atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Svēto Rakstu autoritāte
Mārtiņš
Iesūtīts: 2011.09.22 16:01:54
Svēto Rakstu autoritāte - kas tas ir? Kā to praktiski piedzīvojam un piepildām?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.23 16:18:04
Aivars
Jā + caur citiem mācītiem un ticošiem cilvēkiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.23 16:22:00
Un lūk, esmu konstatējis, ka šī mana izpratne par to, kas ir Sv.Rakstu autoritāte, atšķiras vai disonē ar to, kādu to sastopu pie citiem. Tamdēļ arī šī tēma.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.23 16:28:03
Mārtiņš
Kādā veidā atšķiras? Ja reiz Tu atzīsti, ka Tev palīdzoša ir arī citu kristiešu Rakstos balstīta atziņa, tad jau Tev vajadzētu saskanēt, ne disonēt
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.23 16:36:17
Pārsvarā saskaroties ar strīdīgiem jautājumiem, dēļ kuriem ceļas kašķis. Tad gadās, ka ir atšķirīgas interpretācijas un izpratnes.
Un esmu manījis, ka gadās, ka dažs arī pat garīdzniecību pārstāvošs cenšas ierobežot vai pat aizliegt atbildes meklēšanu Rakstos, aizbildinoties ar to, ka līdz šim nevienam tāda atbilde nav bijusi, ar tradīciju, ar esošām vai senlaiku autoritātēm utt.

Tāpēc arī jautāju vai, pareizi būtu teikt, aicinu apspriest šo jautājumu. Jo šķiet, ka jēdziens "Svēto Rakstu autoritāte" līdz ar citiem ir kļuvis zināmā mērā par tādu kā buramvārdu, ar kuru var pamatot visu.
svētais
# Labojis svētais : 2011.09.23 16:39:24
bet nav jau obligati viss jaizpeta. Nebus uz visiem jaut. pilnigas atbildes. turklat kas doma ko atzinis nav atzinis ka pienakas. un atzina dara uzputigu, bet milestiba celj. ir lietas, kas ierosina tikai pratosanu, bet necel Dieva draudzi ticiba no tadam jaizvairas. taas ari nepalidz musu glabsanai un Jezus pavelu pildisanai ikdienaa. tas ir janem vera, ka ir lietas uz kuram nav pienakums Dievam dot atbildi un vins ar nedos ( Ijaba piemers) . tas nozime, ka Vins sagaida uz tam lietam uz kuram zinam atbildi lai peec taam rikojamies.ir ari gekigi stridi un bauslibas kari no kuriem jaizvairas.tie ir nederigi un tuksi.


Tit. 3:9 Bet no ģeķīgiem strīdiem un cilts rakstiem, ķildām un bauslības kariem izvairies. Tie ir nederīgi un tukši.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.23 20:28:01
svētais
Es jau nedomāju, ka visu var (un vajag) saprast. Bet sapratne ir tas, kas man noteikti veicina visu to, ko sauc par ticības dzīvi. Tā robežšķirtne, ko minēju, starp nesaprašanu un saprašanu, varētu teikt, bija īsta cilvēka ieraudzīšana Jēzū nevis tikai sena pastāsta varoni.
No tā zināms secinājums, ka Dievs-Cilvēks Jēzus ir autoritāte pretstatā abstraktam stāstam, likumu apkopojumam, pasaku tēlam, ...
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.25 18:54:28
Mārtiņš
nu sapratne ir vajadzīga. un pilnīgajiem arī tiek mācīta gudrība. Bet iepazīt Jēzu tuvāk ne obligāti tas to nozīmē. Jo mīlestība ir pārāka par atziņu. Jo vairāk to saprot , jo vairāk gribas mīlēt, nevis saprast viarāk . man tā vismaz ir.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.27 09:32:48
Sveetais, probleema ar sho ir taada, ka tie, kas "sapratushi", ka miilestiiba ir paaraaka par atzinju, nezkamdeelj miilestiibas deelj Dievatzinju atmet
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.27 09:58:25
Jošs Mulders Un parasti tādiem mīlētājiem ar to "mīlestību" ir tā kā nu ir, t.i. kamēr šos glauda pa spalvai...
Piemēram, īstenā visu švaļu mīlētāju - zviedru baznīcas vadība cenšas apkarot, cik nu tas demokrātiskā valstī iespējams, citādi, jeb ortodoksi domājošus un kalpojošus mācītājus - minoritāti.
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.27 10:45:50
Jošs Mulders
esmu dzirdējis par šādu problēmu. Tāpat arī par to, ka atziņa dara uzpūtīgu , bet mīlestība ceļ. Mums visiem vairāk ir jāpieaug mīlestībā.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2011.09.27 11:42:28
svētais
`Jūs visi` kā to mīļošanos trenēsit?
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:03:25
Vērotājs
1. Jāņa 3:18 Bērniņi, nemīlēsim vārdiem, nedz ar mēli, bet ar darbiem un ar patiesību!
Vērotājs
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:08:44
svētais
Ar mēli bija franču skūpsts? Tas aizliegts?
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:17:43
Vērotājs
tas nav franču skūpsts.

Rom. 16:16 Sveicinait cits citu ar svēto skūpstu. Jūs sveicina visas Kristus draudzes.

1. Kor. 16:20 Visi brāļi jūs sveicina. Sveicinaities savā starpā ar svēto skūpstu.

2. Kor. 13:12 Sveiciniet cits citu ar svēto skūpstu. Visi svētie jūs sveicina.

1. Tes. 5:26 Sveicinait visus brāļus ar svēto skūpstu!
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:20:09
svētais ar svēto skūpstu patīkamāk māsas skūpstīt. Citādi tāda kā diskriminācija pēc dzimuma sanāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:33:19
svētais
Vai Tu nesaproti, ka Tevi nes cauri? Nu saki, kāds sakars ar Rakstu autoritāti ir Tavai mīlestības tēmas vazāšanai?
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.27 12:35:02
Aivars
ok, sapratu. piedošanu.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 34304