atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Elijas nams priviliģēto statusā?
dafne
Iesūtīts: 2013.10.05 20:35:27
http://www.lelb.lv/lv/?ct=sakrmenti
Svēto Vakarēdienu var baudīt visi kristīti un iesvētīti LELB draudzes locekļi, kuri nav izslēgti no draudzes un Baznīcas un kuri nav kādā atklātā, nenožēlotā grēkā. Arī kristīti un iesvētīti draudzes locekļi no partnerbaznīcām, ar kurām LELB ir altāra kopība, var baudīt Svēto Vakarēdienu.

http://www.elijasnams.lv/index.php?m=2
LELB Bīskapu Kolēģija devusi atļauju Elijas nama dievkalpojumos pasniegt Svēto Vakarēdienu citu konfesiju kristiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.10.07 16:41:33
Man prieks, par Elijas Namu. Beidzot LV ir vieta, kur nešķiro, bet pasniedz tam kurš lūdz...

Un gudrie spriedelējumi par Vakarēdienu kuru nevar pasniegt lūdzošajam ir klaja ņirgāšanās kā par lūdzēju tā par Vakarēdienu.
JānisināJ
# Iesūtīts: 2013.10.07 16:48:49
Māris Bet praktiski tā ir gan caur centra vadītāju, gan caur lielāko Latvijas luterāņu draudzi.
Tādā gadījumā jāsecina, ka biedrībā kalpojošais mācītājs ir augstāka ranga un tāpēc viņš drīkst to, ko nedrīkst "ierindas" ordinēts Dieva Vārda kalps svētdienas dievkalpojumā. Ordinēts LELB mācītājs ar savām amata pilnvarām ir zemākas pakāpes kā meditācijas kopienas vadītājs, kurš atstājis draudzi un nodibinājis biedrību mežā. Vai tas nav mājiens pārējiem mācītājiem?
JānisināJ
# Iesūtīts: 2013.10.07 16:56:14
skolnieks. Beidzot LV ir vieta, kur nešķiro, bet pasniedz tam kurš lūdz...
Līdzībā runājot: Vakarēdiens ir ārkārtīgi spēcīgas zāles pret grēku un nāvi, kurām pievienots brīdinājums, ka lietojot tās nepareizi, jūsu starpā ir daudz vāju un neveselu un diezgan daudz ir mirušu (1. Kor. 11:29). Dot visiem, kas prasa, nepārliecinoties, ka tiek izšķirta Kunga miesa, nebūtu mīlestība pret tuvāko.
aivars.lapsans [83.187.152.50]
# Iesūtīts: 2013.10.07 17:38:46
+jean

Paklausies, Tu visās diskusijās esi izgāzies , arī šo sāc ar savām fantāzijām. Incanti kā izraēls varēja bez,, vakarēdiena,, 40 gadus nodzīvot. Ja tu tur būtu klāt , tad visi pienestu Tev savus suņus upurēšanai.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.10.07 18:07:09
JānisināJ manuprāt jāļauj katram pašam izlemt cik cienīgs vai necienīgs ir saņemt. Citādi tie cienījamie vērtētāji - ka neapgrēkojas...
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.07 18:33:04
Lapšān,

pirmkārt, vai tiešām Tev šodienas LELBs ir kā tuksnesis, ka neatrodi, kur saņemt Svēto Vakarēdienu? Manuprāt, katru svētdienu tepat Latvijā ir vismaz pāris simts vietas, kur ev. lut draudzēs tiek svinēts Tā Kunga Mielasts...

Otrkārt, Jaunās Derības Svētais Vakarēdiens ir Tā Kunga dāvanu saņemšana, nevis dāvanu pienešana Dievam, kā tas bija, kad Israēls upurēja, un kā tas mūsdienās ir pie Romas katoļiem, kas joprojām turpina upurēt un upurēt savā Euharistijā...
JānisināJ
# Iesūtīts: 2013.10.07 18:45:19
skolnieks. ka neapgrēkojas...
Viņi ir nomodā par jūsu dvēselēm kā tādi, kam būs jādod atbildība. Bijība šī uzdevuma priekšā ir tā, kas liek izvērtēt.

Diskusijas jautājums gan vairāk ir par to, vai Elijas namā ir kādas īpašas izvērtēšanas metodes, kuras nav pieejamas citiem mācītājiem. Un ja Elijas nama vadītājam nepiemīt nekādas īpašas spējas, tad kāpēc bīskapi tā neuzticas visiem mācītājiem, kurus ir pārbaudījuši un ordinējuši?
Blekberija [87.110.66.112]
# Iesūtīts: 2013.10.07 19:41:23
Interesanti zināt, kas motivē cilvēkus aizsākt un uzturēt šādas diskusijas? Un kāds tām mērķis? Patiesa grēknožēla? Patiesības alkas? Brālīga mīlestība?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.07 20:02:21
Lai Tevi lepnība nemocītu, atbildi vispirms, vai šo pēdējo jautājumu uzdot tevi spieda patiesa grēku nožēla? Un kāpēc Tev neienāca prātā, ka iemesls varētu būt tas, ka cilvēkiem Sv. Vakarēdiens šķiet kaut kas gana svarīgs, lai par to runātu?
aivars.lapsans [90.130.179.47]
# Iesūtīts: 2013.10.07 20:15:16
+jean

Es neesmu teicis, ka LELBs man ir tuksnesis utt, es rakstīju , ka reti eju pie vakarēdiena. Un nefantazē kad man būtu tas jādara. Reizēm esmu pat dienā vairākos Dievkalpojumos, man nu tā iespēja pie vakarēdiena ir liela.
Par Izraēla trimdas laiku vakarēdienu es ieliku pēdiņās, vajag taču saprast ko es ar to domāju, ka ticīgajiem visos laikos nav bijis jāievēro noliktās lietas un rituāli , citādi Dāvida puiši skatāmās maizes izvemtu un nosprāgtu. Tu pārāk primitīvi, mehāniski domā.
aivars.lapsans [90.130.179.47]
# Iesūtīts: 2013.10.07 20:20:58
JānisināJ

Es domāju , ka kņada ir sacelta nepamatoti. Ne bīskapi , arhibīskaps nav izlikuši stukačus , kuri sauc uz deķi tos , kuri kaut kā no sirds izdala vakarēdienu. "Sīs te baumas un aizliegumus pārsvarā saceļ pašas draudzes. Tas , ka luterāņi dod visiem vakarēdienu ir pozitīvs piemērs. Luterāņi pirmie pasniedz citu konfesiju brāļiem roku.
# Iesūtīts: 2013.10.07 20:54:59
Aivars
"`Lai Tevi lepnība nemocītu, atbildi vispirms, vai šo pēdējo jautājumu uzdot tevi spieda patiesa grēku nožēla? Un kāpēc Tev neienāca prātā, ka iemesls varētu būt tas, ka cilvēkiem Sv. Vakarēdiens šķiet kaut kas gana svarīgs, lai par to runātu?"
Vai man tagad būtu jātaisnojas un jāpierāda, ka mani nemoka lepnība? Es savus jautājumus uzdevu tāpēc, ka, lasot šo forumu, mani nereti ir skumdinājusi, manā izpratnē, nevajadzīga kašķēšanās un atšķirīgi domājošu cilvēku apvainošana. Atbildot, Zev, tu ķeries pie zibeņiem. Tātad tev nav taisnība.
JānisināJ
# Iesūtīts: 2013.10.07 20:57:50
aivars.lapsans
Pat ja Sv.Vakarēdiena izdalīšana "visiem, kas prasa" būtu laba lieta, tomēr paliktu jautājums, kāpēc to drīkst tikai Elijas namā? Un ja to drīkst darīt jebkurš ordinēts mācītājs, tad kāpēc Elijas namam un tā ordinētajam vadītājam bija jātraucē bīskapu kolēģija, lai iegūtu atļauju tam, ko tāpat jau drīkst? Bīskapu iesaistīšana šajā jautājumā ir norāde, ka tas ir svarīgs jautājums. Manuprāt ļoti svarīgs jautājums. Un svarīgs tas ir gan tiem, kas uzskata, ka Sakraments dodams visiem, gan tiem, kas domā, ka mācītājam ir jāizvērtē saņēmēja spēja izšķirt. Pirmajiem tas ir jautājums par to, kāpēc viņuprāt tik brīnišķīgā vienotība, kas ir atklāta Elijas namā un ir bīskapu apstiprināta netiek praktizēta visā LELB? Otrajiem ir jautājums, kāpēc Elijas namā nav robežu, kuru pamatā ir mīlestība uz tuvāko, lai to vadītu pie pareizas Sakramenta izpratnes un tā baudīšana tam būtu par svētību nevis par sodu? Lai kādā pozīcijā katrs no mums būtu - jautājums ir aktuāls: Kāpēc Elijas nams ir izņēmums?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.07 21:31:19
Protams, ka Tev nav jātaisnojas! Bet kāpēc Tu gribi, lai citi Tev taisnotos, vai justos vainīgi par to, ka "patiesa grēknožēla" (tas laikam nozīmē sišanu pie krūtīm un brēkšanu mea culpa, mea maxima culpa) nav vienīgais iemesls, kādēļ muti pavērt?
Domāju, Jupiter, ka pats drusku pasteidzies nosodīt citus par to, ko pirmkārt pats dari. Cik nu mana ierobežotā pieredze ļauj secināt, tad starp foruma personāžiem, kuru vidū tiešām daži automātiski ieņem karojoši noliedzošu pozīciju, tiklīdz vienā teikumā sastopas konkrēts vārds ar konkrētu uzvārdu, tad šīs diskusijas autore kaut kā nav radījusi tādu iespaidu. Tādēļ nez vai būtu labi tik viegli mētāties apvainojumiem, kas vienlīdz skumdina arī citus. Jāpiekrīt, ka arī šajā diskusijā ir izskanējuši daudzi apbrīnojami kategoriski un pretrunīgi viedokļi, kas viennozīmīgi nevar visi būt vienlaikus patiesi. Bet es tomēr gribētu cerēt, ka šajā grēcīgajā pasaulē arī Tu vari kādu patiesības dzirksti piemest tai kvēlošai oglei, kas, kaut dūmiem acīs kožot, tomēr iezīmē ceļu uz patiesību.
# Iesūtīts: 2013.10.07 21:46:04
Aivars
"Bet kāpēc Tu gribi, lai citi Tev taisnotos, vai justos vainīgi"
"pats drusku pasteidzies nosodīt citus par to, ko pirmkārt pats dari"
"nez vai būtu labi tik viegli mētāties apvainojumiem, kas vienlīdz skumdina arī citus"
Es pat nezinu, kā lai es uz to reaģēju. Neko tamlīdzīgu neesmu šeit teikusi. Atklanos. Ar dievpalīgu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.07 21:52:32
Lai Dievs palīdz, svētī un mieru dod!
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.07 22:49:56
Andersone teica, ka meditācijas centram "Elijas nams" nav saiknes ar LELB, jo tas ir Rubeņa privāts nodibinājums un LELB ar to nav saistīta un nav atbildīgs par tajā notiekošo.
Kaut kas neklapē, bet ja ir tā, kā kundze saka, tad viss ir o.k.
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.07 23:12:39
g....s t.....s [87.246.165.252]
kaut kas patiešām neklapē
bet ok,tad jau drīz šī aplamā informācija no "Elijas nams" majas lapas pazudīs
aivars.lapsans [83.187.154.36]
# Iesūtīts: 2013.10.07 23:15:19
JānisināJ

Tāpēc , ka ir dažādi mācītāji LELBā. Jo vārds Evaņģēliski ietver sevī brīvību, jā , arī konfesionālo kārtību. Vieni mācītāji dod visiem pēc kārtas vienā dienā , citreiz tie paši gara vadīti nedara tā.
Cik saprotu, runa iet par Juri Rubeni. Viņš ir iesācis kaut ko jaunu luterāņos un vēlās kaut kādu atbalstu . Tas ir normāli. Bet , ja viņš nelūgtu atļauju, nekas jau nemainītos , arhibīskaps neapvainotos un nesistu to māju ciet.
Meditācijas centra kļūda gan ir pavisam cita. Rubenis diemžēl neizprot meditācijas piedāvājumu bīstamību. Viņš to arī nevar izprast, jo viņš nav praktizējis budismu. Ja viņš to būtu praktizējis , tad nekad šādā formā neveidotu šo centru. Jo tāda vārda latviešu Bībelē nav. Psalmā
aivars.lapsans [83.187.154.36]
# Iesūtīts: 2013.10.07 23:22:57
JānisināJ

Dāvids dzied - es domāju par To Kungu...angliski tas jau rakstās = es meditēju .
Atslēgt sevi tā ir budisma mācība, pievienošanās ir kristīgā mācība. Un te Rubenis taisa pamatīgas ziepes. Es viņu saprotu , bet viņš diemžēl nesaprot, ka nākamajā dienā tas cilvēks aizies pie budistiem un nokaifosies daudz labāk, es to zinu ļoti labi un esm un liecinieks šai bīstamajai robežai uz kuru iet man Tas kungs lika pamatīgi kāju priekšā. Jo meditācija vienā brīdī pārtop par spiritismu. Es runāju to ļoti nopietni. Nevajag ar tādām lietām nodarboties , jo ir daudz labākas prakses par Rubeņa . Es varu katru iemācīt pēc psalma apstiprinājuma = es domāju par To Kungu, sarunājos ar Viņu, esmu laimīgs ar Viņu, Klausos Viņu, Dziedu ar viņu, Viņš man ziņo par notikumiem pasaulē uttt...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 10520