atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu draudzes padomes veidošana
vilks
Iesūtīts: 2008.02.18 12:04:54
Es tā pēdējā laikā pārdomāju draudžu padomju veidošanas principus luteriskajās draudzēs, un man šķita, ka par to būtu vērts parunāt. Viedokļi, ieteikumi un citas domas par šo tēmu. (Lūdzu pamatā diskutēt LELB locekļus..ja citiem ir labi ieteikumi vai stāsti iz pieredzes, lūdzu,bet ne daudz vairāk)
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 11:18:17
Jānis Kalniņš, u.c. nu nepastāv tāda "demokrātiska" metode, kas sabalsos vislabāko un perfektāko padomi. Smuggleri un mūdži gan vienā gan otrā gan jebkurā citā gadījumā var tikt iesmuglēti dajebkur!

Fīča tāda, ka ar to draudzes padomi tad būs jāsadarbojas gan Mācītājam, gan Prāvestam, kas abi divi ir LELB darbu sarakstos. No otras puses, nevar uzspiest kādus kandidātus draudzei, jo arī no apakšas draduzei labāk jāzin kas un kā!

Tie ir kompromisi, jebkurš kompromiss tieši to nozīmē, ka kāds nedabon kas varbūt pienākas un kādam atņem to kas viņam ir! Nu nav ideālas draudzes padomes ievēlēšanas metodikas!

Kā Pāvils teica - "Izvēliet septiņus svētā gara pilnus"... Svētā Gara pilnumu kas nosaka? Atkal formalizēt šo procesu? HSpiritomērs vajadzīgs?

Tamdēļ tādi parametri kā "cieņa, pieredze, labticība" draudzes acīs vienmēr būs parametri... Un tas AUTOMĀTISKI, Jāni Kalniņ, izslēdz citus no kandidēšnas un ievēlēšanas iespējām!

Demokrātija ir tāda, ka ievēl pēc popularitātes principa!

Tad nu ir izvēle...
Ievēlam populārākos?
Ievēlam darbīgākos?
Ievēlam lielākos mutes bajārus?
Ievēlam lielākos kombinatorus?
Ievēlam LELB virsvaldes pakalpiņus?
Ievēlam LELB virsvaldes nīdējus?

Kurus gribi? Kurus nē? Ja vienus gribi bet citus nē, tad automātiski ir jābūt kādam kas PIRMS tam pasaka, kuri kandidāti atbilst prasībām, kuri nē? Ja gribi brīvu pilnīgu demokrātiju, tad viss šitais spektrs ir potenciāls Draudzes Padomes sastāvs... esi gatavs uz to iet?

Ir taču mums precedenti, kad Draudzi vada vietējā mafija burtiskI!
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:46:23
balss
neko nezinu kad Valmierā ievēlēja nu jau atcelto padomi, bet šitā nominācijas kārtība LELB pastāv vismaz jau 2 gadus. To nu "es točna zinu".
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.19 13:52:12
Par cik jūs man tādi mīļi "atšķirtie" brāļi un māsas- KLB termins citiem kristiešiem ( neņemiet ļaunā, esam atšķirti dažādos veidos) , tad padalīšos arī ar savām pārdomām. Mūsu draudzē ( citās ir savādāk) mācītājs un draudzes priekšnieks ir viena persona, bet draudzes padome sastāv vien no likumdošanā pieprasītā minimuma amatu pildītāju. Mums jau kā jaunai RO bija visas iespējas paeksperimentēt ar atšķirīgām pārvaldes formām nekā LELB, jo vajadzības gadījumā mācītājs var komunicēt ar visu draudzi. Varu teikt, ka šitā forma sevi ir attaisnojusi, īpaši situācijā, kad RLP gandrīz ik gadu sūta policiju pārbaudīt RO "uzticamību Latvijas valstij". Vismaz viņi sastopas ar gadu gaitā rūdītu mācītāju, ne jauku , godīgu un uzticamu laju, kurš bijībā nesaprot, ko grib no viņa policija. Lūk!
Arī pret pārlieku uzmācīgiem kolēģiem šāds mehānisms var pasargāt , jo tiem nav iespēju grēcīgi ielavīties "otra tiesā."
Respektīvi, draudze ir aicinājusi mācītāju uz pilnu kalpošanas laiku un atcelt viņu var tikai draudze par atbilstošiem grēkiem un arī tad ne bez diviem nepieciešamajiem lieciniekiem.
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:53:29
Mulders
Kurus gribi? Kurus nē? Kļūda ir šajā uzstādījumā! Mācītājam nav jāgrib, un tas kuras personālijas viņš vēlas, viņam ir jāsaglabā pie sevis, nevis jāsaka šitais man patīk šitais nē. Draudzei ir pašai jālemj un pilnīgi brīvi. Ja mēs tai neuzticamies, tad tas jau ir cits jautājums.
Lai gan jāatzīst šāda neuzticēšanās un iedoma, ka mācītāji jau labāk zin, nenāk tikai no mācītājiem, ja reiz pats baznīcas galva, sinodē var alegorijās stāstīt, ka sinodei nevar uzticēties, tad ko mēs varam sagaidīt no ierindas melnsvārčiem.


Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:58:41
Gints, bet ko tad lai mācītājs var darīt, ja draudze būdama kādas ģimenes mafijas paspārnē tiek dancināts kā tāds jampamiņš?

Vai tiešām tici, ka šāds mehānsims nepieļauj iespēju, ka Draudze sabīda tādas lietas, ka pēc tam ne gailis pakaļ nedziedās!

Kā tad top sektas... vot atnāk kāds harizmātisks frukts un sāk draudzi stumdīt un bīdīt... sākumā ar dedzīgu rosīšanos, iepatīkas visiem draudzē... apmāna cilvēkus un beigu galā skaties, ka draudze ir vienas riktīgas mafijas rokās, kurai Dieva Vārds ir tik piesegs kādām netīrām darbībām!

Un otrādi... tik pat veikls kombinators var izrādīties mācītājs...

Koks ar diviem galiem, jebkurš variants ir iespējams!

Kudī inčīgāk būtu tā...

Ja padome sastāv piemēram no 4iem cilvēkiem, tad 2us ievēl uz 4iem gadiem un otrus 2us arī uz četriem, bet ne agrāk pēc 2u pirmo ievēlēšanas... tb katrus 2us gadus mainās puse no padomes, pietam vēl ja atrunā, ka vieni un tie paši cilvēki var kandidēt ne vairāk kā uz diviem termiņiem... tad tie būs šķēršļi mafijas veidošanai no pašas draudzes cilvēkiem!
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:58:46
Indriķis
Veči Jūsu arguments neder. Jums vajag kādu kas reizi gadā runā ar policiju, mums tas nav aktuāli, lai gan kas to zin, varbūt ka drīz būs.
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:00:54
Mulders
Ir taču mums precedenti, kad Draudzi vada vietējā mafija burtiskI! es varbūt nezinu, bet pastāsti, kas tad tie par precedentiem?
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.19 14:01:44
Mulder , vadāmā demokrātija jau ir augstākā demokrātijas forma. Tiem, kas zina ko demosam labāk vajag.
Balss , es tev labprāt tāādu pazemības skolu noorganizētu....
Vahtangs (misionārs)
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:03:37
Mūs draudzē niminācijas komisija pakalpoja klusiem un atbildīgiem ļautiņiem un pasargāja draudzi no vienmēr skaļiem un nereti ķildīgiem runātājiem - neko nedarītājiem. Tas gan viens labs un iedvesmots ievedums tā nominācijas komisija, citādi mācītājam bij jākaro ar sev un baznīcas labumam neradniecīgiem ļaudīm!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.19 14:05:37
indriķis, demokrātija ir ideāla pārvaldes forma, ja tauta ir ideāla

Es nerunāju par vadāmu demorkātiju, es runāju par pietiekoši labu šķēršļu radīšanu kombinatoriem, protams tā lai šie šķēršļi nenobremzētu pašu demokrātijas ideju... Baidos ka nedz es nedz tu neesam gana kvalificēti šādu sistēmu izdomāt...
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:05:54
Mulders
Vispār par fruktiem tev taisnība, ir bijuši, bet ne vietējā mafija. Manuprāt pareizs mehānisms ir pilnīga atklātība, kas vislabāk realizējas draudzes pilnsapulcēs. Bet tavs priekšlikums man patika, taču problēma ir mazās lauku drudzes, kur bieži uz dievklapojumiem nāk vieni un tie paši 10 -15 cilvēki, no kuriem arī sastāv visa padome.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:09:00
Gints, bet te tas jautājums... vai mazai draudzītei vajag lielās draudzes mehānismu?

Vai tiešām parastam Opelim vajag Kosmosa Šatla visas sistēmas un borta kompjūterus?

Reku Indriķis saka... nelielā ekleziālā kopienā var iztikt ar vienkāršotu modeli!

Šaize sanāk, ja dažādām draudzēm uzkabina vienādus parametrus! Ja no dažādiem cilvēkiem prasa vienus un tos pašus GDA normatīvus
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.19 14:09:52
Mulder , drīzāk jau ir jāpaliek pie tā - kura interesēs viss notiek. Māc. tomēr ir savas intereses, lai viņu ar ģimeni nesvaidītu šurpu turpu, arī draudzes cilvēkiem savas, saņemt cieņas pilnu un rūpīgu māc. kalpošanu un kalpot māc. ar lūgšanām, atbalstu un zied. . Kāds kompromiss jau jāatrod, lai rezultātā draudze top celta, ne rodas 100% "ģimeņu mafija" vai 100% māc. mafija...
Starp citu, pašam tev ekleziāla kopiena , mums Baznīca!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.19 14:12:14
indriķis, bēda ir par to, ka pulvers tiek izšauts "ideālās sudraba lodes" konstruēšanā... a tikmēr LiberālŠļurainība no visiem galiem un Islāms pa virsu aizcērtas!

Tā it kā... Dievs vairs vispār pie savas Baznīcas vairs klāt nestāv!

A varbūt arī nestāv... visi redz, ka vecie mūri drūp, ij mēģina lāpīt... bet templis jau tukšs... Oi ceru, ka tā nav!
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:15:26
Mulders
Pilnīgi pievienojos, un to jau Kalniņu Janka pašā sākumā teica, ka mazām draudzēm šitie noteikumi ir pilnīgi garām. Par to ka tie ir arī lielajām garām, kaut arī daļē`ji citu iemeslu pēc, jau iepriekš izteicāmies.
ps.
A termins "vadāmā demokrātija" man patīk, tikai nez kāpēc tās ieviesējiem napatīk, ka norāda no kuras debes puses šitas te ir atnācis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 14:23:00
indriķis, katrā palātā savas kaites!

Anyway dzīvojam akūni interesantā laikā
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.02.19 15:50:57
Nu redz, vismaz pie viena kopsaucēja esam tikuši - mazām un lielām draudzēm būtu nepieciešami atšķirīgi modeļi draudzes padomes ievēlēšanai.

Kas attiecas uz demokrātiju un citām lietām, tad neatkarīgi no tā, kāda tur nominācijas komisija ir vai nav, tad galu galā, it sevišķi ja mācītājs tiešām ir savas draudzes gans un nevis tikai svētdienas sprediķotājs, viņš ir reālais draudzes vadītājs. Tas ļoti labi redzams praktiski visos gadījumo kā ar + tā ar - zīmi. Tur, kur trūkst tādas kārtīgas garīgas vadības, tur arī nav nekāds brīnums, ka rodas kādas mafijas. Reiz 90-to sākumā kalpoju kādā draudzē, kur bija ļoti stipra draudzes padome un tā mani reizēm mēģināja dīselēt. Bet tur es tomēr biju tāds pagaidu variants, tāpēc arī nav jābrīnās par tādu situāciju. Tur, kur mācītājs dzīvo uz vietas, mīl savu draudzi un kalpo tai pēc Dieva aicinājuma, nu neesmu dzirdējis, ka būtu kādas problēmas un instrukcijas vienīgi apgrūtina dzīvi un reda neizpratni: priekš kam?. Tur kur ir problēmas, tur nekādas instrukcijas nepalīdzēs.

Bet skaidrs, ka konflikta situācijās ir jābūt kādam dokumentam, likumiem, uz kuriem atsaucoties tad bīskaps var rīkoties.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 17:04:29
indriķis
Balss , es tev labprāt tāādu pazemības skolu noorganizētu...
Kas tev lēcies?! Ko tu no manis gribi?! Neesmu ar tevi ne vārda runājusi!
Gints [89.191.123.205], mulders
Cik saprotu, tad jaunie noteikumi tieši to paredz - dažādus variantus tieši mazajām draudzēm - gan mazāku draudzes padomes locekļu skaitu, gan elastību draudzes padomes darbības laikam, gan atkārtotas ievēlēšanas iespēju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 17:13:55
Balss, nu atliek vien novēlēt izdošanos... Ja darīs... var neizdoties. A ja nedarīs, tad toč neizdosies!

Lai +Jānim & Co spēks un izdošanās!
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.19 18:02:30
Mulders
Da ko viņš grib, viņš tāpat panāks, par to nav nemazāko šaubu. Līdz noteiktam laikam.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 5515