atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā notiek misijas darbs!
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.09 11:39:27
Tēma pārsvarā kristiešiem, jo interesē teoloģiskā un kristīgā teorija/prakse kā tiek organizēta misija. Cik saprotu tas ir vesels atsevišķs kurss teoloģijā par misionārismu. Tā kā es neizglītots un nav man preikšā nākuši teoloģiski traktāti par teoriju, tad varbūt mūsu šejienes mācītie vīri varētu konspektīvi uzrakstīt šo teoriju. Kā jāorganizē misijas darbs, kāds tas bij viduslaikos un kāds tas ir tagad. Jo cik saprotu, šodien pārsvarā ir re-misionēšanas darbs un tas atšķirās no vēsts nešanas nezinātājiem?

Kādi ir mūsdienu izaicinājumi? Kādi ir šķēršļi un panākumi. Kur vēl vajadzīga izpēte, kas pietrūxt, kas ir labi!

p.s. lūgusm ateistiem šoreiz respektēt, ka šai tēmā kristieši gribētu dzirdēt pašu kristiešu viedokli!

paldies!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 01:09:06
Kur te loģika?
Tak es jau teicu - neba viņi paši izdomā, kurp doties. Un Dievam ir tajā sava loģika.
Eshkola
# Iesūtīts: 2010.02.22 01:25:32
Rudens rozes balss
Kādreiz dzirdu Krist.radio kādu afrikāni, kurš atbraucis misionēt uz LV. Savukārt mūsējie šad tad dodas uz Āfriku. Tāpat dažs no Krievijas ieradies šeit, bet mūsējie dodas uz Krieviju. Kur te loģika?
loģika tur, ka afrikāņi skrien palēkdamies, kad padzird, ka "baltais" atbraucis, un klausās mutes pavēruši...
tāpat arī mēs - ja runā kaimiņmiesta mācītājs - žāvājamies, bet ja atbrauc kāds "eksotisks" kadrs, tad skrienam klausīties...
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.22 01:30:58
Eshkola
Protams, eksotikas efekts darbojas. Tikai - vai tā ir īstā motivācija - ziņkārība? Un vai tas nes paliekošus augļus?
Eshkola
# Iesūtīts: 2010.02.22 01:35:42
Rudens rozes balss
piekrītu Adonikai - ja Dievs sūta, tad jāiet.. arī uz Āfriku...
Tādu misionāru, kas brauc uz citām zemēm, ir ļoti maz, salīdzinot ar visiem pārējiem, kas rosās savā zemē... tikai viņus mazāk mana, jo nav "eksotika"
par paliekošiem augļiem - var palasīt misionāru liecības..., un ja neticās, tad jābrauc pašai skatīties, vai ir tā, kā stāsta...
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 07:34:47
Domāju, ka vislabākā misija ir kristieša dzīve. Un sekundāras lietas notiks neizbēgami, jo Dievs taču zin, kur kuru sūtīt un kur kuram ir jābūt

Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki. /Mt 7:15/
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 09:41:46
liepa
Kristiešiem misija nav kaut kas tāds, ko izvēlēties - darīšu vai nedarīšu, jo Jēzus viņiem ir atstājis pavisam konkrētu uzdevumu Mateja evaņģēlijā 28:18-20:
Jēzus piegāja pie tiem un uzrunāja tos, sacīdams: "Man ir dota visa vara debesīs un virs zemes. Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis.

Līdz ar to kristiešiem aktuāls jautājums ir "kā veikt misiju?" nevis "vai misija ir vajadzīga?"

Bet vispār Mulders tēmā ir pierakstījis kādu p.s., kas, manuprāt, attiecas arī uz Tevi.

Rudens rozes balss
Es konkrēti šo pavēli mēģinu pildīt, kalpojot Alfa kursā un ik palaikam mēģinot kādu uz turieni uzaicināt.
Bet domāju, ka Cerības festivāls ir visnotaļ laba lieta, tā kā domāju, ka to noteikti vajadzētu atbalstīt visos iespējamos veidos.

Vispār ir interesanti, man kaut kā no rudens ik palaikam rodas domas, ka īstenībā misija taču ir draudzes galvenais uzdevums, - nevis liturģijas attīstīšana/nopulēšana, remonti, labs tusiņš savējiem un pasākumi draudzes iekšienē, bet tieši misija un cilvēku sagatavošana misijai, tāpat jaunatnācēju uzņemšana, izglītošana un savukārt sagatavošana misijas darbam.
Kaut kā agrāk es nebiju uz draudzes darbu paskatījusies šādā kontekstā.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.22 09:44:33
liepa

Patiesībā tu būtu pārsteigta, ja uzzinātu, cik patiesībā daudzi vēl šodien nav pilnīgi neko dzirdējuši par Jēzu
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 09:47:36
He he, es vakar dzirdēju stilīgu teicienu - kristietība vienmēr ir vienas paaudzes attālumā no izmiršanas [no kā izriet misijas svarīgums].
Proti - par latvieti cilvēks piedzimst, bet par kristieti nepiedzimst..katrai jaunai paaudzei no jauna ir vajadzīgs dzirdēt evaņģēliju, citādi tas nedarbojas.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.22 09:59:55
liepa
piedod, šis jau būs pārāk tālu novirzīšanās. Labāk par Evaņģēliju parunāsim atsevišķā tēmā.
ak jā - un izlasi, lūdzu, uzmanīgi Muldera rakstīto tēmas pieteikumu līdz beigām.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:04:10
liepa

Nu nezinu, tagadejos apstaklos jau no tv skatisanas vien atri radisies priekstats, kas ir Jezus. Katru gadu TV programmas uz Ziemassvetkiem un Lieldienam dod loti labu ieskatu.

Bet joprojām arī man gadās sastapt cilvēkus, kuri par to neko nav dzirdējuši, taču lai nu kā - Svētajam Garam labpaticis caur ticīgajiem sludināt, nevis nākt nepastarpināti
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:06:12
vilks Līdz ar to kristiešiem aktuāls jautājums ir "kā veikt misiju?"

Vai patiešām šis jautājums ir tik aktuāls?

vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:20:58
jancis
principā ir gan aktuāls, ja Jēzus vārdus "ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami.. un mācīdami tām visu, ko es jums esmu pavēlējis" kristieši uztver nopietni.
Ja tos neuztver nopietni, tad misija var būt arī visai nebūtiska lieta.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.22 10:22:31
liepa
bet tev neviens neliedz atvērt jaunu tēmu, lai noskaidrotu, vai tur, kur tu redzi pretrunas, vispār ir pretrunas.
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:36:31
vilks Redz aktuāls varētu būt tad, ja Tu izmisis nespēj saprast, kā to izdarīt. Bet šeit darāmais ir skaidrs, tikai jāļaujas. Un pārējo darīs Dievs
Maska [85.254.78.183]
# Iesūtīts: 2016.04.08 23:49:27
Misijas pirmais princips ir: Baznīca pastāv misijas dēļ un nevis misija Baznīcas dēļ. Un ja runājam praktiski, tad vispirms runājiet ar Dievu par cilvēku un tikai pēc tam ar cilvēku par Dievu. Misijas darbs ir Trīsvienīgā Dieva darbs Svētajā Garā, kurā cilvēkam ļauta privilēgija piedalīties un apliecināt Dieva paveiktos un lielos darbus ticīgā dzīvē.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2016.04.11 11:01:27
Maska [85.254.78.183]
Bieži ar šiem principiem ir tā nelaime, ka tie izslēdz daudzas citas svarīgas garīgas pamatpatiesības, ieraujot kaut kādā nervozi stereotipiskā un klišejiskā domāšanā. Piemēram, vai nedaudz nav sabojāta izpratne par misiju, kā par tādu baznīciski partejisku PR lozungu palielināt potenciālo klientu loku un "sboru"? Ironiski! Jā, bet patiesībā kurš īsti vēlas ar šiem cilvēkiem kristīgi draudzēties un kaut kādu jēdzīgu sakaru uzturēt. It kā ar to visa kristīgā dzīve būtu izsmelta. Tāpēc par exiesvētītajiem kāds jau ik pa laikam ieminas.

Nezinu, var jau pareflektēt!? Man jau škiet, ka tā ir milzīga atšķirība - vai par misiju runāt kā par garīgi atpalikušas masas atgriešanu, vai tomēr, ka mēs visi t.sk. arī tie, kas jau gadiem piederam Baznīcai, joprojām tiekam Kristus aicināti un uzrunāti. Saprotams, ka ir jau lieli kārdinājumi arī vadītājiem, piemēram, žmiegt sevi, cik tik var, žmiegt sievas, ģimenes un galu galā, kam tas bija jāpierāda?... cik daudzi tā klusiņām nav nolūzuši un aizgājuši projām? Cik daudzi nedzer? Cik daudzi dēļ depresijas nepakaras, t.i. to neizdara tikai tamdēļ, ka žēl tuvinieku? Vai viņi nav kristieši? Tie cipari ir palieli.
cilvēks [83.136.136.81]
# Iesūtīts: 2016.04.11 15:12:57
Interesanti, ka Bībelē ne tikai nav atrodams pats vārds "misija", bet arī misijas ideja un koncepcija kā tāda.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.04.11 22:05:47
cilvēks [83.136.136.81]
Misijas koncepcijas nav viena vien Tās ir radītas vairāk vai mazāk no izpratnes par Baznīcu. Vai kāds kaut kur jāpievieno, jāasimilē vai arī jāiemanto ticības draugi. Tā tomēr ir būtiska atšķirība! Ja pieņemam, ka Kristus aicinājums un ticība uzrunā ļoti individuāli, personīgi, tad līdzīgi var mēģināt saprast, ko Viņš domājis par tā saucamo Lielo Misijas pavēli, "Tāpēc eita un dariet par māciekļiem visas tautas..." (Mt.28:19) tam laikam tie bija drosmīgi, šokējoši vārdi... iet un par mācekļiem darīt... ne-cilvēkus, pus-cilvēkus... te var pameditēt
cilvēks [83.136.136.81]
# Iesūtīts: 2016.04.12 08:11:10
Kā tev šķiet, vai darīšanai par mācekļiem nevajadzētu būt līdzīgai tam piemēram, kā Jēzus pats to darīja?
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.04.12 16:06:21
cilvēks [83.136.136.81]
Labs jautājums, bet tas ir jādomā kopīgi. Savā ziņā jautājums ir par evaņģēlisko brīvību - ticēt un apliecināt ticību.

Var jau mēģināt, darīt, kā Jēzus darīja. Resp., mēģināt iedomāties, vai pat imitēt ko tajā vai citā situācijā darītu Jēzus vai apustuļi. Bet ne mēs esam jūdi, ne romieši, ne grieķi, ne dzīvojam 1. gadsimtā. Nezinu, vai drīzāk nav jāsāk vairāk katram pašam apzzināties, ko nozīmē Jēzus vārdi un ticība? Ko tā nozīmē šeit un tagad, ko tā nozīmē attiecībās, darbā?

Var jau teikt, ka viss ir izdomāts un citi visu pateikuši. Nav ko lauzīt galvu! Bet tie citi jau neatbildēs ne manā, ne Tavā vietā. Var jau kristieši šķendēties par šo postmoderno laiku brīvdomību, morālo vaļību kas ved vienīgi uz pasaules galu, bet iepriekšējie totalitārie režīmi ar lēģeriem, vajašanām, piespiedu ārstēšanām, žogiem ap robežām (cik vēl nesen!) nebija ne tuvu, lai teiktu labi. Tā daudziem bija burtiska elle zemesvirsū!
Iespējams, ka kāds iedomājas, ka morāle tad nebija tik samaitāta un bija īsti kristieši.. ne kā tagad. Un kaut kādā ziņā gribētu atgriezt tos laikus.

Savā ziņā problēma iespējams ir tajā, ka mūsu šodienas grēcinieki ir nedaudz atšķirīgāki par vecās paudzes grēciniekiem, bet grēku pagales paliek grēku pagales. Tāpēc, man šķiet, ka ir labi, ja kristieši var kļūt brīvāki un patstāvīgāki savā rīcībā un lēmumos. Nevis rīkojas kāda piespiesti vai gļēvi izdabājot. Jo līdz ar to viņi atbildīgāk pieņem savus lēmumus t.sk.arī tādus, no kuriem mēs kaut kad varbūt būsim atkarīgi.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 36780