atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sadraudzība - ekumēne
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2007.11.28 11:29:42
Diskusija par sukcesiju nu ir pāraugusi diskusijā par sadraudzību, tālab ierosinu šo tēmu turpināt šeit.

Tātad tēma: savstarpējā kristiešu sadraudzība indivīdu līmenī - sadraudzība starp draudzēm - sadraudzība starp vienas konfesijas dažādiem novirzieniem kā LELB un KLB - sadraudzība starp konfesijām, ekumene.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.12.10 11:27:17
Mulder , pagaidām PLF un LELB ir vienprātība ``evaņģēlijā``, jo LELB pacieš PLF radikālos gājienus nepārtraucot sadraudzību oficiāli, bet PLF īpaši neņem galvā LELB biklos aizrādījumus. Tā jau ir savdabīga vienprātība nevienprātībā, sak - var tā un var arī savādāk. Un tāda, pagaidām un par nožēlu, ir no abām pusēm - PLF un LELB . Un šāda sadraudzība ir faktiska, nevis teorētiska. Jā, ja LELB saglabātu sev kādu novērotāja statusu PLF, atsakoties no pilnas baznīcas sadraudzības, tad būtu cita runa.
Jāni Kalniņ , kāda runa - protams, Kristum uzticīgie top izglābti. Bet ļooti īsā īstermiņā tāds Kristus na haļavu modelis aiz inerces var darboties, bet no turienes jau nāk Rietumu herēzes - Jēzus mīl visus..., visus? , visus! Bet kurš ko ar to saprot - tāds ir jautājums!
Un - Kristus? Filozofs, rabi vai patiess Dievs un patiess Cilvēks.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.10 11:44:31
"Bet ko tad jūs par Mani sakāt, kas Es esmu?"
Jesus Christ
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.10 11:47:57
Indriķis
pagaidām PLF un LELB ir vienprātība ``evaņģēlijā`

Tiešām? Tad kamdēļ tu pārmet LELB sadraudzību ar PLF, ja viņiem ir vienprātība Ēvanģēlija Mācībā un Sakramentos?

Nu tu beidzot savu viedokli noliec taisni?

Tā vienprātība LELB ar PLF ir politikā vai Evanģēlija Mācībā un Sakramentos?

Ja politikā, tad ko piesienies, politika nav pestīšanas jautājums!
Ja evanģēlija mācībā, tad ko tad tu pārmet?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.12.10 12:08:02
Mulder , šitās lietas iet kopā kā mikrokosms ar makrokosmu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.10 12:09:01
indriķis, līdz ar to, runa nav par to kā ir, bet to kā tu to pagriez un rādi... tā teikt, ej un pēc tam pierādi ka neesi kamielis

Tak kā jau daudzkārt esmu teicis, tas ko tu redzi, tas kas tev šķiet nebūt nav nekāds nemaldīgais patiesības interpretējums. Tev tas tāds, protams, ir, tak bēda tāda, ka mums nav Pāvestu, mēs paši esam brīvi interpretēt informāciju un tā nu ir sanācis, ka tas ko tu redzi un tas ko es redzu atšķiras savā interpertācijā, uzsvaros, svarīgumā etc. Tamdēļ bottomline ir tāds, ka tu cepies par to, ka man tavs viedoklis ir pilnīgi nesaistošs un neautoritatīvs, savukārt man nesagādā problēmas stāvēt un iet tas, ka tu stāvi tur kur tu stāvi un ej tur kur tu ej! Mani kruķi nav citi līdzīgi domājošie, bet gan Kristus pats!

Tā ir šī kristīgā brīvība! Tu pareizo sadraudzības mācību savā izpratnē zīmē bezmazvai kā pestīšanas jautājumu un starp rindiņām liecini, ka tie, kas zem tās neparakstās ir elles apdraudēti. Tāpat arī Adventisti uzskata tos, kas netur sabatu pēc viņu izpratnes, par elles apdraudētiem un uzskata šo mācību par pestīšanas jautājumu!

Tāpat Pāvils māca ka bij cilvēki kas ēda tikai dārzaugus un gaļas ēšanu uzskatīja, acīmredzot, par grēku un tiesāja tos, kas ēd visu. Taču... ak vai... mums ir pavēle netiesāt šādus ticībā vājos, kas paši sev salikuši apkārt papildus nosacījumus, jo ja jau tas viņiem liek justies drošāk, lai tā ir... svarīgi tač lai nekļūdās un neatmet to mācību, kas Kristū mums dota!

Tā nu Pāvila aicinājums tev - netiesāt tos, kas ēd visu, bet mums Pāvils saka, nenicināt tos, kas ēd tikai dārzaugus! Jo abus Dievs pieņem!

q.e.d.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.12.12 10:09:38
Mēs te nesen parunājām ar vienu pravoslavu teologu un viņš akceptēja mūsu sadraudzības mācību kā saskaņā esošu ar baznīcas kanoniem un šausminājās par PLF herēzēm.
Mulder , bet kāpēc kristīgā baznīcā eksperimentēt typa -procentuāli cik daudz maldu jāmāca, lai vairs negūtu pestīšanu? Nejauc Pāvila adiaforas ar baznīcas sadraudzību, tās ir divas dažādas lietas. Tas, ka tev normāla sadraudzības mācība ir nesaistoša , šo to liecina par briesmām, kuras izraisa nekonsekvences ticības mācībā. Citam atkal ir nesaistošas dzimumu atšķirības...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 10:23:29
indriķis, redzi man nav saistoši tava izpratne par "normāla", es un daudzi par mani kudī gudrāki teologi to uzskata par "nenormālu". Man preiks, ka tu liecini, ka savu maldu mācību tu mēģini pamatot ar kādas citas baznčias mācību, ar kuru toč mums nav sadraudzības! Tas lūk liecina ko par tevi!
Un jā visas "briesmas" kas mani apdraud ir tādas, ka man nāksies iztikt bez KLB altāra no kura mani noraidīs nevis tamdēļ, ka es neticētu Kristum, nevis tamdēļ, ka es zaimotu viņa upuri un pestīšanu, bet tamdēļ ka neparakstos zem baznīcpolitiskiem dokumentiem Tā teikt, nevis tamdēļ ka ticu Dievam, bet tamdēļ ka neupurēju šķipsnu viraka Imperatoram!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.12.12 13:25:17
Mulder, protams, ka tev nav saistoša normāla baznīcas sadraudzība, tāpēc arī neesam vienā baznīcā. Un izbeidz šito duālismu - LTA parakstīt esot labi, bet "`baznīcpolitiskus`` dokumentus - nekas. Vai nav teikts - tavs jā! lai ir jā! un nē! - nē!un kas pāri par to - no ļaunā. Bet tu tā kā muslimi - šiem kā jau visiem kultistiem nav svarīgi ko pasaka vai uzraksta.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:32:50
indriķis tieši tā... Mans Jā ir zem Rakstiem un LTA... Visur citur ir mans Nē!

Kas svarīgāk... Tavs JĀ vai NĒ, nekādīgi nekļust par manu JĀ vai NĒ! Tā kā tu vari hotj uz ausīm stāvēt un teikt visai pasaulei, ka Mulders ar PLF pie viena altāra ir redzēts (datumu, vietu, laiku, apstākļus nosauc lūdz) tava bļaušana to nepadarīs par īstenību. Nekādi tavi baznīcpolitsikie doķi, uzskati un pat tava ticība, nespēj izmainīt realitāti, kuru esmu apliecinājis pasaules un Dieva priekšā un viņš to zin - ka nekad apzināti neesmu bijis pie viena altāra ar maldu mācītājiem, ja kāds pie altāra tic kaut kam citam nekā tam, kas no Altāra skan, tā nav mana sirdsapziņas jautājums!

Tā kā... vari sevi mierināt, ka esmu herētiķis, tak tas būs tikai un vienīgi tava mācība kas dod apmierinājumu tavai miesai, kurai ar patiesību ir tik pat daudz sakara kā cūkai ar aviāciju!
Draudzes loceklis [85.15.205.123]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:49:34
Mulder,
paldies, ka tu esi luterānis un stāvi un krīti par Evaņģēliju. Prieks par to.
Vai pilnīgai sirdsapziņas nomierināšanai nebūtu labi tomēr arī Altāra priekšā būt ar drošu sirdsapziņu, ka šai baznīcai nav Altāra kopības jeb sadraudzības ar maldu baznīcām. Cik zināms, Altāris ir vieta, kur Kristus nāk pēc Viņa paša apsolījuma Vakarēdienā. Svinot to, esam kopībā, ne tikai lokālā, bet arī neredzamajā. Droša sirdsapziņa šajā vissvētākajā kopībā ir ļoti svarīga.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:55:19
Draudzes Loceklis!

Es nevaru būt pārliecināts par ikviena cilvēka sirdsapziņu, kurš iet pie altāra!

Taču kad es eju pie altāra, tad par šo Altāri spriežu pēc konkrētās mācības kas skan no Altāra! Ja tajā skan maldi es tur NEEJU! Konkrēts piemērs - Erfurtē, kad izrādījās ka turienes jakobi luterisko dievkalpojumu vadīja Sievietes priesterienes... es NEGĀJU pie altāra!

Šodien, kad es eju uz savu baznīcu (Biķeros) es dzirdu skaidru Dieva Vārdu un redzu ka pasludinājums ir pareizs un saskaņā ar Rakstiem un LTA, un tad es esmu 100% drošs, ka šeit ir Kristus, tas dara manu sirdsapzīnu 100% mierīgu!

Jo kur Dieva Vārds un Sakramenti ir, tur ir 100% Kristus! Es zinu, ka šeit tagad šajā brīdī šajā vietā IR KRISTUS klātesošs!

Vai viņs tur būs pēc 20 minūtēm, vai viņs tur bij PIRMS 20 minūtēm, tā ir cita tēma, bet par brīdi, kad es saņemu to ko Vārds apsola, es nešaubos!

Vai tajā brīdī kaut kur kādā citā vietā kāds māca maldus, par to es nevaru būt drošs un par to arī no manis neviens neprasa atbildību!

Vai tu vari būt 100% drošs, ka brīdī kad esi pie altāra, tur nav NEVIENA maldu mācītāja?
Vai tu vienkārši uzticies kādam parakstītam laicīgam papīram, kurā teikts - "Pie šī altāra maldu mācītāji nekad nekādos apstākļos nav un nebūs"? A ko viņiem šis tavs papīrs ir saistošs? Vai Velnu šāds papīrs var aizbiedēt? Es par tādu špargalku 2 kapeiki nedotu! Viss kas man ir... ir Dieva Vārds... par kuru gan es zinu, ka tas Velnam ir saistošs, tas no tā bēg, jo tur pats Dievs Inkarnētais ir klātesošs!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.12.14 11:34:55
Mulder , bet realitāte ir tāda, ka Mulders reāli ir PLF sadraudzībā esošas reālas baznīcas reāls loceklis. Tā ir realitāte. Un nevajag slēpties aiz virtuāliem saukļiem no neredzamās baznīcas avotiem.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.14 11:49:06
Mulder , bet realitāte ir tāda, ka Mulders reāli ir PLF sadraudzībā esošas reālas baznīcas reāls loceklis. Tā ir realitāte. Un nevajag slēpties aiz virtuāliem saukļiem no neredzamās baznīcas avotiem.

Kas nu kuram ir realitāte!

Man realitāte ir tad, ja es reāli reālā deivkalpojumā pie reāla altāra kopā ar reāliem PLF maldu mācītājiem reāli apzinoties, ka viņi tādi ir, reāli baudītu vīnu un maizi! Prasu tev jau kādu 15 reizi, vari uzrādīt - vietu, laiku, apstākļus kad tas ir noticies? Iļi vēlamo par esošo uzdod?

Tev realitāti nosaka papīri!

Es tev reiz jau prasīju, ja tu uzskati ka LELB un PLF reāli ir vienprātība Evanģēlija Mācībā, tad kur tu to saskati! Kur tu redzi reālu sadraudzību reālā Evanģēlija mācībā! Ir... Nav... ?

Redz, indriķis, kad paskatās uz vārda "realitāte" nozīmi, tad kaut kā sanāk ka es reāli esmu nošķīries no PLF u.c. maldu mācītājiem, jo tu nevari uzrādīt nevienu reālu gadījumu kad būtu mani vai visus citus LELB locekļus, kurus tu apsūdzi šajā sadraudzībā, kopā ar PLFiešiem pie altāra! Viss uz ko tu savu "realitāti" balsti ir tava ticība laicīgiem papīriem! A realitātē es esmu tur kur Dieva Vārds tiek skaidri sludināts un sakramenti pareizi pārvaldīti - tb Baznīcā!

Tā kā... tu kārtējo reizi ļoti labi apliecināji ka KLBiešiem pieklibo "reality check", tā ir tipiska smadzeņu skalošanas parādība, cilvēka nespēja jau filtrēt īstenību no iedomām, īstenību atšķirt no tā ko viņš uzskata par īstenību, īstenību no priekšā uzrakstīta teksta. Tev galvā ir vienkārši jau putra, tu vairs nefiltrē īstenību, tā iet ka par daudz lasa bez sajēgas, tad arī džedajiem sāksi ticēt un meža rūķīšiem un elfiem, ja gana daudz pasakas lasīsi!

Pēc tam sākās kognitīvā disonanse un vēlāk vienkārši cilvēki sajūk prātā, vai paliek ar tik iz3.14tu uztveri, ka ar viņiem jau vairs komunicēt nevar, tad vajag ārstu reālu lai saliktu kopā!

Tu jau balansē uz šīs robežas... savā naidā pret +Jāni un LELB vispār , savā egoismā, iedomībā, lepnībā un paštaisnībā jau nefiltrē ne rītu ne vakaru! Vai neesi jau pamanījis ka tu jau pusi no šitā treada savus uzskatus uzdod par Dieva Balsi... savu viedokli zīmē par Baznīcas viedokli, savu interpretāciju uzdod par īstenību... Es zinu, kad smadzenes ir čupā, cilvēks vairs nespēj kritiski uz saviem textiem palūkoties... nu bet es ceru ka arī tevi reiz Dievs vedīs atpakaļ un izcels tevi no tavas sholastikas īstajā pasaulē!
Draudzes loceklis [87.110.52.65]
# Iesūtīts: 2007.12.16 01:34:26
Mulder no LELB,
Nu tad jāizbeidz tā viltus sadraudzību ar PLF, ko čakarē vienkāršiem ļaudīm smadzenes! Raksta (paraksta) papīrus pa labi un pa kreisi. Pēc tā jau var redzēt nekonsekvenci, kur nu vēl augstākās lietās!
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.16 10:34:21
Cilvēkiem ir tāda daba - sapulcēties savējos bariņos un tad cīnīties pret ne-savējiem. Cīņa jau var izpausties dažādi: vienkārši domājot, ka citi dara nepareizi, noslēdzoties "vienīgajās pareizajās" draudzēs vai konfesijās vai pat uzsākot Krusta karus. Iespējas vienmer var atrast, vajag tikai gribēt. Tāpēc ir tik viegli pamanīt tieši šķeļošo, nevis vienojošo - jo tā ir dabiskāk un tātad vieglāk. Bet manuprāt, ne pareizāk.

Pietiek nonākt situācijā, kur pierasto savējo nav, un cilvēks automātiski meklē, kam pieķerties un kurai grupai pie-savējoties. Nav grūti ievērot, ka kristīgās zemēs viskarstāk cīnās par katru Rakstu burtu, bet nekristīgajās zemēs kristieši savienojas pie mazākās izdevības. Tad nešķiet tik svarīgi, vai altārī ir sieviete, vai mūki tiešām kalpo Dievam, kādos krēslos viņi izsūdz grēkus vai cik daudz evanģēlija teksta ir viņu sprediķos. Tad paliek galvenais un vienojošais - kristīgā pārliecība, ka mūs visus vieno viens Dievs - Kristus.
infos [78.84.182.210]
# Iesūtīts: 2007.12.16 12:39:42
SanitsĀmen!
Draudzes loceklis [87.110.52.65]
# Iesūtīts: 2007.12.16 15:08:13
Pareizi, Sanits,
arī nākot pie ticības, cilvēkam nav tik liela skaidrība par savu ticību, bet ir liela degsme un entuziasms. Ar laiku, paliekot uzticīgam Dieva vārdam, kļūst lielāka skaidrība par ticības lietām un svarīgi kļūst jautājumi, kas sākumā tādi nešķita. Meklējot atbildes, arī rodas strīdi un konflikti. Kādiem šie jautājumi nešķiet svarīgi, tiem pieskaroties tikai virspusēji, tā radot nekonsekvenci, kur kaut kas vairs nerīmējas kopā. Luters par dievišķo doktrīnu (jeb Dieva vārda mācību) teicis, ka tas ir kā skanošs sudraba gredzens; ja tas kaut kur ir pārrauts, gredzens vairs neskanēs. Tikai gribēju teikt, ka ticības dzīvē katrs jautājums ir svarīgs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.16 17:38:03
DLoceklis,

Tikai gribēju teikt, ka ticības dzīvē katrs jautājums ir svarīgs.

Nuja... Katolim tas būs pareizi Pāvesta norādījumi, Adventistam sabata turēšana, KLB adeptam - sadraudzības mācība, etc...

Visi jautaajumi ir svariigi
Draudzes loceklis [85.15.205.123]
# Iesūtīts: 2007.12.16 23:50:35
janis,
Luterāņiem ir jauki tas, ka, pirmkārt, zināt, ka kristieši ir katrā konfesijā, kur Dieva vārds skan un tiek mācīts. Tas jau vieno. Un vieno Dieva vārds - Kunga dzīvību nesošais vārds. Un Vārds arī šķeļ - 2. bauslī un tālāk 3. bauslī mācīts, ka Dieva vārdu un Viņa mācību nedrīkst uztvert vieglprātīgi. Dievs pats soda tos, kas tā dara. Soda ar to pašu, kas ir cilvēka dabā - augstprātību un iedomām, ka paši esam gudri un Dieva vārds nav vajadzīgs. Tā faktiski ir neticība.
Sekošana Dieva vārdam un evaņģēlija mācībai, kas aicina un prasa pārbaudīt sludinātājus - ko tie māca, pat ir svarīgi meklēt ne tikai kopīgo, bet arī atšķirīgo.
Draudzes loceklis [85.15.205.123]
# Iesūtīts: 2007.12.17 00:07:51
Pareizi, Mulder, sadraudzības mācība, jo tieši tādēļ jau KLB un LELB ir šķirtas. Ja sadraudzības mācības būtu vienādas, tad nekāda shizma nebūtu bijusi (shizma - pa traku teikts). Sadraudzības mācība ir otršķirīga mācība, salīdzinot ar Evaņģēliju. Līdzīgi kā pestīšana un labie darbi. Abi ir Dieva doti, tikai secība ir svarīga. Sadraudzības mācība ir sekas Dieva vārda mācībai. Kur nav skaidrs Dieva vārds, tad izpaliks saprotama, sirdsapziņā skaidra sadraudzība. Paliekot vienprātībai mācībā, arī sadraudzība būs un nebūtu nekādu shizmu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 11860