atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai luterisms (LV) šķobās?
Mulders
Iesūtīts: 2007.10.12 00:00:07
Šeit citāts no Balss...
---
Mulders
Apstulbu drusciņ par tevis teikto ... Luterānisms (domāts - LV) šķobās un nezin kurā virzienā iet Tev tā liekas? Kāpēc? Atver jaunu lapu!
---
Oriģinālā tēma: http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=415&rid=5&start=1
---
Atbildu!
---
Ir divi faktori, kas man liek tā izteikties jeb saredzēt LELB arī es!
1. Netiek pildīta satversmes preambulas otrā rindokopa. Vismaz praktiski šāda darbība līdz manīm nav nonākusi. Šeit citēju:

Latvija evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācībai un dzīvei saistoša kopības izpausme, kurā manifestējas Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas vienprātība un norobežošanās no herēzēm un shizmām , ir no senbaznīcas mantotās Apustuļu, Nikejas-Konstantinopoles un Atanasija ticības apliecības, kā arī reformācijas ticības apliecības, kas apkopotas “Liber Concordiae”. (LELB Satversme Apstiprināta LELB 23.Sinodē 2007.gada 5.jūnijā. Preambula)
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Jēgers [87.110.231.199]
# Iesūtīts: 2007.10.17 14:39:10
"Tas, par ko ilgi runāja arodbiedrībās un strādnieku pulciņos Pēterpilī, tagad ir piepildījies." Tā vai līdzīgi Ļeņins komentēja sava puča izdošanos 1917.gadā. TV var dzirdēt un redzēt Vanaga sprediķi par vēsturisko evaņģēliju no Mateusa sešpadsmitās. Klbistiem pa prieku, gan nezinu, vao viņi nemaz nepriecājas, tikai skumji nopūšas: cik liela tā pievilšanas vara... Bet to vajag prast: runāt par mācības skaidrību, ar mājienu ka tā ir luteriskā, un tik čotka apgriezt mācību kājām gaisā - Arhibīskaps mums ir no apdāvinātiem. Uz galvas nolika mācību un saka: tagad tā ir jāstaigā. Nu kur liksies tagad: visi tā staigāsim kā pa diedziņu. Runāt par vilkiem, kas celsies no pašu vidus - kad pats tas vilks. Kas to neredz, tas jau ir apēsts.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.10.17 18:38:50
Jā, jā, visā ir jābūt kā mazītiņā RKB mikromodelītī, bīskapiem , ne LTA tagad lemšana, kas ir un kas nav luteriska mācība. Jo laji, šoprāt izskatās, pat lasīt nemākot... Tāds maziņš, lokāls ex catedra ...[
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.19 23:31:11
Ak, nabaga jēgeris = mednieciņš... Ka tik tev pašam, kliedzot "vilks, vilks!" netrāpa tā sudraba lode kā bumerangs...
episkopālis [195.13.138.120]
# Iesūtīts: 2007.10.22 12:58:10
Pēc pēdējās Sinodes luterisms Latvijā stāv stabili kā klints. Bija daži, kas mēģināja šķobīt, bet Sinode saliedējās ap Arhibīskapu un deva pretsparu Baznīcas šķobītājiem. Un tā kā šķobītāju vadonis ir atstādināts no darba Lutera Akadēmijā, tad jācer, ka miers un stabilitāte Baznīcā ir atjaunots.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.10.22 13:11:51
Ņekotorije tak nazivajemije tovarišči , ņepoņimaja tekuščij moment, pitaļis pamešaķ našej partķiji i jejo rukovoģiķēļam, no mi obšimi usiļijami spraviļis s tokovimi i somknuv naši rjadi s uverenostju smotrim v buduščeje. - tā episkopāļa vārdus varētu pārlikt nesenas pagātnes žargonā.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.10.22 14:33:32
indriķi bet episkopalis jau nav oficiàls LELB pàrstàvis. Pat nav pacenties profilu izveidot diskusijai. Tik pat labi,tas var bùt kàds,kam patìk ellju liet uz uguns.
Katolis
# Iesūtīts: 2007.10.23 10:54:50
Cien. J.Vanaga piekritēji!

Ir taču manāma J.Vanaga kunga prokatoliskā noskaņa. Kāpēc gan Jums nepārkonvertēties katoļtīcībā?
Romas Katoļu baznīca ar prieku pieņems savā ierindā jaunus lājus un piederošus tiem Dievnamus.
Varat redzēt, ka RKB Latvijā labi prot gan apsaimniekot īpašumus, gan garīgi aprupēt tīcīgos....
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 11:10:33
Katolis, bet mēs sludinām Kristu krustā sisto!
Katolis
# Iesūtīts: 2007.10.23 11:20:48
Mulders

A vai tad mēs ko situ???
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 11:31:43
Katolis, jūs Mariju un Svētos, Pāvestu un savu izpratni par Baznīcu! Jūs pat ar Muslimiem gatavi pie viena galda sēdēt un Korānu bučot.

http://www.truecatholic.org/nop/jp2koran.htm
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 17:01:12
Ctulhu, prozīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 17:26:18
Ctulhu, par tavu iepr. komentu. Tā tik rullē!
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.23 20:19:49
Vojtila tik tiešām bija gandrīz vai mūsējais. Visforšākais no pāvestiem, cik nu ar viņiem esmu tikusies! Protams, ar to Marijas godināšanu, nu kā jau viņiem tas pienākas...
Ctulhu, vārdiņš prozit! ir alkohola lietotāju vācu izcelsmes tosts, apm. Uz veselību!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.26 12:47:37
Šie jau var pārkonvertēties kur vien grib. Bet mēs, hops,uz tiesu šos un dievnamus attiesāsim. Luterāņu dievnamus . Tāpat, skatoties uz jaunajām LELB reformām,rodas jautājums - vai LELB vēl ir tradicionāla LR konfesija vai tomēr JRK.
Andis Atvars [87.110.102.23]
# Iesūtīts: 2007.10.26 20:48:47
A katoļiem arī tie nekustāmie īpašumi interesē, bet es jau domāju, ka šie pārtiek no ticības Marijai un svētajiem...
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2007.10.26 21:53:03
Nu pàrlasìju visu diskusiju vélreiz un tà arì neatradu pieràdìjumus tam,ka luterisms skobàs visà Latvijà(dazhàs draudzés vél nav visur un tà tagad bùs tiesha bìskapu kompetence). Ja shàdi pieràdìjumi ir pieejami un izvértéjami citur,tad tas netika noràdìts,kur ar tiem var iepazìties. Toties tagad cìtìgàk ieklausos sho tému spredikjì un pamanu,ka gandrìz katru reizi tiek noràdìts, kas ir pareiza ticìba un kas ne péc Rakstiem.
andris [87.110.148.7]
# Iesūtīts: 2007.10.27 19:52:56
Jēgers [87.110.231.199]: "Bet to vajag prast: runāt par mācības skaidrību, ar mājienu ka tā ir luteriskā, un tik čotka apgriezt mācību kājām gaisā - Arhibīskaps mums ir no apdāvinātiem. Uz galvas nolika mācību un saka: tagad tā ir jāstaigā. Nu kur liksies tagad: visi tā staigāsim kā pa diedziņu. Runāt par vilkiem, kas celsies no pašu vidus - kad pats tas vilks. Kas to neredz, tas jau ir apēsts."

Apgaismo, Jeger, manu pratu - kas arhibiskapa sprediki bija aplams? Pec tavas definicijas, es esmu tas jau apestais. Varbut vari vel mani izpestit no vilka rikles?
Andis Atvars [87.110.102.23]
# Iesūtīts: 2007.10.27 21:30:03
Janis Diekonts
Ne jau diskusijā pierādījumi jāmeklē, bet LELB draudzēs. Ja kāds te sāks saukt konkrētas draudzes un mācītājus, tad jau tas nebūs kristīgi rīkojies, vēl pašu ekskomunicēs. Lai kāds vilks tiktu atstādināts no kalpošanas LELB, tad viņam arī skaļi jāgaudo, bet ja viņš negaudo, tad aitiņas var dīrāt ilgi un daudz, līdz aiziet pelnītā pensijā...

Pec tavas definicijas, es esmu tas jau apestais. Varbut vari vēl mani izpestit no vilka rikles?
andris
Kas apēsts, tam nu nekā palīdzēt nevar... nav jau pasaka- "Sarkangalvīte un vilks".
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.10.29 21:49:19
Artos kà tieshi shì klupshana izpauzhas? Kuras apliecìbas,kuri artikuli?
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.10.30 00:21:39
Artos Roku uzlikšanai ir atzīšanas nozīme, nevis kādas mistiskas garīgas varas nodošana tālāk.

No kurienes tev sii atzina par roku uzliksanas nozimi? Vari uzradit konkreto rakstu vietu?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 8841