atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Krustiņa iesvētīšana
Elize
Iesūtīts: 2011.05.17 16:27:54
Sveiki,
Vēlējos uzzināt vai ir iespējams ieet jebkurā luterāņu baznīcā un palūgt mācītājam lai tas iesvēta krustiņu? Jo savu, jau iesvētu krustiņu, diemžēl, pazaudēju.
Paldies
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:35:19
Aivars

tu nekad neesi iesvētījis krustiņu?
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:39:14
skolnieks.

nezinu, es neesmu fiziķis, bet man ir pārliecība un arī pieredze, ka, ja Dievs kaut kam pieskaras, tad lieta kļūst citāda. Un šinī gadījumā ir pilnīgi vienalga, cilvēks vai priekšmets, jo kā viens tā otrs ir no pīšļiem veidots
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:41:04
Aivars, Trila

Jā, Aivars ir veselīgs vīrietis. Tas priecē.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:42:25
armilo
Kā jau minēju - tā vispirms ir aizlūgšana par konkrētu kristieti, kas to nēsās. Jā, arī krustiņš var tikt nošķirts kalpošanai Dieva godam un cilvēku svētībai, bet anonīmu krustiņu iesvētīšanu priekš neredzamām personām noraidu. Tāpat karotīšu, krītiņu, pūpolzaru utt ...
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:54:52
dafne
"ja,ta ir interesanta filma..bet udens tac ir kas cit..neka teiksim no kada metala gatavots prieksmets"

un pēc kā izskatās uzkarsēts metāls? domā ka metāls ir stīvs un beigts un uz to nekādi nevar iedarboties? Par materiālu uzvedību Dieva lūgšanas laikā var lasīt arī evaņģēlijos, kur Kristus ar mācekļiem cauri aizvērtām durvīm un sienām gāja u.c.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:56:38
Aivars

Labi, par anonīmiem pūpoliem nav tēma. Tātad Elize var doties pie Tevis, un Tu viņai krustiņu iesvētīsi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:03:38
armilo
Kā jau minēju, domāju, ka Tu pareizi teici, ka visprātīgākais būtu viņai ar savu vēlmi griezties pie savas draudzes mācītāja
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:41:07
armilo
tad jau butiba majdzivniekus ar var svetit,tie ir dzivaki par sienam...vai metalu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:52:23
oi, es nevaru, tātad Mulders jau ir tas, kas vienīgais pareizi tic, bet, ja trilobītei kaklā svētīts krusiņš vai skapulārs, tad viņa ir elkdieve? Tev pašam galīgi neliekas smieklīgi, domā, ka es tādēļ nepielūdzu Vissv. Trīsvienību?

Es neteicu ka taa IR... bet ka taa robezhojas... ibo noveerojumi liecina, ka cilveeki liek vairaak ceriibas uz iesveetiitiem krustinjiem nekaa uz Dievu... kaut vai tajaa pashaa abstraktajaa "pasargaajumaa" lai kas ar to tiktu domaats.

Man ir pamatotas aizdomas, ka Trilai ar ticiibas objektu viss ir kaartiibaa, taadeejaadi krustinja esamiiba vai neesamiiba Trilas kaklaa nekaadiigi nemainiis manu attiexmi pret Trilu.

Es gan labpraat atziistu krustinjus u.c. taadus atribuutus kaa materiaalus enkurus gariigaam lietaam... kaa atgaadinaajumus, kaa asociatiivus priekshmetus... bet ja cilveeki saak putrot priekshmetus ar to, uz ko shie priekshmeti noraada... sanaak beediigi. Skat gadiijumu ar Vara Chuusku ieksh VD jeb Siiraha graamtaa (ja nemaldos ap 14o nodalju) kur visai feini aprakstiits mehaanisms kaa top elku ikonas.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:52:35
dafne

dažreiz izmaiņas mājdzīvnieku uzvedībā var panākt vienkārši labi pret tiem izturoties un kopjot
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:54:04
esi redzējusi filmu par ūdeni? neiesvētīts tas izskatās citādāk, bet iesvētīts maina savas uzbūves shēmu

A es redzeeju filmu kur melns brunjinieks ar gaismas zobenu ciinaas ar savu deelu... uz milziigas kosmiskas stacijas
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 11:56:04
manupraat Aivars ljoti konkreeti pastaasta Luterisko izpratni par priekshmetu iesveetiishanu - taadai arii man nav iebildes.

Man maajaa ir kaadi 3 iesveetiiti cilveeicnji Ar to pietiek!

Prasaas gan iesvfeetiit trubas, jo taas meedz teceet... bet ir aizdomas, ka Dieva Sveetiits santehnikjis buutu daudz labaaks risinaajums.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.18 12:02:39
armilo ja Dievs kaut kam pieskaras

Svarīgi ir norādīt Dievam, ko nepieciešams svētīt un ko nē? Tas Dievs kuru es pazīstu ir gana gudrs un labi zina, kas ir svētāms un kas nē. Ja savam mieram ko cilvēks vēlas, tad tā ir cita lieta. Tik nejauc tur Dievu iekšā.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 12:18:45
armilo
ja,ta jau butu jabut..bet ir baznicas,kuras krista un sveti ari dzivniekus...bet par laimi..ne Latvijaa.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 13:09:28
skolnieks.

Dievu vajag lūgt nevis kaut ko norādīt. Tas Dievs, kuru es pazīstu, ir teicis, ja jums ko vajag, tad lūdziet pēc tā Dievu, un Kristus dēļ Dievs jums to dos.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 13:11:38
skolnieks.
"Ja savam mieram ko cilvēks vēlas, tad tā ir cita lieta. Tik nejauc tur Dievu iekšā."

a kam tad vēl mums svētība ir vajadzīga, ja ne savam mieram?!! Un bez Dieva iejaukšanas pie miera būs grūti tikt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 13:27:36
manam mieram toch vajadzeetu kaadu nelielu miljonu
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.18 13:30:37
Nu te šķiet iet runa par krustiņa svētīšanu lai man būtu miers. Kaut kas tur neštimmē. Tāds viltus miers būs ja tas būs tikai no tā, ka esi iesvētījis savu gultu, tiltu pār kuru braukā, mašīnu ar kuru brauc, ieroci ar kuru nogalini u.t.t.. Svētība kā tāda manuprāt ir nepieciešama konkrētai darbībai, jo tieši no darbības vai nepareizas darbības ir sekas no kurām ir nepieciešams mācīties. Tātad svētību būtu loģiski izlūgties procesam nevis akmenim. Un arī tad ir jābūt ļoti uzmanīgam ar secinājumiem.
Dievs dod iespēju Mūžīgai Dzīvībai, ja ar to tiek domāts kas mazāk nauda, mašīna un vēl kāds sirds piepildījums, tad tā ir šī apsolījuma noreducēšana uz kaut ko ļoti prastu un neesošu.
Tās ir manas domas.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 13:32:09
Jošs Mulders

un kad būsi dabūjis miljonu, tad tev vajadzēs divus miljonus utt. To sauc nevis par mieru, bet alkatību.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 13:54:40
skolnieks., Jošs Mulders

Redziet, draugi, vārds – tā ir smalka matērija, informāciju nesoša matērija. Pār Elizes krustiņu tiks izrunāti Dieva vārdi, visticamāk lūgšana „Mūsu Tēvs debesīs...”. Šis krustiņš sevī nesīs šīs lūgšanas pastāvīgu klātbūtni. Ja cilvēks nonāks sarežģītās situācijās, tajā skaitā ļaunu garu uzbrukumā, tad šie dievvārdi, kas izrunāti pār krustiņu, runās uz ļauno garu, un tam būs jābēg. Piemērs, puķkopis rušinās ap savu puķīti un mīļi sarunājās ar to. Citai puķei viņš sabļauj sliktus vārdus, jo slikts garastāvoklis bija tajā dienā. Pirmā puķīte auga kupli, kamēr otrā nīkuļoja. Šādi eksperimenti ir izdarīti jau diezgan daudz, lai visi varētu pārliecināties par vārda iedarbību. Tātad iesvētīšana nedara priekšmetu svētu, pašu par sevi, bet uzliek uz priekšmeta informatīvu zīmogu. Tā domā luterāņu mistiķis armilo.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 168 , pavisam kopa bijuši: 421