atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lielā Ceturtdiena. Doms. 8.00
Teofans
Iesūtīts: 2008.03.15 17:29:50
Vēlējos atgādināt, ka Lielās Ceturtdienas rītā Doma baznīcā plkst.8.00 ir ļoti skaists un īpašs dievkalpojums, kurā piedalīties tiek aicināti visi LELB mācītāji un interesenti, - tas ir mācītāja kalpošanas amata iedibināšanas jeb mācītāju ordinācijas solījuma atjaunošanas dievkalpojums.
Tajā arī visam gadam tiek svētītas eļļas Baznīcas kalpošanas vajadzībām.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.24 23:27:12
Mods
Es taču esmu tik slinks lai to izdarītu, bet paldies tu mani iedrošināji to izdarīt, kaut kad.
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.24 23:28:33
Samuēls, Zaurs Vispār jāatzīstas ka ir vecajā derībā vietas ko neesmu izlasījis, kaut kā nav bijis saistoši. Reiz dzirdēju no plusīgā Jāņa par VD sekojošu teikumu, ka VDerība uz mums attiecas tik par cik tā runā par Jēzus atnākšanu. Ar priekšauta saplīšanu ir iestājušās jaunas attiecības starp Dievu un ļaužiem un līdz ar to daudzie jūdu likumi vairs nav aktuāli. Runājot par materiālajiem starpniekiem starp mums un Dievu cik nācies lasīt JD un vienprātības grāmatu saprotu, ka, tā vienkāršoti sakot, luteriskajā baznīcā materiālā pasaule saskarās ar nemateriālu 2 vietās (sakramentos) kristībā un sv. vakarēdienā. Un viss, pārējo Mārča, tā kā atmeta un mūsu božņicā līdz Vanaga nākšanai pie varas, tā arī bija, bet pēdējos gados skatos parādās jauni uzsvari.
Ps. Kas attiecas uz vīraku, ka tas labāk palīdz sajust ticību.... man kā asmātiķim tas palīdz sajust ko citu... Bet es nenoliedzu ka piem pravosl
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.24 23:28:55
ka piem pravoslaviem vai honduistiem uc., tas tiešām palīdz un to respektēju.
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.25 00:18:41
Teofans Redz es tev mēģināju uzdot jautājumu "par paklausību" norādot ka mūsu ev. lut. baznīcā līdz šim nav bijusi patriarhāla kārtība, kur kā papa saka tā visiem jāklausa, jo ja reiz jāklausa, tad kā ar Ļuteru kurš papam nepavisam neklausīja. Atceries, ka nevis no labajiem darbiem, bet no ticības cilvēks tiek pestīts un, kā Kalniņu Janka saka, tāpēc tavs uzbrauciens mācītājiem ir pilnīgi nevietā, ok es saprotu idiliski tev gribās skaistu ceremoniju utml, bet realitāte ir cita. Mācītāju uzdevums primāri ir sludināt Dieva vārdu nevis piedalīties jaundibinātās, varbūt interesantās, reliģiskās ceremonijās. Un zini ir nācies redzēt mācītājus, kad pagājuši klusās nedēļas un lieldienu dievkalpojumi, ja drīkst izteikt salīdzinājumu, tad vienīgais, kas nāk prātā ir izspiesti citroni. I likt viņiem vēl pirms tam iespringt, šaubos vai vajag, ja kāds grib lai iet, ja negrib, tad lai neiet un nav tur ko tāpē
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.25 00:19:13
tāpēc matus plēst.
Ps. Pie kam redzams ka melnsvārči tā nevisai tiek gaidīti. Tas baltsvārču pasākums.
Pss. A vispār interesanti tu tur biji, saki vai solījums, kurš tikka atkārtots, tikka atkārtots vairākos variantos, jeb tikkai tagadējais Vanaga laika teksts? Saproties ordinācijas solījuma teksts pēdējos 20 gados ir vairākkārtīgi mainīts un ja nu kāds negrib solīt, to ko sola tagad?
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.03.25 00:22:51
Teofans Vai arī Tu piederi pie tiem, kas uzskata, ka priesteris ne ar ko neatšķiras no laja? Pirms sāku atbildēt vajadzētu noskaidrot par kādu priesteri iet runa? Mūsu baznīcā tā kā nav šāda amata! Lūdzu paskaidro ko tu ar to domā? Un ar prieku sniegšu savu komentāru.
Tu ko - pats sev Absolūciju pasludini un Sv.V. konsekrē??
Tā kā tu neatbildēji ne uz vienu no maniem jautājumiem, arī atļaušos neatbildēt, lai gan būtu ko teikt.
ps Liekot 2 jautājuma zīmes ieteiktu uzmanīties no Pārdomātāja
redaktors
# Labojis redaktors: 2008.03.25 07:36:39
Mods-1 īsa piezīme: vēlams reģistrēties
Gints [89.191.123.205]
>Es taču esmu tik slinks lai to izdarītu,
Bet kādēļ visiem pārējiem jābūt tik čakliem, lai lasītu virkni pusvārdos sadalītus komentārus?
>ar Ļuteru kurš (..) un, kā Kalniņu Janka saka
ne tikai gramatika, bet arī pieklājīgs izteiksmes veids tā smagi pieklibo...
>"par paklausību" norādot ka mūsu ev. lut. baznīcā līdz šim nav bijusi patriarhāla kārtība
šeit LELB forumā ir gan patriarhāla, gan matriarhāla kārtība tādēļ, laipni lūdzu reģistrēties un pievērst vairāk uzmanības savu komentāru kvalitātei un izteiksmes veidam.
Pērs Gints
# Labojis Pērs Gints: 2008.03.25 14:49:58
Redaktoram Skatos esat manu atbildi izdzēsis. Sakiet kas tur bija tik cenzējams, vai tas, ka krievi neizrunā cieto L bet Ļ un tāpēc saka Ļuters. Jeb tas, ka uzvārda lietošana pirms vārda, apstākļa vārda formā, ir latvju tautas rakstniecībā sen lietojama forma?
Mirga
# Iesūtīts: 2008.03.25 16:52:37
Ne kādas personīgas ziņkāres dēļ, bet mēģinot izprast norises mūsu baznīcā, šāds jautājums:
Vai Teofans , paklausot archibīskapam, vai citā ceļā nonāca pie savos komentāros paustā baznīcas raksturojuma?
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.25 20:11:31
Mirga
"Vai Teofans , paklausot archibīskapam, vai citā ceļā nonāca pie savos komentāros paustā baznīcas raksturojuma?" - paskaidro, lūdzu, par kādu baznīcas raksturojumu ir runa? Nesapratu.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2008.03.25 21:17:15
Pērs Gints
ps Liekot 2 jautājuma zīmes ieteiktu uzmanīties no Pārdomātāja
Kāpēc viņš tik bīstams?
Ja esi drusku apgrābstījis VD un grieķu valodu, vai tas, tavuprāt, ir leģitīms pamats tavai vaļīgajai izteiksmei attiecībā uz mācītājiem, bīskapiem un viņu uzskatu autoritāti?
Pērs Gints
# Iesūtīts: 2008.03.26 08:49:57
Pārdomātājs 1) Pārdomātājam svarīgakais ir forma nevis saturs, tāpēc no viņa jāuzmanās, nedo Dies kādu burtu izlaist. 2) Luteriskajā baznīcā jā viss ir jāskata caur JD prizmu!
Ervīns
# Iesūtīts: 2008.04.20 12:20:21
Jānis Kalniņš

Mana draudze apmaksā man ceļu uz dievkalppojumu, bet ceļu uz galvaspilsētu gan ne

Ak tu nabadziņš tads...Tu esi mācītājs vai biznesmens?
Labāk pastasti kā tev gāja ar Landzes baznīcas durvju restavraciju...
Ja naudu durvju restauracijai draudzei dod valsts , tad to nevajag skaitīt, vai nē....
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 2263