atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu davinājumi vai korupcija?
Mārtiņš Urdze
Iesūtīts: 2010.12.01 15:33:29
Vai Jums tas arī liekas normāli, ka arhibīskaps pieņem dārgas dāvanas no draudzes un ka tā esot normāla prakse pie garīdzniekiem?
Skaties:
http://ltvzinas.lv/?n=video&id=3004
http://www.ir.lv/2010/12/1/lelb-zemes-davinasana-garidzniekam-nav-nekas-neparasts
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:52:05
n.biča [85.254.212.146]
Vai Tu aptver ar kādas jaudas tehniku šodien uzņēmīgie zemnieki zemi apstrādā? Cik tā patērē? Dažkārt šiem neatmaksājas 5 hektārus nomāt, ja tie nav akurāt līdzās vismaz citiem 50. Neticu, ka ciemata apbūves daļā kāds trieksies ar savu kombainu rapsi kult
n.biča [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:58:31
Aivars
Tev tiesa nu ta vismaz draudzes locekļiem dot iespēju tur katram turēt mazdārziņu, kam nav pašiem savas lauku sētas
Mārtiņš Urdze
# Iesūtīts: 2010.12.01 22:30:04
Problēma ir tajā, ka no malas skatoties ir ļoti grūti atšķirt, kur sākās korupcija un kas ir dāvinājums no labas sirds. Mēs iebraucam pelēkā zonā. Arhibīskaps ir un paliek amatpersona. Ikšķiles draudze nebūtu neko dāvinājis kādam parastam draudzes loceklim. Kā to var izvērtēt, vai arhibīskaps savos turpmākos lēmumos attiecībā uz Ikšķiles draudzi neatcerēsies šo dāvanu? It kā ir pateicību parādā.
Vēl – mēs dzīvojam sabiedrībā, kur korupcija varas gaiteņos ir parasta lieta. Ja jau mēs kā Baznīca nesaskatām nekādas problēmas, ja amatpersona saņem dāvanas, tad mums vairs nav iespēja citiem to aizrādīt. Mēs esam sasaistīti savas rīcības dēļ. Interesanti, ka Virsvalde ir devusi akceptu šai dāvanai. Labprāt uzzinātu pamatojumu.
danar
# Iesūtīts: 2010.12.01 23:06:02
Ja,man tas skiet normali...tapat ka macitajiem tiek davinatas davanas,kapec tas nevaretu arhibiskapam davinat....!
Domaju,ka ne tik daudz jasatraucas,ka nu mes nevaresim tiem,varas gaitenos par korupciju aizradit..bet mums nav realas milestibas bralu starpa,kuru paradit...kur brali iestajas viens par otru..nevis publiski apspriez..pareizu..nepareizu ricibu...


Raimonds
# Iesūtīts: 2010.12.02 01:01:34
Mārtiņš Urdze
Kopumā, paskatoties sabiedrībā, šīs lietas ir kļuvušas tik sarežģītas, ka baidos, vai mēs vairs īsti jūtam kas ir pareizi vai nepareizi? Nesen ar vienu draudzes locekli (viņš ir no štatiem) runāju, tikai garāmejot pieminot, ka kāds gans no draudzes ir saņēmis lielu dāvinājumu. Man nemaz neko neanalizējot ētiski vai ne ētiski, bet viņš uzreiz šķībi pasmaidīja un pusvārdā pārtrauca sakot - korupcija!

Tā problēma ir dziļāka, bet kā par to savā starpā runāt? Bet droši vien jārunā. T.sk.par budžeta atklātumu, gan caurspīdīgumu. Atsakoties no piegājiena, ka maksā tikai lojālajiem, pārējiem jāizjūt finansu spiediens. Vai tas nav bijis?

Bet tas ir tik sarežģīti uzreiz sekos vesela rinda argumentu, paši vainīgi. Skaidrs, ka vainīgi! Tāpat daudzus ieņēmumus un izdevumus nedrīkst uzrādīt, mūsu valsts nodokļu sistēma dēļ utt. Skaidrs, ka nevar, jo nodokļu sistēma ir iekārtota represīvi, nevis motivējoši ar zemtekstu paņemt no nodokļu maksātāja ko var - sakot, visi tāpat blēdas!

Bet kopīgi kaut kā jātiek no šīs arī domāšanas bedres laukā. Pretējā gadījumā var pajautāt, kāpēc visos reitingos mēs skaitāmies viena no viskorumpētākajām valstīm? Bet tas viss ir skatāms kompleksi kopā ar to, kas pie mums skaitās alga par padarītu darbu, prēmija, dienesta stāvoklis, amats un ko var vai nevar atļauties. Vai arī veco stoiķu un ciniķu princips, ko var jupiters, nevar jūga vērsis. Pretējā gadījumā šis ne-draudzīgais fons, skar un turpinās skart visus: gan administrāciju, amatus, gan savstarpējās attiecības.

Blakus diskusijā JK pateica vecum veco domu, ar ko daudz kas bieži beidzas, ārts dziedini pats sevi! Nokaunamies un ejam pa saviem vistu būriem atpakaļ! Var arī tā.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.02 07:23:01
danar bet mums nav realas milestibas bralu starpa,kuru paradit...kur brali iestajas viens par otru..

Lai būtu šī reālā mīlestība jābūt pietiekoši labai augsnei. Tur ar līdzjūtīgu sejas izteiksmi būs par maz.

Mārtiņš Urdze Labprāt uzzinātu pamatojumu.

.....jūs pļausiet, ko neesat sējuši.

To taču var uzskatīt par dāvanu no Augšienes. Kāpēc ne?
vilks
# Labojis vilks: 2010.12.02 10:25:18
danar
Ja,man tas skiet normali...tapat ka macitajiem tiek davinatas davanas,kapec tas nevaretu arhibiskapam davinat....!

Problēma, kuru es saredzu - draudzei X ir īpašumi, par kuru apsaimniekošanu un izmantošanu lemj draudzes padome. Ja atdāvināt draudzes kaut kādu īpašumu privātpesonai ir ok, tad jau varētu nonākt pie situācijas, kad draudzes padome vienā brīdī sadāvina cits citam īpašumus, un draudze paliek bez īpašumiem. Tas arī tev liktos normāli?
Var jau būt, ka minētie ļaudis draudzes padomē visi ir daudzbērnu ģimeņu vecāki, kuriem ļoti ir vajadzīgi zemes gabali/dzīvokļi un jebkas tāds. Tas var mierīgi notikt arī kristīgā mīlestībā (piemēram, par dāvināšanu balsot arī kāds padomes loceklis, kuram neko neuzdāvina, jo viņam māja un zeme jau ir), tomēr vai ir pareizs pats princips - ka īpašumus, kurus gadsimtu gaitā draudze ir ieguvusi ziedojumu veidā, kurus daudzas paaudzes ir apsaimniekojušas un domājušas, ka tas viss kalpos Dieva godam un draudzes darbam, pēkšņi mūsdienās viena draudzes padome izdala atsevišķiem cilvēkiem?

mums nav realas milestibas bralu starpa,kuru paradit...kur brali iestajas viens par otru..nevis publiski apspriez..pareizu..nepareizu ricibu...
es nešaubos, ka minētajā konkrētajā gadījumā viss notika patiesā mīlestībā un ar labiem/godīgiem nolūkiem no visām pusēm.

un tomēr - lai cik ļoti man liktos, ka minētie ļaudis visu darījuši labā nolūkā, principā šāda lieta nav laba, un, manuprāt, par to baznīcā var un vajag runāt. arī dēļ tās pašas brāļu mīlestības - kura arī parāda tās lietas, kas nav pareizas.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.02 10:37:02
Mārtiņš Urdze

Man patika šeit dzirdētā doma, ja man dāvina īpašumu, tad tā ir normāla prakse, bet ja citam - tad nenormāla un kristietim nepieņemama.

Ak mēs liekuļi, liekuļi...
danar
# Labojis danar: 2010.12.02 10:45:50
vilks
bet tas davinajums noticis 2006.gada..kapec tagad..peksni pirms sis sinodes tas klust tik aktuali...lai mestu kartejo akmeni arhibiskapa virziena?
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.02 10:59:11
danar
es negribētu mest ar akmeni nevienā virzienā.

bet man dara raizes, ka baznīcā daudziem tas šķiet normāli. nu kas mēs par gaismas rādītājiem pasaulei, ja mēs paši 1)nesaprotam, kas ir labi un kas ne 2)neprotam dzīvot ne kripatiņu citādāk kā pasaule un 3)neprotam nožēlot to, kas ir bijis aplam?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.12.02 11:12:59
vilks
Atceros vienu gadījumu strādājot skolā. Atnāk pie manis fizkultūras skolotājs ar čipšu paku un saka vai negribi? Protams, gribu un ja vēl draugs pacienā, kā tad neņemsi, tas būtu nepieklājīgi. Paņēmu pāris un ar gardu muti apēdu, forši! Bet tad viņš saka...
- Tagad arī tu esi iesaistīts!
- Kā, kur iesaistīts un vēl korumpēts?
- Jo es šo paku paņēmu no atvestajām zviedru humānajām pakām.
Tā tas notiek mazās lietās, un tas ir kā joks, bet lielās lietās shēma ir līdzīga.
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.02 11:15:12
Raimonds
nu bet kristiešiem jau teorētiski ir iespējams netikt šādas sistēmas paverdzinātiem.
Ja kāds ir kļūdījies, atzīstas,nožēlo un tā vairs nedara. Un vairs nav sistēmas vergs.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.12.02 11:20:41
vilks
Tā ir! Bet par vārdu korupcija interesanti ir paskatīties vārdnīcā, tā nozīmes lauks ir daudz plašāks. Tur jau ir tā problēma. Darbs, amats, kolektīvs, savi cilvēki, saistības utt., ko var ko nevar, un kādi riski ar laiku parādās.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.02 11:21:00
vilks
Kas ir kļūdījies? Vai tad bībele Tevi nemāca uzturēt savus mācītājus?
danar
# Iesūtīts: 2010.12.02 11:23:03
vilks
Es saprotu vilks,ka tu nemet akmeni neviena virziena un saprotu ari tavas raizes.Man atkal ne tik daudz raizes dara ipasumu dalisana,davinasana...pie tam..nav izslegts,ka uz si ipasuma tiek uzcelts kads rekolekciju nams...kurs varetu kalpot daudziem kristiesiem.
Kas mani satrauc..ir tas..ka tiek vispar risinatas baznicas lietas,nu nav pec ta parauga,ko Pavils mums devis...briziem liekas,ka vai nu macitaji netiekas ar arhibiskapu..neparuna sis lietas,vai viniem bail,vai vins ir tik nepieejams...es nesaprotu.Bet kaut ka pa sturiem..ta aizmuguriski....un tad iznirst..portalos,avizees.Un tad vienkarsam lajam mati celas stavus..jo liekas ka baznicas galva ir riktigs briesmonis..un daudzi jau ta ari doma..nemaz neiedzilinas
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.02 11:26:05
Raimonds Redzi raimond, savu mantu manā uztverē var dāvināt kam grib. Un arī saņemšanas gadījumā varbūt nav vērts satraukties. Te iet runa par ziedojumu kādas sabiedrības daļai vai šajā gadijumā Dievam, un būtu ļoti labi un es domāju apsveicami šo ziedojumu izmantot tam paredzētajam mērķim. Ja to nevar pavilkt, tad pārdod un naudu iegulda šajā mērķī, kas ir varbūt kāds evaņģelizācijas pasākums, vai pat uzņēmums, kuru vada kristieši vai ļaudis kuri veic kādu patstāvīgu Baznīcas nozares finansēšanu. Bet šiem līdzekļiem ir jānes augļi un par to ir atbildīgi ziedojuma saņēmēji. Nešaubos, ka J.Vanags ir pelnījis kādu skaistu māju ar dīķīti un pirtiņu, tāpat nešaubos, ka to ir pelnījis kāds, kurš dzīvo ar daudz pieticīgākiem līdzekļiem un knapi velk galus kopā.

Mēs bieži lobējam kādu pasākumu, firmu, ja tā darbus veic kvalitatīvi un ir patiešām laba sadarbība, bet ir trausla šī robeža, jo tas var pāriet korupcijā - atkarībā un tad jau ir mēsli. Ir labi ja lobija rezultātā negūst personīgo labumu. Bet Ja tomēr tā notiek, tad nav ko taisīt svētu ģīmi.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.12.02 11:44:23
skolniekss
Tas jau ir tas īstais jautājums sākot jau katra sajūtu līmenī, kas pareizi vai nepareizi un kā un ar ko to vai citu darbu, t.sk.ziedojumu attaisno. Baznīcā ir tā problēma un tas varbūt arī apgrūtina kaut kur objektivitāti, sakot, ka viss kas tiek darīts un runāts ir visaugstākā autoritātē. Tāpat problēmas ar laiku rodas, kur amats ir saplūdis ar pašu amata nesēju. Tā ir tāda vispārzināma demokrātijas abc.

Par privātajiem ziedojumiem nebūt nav tik viennozīmīgi. Kaut vai atceroties nesenās vēlēšanas, kur gāja runa gan par privātiem ziedojumiem, gan pozitīvisma kampaņām. Protams savu domu biedru, savas ģimenes lokā, šīs lietas nemet ne kādas šaubu ēnas, bet raugoties no malas, tas izskatās pilnīgi citādi.
neielog. Vardarbe [212.70.169.66]
# Iesūtīts: 2010.12.02 12:05:47
Raimonds Vai tad Vanaka k-gam jau nav skaista mājiņa Mārupē, kur dzīvot? Un dzīvoklis Rīgas centrā? Es sapratu,ka Ikšķiles draudze dāvina viņam to zemes pleķi,lai viņš tur dzīvotu... vai kaut kā tā..
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.02 12:06:47
Raimonds
Nu ja par vēlēšanām un dāvanām valsts amatpersonu līmenī tad tur gan laikam tās čipšu pakas ir jāizpērk, ja vien tās nevar norakstīt kā dažu labu pulksteni
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.02 12:26:34
Raimonds Tas jau ir tas īstais jautājums sākot jau katra sajūtu līmenī, kas pareizi vai nepareizi un kā un ar ko to vai citu darbu, t.sk.ziedojumu attaisno.
Vai patiešām mācītājs, bīskaps un arhibīskaps ir tie cilvēki, kuriem būtu jāpaskaidro Viņu pašu sludinātais. ? Hmm, starp citu sprediķī, kas domāts draudzei, ar to tiek galā tīri labi.

Trilo kārtības jums, luterāņi, pietrūkst, stingru roku vajadzētu -tādu kā Vladimiru Putinu.

varbūt pamēģini Tu kādu iesist padusē
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 36431