atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Teoloģija un Zinātne
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.20 12:38:18
Mazliet no cita aspekta tēmu!

Kādām būtu jābūt Teoloģijas un Zinātnes attiecībām? Kādām būtu jābūt Baznīcas un Zinātnes attiecībām? Vai tām ir jārušinās katrai savā lauciņā, vai tomēr būtu noderīgs dialogs starp reliģiju un zinātni? Kādas dabas dialogam tam būtu jābūt?

Pāris (bet ne exkluzīvi) opcijas:
1. Zinātne ir Reliģijas kalpone, ko Baznīca liek, to zinātne "pēta" un "pierāda"
2. Reliģija ir Zinātnes izpētes objekts, kā parasts sociāls fenomens, tādējādi dialogs varētu būt kā ārsta un pacienta dialogs, kad ārsts pacientam prasa "ko tu jūti?"
3. Reliģija ir pasūtītājs, Zinātne izpildītājs, attiecības suguba pragmatiskas uz savstarpējās izdevības pamata, teixim Reliģija piedāva grantus tai interesantos projektos, Zinātnieki to pilda, bet, protams, izejot no zinātniskās metodoloģijas.
4. Abas draudzīgi līdzpastāv nesajaucoties un nekomunicējot vairāk kā vien "Lūgšanu brokastīs", reliģiski zinātnieki savu reliģiju patur pie sevis un nejauc iekšā izpētē un priesteri nejaucas zinātnē
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:10:00
Mulders
Bet tā pati "noticēšana" ir stingri subjektīva! Vienkārši uz dullo ir jāpieņem, jānotic! Tad kāpēc tieši šitam nevis kam citam?

Un kurš piekabināja ftopkā velkošo enkuru?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:10:05
Ctulhu, tak nevar... vot tev piedāvā noraut, tu tak brēc... nē gaņī man atpakaļ manu enkuru!
Nu cilvēkiem patīk tas enkurs nu nezinu kāpēc... patīk un viss... Patīk drātēties līdz smadzeņu sifilisam, patīk uzmest muļķus un naudu pelnīt, patīk zagt un naudu nodračīt bordeļos un dzīrēs, patīk slepkavot, jo tā tu varens sajūties, patīk melot, jo tā aitu baru var vadīt un sajusties varens, patīk grēkot... Nu vot tu atņemsi tādam grēciniekam vardarbīgi visu viņa grēka dabu, viņš tak nomirs...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:11:10
Mulders
Karmologiem nekāda šausmīga enkura un mūžīgas ftopkas nav, tāpēc piemērs ir n/a.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:11:36
KarotesNav, enkuru tu pac sev kabini... Dievu vaino par gravitācijas existenci!

Savukārt to ka ticība nav "uz dullo" bet subjektīvi/objektīva to tev pateiks jebkurš kristietis, lai arī ne jebkurš spēs to tik racionāli un tev saprotamā valodā ieborēt. Ārējā objektīvā liecība ir Raksti un Baznīca, subjektīvā pārliecība ir Sv. Gars, kas to puzzli salīmē kopējā bildē. Vajag abus!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:13:06
KarotesNav, kā nu nav...
Karmologiem kāreiz ir mācība, jo ilgāk ļaunu darīsi jo ilgāk reinkarnēsies par lenteni... tak tic, ka reiz tomēr tai nirvānā nonāksi... kad apniks par lenteni regulāri reinkarnēties. Es gan nesaprotu kā var "apnikt" tas ko tu nekad neaceries... bet tās ir detaļas!
Tb karmologi tic, ka progress overteiko entropiju. Kristieši tic, ka entropija overteiko progresu!
Jeb citiem vārdiem - vieni tic evolūcijai, otri tai netic.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:13:22
Mulders
Pag, Mulder, nepieraksti neticīgajiem visādas zagšanas, plītēšanu, slepkavošanas un sazin ko vēl. Vai arī tad nes studijā statistiku!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:14:29
Ctulhu, es jau tik tā.. mazliet uzskaitījU!
Tavs gadījums ir lepnība, augstprātība un Dieva ziamošana... tb ar tevi kudī smagāk ir tu ielido pirmajos divos baušļos...

Kā jau teicu - bīstamāks ir nevis zaldāts kas Irākieti pie stenkas ar visu ģimeni nošauj bet gan Ģenerālis kas izplāno efektīvu genocīdu, lai arī praksē pat tuvumā nestāv.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:15:07
Mulders
Jo ilgāk ... jo ilgāk, taču ne mūžīgi.
Ne jau visu laiku par lenteni, būs arī cilvēka dzīves. Un ka tās visas vienādas, tas ir tavs nepareizais pieņēmums par to, ka cilvēks nelabojas.
Labojas gan! Ir piemēri, kad šīs vienas dzīves laikā cilvēks labojas - kaut kur un kaut kādā mērā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:15:31
KarotesNav, es uztrādīju iemeslu kāpēc enkuru nevar noraut... cilvēki mīl savu enkuru, lai arī katram šis enkurs ir no sava unikāla materiāla! Nu kāda šķirba vai tev ir titāna, svina vai dzelzs enkurs... vienalga nogrimsi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:15:58
Mulders
ar tevi kudī smagāk ir tu ielido pirmajos divos baušļos.
To biš, zaglis un dzērājs, bet kristietis, ir labāks par Ctulhu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:16:43
Mulders
Kas piekabināja enkuru?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:18:24
Mulders
Ja kāds slīkst un nejūt to, ka slīkst, tad ir pieļaujams un pat nepieciešams viņu ar varu izraut ārā.
Tavā sistēmā tie, kas neapzinās sava enkura esamību, mierīgi tiek pakļauti nogrimšanai ftopkā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:19:34
KarotesNav, nuja... tāpēc es saku... uz leju velkošais spēks karmologiem vienmēr ir pat mazāks nekā tas kas spiež uz augšu un mūžības kontextā karmologi māca vienkāršu lietu - Visi jūs Nirvānā nonāksiet agri vai vēlu...
Pēc tam rodas jautājums, (jo Karmologi ciklisko kosmoloģiju māca) a kā šie atkal nokritīs zemē? Ij kā šie nokrita no iepriekšējās Nirvānas? Apnika vai? Tad jau hrenova Nirvāna!

Nu tā ir būtībā tik tāda atmazka...
Jo ja tā pafunktierē, da uzspļaut man karmologu teoloģijai, ja man ftopka nedraud principā, nu tad lai tas karmas likums mani dzen uz paradīzi - tāpat a) Kad būšu lentenis to neatcerēšos b) Kad būšu laimīgs neatcerēšos, ka iepriekšējā dzīvē mani drāza Ruandas karaspēks un tad nosita c) Kad būšu nelaimīgs un mani drāzīs Ruandas karaspēks, maz mierinājuma man būs tas, ka nākamā dzīvē būšu Šeihs bagātā un laimīgā zemē
Ultimate mērķis - dari ko gribi - dabūsi Nirvānu, ij pat neatcerēsies vai ilgi vai neilgi. Vēl foršāk, ja gribi baudīt 25 gadsimta labumus un sosku kas pati bērnam mutē liekas ij pašmērējošas sviestmaizes, tad nesteidzies ar progresu, a to nonāksi Nirvānā un visu fanu palaidīsi garām!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:20:18
KarotesNav, es saku, katrs pats sev piekabina enkuru! Pietam enkura āķi manto no vecākiem!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.20 15:23:45
KarotesNav, kā te kaut kas teica - Elle ir Dieva respekts cilvēka brīvajai gribai! Pameditē par šo!

Vai tu pakļautos, ja es tevi ar varu eivilktu baznīcā un censtos nokristīt? Vai tu domā ka Ctulhu dajebkādai vardarbīgai sevis konvertācijai pakļautos?

Tas ko tu piedāvā ir laupīt cilvēkam to, kas viņu padara par cilvēku - gribu, lai arī sačakarētu. Nu nvajag Dievam robotus... ja negribi būt ar Dievu, Dievs tev nodrošinās tādu zonu... tak nečīxti, ka tur nebūs tie, kas grib ar Dievu būt. Elementāri!

A savu negribēšanu būt ar Dievu cilvēks manifestē grēkā... jo neviens negrēko "netišām" visiem cilvēkiem ir "patiesības" koncepcija un tomēr neviens nevar teikt, ka vienmēr un visur ir saskaņā ar šo zināmo patiesību rīkojies. Bet Krstus ir ptiesības manifestācija - kas noraida patiesību, tas noraida Kristu. Kas mīl patiesību, tas nevar nemīlēt Kristu, lai arī viņu neredz!

Es reiz devu priekšā šādu domas experimentu!

Izdomāt dajebkādu pēc paša brīvās izvēles tādu statisku likumu krājumu kuru piestādot tev izrādītos, ka tu esi bezgrēcīgs. Pilnīga fantāzijas brīvība, definē kā gribi un ko gribi, tik lai tas ir statisks un nemainīgs un 3ām personām saprotams (lai var pielīdzināt tev un citiem) un tad paskatīties vai pac pēc sevis definētā lineāla esi bezgrēcīgs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:31:27
Mulders
Spēle - tā ir visam atbilde! Tur arī ir "nokrišana lejā" un "pacelšanās atpakaļ". A vēlreiz līšanas iekšā var arī nebūt.
Tā būs drīzāk kristiešiem, kā jau tādiem, kuru vietā kāds cits visu izpircis. Nebūs paradīzē krogu, un ko darīs izpirktais kristietis - cilvēks parastais, nedaudz iemest mīlošais? Līdīs atkal atpakaļ, pats no brīva prāta!

Tas, ka tu kaut ko neatcerēsies vai atcerēsies, ir otrajā plānā. Pirmajā plānā ir tas, ka tu to pats pārdzīvosi, izbaudīsi.
Dari ko gribi, dabūsi nirvānu - tas nu nav pareizi, nezinu, kur tu ko tādu esi izracis. Negribēsi - nedabūsi, ja jau tevi visu laiku velk būt šeiham un tavs ideāls ir baudīt pašsmērējošas sviestmaizes, tad nirvānu tev nafig nevajag.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:34:51
Mulders
Elle ir Dieva respekts cilvēka brīvajai gribai!
OK, tikai ne mūžīga elle! Ja jau cilvēks savu gribu izmantoja nepareizi, tad mocīt viņu mūžīgi par to ir *****isms.

Tas, ko es tev cenšos iestāstīt, ir tikai pašsaprotama iespēja mēģināt atkal.

Arī tas, ka neesmu pilnīgs, mani napārsteidz. Par šo tu vari strīdēties ar Ctulhu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:38:08
KarotesNav, nu lūk, tev ir OK ar to, ka cilvēks paliek tajā ftopkā kur viņš grib būt arī pēc 1000 reinkarnācijām.
A kad Kristieši tev pasaka, ka Dievs kruts būdams diagnozi uzstāda pēc 1as inkarnācijas, tu protestē...
Funktieris ta tieši tas pats, kas negrib Nirvānu un kas mīl iedzert, tas paliks šeit savā ftopkā... tie kas grib Nirvānu tie tur tiks arī tad, ja dzīves beigās nebūs līdz mēnesim uzlēkuši...
Kas ir cūka, tas būs cūka arī pēc 1000 mazgāšanās reizēm, bet kas ir taurensi, tas būs taurenis arī tad, ja šodien viņš ir tikai kāpurs.

Vot ij tev atbilde, kāpēc pietiek tieši ar vienu dzīvi!

Jūsējie paši kāpj Nirvānā un paši kāpj Ftopkā.
Mūsējie paši kāpj Ftopkā, bet Nirvānā Dievs ieceļ!

Un iedzert milošam kristietim esmu pārliecināts ir riebīgs pašam šis grēks, lai arī varbūt viņš pats no tā netiek vaļā. Viņā šis jaunais cilvēks jūtās slikti... kā Lats Sodomā! Taču Dievs viņu reiz izvedīs no ugunij nolemtās Sodomas un darīs brīvu! Kad viņa daba sakrītīs ar iespējām un vēlmēm.
Es pagaidām neesmu sastapis nevienu izārstētu alkaholiķi, kas apgalvotu, ka dzērumā overall bij labāk nekā skaidrā!

Savukārt, ja tevī nav šis jaunais cilvēks iedzimis, tad mirstot tavam grēka cilvēkam, mirsti arī tu...

Pāvils par šo kristiešu šizofrēniju raksta attiecinot to pat uz sevīm! Un kristieši IR šizīgi! Vienlaikus svēti pestītie, un tai pat laikā vēl joprojām viņos plosās mirstošais grēks, kas gan nespēj viņus vairs pazudināt. Mūsu enkurs drūp nost, bet debesīs mūs ceļ paša Dieva roka... pie Debesu Vārtiem pēdējās enkura paliekas nokritīs un jaunais būs pilnībā brīvs, ar iespēju saņemt jaunu grēka nesaēstu ķermeni!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:40:28
KarotesNav, bet ja tu neatceries šo "grēkatziņu" tad arī kāpsi uz tiem pašiem grābekļiem. Tobiš, ja tevī nav izkasīta šī vēlme iet uz krogu, tad tu iesi uz krogu arī pēc tam, kad būsi dzēruma delīrijā nogalinājis sievu un bērnus bet pēc tam to aizmirsis, viss kas tevī paliek - vēlme dzert.

Savukārt, ja Karmologi introducē šo "dabas progresu" ka pēc tam, kad esi bijis lentenis tu attopies kā jauns cilvēks ar nodzēstu "vēlmi dzert" tad Kristietība ir labāka jo piedāvā šo operāciju veikt vienas dzīves laikā pietam neaizmirstot un prātā vienmēr paturot grēkatziņu!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:49:00
Mulders
KarotesNav, nu lūk, tev ir OK ar to, ka cilvēks paliek tajā ftopkā kur viņš grib būt arī pēc 1000 reinkarnācijām.
A kad Kristieši tev pasaka, ka Dievs kruts būdams diagnozi uzstāda pēc 1as inkarnācijas, tu protestē...

Daži pēc 1000 paliek, bet daži apdomājas un nepaliek. Paša tieksmes un izvēle visam pamatā.
Tas ir, no tiem, kuri tavā shēmā visi aiziet uz ftopku, karmologu shēmā daudzi ņem un izglābjas. Kā arī tev ftopka ir mūžīga, bet viņiem - īslaicīga, ar dažādiem pārtraukumiem.

Kas ir cūka, tas būs cūka arī pēc 1000 mazgāšanās reizēm, bet kas ir taurensi, tas būs taurenis
Tātad - daži jau ir radīti kā taureņi un daži kā cūkas, un neko tad tur nevar izdarīt. Veltīga ir Muldera cepšanās, jo cūkas paliek par cūkām, bet taureņi lido neatkarīgi no Muldera!

Es pagaidām neesmu sastapis nevienu izārstētu alkaholiķi,
Manā piemērā nebija alkoholiķa, bet bija kristīgs cilvēks, kas mīl nedaudz iedzert krogā.


Jūsējie paši kāpj Nirvānā un paši kāpj Ftopkā.
Mūsējie paši kāpj Ftopkā, bet Nirvānā Dievs ieceļ!

Viņējie (ne manējie!) paši, pēc savas brīvas izvēles kaut kad ir iesaistījušies šajā spēlē, un ceļo no viena spēles laukuma uz otru. Daži no viņiem mēdz apdomāties, ka šī spēle nav laba, un to izbeidz, - tev pieņemamākajā variantā ar Dieva palīdzību.
Tavējie, kurus Dievs neieceļ, paliek mocīties ftopkā mūžīgi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 34903