atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Elijas nams priviliģēto statusā?
dafne
Iesūtīts: 2013.10.05 20:35:27
http://www.lelb.lv/lv/?ct=sakrmenti
Svēto Vakarēdienu var baudīt visi kristīti un iesvētīti LELB draudzes locekļi, kuri nav izslēgti no draudzes un Baznīcas un kuri nav kādā atklātā, nenožēlotā grēkā. Arī kristīti un iesvētīti draudzes locekļi no partnerbaznīcām, ar kurām LELB ir altāra kopība, var baudīt Svēto Vakarēdienu.

http://www.elijasnams.lv/index.php?m=2
LELB Bīskapu Kolēģija devusi atļauju Elijas nama dievkalpojumos pasniegt Svēto Vakarēdienu citu konfesiju kristiešiem.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.18 12:17:57
krake [82.145.210.166]
nu es jau ar vairs tā nedarītu,bet ne apšaubāmu priesterieņu dēl, drīzā dēļ tā,ka nesaņem visu kā nākas.
Bet dievkalpojuma sanāca piedalīties pavisam negaidīti,jo iegājām kā tūristi,bet dievkalpojums bij tieši sācies,kalpoja gan sievietes māc.gan priesteri,secinājām,ka ekumēnisks pasākums.Arī dievkalpojuma kartība līdzīga mūsu kārtībai.Pēc "Sv.Vakarēdiena"garas rindas,kamēr izstāvēju un nonācu līdz priesterim,bija jau par vēlu mukt prom...Šis pasniedz Kristus miesu,bet es prom neeju..stāvu.Tad viņš uzvilka man krusta zīmi uz pieres un man nācās doties prom
Nekas,pēc tam jau tiku pie Sv.Vakarēdiena pie luturiem un saņēmu visu kā nākas...no priesterienēm
krake [82.145.217.30]
# Iesūtīts: 2013.10.18 14:05:20
brrrrr
Ingars
# Iesūtīts: 2013.10.18 19:25:58
rainars

Par tiem ticībā rūdītajiem - praktiski visas konfesijas/denominācijas/brīvdraudzes ir ticībā rūdīto savulaik garā iesāktais, bet miesā pabeigtais darbs. Runa ir par Pāvila pieminētajiem novirzieniem - tātad par pareizām atziņām, kas var nest lielu svētību Kristus Miesai. Vai mums (jebkuram, kurš satvēris kādu patiesību no Dieva) ir tiesības uz tādas vai citādas, kaut pareizas, atziņas pamata nodalīties no tiem, kuri to nepieņem un celt uz šīs atziņas pamata atsevišķu draudzi? O, es lieliski saprotu, ka ir diezgan problemātiski paliekot pretestības pilnā vidē neiziet uz kompromisiem, cik grūti ir nosargāt neapslāpētu Garu, ja lielākā daļa visapkārt tieši to cenšas darīt...tieši tāpēc gan laikam nevajadzētu mesties uzreiz nosodīt šos atdalīto sadraudzību dibinātājus...un tomēr - pat ar visu savu pareizu atziņu un jauno Gara brīvību nodaloties ticībā rūdītie īstenībā apzog sevi un tos, no kuriem nodalās - apzog ar svētībām, kuras pilnā mērā var saņemt tikai vienotā Kristus Miesā.

Un tomēr - teorijā viss izklausās vienkārši, bet ko tad praktiski darīt? Neesmu vēl līdz galam šo jautājumu iepazinis, taču vienu lietu gan Dievs man atklājis, proti - sadraudzības pamatam jābūt Kristus Miesai, Kristus ir tā Klints, uz kuras Draudze celta, nevis mūsu atziņas, zināšanas, doktrīnas, kalpošanas, manifestācijas un garīgas brīvības. Tātad, ja ir nevienprātība doktrinālos vai praktiskos jautājumos, tas nenozīmē, ka vajag meklēt kompromisus, bet gan, ka jāvēršas pie Kristus. Tas ir - kad mēs iepzīstam Kristus sirdi, atnāks arī doktrināla vienprātība (tagad vai mūžībā - tam vairs nav nozīmes). Es domāju - ja mēs visi varam vienoties par to, ka Jēzus Kristus ir dzīvā Dieva Dēls un visu cilvēku Pestītājs, ka Viņš ir Kungs, tad ar to pietiek un nekas cits mums vienam no otra nav jāpieprasa, lai mēs būtu vienoti visās lietās. Mīlestība Kristū Jēzū ir vairāk nekā pietiekami. Un tā ikreiz, kad mums gribās taisīt šķelšanos, pajautāsim sev - atziņa PAR Kristu vai Kristus Pats; vai tā ir nošķelšanās no pasaules, no neticības, vai nošķelšanās no brāļiem/māsām Kristū ar citu viedokli?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.10.18 20:50:01
es lasu un man ir kauns, par kristiešiem...viņu attiecībām starp konfesijām. Kā tādi bērnudārza bēri, kuri lielās par savu mantu svarīgumu...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 824