atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.01.19 13:39:43
Manupraat labs piemeers ekumeenismam ir tas pats "Vienkaarshi Kristietiiba" texts...
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.01.19 14:36:57
Ir novērots no paša pieredzes, ka no ekumēnisma kopā nākšanām pirmie pazūd harizmāti un pentakosti- visi tie avoti, ceļi un paaudzes. Kaut kāds fenomens.
Pagris
# Iesūtīts: 2012.01.19 14:54:48

Patiesībā mans jautājums nebija tik plašs, kā izvērstā diskusija. Un tam katrā ziņā nebija sakara ar identitātes krīzi, kuras nav. Jautājuma būtība ir par izdevumu "Mieram tuvu".Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību aptver ja nu ne gluži visu pasauli, tad Eiropu un Ziemeļameriku gan. Un, cik varēju sameklēt internetā dažādās mājas lapās, vismaz saistībā ar šo lūgšanu nedēļu, nekur - ne ASV, ne Kanādā, ne Spānijā, ne Francijā, ne Itālijā, ne Polijā (īpaši meklēju RKB izdevumus) - nekur nebija atrodams dalījums - Baznīcas un ekleziālas kopienas. Precizēju jautājumu - kas tas jūsuprāt ir - necieņa, nezināšana, cenšanās būt par "lielāku katoli kā pats Romas pāvests", vai kas cits?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 15:07:09
Pagris
arogance, kas gan cits
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.01.19 15:32:15
Pater Henricus ka no ekumēnisma kopā nākšanām pirmie pazūd harizmāti un pentakosti- visi tie avoti, ceļi un paaudzes. Kaut kāds fenomens.
Es teiktu, ka ne fenomens, bet gan trūkums. Ja visi vēlas būt iesaistīti un nevilkt katrs uz savu pusi, tad tā nebūtu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 15:38:02
skolniekss [195.8.115.229]
Vai tu esi atvērts un cieši iesaistījies savas draudzes dzīvē, vai arī velc uz savu pusi?
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.01.19 15:39:24
Aivars Tevi tas uztrauc?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 15:45:55
skolniekss [195.8.115.229]
Mani tas interesē, vai tev ir sekmējusies pamata ekumēne (vien-kopība). Man personīgi liekas, ka tai ir vairāk kopīga ar Jēzus lūgšanu, nekā uzsaukumi un deklarācijas, ko kāds nopublicējis teoloģiska rakstura izdevumos
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.01.19 16:03:53
Aivars Nesapratu. Vai vari vienkāršāk?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 16:10:50
Aivars
oiku-mene tulkojas kā viena saime, viena kopība, vēl tradicionālāk - draudze
Kad cilvēki izsaka nožēlu par to kā trūkst kopības kristiešu starpā, vienmēr ir interesanti dzirdēt liecības, par prieku un svētību, ko viņi smeļas tajā kopībā, ko jau ir iespējams baudīt
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.01.19 16:23:27
Aivars Ļoti daudz uzspēlētu un teatrālu jūtu, kuras pazūd aiz Lielā Nama sienām. Mans lielais kopības prieks pazuda līdz ar ieskatīšanos šajā skaistajā, iestudētajā, lielajā teātrī . Katrs rūpējas par saviem skatītājiem un ar lielu prieku vairo savu pulciņu ievietojot kādu banānu miziņu, lai īstajā brīdī pamestu mīkstu spilventiņu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 16:31:43
skolniekss [195.8.115.229]
Izklausās, ka esi ne vienu vien tonnu banānu miziņu un spilventiņu pozicionējis
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.01.19 17:01:31
Aivars Nezinu, kā izskatās...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.19 19:32:45
skolniekss [195.8.115.229]
Var jau būt arī, ka nezini...
Bet uzrakstīji krāšņi!
dafne
# Iesūtīts: 2012.01.19 23:25:47
Aivars
Ja nu intereses pec deretu palasit to gramatinju,bet nu cik esmu lidusi vinju lapas un lasijusi...ljoti gruti man uztvert to tekstu.

rainars
# Iesūtīts: 2012.01.19 23:33:21
Šodien izdevās būt kādas luterāņu draudzes Bībeles pūlciņā, kur mācītājs lika priekšā rakstu vietas ko piedāvā šie brāļi. Jāatdzīst mācītāja koments, ka dažādi karojot, burtiskā un pārnestā nozīmē, ar atklāsmēm , draudzes attīstības vēturē,`ir nodarīti ievainojumi Kristus draudzē - viņa svaidītajā miesā.
Gribas ticēt un ticu ka cilvēku ierobežojumi nespēj stāties pretī Varenā Radītāja radītai draudzei.
Daudz doktorīnu un cilvēka ieviestu mācību kas neļauj citiem uzņemt brāļus (nevaru atrast rakstu vietu kur par to tiek runāts), it kā lai pasargātu . jautājiens no kā pasargāt, ja tu esi lielāks un redzi kādu kļūdas tad lūdzies par vājajiem vai nespēcīgajiem vēl saprast. Nav ko rādīt savus ievainojumus, to nedarīt aicina Sālamans.
Jā ir atdziņas un trūkst mīlestības tad esam tikai šķindoši zvārguļi.
Var jau pārmest kādam dedzīgākam kristietim par pazemības trūkumu , tikkai pašam tad ar jāievēro ,ne tikkai par to jābļaustās un cenšoties valdonīgi aizbāst oponentiem mutes.
Ai , ai j aij. Tas viss ir smagi .
Kat gan kā Pāvils raksta , kr grēks tur vairojas žēlastība.

Ko lai nu sakām? Vai paliksim grēkā, lai vairojas žēlastība? Nekādā ziņā ne! Kā lai mēs, kas grēkam esam miruši, vēl dzīvojam tajā? Jeb vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? ( Rom.6)

Tā lai ikviens uz mums skatās kā uz Kristus kalpiem un Dieva noslēpumu namturiem. No namturiem galvenām kārtām prasa, ka tie būtu uzticami.
Bet tā man ir maza lieta, ka jūs mani tiesājat vai kāda cilvēku tiesa; es neesmu arī pats sev tiesnesis. Es gan nekā neapzinos, bet tādēļ vēl neesmu taisnots, mans tiesnesis ir Tas Kungs. Tātad netiesājiet priekšlaikus, tiekāms Tas Kungs atnāks; Tas arī cels gaismā, kas bija apslēpts tumsībā un atklās siržu nodomus, un tad ikvienam būs sava uzslava no Dieva. Bet to, brāļi, es esmu attiecinājis uz sevi un uz Apollu, jūsu labad, lai jūs pie mums mācāties nepacelties pār to, kas ir rakstīts, lai jūs viena cilvēka dēļ neuzpūšaties pret citu. Ar ko tu esi pārāks? Kas tad tev ir, ko tu nebūtu saņēmis? Bet, ja tu esi saņēmis, kāpēc lepojies, it kā nebūtu saņēmis? Jūs jau gan esat tapuši bagāti un sākuši valdīt bez mums. Kaut jūs valdītu, ka arī mēs ar jums kopā varētu valdīt.
!.kor.4

Un, jebšu kāds cīnās, viņš dabū vainagu tikai tad, kad viņš ir cīnījies pareizi. 2.Tim.2

Vājajiem esmu tapis kā vājš, lai mantotu vājos; visiem esmu tapis viss, lai katrā gadījumā kādus izglābtu. Bet to visu es daru evaņģēlija dēļ, lai man būtu daļa pie tā. Vai nezināt, ka skrējēji stadionā gan visi skrien, bet tikai viens dabū goda algu. Skrieniet tā, ka jūs to dabūjat. Kas piedalās sacīkstēs, tas ir atturīgs visā, viņi tāpēc, lai dabūtu iznīcīgu vainagu, bet mēs neiznīcīgu. Tātad es skrienu ne kā uz ko nezināmu, es cīnos ne kā gaisu sizdams. Bet es norūdu un kalpinu savu miesu, lai, citiem sludinādams, pats nekļūstu atmetams.

Un neapbēdinait Dieva Svēto Garu, ar ko esat apzīmogoti atpestīšanas dienai. Katrs rūgtums, ātrsirdība, dusmas, bāršanās un zaimi, vispār katra ļaunprātība lai ir tālu no jums. (ef.4)

Ja nu jūs ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad tiecieties pēc tā, kas augšā, kur ir Kristus, kas paaugstināts pie Dieva labās rokas. Savas domas vērsiet uz augšu, ne uz zemes lietām.
Jo jūs esat miruši, un jūsu dzīve līdz ar Kristu apslēpta Dievā. Kad nu atspīdēs Kristus, jūsu dzīvība, tad arī jūs atspīdēsit līdz ar Viņu. Tāpēc nonāvējiet sevī to, kas pieder zemei: netiklību, nešķīstību, kaisli, ļauno iekāri un mantkārību; tā ir elku kalpība. Viņu dēļ nāk Dieva dusmība pār nepaklausības dēliem, kuru vidū arī jūs kādreiz esat staigājuši, kad jūs vēl tanīs dzīvojāt.

Brāļi piepildīsim Kristus uzdevumu būt par viņa mīlestības mācekļiem un neļausimies provokācijām un meliem par savu tuvāko, kas bijis ir pagājis , redzi viss top jauns Jēzū Kristū. Saņemsim šo dārgo Jēzus brūču dziedinošo spēku pār saviem dvēseles ievainojumiem un apstiprināsim Dieva spēku, kurš dara mūsu mirstīgās miesas dzīvas ar savu garu.(no Rom.8)
vilks
# Iesūtīts: 2012.01.20 08:08:45
Savukārt šodienas MT rīta lūgšanā tomēr pieminētas Baznīcas, kas radušās reformācijas rezultātā.. tiesa, bez atreferējuma. Varbūt domāti anglikāņi jo pieminētas atsevišķi evaņģēliskās draudzes.
eglīte
# Iesūtīts: 2012.01.24 16:34:56
Man gan šķiet, ka par Baznīcām pamazām sākt saukt arī mūs - kas esam radušies reformācijas rezultātā. Ar evaņģēliskajām draudzēm varētu būt domātas jaunās kustības un draudzes.
Reiz savām ausīm dzirdēju, ka nuncijs vairākkārt sveica un gandrīz uzsvērti runāja par Baznīcām (ne katoļu).
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.24 16:37:13
eglīte
kas esam radušies reformācijas rezultātā
hm, vai tiešām?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.01.25 17:14:56
eglīte Rkb jau arī radusies - Kontrreformācijas rezultātā.
Man gan šķiet, ka par Baznīcām pamazām sākt saukt arī mūs Tā jau viņi visu laiku sauc - kopš pārstāja saukt par herētiķiem.
Jo, kā jau es teicu, ekleziālās kopienas ir vnk neveikls eksperiments ar jēdzieniem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 85 , pavisam kopa bijuši: 32957