atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Elijas nams priviliģēto statusā?
dafne
Iesūtīts: 2013.10.05 20:35:27
http://www.lelb.lv/lv/?ct=sakrmenti
Svēto Vakarēdienu var baudīt visi kristīti un iesvētīti LELB draudzes locekļi, kuri nav izslēgti no draudzes un Baznīcas un kuri nav kādā atklātā, nenožēlotā grēkā. Arī kristīti un iesvētīti draudzes locekļi no partnerbaznīcām, ar kurām LELB ir altāra kopība, var baudīt Svēto Vakarēdienu.

http://www.elijasnams.lv/index.php?m=2
LELB Bīskapu Kolēģija devusi atļauju Elijas nama dievkalpojumos pasniegt Svēto Vakarēdienu citu konfesiju kristiešiem.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2013.10.16 12:01:04
Ak vēl - ja kādam liekas, ka Elijas namā nodarbojas ar ļaunuma pielūgšanu (kas gan cits būtu ritualizēta pretdievišķa nodarbe, zaimojot Kristus vārdu), iesaku painteresēties tuvāk. Tās iespējas ir diezgan plašas - piem., Rīgas Lutera draudzē notiek regulāri kristīgās meditācijas pasākumi (kas ir brīvi pieejami visiem), internetā ir salikti semināru un sprediķu ieraksti utt.

Es, kādreiz sastapies ar apsūdzībām pret kristīgo meditāciju, saistībā ar to mācītājam Jurim Rubenim uzdevu dažus tiešus jautājumus. Mani pārliecina, ka viņa darbība ir skaidri un nepārprotami vērsta uz Kristu. Reizēm man pat šķiet, ka tieši šis īpašais fokuss konkrēti uz Dievu un nevis rituālas kalpošanas atvasinājumiem, ir tas, kas citus biedē.
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.16 12:03:15
Mārtiņš
Vai izdevās noskaidrot uzdoto "kāpēc?"
neizdevās
rainars
# Iesūtīts: 2013.10.16 12:12:35

Dažādi mēs katrs esam ietekmēti no pasaules un no dažādām cilvēku mācībām, līdz ar to kļūdāmies paši un citi......

Toties Viņš dod lielāku žēlastību; tādēļ raksti saka: Dievs stājas pretim lepniem, bet pazemīgiem dod žēlastību. -Tad nu padodieties Dievam, stājieties pretim velnam, un viņš bēgs no jums; tuvojieties Dievam, tad Viņš tuvosies jums. Šķīstījiet rokas, grēcinieki, un skaidrojiet, šaubīgie, sirdis! Esiet nelaimīgi un vaimanājiet un raudiet, jūsu smiekli lai top pārvērsti vaidos un jūsu prieks skumjās. Zemojieties Tā Kunga priekšā, tad Viņš jūs paaugstinās. Neaprunājiet, brāļi, cits citu; kas savu brāli aprunā vai brāli tiesā, aprunā likumu un tiesā likumu; bet, ja tu likumu tiesā, tad tu neesi likuma darītājs, bet soģis. Viens ir likuma devējs un soģis, kas var glābt un pazudināt; bet kas tu tāds esi, tu kas tiesā savu tuvāku?

Tā runājiet un tā dariet kā tādi, ko tiesās svabadības likums, jo tiesa ir bez žēlastības tam, kas neparāda žēlastību. Žēlastība nebēdā par tiesu!

Vēl ir teikts ka svētīgi ja jūs vajā dēļ taisnības. ja tas ir tā tad kāpēc neuzņemam to ar prieku, bet cenšamies aizstāvēties paši , kāpēc nepriecājamies Dievā , bet izrādām ka mani "mācītāju " kas te nu daru un kalpoju aprunā kaut kādi necienīgie kuri paši neko nedara?
krake [82.145.210.154]
# Iesūtīts: 2013.10.16 17:55:42
dafne,
garīgi Elijas nams ir draudze.
Juridiskais statuss tur ir cits,
jo tas ir Rubeņa lauku īpašums
un Rubenis telpu remontam pats ņēmis kredītu,
kas jāatmaksā.
Starp citu, normāls risinājums.
krake [82.145.210.154]
# Iesūtīts: 2013.10.16 18:00:56
Un to, ka varētu vienpusēji atvērt dievgaldu konkrētu konfesiju kristiešiem, tas būtu labi.
Ja jau reiz vairs neuzskatām tos par elles prauliem...
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.16 20:53:13
krake [82.145.210.154]
vienpusēji atvērt dievgaldu konkrētu konfesiju kristiešiem

Interesanti, kādā nozīmē "vienpusēji"?

puses [82.145.209.143]
# Iesūtīts: 2013.10.16 21:51:21
vienpusēji nozīmē - nozīmē no savas puses
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.16 22:07:50
krake [82.145.210.154]
Un to, ka varētu vienpusēji atvērt dievgaldu konkrētu konfesiju kristiešiem, tas būtu labi.
un,kas tad pēkšņi ir mainījies..ja jau visu laiku nevarēja
krake [82.145.209.143]
# Iesūtīts: 2013.10.16 22:17:23
dafne, Dievs, acīmredzot , uzklausa lūgšanas par vienotību un paradigmas mainās .
Agrāk katra konfesija uzskatīja, ka pestīšana ir tikai tajā un pārējās nekam neder.
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.16 22:38:23
krake [82.145.209.143]
tikko tu piemini,ka tā jau varētu būt Dieva griba..tiesi tada vienotiba kadu cilveks ir izdomajis un megina ar saviem spekiem panakt..tas paliek bīstami..bet,iespejams,man pietrukst ticības..pieredzes..gudribas,nezinu,bet es nespeju to sagremot kapec to vajag..par katru cenu,jo taču tie,kas tic uz Kristu ir jau vienoti,vai vins katolis sava baznica,vai luteranis sava.Tie ir vienoti ticībā uz Kristu
Ingars
# Iesūtīts: 2013.10.16 22:54:16
dafne

Kamēr tas viss ir tikai runāšanas līmenī un neprasa nekādu rīcību vai aktīvu pozīciju, tikmēr jau tā visa teorija šķiet laba un pieņemama. Kad nonākam līdz reālai vienotības izpausmei, tad izrādās, ka ar ticību uz Kristu vien nepietiek - izrādās, ka vēl ir vajadzīga ticība konfesijas specifiskajai interpretācijai. Un tieši Vakarēdienā ļoti uzskatāmi parādās - ir vienotība vai nav, ir brāļu mīlestība vai nav. Kamēr atstumjam no Vakarēdiena tos, kurus Kristus ir pieņēmis, kamēr mēs noslēdzamies katrs "savā baznīcā", nerunāsim par vienotību un mīlestību. Vēl ir arī jautājums, vai sektantiskā garā baudīts Vakarēdiens maz vispār ir īsts Vakarēdiens.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.17 00:28:05
dafne
bet,iespejams,man pietrukst ticības..pieredzes..gudribas
Tu vienkārši neesi naiva. Tas arī viss. Pēdējās pusotras nedēļas laikā dažas sarunas ar cilvēkiem, kas saskārušies kāds ar romiešiem, kāds ar pravoslāviem, kārtējo reizi pārliecināja, ka joprojām tie esam mēs - luterāņi, kas tolerē pa labi un kreisi, kamēr daži citi par savu šovinismu nemaz nekaunas, jo to pat nemana. Kraķītei ir taisnība tajā, ka piedāvājums svinēt Sv. Vakarēdienu kopā, iespējams tikai vienpusējs. Nav iemesla eiforijai.
# Iesūtīts: 2013.10.17 11:32:50
Aivars
Par romiešiem un pravoslaviem neko nezinu, bet domāju, ka ir konfesijas, kur luterāņi laipni aicināti pie Svētā Vakarēdiena. Kristīts un atzinis Jēzu Kristu par Glābēju un vienīgo Ceļu pie Dieva - luterāņi taču tādi ir. Cits jautājums ir par to vai viņi paši atzīst Svēto Vakarēdienu citās konfesijās par īstu... Spriežot pēc tā, ko es esmu redzējis pats savām acīm, atzīst. Te varat runāt ko gribat, teorija ir teorija, prakse parāda realitāti.
Kursis
# Labojis Kursis: 2013.10.17 15:43:51
Aivars ka joprojām tie esam mēs - luterāņi, kas tolerē pa labi un kreisi, kamēr daži citi par savu šovinismu nemaz nekaunas, jo to pat nemana.
Luterāņus jau Dievs vienmēr apveltījis ar lielāku gudrību nošķirt būtisko no nebūtiskā,
kamēr daži citi savu vnk cilvēcisko šovinismu teoloģiskā uzvalciņā uzskata par nez kādu ticības apliecinājumu.
It kā arī luterānis nemācētu raut teļņašku uz krūts...

dafne Interesanti, ka Vāczemes respektablā Maria Laach katoļu klostera stundu lūgšanu grāmatā ir arī evaņģēliskie (luteriskie) svētki, kamēr mūsu pašu katoļu "Mieram tuvu" vēl līdz tam jāpaaugās.
Arī vienu otru baznīcu viņi draudzīgi izmanto kopā.
Cilvēks lūdz, Dievs klausa, un cilvēks dara.
Nemaz jau tādu mehānisku vienotību panākt nevar, jo cilv. un konfesiju priekšstati par to atšķiras.

Tā žēlīga katoļa pieņemšana pie dievgalda, manuprāt, tomēr ir apliecinājums ka Baznīca ir kas vairāk par vienu konfesiju.
Un to darot mēs taču neapgānāmies.

g....s t.....s [87.246.165.252] par īstu jau atzīst - tur,
kur to svin saskaņā ar Kristus iestādījumu,
baudot Viņa miesu un asinis,
nevis pataisa par pieminēšanas bēru mielastu ar suliņu un cepumiņu.
rainars
# Iesūtīts: 2013.10.17 15:59:32
Redz ko saka šīs lapas veidotāji.

Par Baznīcu .
Kopš tā brīža, kad Jēzus teica Pēterim: "...uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt," (Mat. ev. 16:18) Kristus Baznīca ir pastāvējusi šajā pasaulē un augusi. Arī mēs, LELB, esam šīs universālās Baznīcas sastāvdaļa. Kādai šodien jābūt patiesai Kristus Baznīcai? Kāds ir mūsu Baznīcas uzdevums? Kādi esam mēs? Kādas ir mūsu Baznīcas attiecības ar citām Baznīcām, ar sabiedrību, ar valsti? Aicinām uz diskusiju un domu apmaiņu par šiem jautājumiem.

Lai nu mums veicas domas pakārtot ka esam tik universālās Kristus garīgā ķermeņa sastāvdaļas......
Lai ir arī tā ka mūs pazīst pēc mīlestības savā starpā. Uz to tak esam aicināti , ka varam iemīlēt cits citu, jo ne pagāns ne jūds ir kas bet jauns radījums pār-radīts Dieva Svētumā.......
# Iesūtīts: 2013.10.17 18:52:26
Kursis
par īstu jau atzīst - tur,
kur to svin saskaņā ar Kristus iestādījumu,
baudot Viņa miesu un asinis,
nevis pataisa par pieminēšanas bēru mielastu ar suliņu un cepumiņu.

Pieņemu, ka tādā gadījumā esmu bijis liecinieks izņēmumiem. Bet to ir bijis gana daudz, lai sāktu domāt...
Ingars
# Labojis Ingars: 2013.10.17 20:02:09
rainars

Redz kā nu sanāk - universālās Baznīcas daļa gribam būt, bet visus tai piederīgos negribam pieņemt. Kā tad tā, mīļie brāļi - kāpēc visi, kurus Kristus ir pieņēmis, nedrīkst piedalīties kopā ar jums Vakarēdienā?

Runājot par mīlestību savā starpā - vai apziņa, ka esam Kristus Miesas sastāvdaļa vispār ļauj mums bez sirdsapziņas pārmetumiem domāt tādās kategorijās kā "mana baznīca"/"tava baznīca", "mūsējie" un "viņi" vai "tie tur no tās un tās baznīcas"? Es, brāl, nezinu, kas ir tā "mūsu baznīca" un kas tās "citas baznīcas", bet zinu, ka ir Kristus Miesa, kurā visi ir viena Ģimene un viena Baznīca.

Vai ticībā rūdītajiem nebija jākalpo vājajiem, bet ar savu nodalīšanos tie ir skumdinājuši mīlestības Garu. Kristus Miesa ir sacirsta gabalu gabalos un tad katrs amputāts lepni paziņo - mēs jau esam Kristus Miesas sastāvdaļa. Bet mēs taču negribam būt šķirti, bet gan vienoti. Mēs negribam būt Kristus Miesas sastāvdaļa tikai vārdos, bet arīdzan darbos, reālā ikdienas dzīvē.
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.17 20:25:13
Kursis
Interesanti, ka Vāczemes respektablā Maria Laach katoļu klostera stundu lūgšanu grāmatā ir arī evaņģēliskie (luteriskie) svētki, kamēr mūsu pašu katoļu "Mieram tuvu" vēl līdz tam jāpaaugās.
Interesanti arī tas,ka tieši Vāczemē ...Baznīcu dienās ekumēniskā dievkalpojumā,kurā kalpoja sievietes mācītājas kopā ar priesteriem,sanēmu tikai oblatiTas tik tā,piemēram...tā gan bija katoļu baznīca kā beigas izsecinājām
Ko tur augt vai neaugt,"teātris" tik tāds
rainars
# Iesūtīts: 2013.10.18 10:05:06
Vai ticībā rūdītajiem nebija jākalpo vājajiem ....... Tā jau ir ka ir jākalpo, tik te tāds pravietisks pretjautājums, kuri tad ir tie ticībā rūdītie?.......
Saskatu , un ne es vien, ka tiek spaidīti(as) jaunas vīnogas jaunam atmodas vīnam, kuru vecos ādas maisos nelej ,lai to nepārplēstu....... Mēs tak nekādi nevaram sacensties ar Dievu viņa gudrībā , tik nojaust un sekot viņa taisnībai.
Tā kā atliek teikt kā Pāvils, neka tāds kas jau ir saņēmis , bet lai saņemtu skrien pretī Debess balvas aicinājumam. Un ja esam kaut ko saņēmuši tad nav ar ko lielīties it kā nebūtu saņēmuši.....
Ir jau arī dzirdēts princips ka tie kas nav nekas tos Dievs iecēlis lai kaunā liktu tos kas ir kas(1.kor.1) , kā arī tie kas ir pēdējie būs pirmie(Mk.10).......... Ja uzskatam ka Dieva ģeķība ir gudrāka par cilvēka gudrību tad atliek vien sevus pašu pakļaut , ja jau esam izredzēti dzīvot caur Jēzu Kristu......
Ja jau esam izredzēti tad nodosim pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu(mūsu) garīgā kalpošana.
tie, kas Kristum pieder, ir savu miesu krustā situši līdz ar kaislībām un iekārošanām. Ja dzīvojam Garā, tad arī staigāsim Garā. Nedzīsimies pēc tukša goda, cits citu izaicinādami, cits citu apskauzdami.
Domajams jāsāk apzināties kas mēs esaam Dievā un jāprotas uzņemties atbildību tam uz ko esam aicināti, jo TAS neuzlūko cilvēka vaigu.......
krake [82.145.210.166]
# Iesūtīts: 2013.10.18 11:24:21
dafne, es gan neietu saņemt no apšaubāmas ordinācijas priesterienēm un vēl pusi no visa, ja kā luterānis varu saņemt visu kā nākas.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 10574