tad man neviens nevar liegt aizlūgšanu par tādu cilvēku, lūdzot viņam grēku piedošanu un apliecinot ar Svēto rakstu vārdiem, ka Kungs ir žēlīgs un piedod.

BINGO
Tā saucās Absolūcija! Apsveicu, ka beidzot kādam te ir dabraucis ka 2+2=4

Man nav šaubu, ka tad Kungs Dievs pats īpaši ir klātesošs un tas nav arguments uzurpēt baznīcas kalpu pilnvaras.
Un atkal kāds ir saputrojis kas ir Kalpošanas Amats un kas ir Aclēgu Vara, Aboslūcija!

Uhh... zin... moš atgriezies pie Katehēzes un izej to vēlreiz? Lai tev Mācītājs beidzot paskaidro, kas ir Absolūcija... kas ir Aclēgu vara, kam tā ir Dota un kāpēc vispār jelkāds Mācītājs vispār drīxt kādam peidot grēkus un kā vārdā viņš to drīxt darīt savā vārdā vai Dieva vārdā!

Ticu, ka ārkārtas brīdī...
Man nav šaubu...


Bet man tu pārmet, ka arī es šim visam ticu un ka arī man nav šaubu, un ka tieši to es te visiem stāstu, ka arī viņi drīxt ticēt un lai nešaubās, ka ārkārtes gadījumā viņi drīxt pasludināt cilvēkam grēku piedošanu kristīt un pat ja vajag, konsekrēt vakarēdienu... jo tā ir Dieva griba - pestīt grēciniekus!
Dieva Vienīgā kārtība ir - Pestīt Grēciniekus jebkurām Dieva iestādītām metodēm! Dievs grib, lai visi cilvēki nāk pie atziņas un saprot, ka Kristū viņu grēki viņiem ir piedoti, tamdēļ viņiem ir pieeja Dievam vienā un tajā pašā Svētajā Garā!

Redz, kad tevi tā kārtīgi padauza... tad arī tavs Gars ar kuru esi Kristīta pareizi runā un visu saprot...

A tu ... pilnvaras pilnvaras, roku uzlikšana, tradīcija... Garam tas viss ir do lampočki... kāmēr dvēsele ir nemierā un apgrūtināta! Tad kad Evanģēlijs tiek pasludināts, tad arī vari funktierēt kādā pozā vislabāk lūgt!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.29 19:15:20
Teikšu lūk, ko!
Krīzes situācijā ne tikai es pats piekristu sniegt Absolūciju, bet pat nekautrētos to lūgt no, piemēram, Masika vai Ctulhu.
Tieši tā!
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.30 16:05:02
Papucs
Kā gan Ctulhu tev varētu sniegt absolūciju?! vIŅŠ PATS TEV VARĒTU PIEDOT, KO TU VIŅAM ESI NODARĪJIS, BET TĀ JAU VĒL NAV ABSOLŪCIJA!!! (Sorry, lielie burti netīšām.)
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.31 01:47:39
Balss
Tieši tas pats , kas kristībā.
Cilvēks saka: "Es Tevi kristu.."
Bet pats galvenais: "Dieva Tēva, Dieva Dēla un Dieva Svētā Gara vārdā!"
Tā pat ar Absolūciju. Dievs atļāvis cilvēkam Sevi pārstāvēt.
Tā nu viņš ir.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.31 01:50:16
Papucs
Tikai tad, ja tas, kurš to saka, pats arī tic un līdz ar to pārstāv...
Ctulhu varētu pārstāvēt un pildīt Dieva uzdevumu, ja viņš tam netic?! Tā būtu karikatūra!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.31 01:58:41
Balss
Domāju, ka Tev nav taisnība.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.31 08:56:58
Domāju, ka Dieva Vārds ir spēcīgāks par Ctulhu ticību/neticību. Galvenais jautājums, vai viņš uzdrošinātos?
Tā kā situācija man būtu pietiekoši ekstrēma, tad nevēlētos to mēģināt modelēt, varam tikai domāt, kā būtu, ja būtu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.31 13:27:15
Papucs
Esmu pārliecināta, ka Dieva žēlastību neierobežo kāda cilvēka klātbūtne vai prombūtne. Ja cilvēks mirst vientulībā un lūdz Dievam piedošanu, vai tu domā, ka Dievs viņam nepiedos tikai tāpēc, ka tuvumā nebūs neviena cilvēka, kas viņam pasludinātu absolūciju?!

Normāli, protams, ir labi un pareizi, ka pēc patiesas grēksūdzes Dieva piedošanu grēciniekam apliecina (sniedz absolūciju) garīdznieks. Izņēmumsa situācijās to ir darījuši arī neordinēti kristieši viens otram. Bet, ka to varētu darīt un ka jēga būtu arī neticīga cilvēka pasludinātajai absolūcijai, par to ļoti šaubos.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2008.05.31 18:03:40
LELB lietotā absolūcijas formula skan "... tad uz tādu tavu grēku sūdzēšanu un lūgšanu, es, kā aicināts un iecelts Dieva Vārda kalps, tev pasludinu ...."

Kādu formulu Mulders iesaka lietot laju pasludinātas absolūcijas gadījumā?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.31 22:25:10
Kristofers,

Tad nu es Kristū tev pasludinu...

Kristofer (vārdā nosaucot), Jēzus Kristus vārdā tev pasludinu...

Kā kristīts trīsvienīgā Dieva vārdā pasludinu tev...

Kā man dots, tā dodu tev...
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:17:08
Balss
Kā gan Ctulhu tev varētu sniegt absolūciju?!
es arī domāju, ka nevar, bet re, ko raksta e-baznīca.
334. Vai mēs saņemam grēku piedošanu, ja draudzes gans ir neticīgs?
Saņemam. Lai gan Dieva labais prāts ir, lai draudzes gans būtu ticīgs, tomēr mums, dzirdot grēku piedošanu, nav jādomā par mācītāja ticību un to, kas ir viņa sirdī, bet gan par grēku piedošanas vārdu un tam jātic. Jo, pamatojoties uz Dieva aicinājumu, draudzes gans nepārstāv savu personu, bet Jēzu Kristu. Par to es ciešu pat saites kā ļaundaris, bet Dieva vārds nav saistīts. [2.Tim.2:9]
Es to nesaprotu. Tad jau arī sludināt viņš var arī neticot. absurds.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 11:24:09
Rausītis, bet sludināt patiešām neticīgie var neticot. Esmu to neskaitāmas reizes redzējis! Šie paši mūsu draugi... kādreiz kaut kur ir pamanīti citos forumos, tur dažkārt sanāk, ka neticīgais neticīgajam pasludina Evanģēliju... protams, parasti viņi sludina no sērijas "krisiteši tic ka... " bet rezultātā jau izskan tas pats Dieva Vārds!

Tas ko tu izlasīji tas šķiet ir Baznīcā no pret-donātistu laikiem, kad Donātisti mācīja, ka neticīgs vai necienīgs mācītājs ar saviem Vārdiem un Sakramentu nav īsts... tb Kristība no necienīga mācītāja rokas nav īsta un iedarbīga! Baznīca to nosodīja jau tālajos 5 gadsimtā (šķiet)

Tā nu rezultātā sanāk tāds jocīgs paradox (tiem priesterīšiem kas uzstāj, ka priesteri tumsā spīd)... ka Ticīgs Lajs nevar piedot grēkus, bet neticīgs Priesteris var... Ticīgaj Kristieša Laja pasludinātā absolūcija neko nedod, ja grēcinieks uz šādu absolūciju atļaujās ticēt, tad viņš ir bez mazvai nolādēts... Taču ja grēciniekam kāds Priesteris Pedofīls pasludina grēku piedošanu, tad grēciniekam grēki piedoti ex opere operato
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.02 11:36:44
Mulders sludināt patiešām neticīgie var neticot
tam es piekrītu, ir nācies pieredzēt, ka īstajā brīdi par no neticīga cilvēka TV teikti netīšām izskan īstie vārdi.
tb Kristība no necienīga mācītāja rokas nav īsta un iedarbīga! Baznīca to nosodīja jau tālajos 5 gadsimtā (šķiet)
es jau saprotu kā tas ir domāts, un vienā diskusijā es par to arī rakstīju, ka bija dažas reizes, kad īsti nesapratu, ko mācītājs sludina, bet nekas atklāti maldīgs tas nešķita. Tad izvēle bija saņemt Sakramentu vai nē, nu tad es izvēlējos saņemt, jo ne jau no konkrētā mācītāja tā brīža ticības Sakraments ir atkarīgs. Bet tāda situācija nevar turpināties ilgi.
... un tomēr e-baznīcas teksts ir mulsinošs - draudzes gans neticīgs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 35547