atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu J. Vanaga sprediķis lieldienās
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.25 09:20:43
Klausījos J. Vanaga sprediķi (pa TV, jo objektīvu iemeslu dēļ netiku uz dievkalpjumu).

Man patika... Iesāka apmēram (mans pārfrāzējums) : "Nu ko mironīši, nepalīdz jums kosmētika... ???"

Bij labs!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.25 09:21:43
Kā jums šķita? Kas dzirdēja? Kādas domas?

Patika man arī tas, ka J. Vanags norādīja, ka Islāms apdraud Eiropu, ja tā savu kristietību atmet. Pasludināja arī Evanģēliju!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.25 09:36:57
Bija IZCILI labs!!!
Ceru, ka drīzumā parādīsies dievkalpojuma ieraksts LTV arhīvā. Bija ļoti svētīgs Dievkalpojums, pat mūsu pusticīgie draugi ļoti slavēja un teica, ka tikuši uzrunāti.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.25 09:44:33
Balss, jā Vanags arī šos pusticīgos uzrunāja... viņš arī daļu vēsts vērsa pret nominālkristiešiem... par svariem, kur vienos svaros ir māja, mašīna, nauda, darbs, draugi un otrā svaru kausā ir 2x gadā aiziet uz Dievkalpojumu... un tad brīnās, ka vārds "augšāmcelšanās" ir tik neticams!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.25 09:46:52
Vanaga sprediķus klausos ar dziļu nožēlu, protams,- ne jau ar savu grēku nožēlu. Savulaik esmu dzirdējis ko krietni labāku, piemērām, arhibīskapu Gailīti. Bet, laikam jau tik pagrimušos laikos neko labu daudz gribēt nevar - lai izaudzētu vienu augstas kvalitātes inteliģentu cilvēku, ir jāpapūlas kādām paaudzēm četrām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.25 10:01:24
*Duksis
1) Vai nu tu neesi šo sprediķi, piemēram, nemaz noklausījies;
2) Vai tev gribas pateikt ko riebīgu par jebkuru cilvēku, kas liecina pret tevi pašu...,
3) Vai tu bērnišķīgi provocē, kas arī tā kā nebūtu pieauguša, inteliģenta cilvēka cienīgi.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.25 10:01:32
vai tas, kas ir ievietots LELB lapā, ir tas pats?
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.25 10:05:48
Rausītis
Nē, tā ir Lieldienu uzruna, kas pa daļai gan bija sprediķī iekļauta.
Mirga
# Iesūtīts: 2008.03.25 16:33:49
Ļoti labs. Paldies Dievam!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.25 17:19:24
Nu lūk - varat izlasīt, arī draugi no NB!!!
Uzklikšķiniet ziņu sadaļā:
Dāvana izredzētajiem
Pērs Gints
# Iesūtīts: 2008.03.25 17:46:31
Duksim lai izaudzētu vienu augstas kvalitātes inteliģentu cilvēku, ir jāpapūlas kādām paaudzēm četrām. Kaut kā nesaskan ar tevis iepriekš teikto par to tavu inteliģento senci muižas dedzinātāju... Tad sanāk ja dedzina muižas tad arī vienā paaudzē var kļūt par "augstas kvalitātes cilvēku"
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.25 19:56:53
Pērs Gints Izdarīsim pieņēmumu, ka Brālu draudzes Vidzemē izdarīja nepieciešamos ieguldījumus topošajā tautas kultūrkapitālā vairāku paaudžu garumā un, kad radās nepieciešamo apstākļu minimums, tad spoži talanti viens pēc otra izlidoja kā lingas mesti akmeņi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.25 20:39:26
Bet, lūk, Brāļu draudzes nebija Kultūras beidrības! (Lai gan vispārējā izglītības līmeņa celšanās bija pozitīvs blakus efekts.) Brāļu draudzes pirmkārt modināja cilvēkos dievatziņu!!!
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.25 22:39:35
Balss
un, jāatzīst, veicināja izglītību, indivīda pašapziņu un veselīgu dzīvesveidu (iestājās pret alkoholismu, kas bija nopietna problēma laukos)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 08:56:19
vilks Jāatzīst arī tas, ka pēc tam, kad tika sabūvēti Saiešanās nami, luterāņu baznīcas kļuva tukšas, pat tik tukšas, lai mācītājiem būtu jāžēlojas laicīgajai varai un jāpanāk, ka par baznīcas neapmeklēšanu tika uzlikts naudas sods 10 kap. apmērā par katru neierašanās reizi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 11:24:15
*Duksis
Protams, formālai piederībai pie kādas baznīcas, pat tās apmeklēšanai būtībā nav lielas nozīmes. Ja nu vienīgi cilvēks arī tādā kādreiz var sadzirdēt Bībeles lasījumu un aizdomāties pie skaistas mūzikas.
Atmoda, kurā izlaužas patiesa dievbijība, vienmēr ir bijis tas Dieva darba rīks, lai modinātu aizmigušos un no Viņa prom aizklīdušos.
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.26 11:24:33
*Duksis
skaidra lieta. Ja ir iespēja izvēlēties, vai iet uz turieni, kur esi saņēmis ticību, atbalstu un brāļu un māsu mīlestību, vai turp, kur jāiet tikai ķesīša dēļ, tad nav brīnums, ka visi izvēlas pirmo. Var redzēt, ka ticība Jēzum var darīt brīnumus cilvēku dzīvē Tiesa, nekādas analoģijas ar šodienu gan es tur nevilktu.
Lai gan es esmu lasījusi, ka TIK tukšas jau nu baznīcas nepalika, tas atkal būtu pārspīlēts.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 11:45:11
vilks Tukšas vai netukšas, bet soda nauda esot bijusi. 10 kap. - tā takš ir liela nauda! Nu, i vot, atnāca baznīcēni svētdienās uz baznīcu, patrinās tur noteikto laiku solos un tad teciņus bariņā visi laidās uz savu Saiešanās namu. ... . Beidzās ar to, ka Brāļu draudzes laicīgā vara aizliedza.
vasara
# Iesūtīts: 2008.03.26 11:52:10
Sprediķus viņš runā ok.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 12:44:48
atnāca baznīcēni svētdienās uz baznīcu, patrinās tur noteikto laiku solos un tad teciņus bariņā visi laidās uz savu Saiešanās namu. ... . Beidzās ar to, ka Brāļu draudzes laicīgā vara aizliedza.
Formālai atsēdēšanai nav bijis nozīmes ne partijas sapulcē, ne baznīcā.
Bet - kur nu kurš pēc tam laidās - ja uz Saiešanas namu, tad labi, ja uz krogu - tad kā?...
Brāļu draudžu aizliegšana liecina tikai to, ka dzīvs Dieva vārds pasaulei vienmēr ir bijis kā dadzis acīs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 12:49:03
Balss Tad jau sanāk, ka luteriskajā baznīcā dzīvo Dieva vārdu nemaz nesludina.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 33874