atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu J. Vanaga sprediķis lieldienās
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.25 09:20:43
Klausījos J. Vanaga sprediķi (pa TV, jo objektīvu iemeslu dēļ netiku uz dievkalpjumu).

Man patika... Iesāka apmēram (mans pārfrāzējums) : "Nu ko mironīši, nepalīdz jums kosmētika... ???"

Bij labs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:33:47
KN, es ar to gribēju pajautāt... bet tas ir garš... tamdēļ es cērtu uzreiz saknē... huļi rūpēties par citu labumu? Un uzreiz atbildēt kāpēc darīt to, kas būs atbilde uz šo jautājuu! Tb kur beidzas šī "kāpēc" ķēde... es paredzu, ka ateistam un teistam beigas būs pavisam citādākas, kas parādīs, ka tomēr kristieši un neticīgie atšķiras kardināli!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 16:00:02
Ctulhu
Bet ir ļaunie - tie, kas cīnās pret tavām interesēm. Tos taču ir izdevīgi deģenerēt, lai tev un tavējiem būtu labāka vide.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 16:06:18
Ctulhu, piekrītu!

Tagad tas izplūdušais vārds ir "deģenerēts"!! Kas tas tāds!

Redz augšējos slāņos mēs tiešām būsim līdzīgi un patiesi, kad cilvēks slīkst, tad filosofija jāmet pie malas, jāglābj... Bet kāmēr mēs varam filosofēt, mēs nonāksim pie jautājumiem par morāles avotu, sākumu, pie ultimate "Kāpēc?"...

Un mana atbilde būs - Dievs, tava atbilde būs kaut kas ko tu sauc par "Racionālā Ētika" un mums ir būtiskas atšķirības uzskatos par šo abu lietu dabu, par implikācijām un pašu realitātes būtību saknē!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 16:22:17
Mulders
mana atbilde būs - Dievs, tava atbilde būs kaut kas ko tu sauc par "Racionālā Ētika"
Un tālāk vairs nav kur rakt. :-(
Katrs izvēlējās to, kas pašam labāk patika.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 16:27:43
KarotesNav, pašos pamatu pamatos ir kaut kas kam mēs ticam, kas pašā saknē "draivo" mūsu rīcību, domas, redzējumu!

"To kas tev pašam patīk" implicē gribas aktu. Šai gadījumā ir otrādi... te runa iet par to, kas definē tavu gribu, kas diktē to, kas tev patiks! Un šis netveramais pamats... šī "daba" un cilvēka būtīabs "esence" ir tas, kas atšķirs kristieti no visiem citiem! Un tas ir tas par ko mēs runājam, kad sakām... Kristus ir mūsos, mūs vada Svētais Gars etc. Jo ja galu beigās izrādīsies, ka tas, kas tevi vada un kas ir tavas esences pamatu pamats ir tas pats, kas definē šo realitāti, tad tu pastāvēsi tik ilgi cik ilgi pastāvēs tas, kamā Realitāte savu existenci smeļās... mēs tajā saskatām mūžības apsolījumu!

Ctulhu esence jeb "Gars" pastāvēs tik ilgi un tik "reāli` cik reāla ir "racionālā ētika"... Tātad Ctulhu pašas pamatexistences robežas ir "racionāla ētika" kas ir faktiski auksts aprēķins, un ko nevar nosaukt par "Mīlošu Tēvu"...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:01:38
Ctulhu
Kamēr remontēsi, pa to laiku varētu daudz ko vērtīgāku izdarīt.
Kā arī šie nemaz neļaujās remontēties.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:02:35
Ctulhu, ja Racionālā Ētika ir SB funkcija, tad tā ir pakļaujama "balsojumam"
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.01 17:03:10
Max izdeviigi ir vinjus nevis degenereet, bet izremonteet un pielaagot savaam intereseem

Tad tu neiebilsti, ka tevi remontē? A ko darīt, ja tu negribi lai tevi remontē?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:07:25
Ctulhu
1. Viņas par tevi domā tieši tāpat - ka tevi mazliet jāpielabo.
2. Viņas tevi arī uzskata par nedaudz psihopātu.
:-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:12:32
Ctulhu
Ko nozīmē "deģenerēt"? Tas ir atkal jēdziens, kas tavā grupā var būt viens, bet viņu grupā - cits.
Tehnoloģijas daudz lielākā mērā deģenerē vidi nekā veselīgs sports :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:14:23
Ja es daru ko destruktiivu un nereageeju uz avaarijas signaaliem -tad jaa - mani ir jaaimobilizee un jaaremontee.

Tik atgriezeniskai saitei jaabuut - remonteetaajam jaadod man infa, ko, kaa, kaapeec tagad remontees.


Un ja "atgriezeniskās saites funktors" ir sačakarēts un infas analizators ir trubā? Tad ko?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:16:10
KarotesNav, BTW tehnoloģija definitīvi sačakarē vidi... Tur pat nav jāiedziļinās... Jebkuras kārtības radīšana lokāli nozīmē summāro entropijas palielināšanos.

Viena Datora radīšana neizbēgami implicē visai konkrētu waste % palielināšanos dabā! Tā kā ultimate tehnoloģiju radīšana nozīmē ultimate entropijas palielināšanso summāri visumā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:17:01
Nee, taa ir no realitaates nolasiito datu funkcija, SB ir neseeji.

Atkal Konrālais Nāpslis.

Lūdz nolasīšanas metodoloģiju un nolasītā pareizības pārbaudes kritērijus? Kurā klintī man nolasīt kā jāuzvedās pie galda?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:22:52
Mulders
Jebkuras kārtības radīšana lokāli nozīmē summāro entropijas palielināšanos.
Te būs izņēmums: datorprogramma. Pieņemam, ka CPU, HDD, RAM u.c. resursu patēriņi vienmēr ir vienādi (tā var pieņemt, vismaz - ir iespējams tāds dators, kas griež pa tukšo).
Tagad radām kārtību - ar programmu saģenerējam virtuālu pasaulīti ar būtnītēm.
Otrs variants - ģenerējam troksni, mētājam randomā pa atmiņu kaut kādus tur datus.
Resursu patēriņš tas pats, bet vienā gadījumā rodas kārtība...
Varbūt, tas tā tāpēc, ka mums ir darīšana ar informāciju?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 17:26:45
KarotesNav, hehe... es pamēģināšu tavu kļūdu parādīt!
----
Pieņemam, ka CPU, HDD, RAM u.c. resursu patēriņi vienmēr ir vienādi
[skip lirika]
Resursu patēriņš tas pats, bet vienā gadījumā rodas kārtība...
----
Nu tu pierādīji savu pieņēmumu? Un tālāk?

A vot ja NEPIEŅEM, bet paskatās kurā gadījumā ir tiešām patērīņš vairāk un līdz ar to rodas siltums u.c. izkliedēta enerģija un elektrodaļu nodilums... tad pat nav jāiedziļinās, ka pirmais gadījums būs daudz vairāk haosu radošs, nekā otrais! Da kaut vai izdzerto alus pudeļu un picas atlieku daudzumā, kas nepieciešams lai progzas uzrakstītu... Kā arī pašu progzu darbība... Geims ar grafiku vairāk noslogo grafikas karti un tātad vairāk siltums izdalās, nekā skaitļu haotizēšana atmiņā!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.01 17:34:08
Mulders
Haotiskā darbība tikpat labi var būt uz randomu saģenerētu kluču izvadīšana video, tā ka videokarte kūp vien.
Savukārt, kārtības programma darbojas tikai atmiņā, un nekādus videoresursus neprasa. Tā var būt pat vienkārša programma, un vienalga būs sarežģītāka par to randomu klučiem.

Jā, man pietiek, ja ir vismaz viens gadījums, kad kārtības radīšana nerada lielāku haosu kaut kur citur. Tā ka es varu PIEŅEMT, ka resursi tērējas vienādi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.02 09:30:40
Ctulhu
tehnologijas SB attiista
Attīsta kādā virzienā? Ja nu tas virziens kādiem nepatīk?

Teiksim, tāda dzīves filozofija: ar sasniegto līmeni mums vispārībā pietiek. Pētniecība un tālāks progress netiek noliegti, bet tiem nav prioritātes un prestiža. Resursus tam izdala ļoti maz.
Tādai grupai "kas ir labāk" ir pavisam kas cits nekā tev.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.02 09:57:12
KN, ā laikam sapratu kur ir gļuks tavos pieņēmumos... Tu salīdzini divus paralēlus "softus" kur īstenībā abi ir kaut kādas kārtības radīšana, jo pats softs jau nav random troksnis datora atmiņā!

Tas par ko es runāju, ka jebkura kārtības radīšana rada summāri haosu lielāku nekā pirms kārtības radīšanas. Tas ir, jā tu kārtību vari tā teikt optimizēt, lai haosa rašanās būtu minimāla, bet likums (vot nemāku atrast) ir tāds, ka pasaule kurā ir entropija E, pēc kārtības radīšanas K rezultējošā entropija E2, kas būs (K+E3) būs lielāka nekā E...

Šitais prikols izriet no 2TDL, bet es uz sitienu nemācēšu nedz pierādīt, nedz iedot linkus...

Faktiski tas nozīmē, ka mega krutu tehnoloģisku pilsētu šeit tu vari radīt tikai uz kādas citas sfalkas rēķina kaut kur ārā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.02 10:13:16
Mulders
Jā, tev taisnība. Jebkuram nekārtīgam softam apakšā ir n-tās apakšprogrammas, kaut vai "zīmē kluci", un tur ir kārtība.

Tomēr, vai problēma tāpat nepaliek?
Random kluču softs taču ir vienkāršāks un rada mazāk kārtības nekā tas otrais, intelektuālo aprēķinu.
Taču entropiju abi palielina vienādi (vai - randomais var pat palielināt vairāk, ja tur ir videoizvade u.c. resursu rijīgas lietas).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.02 10:25:46
KarotesNav, es nezinu kā entropiju mēra...

Taču domāju ja tu paņemsi intelektuālo softu, kas neko neizvada un saliksi kopā ar random klučotāju summāri ar grafikas draivera softu, tā sarežģītība var nemaz tik atšķirīga nebūt... vai pat otrs izrādīties sarežģītāks!

Grafikas karte taču lai zīmētu, rēķina... rēķina reālu matemātiku, kas nav triviāla...

Summāro softa sarežģītību izrēķināt... nav viegli! Tā ilūzija iraid... Žēl nevaru atrast to 2TDL extension, kas to extendē vispār uz entropiju un informāciju!

BTW Maxwela demons mēģina vilkt šo paralēli starp enerģiju/entropiju/informāciju!

Infa kas tad ir... tā ir štuka, kas entropiju samazina lokāli. Bet lai to izdarītu ir jāpatērē enerģija! Un šķiet maxwela dēmons pierāda, ka šādā procesā enerģija patērēsies vairāk!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 1666