atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Svēto godināšana Luterismā
Mulders
Iesūtīts: 2008.02.04 10:11:12
Te tā iedomājos, kādā mērā un vai Luterāņi godina/piemin/atceras Svētos vīrus/sievas, kas savā laikā par Kristu ir liecinājuši?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 10:24:44
Vahtangs (misionārs)
Lai skūpsta, ja mīl!
Piekrītu! JA mīl... Bet tie ļaužu bari, kas rindām iet pie bildēm un tās bučo, nerada iespaidu, ka tas notiktu dziļā sirsnībā un mīlestībā. Drīzāk bezdomu tradīcijā. Lai man top piedots, ja tiesāju... Arī jūs tiesājat manu ticību... kādi cilvēki taču var būt ir vienkārši sirnīgi un neiestīvināti mietpilsonisma un piētisma stērķelē..
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 12:38:24
Vahtangs, tātad mums ir klasika... divi grāvji un šaurais ceļs pa vidu! Īstenībā man personīgi nav pret cilvēka dievbijības extravertēšanu, pac esmu extraverts, laigan pielūgsme visai intraverts gan!

Te laikam ir tas jautājums par to kādu messadžu mēs ārēji paužam mazticīgajiem, neticīgajiem!

Vai tad tiešām tie cilvēki kas bučo ikonas ir iepazinušies ar visādiem Hrizosoma u.c. teologu darbiem šai jautājumā!

Kā arī mani visai skeptisku (personīgi) dara viens gabaliņs no Apokrifālās Sālamana gudrības grāmatas, kur kāreiz tiek pārmests šāda attiecību veidošana ar "Ķēniņu" to aizstājot ar attiecībām ar ķēniņa bildi!

BTW offtopiks, kamdēļ šī grāmata nav kanonā iekļauta? Laigan VD kanona kritēriji šķiet noteikti nebij krisitešu rokās, bet kamdēļ Jūdi to nebij iekļāvuši? Ir kādas idejas?

p.s. un lūdz nepadomā, ka apokrifus es lieku par savas doktrīnas avotu, es tik šo pieminu jo paši raksti par ikonām klusē, bet vistuvāk šai praksei pietuvojas tieši šīs grāmatas fragments (neaceros precīzi kur)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.19 12:47:46
Vahtangs, par pagāniem sapratu un pieņemu kritiku!

Kā ar ticības brāļiem, kas ticībā vāji? Vai tava brīvība nevar vest viņu pazušanā? Ja brālis to gaļu uzskata par elku gaļu, vai tu ar savu brīvību viņu nepazudini? Ja brālis ticībā vājais to ikonu uzskata par cilvēku darinātu elku, vai tu to bučojot un tās priekšā ceļos mezdamies neizaicini viņa sirdsapziņu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:04:20
Vahtangs, tādējādi paceļas jautājums par draudzes teoloģisko izglītotību! Identitāti? Luterisko/Kristīgo? Tad arī stipri savu jēgu iegūst Romiešu 14 nodaļas norādījumi... nu nečupoties ar tiem, kuru prakse dievbijīgā tevi apgrēko...
Bet manuprāt kāreiz jo zaļāks kristietis, jo vairāk viņš grib izskraidīt pa pasauli un to izglābt, it īpaši savus atkritušos vecos ticības brāļus, kuri ij entuziasmu ij dedzību pazaudējuši, ij iemainījuši svētu pielūgsmi garā un patiesībā, pret klanīšanos dēļu priekšā! Un kā tu tādam pierādīsi ka neesi kamielis?

Jo saproti... tā jau ir cilvēka daba... ja viņš tic, ka viņam ir taisnība... un Dieva Vārds ir taisnība, tātad karstajam kristietim noteikti ir taisnība... tad arī cilvēks uzskata par savu svētu pienākumu šo taisnību iedauzīt jebkuram saracēnim galvā!
Beigās... mēs savā starpā vairāk karojam nekā konvertējam neticīgos!
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:08:43
Ja tajos ļaudīs, kas bučo svētbildes, es redzētu (dažos redzu) dziļu. paļāvīgu ticību, sevis aizliegšanu, patiesu pazemību un kalpošanu savam tuvākajam, es šo bučošanu uztvertu kā dziļas ticības izpausmi un sekotu viņiem. Diemžēl, vairāk nekā bieži, tie naskie bučotāji savā ikdienas dzīvē savu dievbijību nekā citādi neizpauž. Reizām pat otrādi, kļūst par piedauzību neticīgajiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:10:41
Tu juuties speejiigs konverteet isstu neticiigo?

Es to nevaru, bet Dievs var! No Sauliem vislabākie Pāvili iznāk!
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 13:20:01
Ctulhu
Viens ticīgs, ĻOTI INTELIĢENTS cilvēks, nekāds fanātiķis, stāstīja, ka bijis pie šīs svētbildes. Un bez kādas lūgšanas par dziedināšanu, bez kā, viņam esot fantastiski uzlabojusies redze. Neesmu redzējusi spravku no viņa acu ārsta, protams. Viņš ar to arī nemaz nelielījās, drīzāk tā kautrīgi padalījās...
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 16:48:22
Ctulhu
Jaa, fiziska slodze ( piemeeram, ilga staaveesana rindaa) dazreiz uzlabo redzi.
Re nu, tu atkal apstiprini, ka tu nevienu "pierādījumu" nepieņem un nepieņemsi. Pat ja izsprāgtu visi baciļi tai telpā, kur krustus mestu, tu meklātu tam materiālu izskaidrojumu.
Starp citu, tam cilvākam nebija jāstāv rindā, viņš bija VIP.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.20 13:11:06
Vahtangs (misionārs)
Tad nu man ir ateista pieredze un zināšanas un ticīga cilvja atziņa un pieredze.
Tad tev būtu labi jāprot paskaidrot ticīga cilvēka atziņas ateistiem saprotamā valodā, ja jau tu pārzini abus.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.20 15:08:49
Mulders
Vai tava diskusija nesaucas Te tā iedomājos, kādā mērā un vai Luterāņi godina/piemin/atceras Svētos vīrus/sievas, kas savā laikā par Kristu ir liecinājuši? ?????????????
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.21 11:50:30
Ctulhu sapratu apmēram tavu šaizi!

Tu baidies pagaršot sāli kāmēr kāds tev nav izstāstījis pēc kā tas garšo!
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.02 09:58:26
Man domāt ka Mārtiņu Luteru mēs godinām ejot uz luterāņu baznīcas Dievkalpojumiem,Pašā nosaukumā .Tos sv.Pāvilus un sv.Jāņus godinām ka lasām bībelē viņu vēstules.
peteris [195.122.9.100]
# Iesūtīts: 2008.03.04 11:33:00
Aluksnes draudzes mācītājs draudzē māca vērsties pie Jaunavas Marijas acīmredzot tā parādot godu viņai.
peteris [195.122.9.100]
# Iesūtīts: 2008.03.04 11:34:44
Lūgšanā lūdzot, lai tā par mums iestātos Dieva priekšā. Jo Dieva priekšā viņa ir dzīva.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.04 11:48:03
peteris, ja tas ir Luterāņu mācītājs, tad sūdzi šo lietu Prāvestam vai sūti meilu uz LELB vadību, tas ir Bīskapu tiešais pienākums rūpēties par mācības tīrību un nesagrozīšanu!
Skolnieks
# Iesūtīts: 2008.03.04 11:58:15
Mulders

Par nožēlu, viņš pats ir prāvests!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.04 12:20:51
Skolnieks, znač pie Bīskapiem jāiet un jārunā! Nevar šito atstāt tač! Protams, ja lieta ir tā kā pēteris to saka!
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 1644