atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dziedāt Dievam un par Dievu
vilks
Iesūtīts: 2008.04.10 13:33:33
Tēma kristiešiem vai cilvēkiem ar pieredzi kristietībā. Pastāstīsiet, vai un kāpēc jums ir/ir bijis svarīgi dziedāt Dievam? Kas sagādā īpašu prieku, kas - kaitina? Ja būtu iespēja izvēlēties, kādu dziedāšanu un mūziku jūs gribētu savā draudzē, un no kādas labprāt izvairītos?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.10 13:40:13
Mūzika tāpat kā Dzeja ir "Dieva Valoda"

A bet ja abus sajūdz vienā, tad tu faktīski dziedot Dievam un par Dievu jau manifestē Paradīzi Zemes virsū, kā arī pats nonāc tiešā saskarsmē ar šo Debesu Valstību, kas pagaidām ir neredzama!

Es bieži dziedu "Laudate Dominum Omnes Gentes" kad ar mašīnu viens braucu! Esmu gan pārliecināts, ka nevienam, kas to dzirdētu, nu nekādīgi tas nešķistu Debesu Valstības manifestācija!

Bet kā Kristus teica - Debesu Valstība ir jūsu vidū!

Dziedāt Dievam nozīmē būt ar Dievu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.10 13:42:36
Vēl man reiz patika ļoti dzirdēt "Mūsu Tēvs debesīs" DZIEDĀTU Suahili Valodā... ģību!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.10 14:27:02
vilks, ir dziesmiņas kas man draudzē patīk, tad nu es toč kā Mr. Bīns līdzi dziedu "Alēlūjā"... a citreiz, kad jūtu, ka neturu melodiju, vispār nedziedu!

Man uz ausīm un dziedamās rīkles visi džungļu zvēri uzkāpuši!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.10 14:37:52
vilks, a vai tad korāļi nav vienkārši kristīga dziesmiņa?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.10 15:29:43
Dziedu tikai teju vai piespiedu kārtā Dievkalpojumā. Taču mūzika visnotaļ aizķer manas dvēseles stīgas.
Klausos visādu mūziku, tīri kristīgā gan aizņem mazu apjomu, laikam tāpēc, ka tā, kas nav akadēmiskā, pārsvarā satur tikai ideju un muzikālā puse mani diez ko neuzrunā.
Pirms gadiem Doma laukumā bija kristīgo mūziķu Disciple koncerts - viens no visaizkustinošakajiem muzikālajiem notikumiem, kur esmu bijis klāt. Starp citu, tas mani ļoti uzrunāja tieši no kristīgās vēsts puses.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.10 15:43:44
Vilks, tad mēs gandrīz vai kolēģi
Es gan tagad no Alfas atpūšos, bet otrajā pēc kārtas Alfa kursā kādā Rīgas katoļu draudzē - bija tā ;
cilvēki, kas var nospēlēt bija , cilvēki kas var nodziedāt arī bija.
Bet neviens nebija gatavs nākt katru reizi un vadīt slavēšanu.
Tad es pirms katras tikšanas apjautāju visus kandidātus, kas kaut ko var nospēlēt nodziedāt. Pabrīdināju , lai samācās kārtīgi ….
Jau gadus 2 nedziedu nemaz
Pašam ar dziedāšanu pavisam slikti, dažas reizes esmu izbojājis visu skaisto slavēšanas pasākumu, tāpēc jau arī uzņemos šos pienākumus. Dziedu tikai tad , ja pārējie dzied tik greizi , ka tur izbojāt vairs nav ko
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.10 15:45:05
Drīkst pajautāt, kas tas tāds Alfa kurss?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.10 15:46:47
Kas ir Alfa kurss?
Tā ir iespēja iepazīt(izpētīt) savas dzīves jēgu
(“An opportunity to explore the meaning of life”)

Alfa kurss (Alpha course, http://alphacourse.org/) ir radies Bromtonas Svētās Trīsvienības anglikāņu draudzē Londonā no jaunajiem kristiešiem izmantotās mācību programmas. Pirmo reizi tas noturēts 1977.gadā kā četru nedēļu kurss cilvēkiem, kas gatavojās kļūt par draudzes locekļiem. Tagad Alfa kurss ir kļuvis par universālu un efektīvu starpkonfesionālu evaņģelizācijas programmu. Alfa kursa praktiskā bāze ir vietējā draudze un kursa beidzēji parasti kļust par tās locekļīem, pirms tam apgūstot iesvētes mācības programmu. Statistika liecina, ka Alfa kursu skaits ļoti strauji aug. Pēdējo desmit gadu laikā no pieciem kursiem Anglijā, šis skaits ir izaudzis līdz vairāk nekā 24 000 kursu visā pasaulē 132 pasaules valstīs, aizsniedzot praktiski visus sabiedrības slāņus. Kursu koordinācijai ir izveidoti Alfas nactionālie biroji 29 valstīs, un darbojas 21 valsts interneta mājas lapa.
Kurss ir sazarojies vairākos patstāvīgos jaunos novirzienos: Alfa studentiem, Alfa jauniešiem, Alfa cietumos, Alfa armijā. Kā īpašs kurs, kas savu sākotni guvis Alfā, ir radies Laulību kurss (The Marriage Course, http://themarriagecourse.org)
Vispasaules Alfa centrs ir 2003. gadā izsludinājis kampaņu ar nosaukumu Alfa iniciatīva (The Alpha Initiative)
Tā ir plaša reklāmas kampaņa, kuras mērķis ir iesaistīt visas baznīcas Alfa kursos. Alfa iniciatīvai ir trīs mērķi:
- pievērst sabiedrības uzmanību Alfa kursam;
- atbalstīt baznīcas kursu dalībnieku piesaistīšanā;
- stiprināt Alfa kursus veicot apmācību.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.10 15:51:38
Paldies.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.10 16:09:11
vilks

es runāju par tām Worship (slavēšānas dziesmām)
daudzas dziesmas iztulkotas. cilvēki pat māk dziedāt , domāju , tu daudzas esi dzirdējusi.

varu tev vārdus aizsūtīt uz epastu , bet melodiju nevaru palīdzēt apgūt

bet dažreiz labāk būtu vecās labās
bet tad jāaicina baznīcas koristi , lai novada slavēšanu , jo draudzes jaunieši nemāk
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.10 16:16:59
kāds tev epasts vilks?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.10 16:19:42
ar vecās labās labās domāju - tās no lūgšanu grāmatas manā konfesijā , vai dziesmu grāmatas tavā konfesijā
vasara
# Iesūtīts: 2008.04.10 16:23:50
Man vislabāk patīk dziedāt no mūsu parastās dziesmu grāmatas. Ir gan brīnišķīgas melodijas, gan brīnišķīgi vārdi!
vasara
# Iesūtīts: 2008.04.10 16:48:04
Artos, šķiet, ka visi Baha gabali ir augstas klases un baudāmi!
ute_marija [217.226.37.246]
# Iesūtīts: 2008.04.10 17:33:13
Korāļiem nav ne vainas - kad ienācu Baznīcā, samācījos Skaistais Kungs Jēzu visus pantus un dziedāju brīvos brīžos laiks, kad gribējās izmest Dziesmu grāmatu mēslainē (viss tik neizdziedams, vecmodīgiem vārdiem, neveikliem formulējumiem utt. - tā toreiz likās), pienāca un pagāja, un esmu pateicību parādā tam draugam, kas teica - nestreb karstu. Jo kādai paziņai taisni korāļu "šausmīgais saturs" bija pēdējais punkts uz i, un viņa ņēma un konvertējās uz baptistiem

bet zini, vilks, iesaku tev tiešām ar steigu pievērsties tulkošanai. Latviski dziedamās slavēšanas dziesmas tādas nodrillētas bezmaz visas, turklāt, citējot kādu draudzes locekli - ja katrs korālis ir teju vai mazs sprediķis, tad slavēšanas dziesmās dažkārt vairāk par āmen-alleluja tā arī netiek pateikts
(ar ko es nekādi negribēju teikt, ka būtu pret allelluja dziedājumiem, bet nu - tie jau arī mēdz būt visādi)

un Taize dziesmas man
ute_marija [217.226.37.246]
# Iesūtīts: 2008.04.10 17:34:17
patīk, bet dažiem liekas par primitīvu. Katram savs.
Alfas kursā varbūt tomēr dziediet ne tikai no Dziesmu grāmatas, ka kādi nesabīstas
vasara
# Iesūtīts: 2008.04.11 10:23:44
[Artos, līdzīgi kā Tu par Bahu reizēm aizdomājies, tāpat es reizēm par Lutera darbību aizdomājos...]
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.11 14:37:56
Kādreiz, kad ir prieks, gribas pie sevis tāpat vien dziedāt dažādas kristīgas melodijas - i korāļu, modernākās. Īpāši man patīk Joy to the world, the Lord has come! - Prieks pasaulei!...
Bet vispār man patīk dažāda mūzika Dieva godam - gan klasiski skaista, tīra, daudzbalsīga, bet ir arī kādreiz pieņemamas gandrīz vai banālas melodijas attiecīgā situācijā - nometnē, jauniešuu sarīkojumā. Lai gan principā labāk tomēr patīk klasika...
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.04.13 17:10:06
Rīgas Lutera draudzē šodien pēc dievkalpojuma bija Rīgas pareiztic.kora Blagovest labdarības koncerts. Programma, protams, Lielā gavēņa laikam atbilstoša (PB Lieldienas mēnesi vēlāk), tas bija mazliet grūti, jo mēs jau dzīvojam gaviļu laikā, tomēr kopumā tas bija tik skaisti un sirdi skaroši! Sanāca pilna baznīca ar krievu tautības cilvēkiem, jauki!
danar
# Iesūtīts: 2010.12.20 10:01:12
Pasa ticibas cela sakuma medzu Dievam izdziedat lugsanas..man ta bija vieglak.. neka izrunat.Tad atklaju,ka dziesmu gramata ir pilna ar lugsanam..kuras var dziedat

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 1352