atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Elijas nams priviliģēto statusā?
dafne
Iesūtīts: 2013.10.05 20:35:27
http://www.lelb.lv/lv/?ct=sakrmenti
Svēto Vakarēdienu var baudīt visi kristīti un iesvētīti LELB draudzes locekļi, kuri nav izslēgti no draudzes un Baznīcas un kuri nav kādā atklātā, nenožēlotā grēkā. Arī kristīti un iesvētīti draudzes locekļi no partnerbaznīcām, ar kurām LELB ir altāra kopība, var baudīt Svēto Vakarēdienu.

http://www.elijasnams.lv/index.php?m=2
LELB Bīskapu Kolēģija devusi atļauju Elijas nama dievkalpojumos pasniegt Svēto Vakarēdienu citu konfesiju kristiešiem.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.05 20:41:02
Kāpēc Elijas namā var darīt to, ko nevar darīt ordinēts Dieva Vārda kalps citā LELB draudzē?
Māris [95.68.48.197]
# Iesūtīts: 2013.10.05 20:53:50
Tāpēc, ka tas jau ir darīts daudzus gadus, un tagad tikai legalizēja, lai nenomelnotu LELB vadības jaunās mācības popularizēšanas centru. Ja to neizdarītu, būtu jāsarauj visas saites ar šo centru un dažas labas draudzes mācītājiem.
aivars.lapsans [83.187.152.41]
# Iesūtīts: 2013.10.06 01:22:13
Toties katoļi nekad nedod luterāņiem. Esmu piedzīvojis vairākkārt.
Balss
# Labojis Balss: 2013.10.06 14:55:55
Pastāv tāds jēdziens kā euharistiskā viesmīlība, kad īpašos gadījumos - izņēmuma kārtā - nevis kā ikdienišķa prakse - Sv.Vakarēdiens var tikt pasniegts arī citu kristīgo Baznīcu locekļiem. Dažkārt pat katoļi - luterāņiem.
JānisināJ
# Iesūtīts: 2013.10.06 17:02:02
Bīskapi ir atļāvuši šajos dievkalpojumos (nevis vienā īpašā) euharistisko viesmīlību, kas netiek praktizēta citās draudzēs. Tas nozīmē, ka Elijas nams ir šis īpašais gadījums, izņēmums.
Kas Elijas namā ir tik īpašs, kas nav atrodams citās LELB draudzēs, lai taptu šāds izņēmums?
Māris [95.68.48.197]
# Iesūtīts: 2013.10.06 21:03:33
JānisināJ Teorētiski it kā LELB nav nekādas saites ar meditāciju biedrību "Elijas mans." Bet praktiski tā ir gan caur centra vadītāju, gan caur lielāko Latvijas luterāņu draudzi.
Arī man būtu interesanti uzzināt šī izņēmuma iemeslu.
Euharistiskā vienotība šajā "biedrībā" sit augstu vilni. Neredzu šķēršļus tur saņemt Svēto Vakarēdienu visiem, kam tas meditatīvi nepieciešams.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.06 22:14:05
Balss
Lai ko nozīmētu `euharistiskā viesmīlība", un šai ziņā patiesi esmu redzējis, kā dažu bīskapu konsekrācijā saminstinās, bet tomēr Sv. Vakarēdienu pasniedz arhibīskaps ar asistentu dažam oficiālam kalvinistam, tad tomēr šī nu būs viena no tām retajām reizēm, kad piekritīšu pilnībā vārdabrālim lapšānam, ka vismaz dažām labām citām konfesijām šī `euharistiskā viesmīlība` (lai ko tas nozīmētu) ir stipri `pie vienas vietas". Vēl vairāk! Tie romas katoļi, kas pieņemti pie luturu dievgalda, pēc tam tiek visnotaļ nosunīti, ka esot grēkojuši, čāpojot pie herētiķu altāra.
Man nav grūti saprast bīskapu kolēģijas pastorālo iejūtību, bet te nu varētu būt tas gadījums, ka sakot A, nevajadzētu izvairīties no B, paturot prātā ka bīskapu kolēģija, tāpat kā dažas labas citas LELB pārvaldes struktūras ir padotas Sinodei.
Savādāk ... kaut kā liekulīgi sanāk, ja LELB bīskapi un īpaši izredzētas personas pasniedz Dievgaldu tādiem kalvinistiem, kā baptistu bīskapam vai pestīšanas armijas ģenerāļiem/pulkvežiem, bet nabaga evaņģēlistam lauku draudzē "cieti" jānoliedz šādiem sektantiem siekaloties ap Kristus miesu, vai arī jāuzklausa viņu bēdu stāstus, kādās herēzēs pēcāk viņi apsūdzēti.

P. S. Es nebūtu neko rakstījis, ja tavs aizbildnieciskais "pareizais" viedoklis nebūtu tik krasā pretrunā ar realitāti. Varbūt tomēr būtu labāk tev ļaut bīskapu kolēģijai runāt pašai savā vārdā, lai visādi "īpašos gadījumos - izņēmuma kārtā - nevis kā ikdienišķa prakse" tik ļoti neostu pēc korumpētas kastu sistēmas shēmošanas.
aivars.lapsans [83.187.153.20]
# Iesūtīts: 2013.10.07 00:52:07
Aivars

Es esmu par vakarēdiena pirmsākumu = visi visiem. Kā cilvēks drīkst uzdrošināties kādam nedot vakarēdienu?! - tas ir sātana teoloģijas augstākā substance. Ja Jēzus deva pat savam nodevējam, Vienīgais Kurš zināja Jūdas dvēseles gala rezultātu, tad mums pieklājas dot visiem , jo ne jau vakarēdiena nedošana glābj cilvēku , bet Jēzus miesa un asinis. Teoloģija ir pārkārtojusies pēc sātana gribas = es, cilvēks būšu soģis. ja kas pie brāļa vai māsas nepatīk , tad pēc rakstiem un pēc rakstiem var no draudzes izslēgt. Bet vakarēdiens .....piedod....kā katoļi saka = tas ir noslēpums.
# Iesūtīts: 2013.10.07 01:01:02
Balss

Dažkārt pat katoļi - luterāņiem.

Tev to nesaprast, jo esi reliģioza, piedod. Ogrē , katoļu Dievkalpojumā, kuru pārvalda katoļu klosteris, man klāt pienāca mūķene un lūdza nodziedāt psalmu....vēlāk droši saņēmu vakarēdienu....Ko ar to gribu teikt? - Ja visi bāztu acīs = re, luterānis ieradies, mūķenes diez vai nāktu tieši man klāt , bet viņas dzīvo garā un garā arī man pienāca klāt, tādā veidā Gars apstiprina vienlīdzību euharistijā.
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.07 01:45:45
Ieteicamās literatūras sarakstā "šedevrs": Vilbers Kens. Īsa visaptverošā vēsture. Jumava. Principā šajā vietā varētu teikt - što i trebovalosj dokazaķ. Vai vēl labāk - prijehaļi.
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.07 09:48:37
piedod,bet runa šõreiz nav par katoļiem
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.07 10:37:05
Tu labāk palasi 1. Korintiešiem lasāmo Pāvila brīdinājumu par sodību, kas saistās ar Kristus miesas neizšķiršanu Sv. Vakarēdienā. Manuprāt, ir sava loģika tajā, ka nav nekāds `visu visiem`, bet Sv. Vakarēdiens tiek pasniegts mācītiem, t.i. iesvētītiem, draudzes locekļiem.
Tiesa, situācijās, kad neluterānis apliecina, ka atzīst, ka Sv. V. saņem patiesu Kristus miesu un asinis, kas upurētas pie krusta Golgātā, es pieņemu, ka viņš nebūtu atstumjams. Bet nu principā tad to vajadzētu atrunāt LELB vispārējās prakses līmenī, lai nebūtu tā problēma, uz ko norāda pati dafnes diskusija, ka viens mācītājs nedrīkst , bet cits ar bīskapu kolēģijas atļauju ir pilnvarots rīkoties it kā publiski paustai baznīcas kārtībai. Jo tas tikai vairo pārpratumus un neuzticēšanos, kas var viegli pāraugt kārtējā shizmā. Pirms gadiem 20 jau arī izcēlās diezgan liela plūkšanās ap piedāvājumu `izņēmuma kārtā" pasniegt Vakarēdienu pat pašas LELB iekšienē.
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.07 11:05:10
Aivars
un te jau nav runa tikai par kārtību,bet arī par to,ka bīskapu kolēģija tomēr ir tā,kas stāv nomodā par veselīgo mācību LELB,bet tajā paša laikā ļauj izsniegt Vakarēdienu tur,kur tiek praktizētas apšaubamas garīgas prakses.Man protams nav nekas pret laukiem un klusumu,un ir jauki,ja pilsētniekiem ir kur aizbraukt un atpūsties,bet tomēr..palasot un paklausoties Rubeņa lekcijas,es nesaukšu to par kristīgu meditāciju.Un ne es vienīgā tāda "vecmodīga" LELB.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.07 12:12:44
dafne
Esmu pārliecināts, ka uz Tavu jautājumu varētu atbildēt vienīgi kāds no bīskapiem.
Es tikai redzu, ka tur, kur nav skaidri pateikts, kādiem priekšnosacījumiem jābūt, lai izdarītu `izņēmumu` kārtībā, kas atrunāta kaut kādos baznīcas iekšējās kārtības regulās vai pat starpbaznīcu līgumos par altāra vienību, tur neglābjami sākas kaut kādi sarežģījumi.
# Iesūtīts: 2013.10.07 13:01:06
Atbilde, Aivar, ir zināma visiem, tikai kauns vai bailes to skaļi pateikt... Es varētu dot mājienu. Ar anekdoti: Mājās nav naudas. Ģimenes galva sievai jautā vai viņa par 5ls pārgulētu ar svešu vīrieti. Ko tu iedomājies, bla,bla.. Bet par miljonu? Nu tu saproti mūsu situāciju un miljons atrisinātu visas mūsu problēmas, un tā tālāk. Tas pats ar meitu.
Personīgi gribētu brīdināt, ka anekdote beidzas ar rezumējumu - ģimenē divas m....s, tikai naudas nav.
aivars.lapsans [83.187.152.11]
# Iesūtīts: 2013.10.07 15:28:51
Aivars

Tur es Tev piekrītu. Bet reizēm škrobe rauj. Vienreiz svinējām Kānieši kopā jauno gadu. Tur ir pat adventisti utt. Bija tikai priesteris. Man ar viņu labas attiecības, kopā esam ne vienreiz vien kalpojuši... bet figuški, viņš iedeva vakarēdienu tikai katoļiem. Mēs palikām ar garu degunu jaungada naktī. Es principā reti eju uz Dievgaldu, bet , nu , kad ir tāds stāvoklis , Tu ej , bet .....ņifiga vecīt...iestājies atpakaļ Baznīcā. Tā viņi sludina to visu pa labi un kreisi. Pat luterāņiem klātesot. Viņi ir pārliecināti , reiz mēs nolieksim galvas pāvesta priekšā. Tāpēc es te tā cepos par Luteru, ka mēs braucam uz Lietuvu pēc ....uttt. Nu , nevaram taču tik ļengani atdot LELB nosaukumu par kā kādu vecu nederīgu krāmu.
# Iesūtīts: 2013.10.07 15:35:38
Aivars

par vakarēdienu -

Ok , nāk vecs luterānis, viņš sit sievu, vairākkārt brīdināts....mācītājs nedod viņam vakarēdienu . Vai tad Jēzus nedotu šādā situācijā? - Aivar, dotu . Es par to runāju, jo kur ir teikts , ka kāds cits tiešām mājās nodarbojas ar buršanām, bet draudzē par viņu neko nezin... es esmu tādus cilvēkus savā dzīvē pieredzējis.
# Iesūtīts: 2013.10.07 15:45:34
dafneAivars

Es, kurš pastāvīgi ,,maisos,, pa visādām konfesijām varu papaust vienu - jo ātrāk galma vīri sarunās par vakarēdiena došanu visiem kristiešiem, ja viņi to vēlās, jo ātrāk mēs izkāpsim no teoloģiskās paaukstināšanās. Ticībai uz Jēzu ir vairākas formas. Bet mēs visi zinām ko saņemam tādās pakāpēs , kuras piešķir Dievs katram indivīdam izprast .
Elijas mājas sakarā būtu pareizāk kā pie pareizticīgajiem. - stāv maize un vīns. Kad tev vajag , ej un ņem. Dod taču Jēzus. Un miers.
+jean
# Iesūtīts: 2013.10.07 15:47:29
Lapšān,

šķiet, ka par Vakarēdienu Tu vēl daudz neesi sapratis!!

Jo pēc Tevis teiktā var saprast, ka pie Dievgalda ej reti (kas ir pilnīgi nepareizi), bet tās reizes, kad ej, tad šķiet (kā pats stāsti savus piedzīvojumus), ka tikai tāpēc lai pārbaudītu, kurā baznīcā Tevi pielaidīs, kurā ne !!!

Skumji...

P.S. Bet katoļi vismaz šai ziņā ir malači. Ja viņi uzskata Tevi par herētiķi, tad ir pilnīgi godīgi (un pareizi), ka viņi Tev nedod savas svētās lietas...
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.07 16:16:42
un kāda IR atbilde?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 833