atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīca kā kulturāls fenomens
Mulders
Iesūtīts: 2007.10.01 10:14:42
Šeit gribēju likt priekšā pārdomas par sekojošu tēmu:
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:21:02
Artos, nu lūk, bet ārēji jau arī "attiexme pret Kristu" var nebūt tik acīmredzama, īpaši, ja tev nav tieša pieeja konkrētam indivīdam! Tad sanāk tas, ko var pie Muldera novērot, ka viņš par Jāzepu spriež pēc RKB ārēji paustās informācijas, jeb pareizāk sakot... pēc Muldera izpratnes par RKB ārēji pausto informāciju!
Skaidrs, ka šāds spriedums būs visai "Mulderisks" nevis attēlos reālu Jāzepa ticību!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:21:30
KarotesNav, piekrītu pa 100%
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:30:34
Jāzeps, jā tas ir tas otrs virziens... Taču es runāju par gadījumu, ja cilvēks pārstāj ticēt... viņš tomēr šajās tradīcijās var palikt uzķēries uz šā āķa un tas nu nekādīgi nepalīdz šīs reliģijas tēlam un darbībai!
Bet nu tas laikam ir tas par ko Kristus runāja, līdz pasaules galam nezāles un labība aug kopā un mums grūti tos atšķirt!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.01 18:44:40
Iespējams, ka Muldera minētās 2 puses arī daļēji skaidro situāciju, kad daudzi luterāņi metas meklēt `garīgumu` visos virzienos. Jo vai nu nezina savu dogmatiku, vai arī kāro pēc kāda kultūras bonusa.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.02 09:51:43
Līdz ar to sanāk, ka var rasties paradoxālas situācijas, ka cilvēks ir kādas reliģijas adepts bet nav šīs reliģijas dogmatikas piekritējs. Tas ir, kaut kas līdzīgs "romas katoļu ateistam" "islāma ateists" "jūdaisma ateists"
Absurdu producējat, kamerād.
Tas, par ko Tu runā, drīzāk ir ziemassvētklieldienu jeb svētdienas kristietis - cilvēks, kas tradīcijas vārdā apmeklē dievkalpojumus un praktizē rituālus, bet kas dziļi netic šajos dievkalpojumos un rituālos paustajai dogmatikai.
Ateistam gan dogmatika, gan tradīcijas ir pofig. Ja cilvēks iet kristīties pats vai mēģina mācītājam ieskapēt kristīšanai savu bērnu - viņš varbūt arī ir neticīgais/mazticīgais, bet nekādā ziņā ne ateists.
es vairāk domāju par cilvēkiem kas saka "Es esmu katolis" bet baznīcā viņš ir 3 reizes... kristībās, iesvētībās un kāzāzs... labi 4o reizi - bērēs!
Starp luterāņiem, cik zināms, arī ir tādi ziemassvētklieldienkristieši.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.02 09:53:31
Sheksna, ateists nebūt ne vienmēr nozīmē materiālists Tā kā, tieši to arī tas nozīmē "Katoļu ateistis"... rituālos un tradīcijā viņš ir, bet netic!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.10.02 09:55:46
Tā kā, tieši to arī tas nozīmē "Katoļu ateistis"... rituālos un tradīcijā viņš ir, bet netic!
Tad tas NAV ateists. Ateists visu dieviņa būšanu uzskata par figņu un baznīcas rituāli caur to viņam ir vienaldzīgi. Ok, viņam tie var interesēt kā peļņas vai cita veida savtīguma avots (piemēram, ateista uzņēmums var cept dievmaizītes vai raudzēt rituālo vīnu, vai arī ateists teorētiski var iet uz baznīcu skatīties uz meitiešiem ), bet ne vairāk.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.02 09:59:52
Sheksna, nu ko, atkal sāksim stīvēties par vārdu semantiku? Tu jēdzienā ielasi vairāk nekā tas izsaka. Piemēram, visi budisti ir ateisti, tomēr par rituālu un līdzīgu izdarību trūkumu viņu ticībā nevar sūdzēties.
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.10.02 10:04:22
Piemēram, visi budisti ir ateisti, tomēr par rituālu un līdzīgu izdarību trūkumu viņu ticībā nevar sūdzēties.
Budisti ir nonteisti Nedomāju, ka JEBKURŠ budists ar putām uz lūpām sāks noliegt dieva esamību.

Tomēr, ja cilvēks liek kristīt savu bērnu kristīgajā ticībā, par ĪSTENU materiālistateistu viņu uzskatīt noteikti nevar. Tas drīzāk tad ir pseidokristietis... (sk. pseidosuni no datorspēles S.T.A.L.K.E.R. )
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.02 10:05:44
Sheksna, nu bet par to jau es runāju... vārdi "ateists" un "materiālists" nav sinonīmi! Es te runāju par ateismu nevis materiālismu! Tiešām jums materiālistiskajiem-ateistiem tik šaura uztvere?

Atheism:
# the doctrine or belief that there is no God
# a lack of belief in the existence of God or gods
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.02 10:09:11
# the doctrine or belief that there is no God
# a lack of belief in the existence of God or gods

Vispār jau šie 2 apgalvojumi atšķiras pārāk stipri, lai tos pabāztu zem vienas (ateisma) ļepkas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.02 10:11:40
Sheksna, nu ne es pabāzu! Tak tu jau tur pabāz vispār to, ko pat vārdnīcas nepabāž... tu nekzamdēļ vēl piekabini materiālistiskās filosofijas piekritējus! Nu Budisti nav materiālisti un tai pat laikā Budisms ir tipisks ateisma piemērs! Nu samierinies, ka tu kādreiz arī kļūdies, pamaini savus uzskatus un brauc tālāk... grēks nav nezināt, grēks ir spītīgi pastāvēt uz savu nezināšanu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.02 10:15:01
Nu Budisti nav materiālisti un tai pat laikā Budisms ir tipisks ateisma piemērs!
Budisms NAV ateisma piemērs! Ikviens budists ir brīvs savā izvēlē ticēt vai neticēt dieva eksistencei! Gluži vienkārši nirvānas sasniegšanai dieva eksistence nav ne nepieciešama, ne traucējoša! Budists, jautāts par dievu, neteiks ne IR, ne NAV, viņš teikts - N/A (not appliciable). Un budisms neizvirza nekādas kategoriskas zajavas no sērijas `dieva nav`. Viņš drīzāk saka - `nav svarīgi`.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.02 10:23:21
Sheksna, nu lūk... ateisms pēc definīcijas!
Lab, apnika... ka negribi mācīties vārdiņu nozīmes, tad kas es kāds bērnudārza skolotājs?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 19:56:13
Ctulhu
Nu, tad parakņājies savā vēsturiskajā bagažā, savos senčos... Jeb tu esi materiālists - ateists no vissenākajiem senčiem? Diezi. Ja ne kas cits, tad kāds māņticīgais jau droši būs.
Sheksna
Personīgs jautājums - Ja tu esi vecis, kāpēc tev skuķa bilde?
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.04 23:46:06
Nabaga Ctulhu... Tas tiešām šo to izskaidro...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.05 11:12:53
Personīgs jautājums - Ja tu esi vecis, kāpēc tev skuķa bilde?
http://dojo.fi/~rancid/loituma__.swf
Skatīties ar skaņu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.05 11:47:49
Ctulhu
To, ka tu esi aizvērts vēstij par Dieva mīlestību uz tevi... (To droši vien vēl pastiprina tavi eksperimenti ar lāstiem u.c., ja pareizi atceros tevis teikto.)
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.05 12:09:56
Ctulhu
Dievs ar varu nevienu pie sevis nerauj... Tu aizver savu sirdi, savas domas, savas ausis LABAJAM. Tas ir tas, kāpēc man tevis žēl...
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.05 12:21:49
Ctulhu
Nē, tā es tevi neesmu ne nosaukusi, ne domājusi. Tevī ir vēlme darīt labu, tikai tu domā, ka to spēj izlemt pats, kas ir labs un kas ļauns. Bet cilvēka skats vienmēr būs ierobežots ar viņa pieredzi un zināšanām. Tu nevēlies pieslēgties TAM megadatoram, kurš tevi varētu uzpildīt ar visvērtīgāgo infu...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 3940