atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Misticisms
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.16 13:17:55
Vai PostModernā pasaule rada labu augsni Misticismam?

Vai misticisms atgriežas cilvēku prātos? Kā jūs saskatāt tuvāko nākotni (50 gadi) garīgajā attīstībā?

Man ir aizdomas, ka Misticisms iet vairumā nevis samazinās, un tas tamdēļ, ka Modernisms sevi diskreditēja 2os pasaules karos, cilvēki vairs neuzticās "zinātnei" it īpaši, kad lasām ik uz stūra "Britu Zinātnieku" izgudrojumus un ik uz stūra un arī reklāmās mums kabina "Zinātniski pierādīts" it kā tā būtu mantra, kas garantē laimi un patiesību, kā viduslaikos "Dievs tā saka"... un tomēr cilvēki viļās arī šajās lietās un turpina meklēt patiesību...
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:18:17
Tātad tēma Misticisms (Kristīgais?) šodien un tuvākā nākotnē Rietumu civilizācijā?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:21:04
mans ar domāt, ka tas (misticisms) augs un attīstīsies harizmātu un vasarnieku veidolā, bet arī pārņems vien daļ no tradicionālajām konfesijām. Vismaz domāju, ka Latvijā mūsu apustulis Ledjajevs par to parūpēsies
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:22:08
ko tu domā ar misticismu -popezotēriku? Tā tik ies plašumā. piedāvājums-pieprasījums klasiskajā aplī, jo cilvēkiem joprojām patīk `kaut kas pārdabisks`, un, ja vēl tas palīdz mantu vairot vai attiecībās......ja tu runā par kaut ko, ko varētu dēvēt par kristīgo misticismu, tad man par maz zināšanu, mute ciet, lai gudrāki runā.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:31:13
zināma tasinība jau tev ctulhu ir, bet ne gluži, ne gluži tā
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:31:49
cilvēks pateisībā reizēm ir tik neizprotams, ka rīkojas pretēji loģikai
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:32:50
Ctulhu, misticisms kā pretspars sholastikai! Iepēti googlē ko abi nozīmē, es nezinu vai pratīšu pastāstīt!

Misticisms balstās uz šo mistisko pasaules uzskatu - intuīciju, emocijām, ne-empīriskās realitātes izpēti (skan jau pac par sevi mistiski), paradoxā domāšana...
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:32:59
Ctulhu manuprāt tevis raksturotā situācija ir tagad un jau labu laiku, bet turpmāk varētu arī mainīties tās ievirzes..
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:34:30
piem. vai laba daļa no tā sauktās exaktās inteliģences jau sen nav ārā no materiālisma? Piemērs lelb jau nav tālu jāmeklē
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 14:28:25
Ctulhu, kāreiz... prātotāji bij Sholastiķi! Mistiķi bij kā pretspars prātotājiem!

Tas varētu būt kā tech-writeri un dzejniekI!

Un ja tā pafunktierēsi, tad abi divi ir vērtīgi un vajadzīgi! Nobeļus dod arī literatūrā
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.16 15:45:06
Tradicionālajās konfesijās cilvēki sāk meklēt ne tikai racionālo, bet arī kaut ko tai cilvēka daļai, kas uztver ar jutekļiem, intuīciju. Te ir vieta reliģiskajam misticismam. Redzu interesi par tādu pieredzi arī savā apkārtnē.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.16 15:47:38
Balss galvenais ka viss ir saskaņā ar rakstiem. man tomēr ir tāda sajūta, ka luterāņi biežvien nevitā vasarniekiem brauc virsū, tāpat, kā protams otrādi. Bet konkrēti par Svētā Gara dāvanām, tomēr paliek atklāts jautājums - viņiem ir, bet mums nav, kā tas nāk? Vai ne tāpēc, ka mēs tā patiesībā noliedzam un neticam?
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.16 15:52:43
Ingars
Kāpēc tu domā, ka Sv.Gara dāvanas ir tikai vasariņiem? Vai viņu pašdeklarācija, ka gandrīz vai vienīgā, vismaz galvenā pazīme ir runāšana mēlēs, nav pie vainas?
Sv.Gara dāvanas ir vēl daudz, daudz kas cits!!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 16:00:53
Ingars, kā tev šķiet, mums nav... Sv. Gara Dāvana... nu tāa... nebūtiskā... eee... kā viņu tur... "ticība"?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 8896