atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu davinājumi vai korupcija?
Mārtiņš Urdze
Iesūtīts: 2010.12.01 15:33:29
Vai Jums tas arī liekas normāli, ka arhibīskaps pieņem dārgas dāvanas no draudzes un ka tā esot normāla prakse pie garīdzniekiem?
Skaties:
http://ltvzinas.lv/?n=video&id=3004
http://www.ir.lv/2010/12/1/lelb-zemes-davinasana-garidzniekam-nav-nekas-neparasts
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš Urdze
# Labojis Mārtiņš Urdze: 2010.12.01 15:47:54
Kādas Jūsu domas?
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.01 15:53:50
Man bija līdzīgs piedāvājums draudzē kur kalpoju. Es atteicos. Tā arī mana atbilde Mārtiņ.
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.01 16:12:06
Man tas nešķiet labi un normāli. Draudžu zemes ir draudzēm dotas draudzes darba uzturēšanai, bet mācītāji ir privātpersonas - neviens jau nevar dot garantiju, ka mācītājs kalpos kā mācītājs visu mūžu.

uz draudzes zemes būtu ceļama māja, kur dzīvot draudzes mācītājam, kas tajā tai brīdī kalpo. vai piešķirams dzīvoklis, kas pieder draudzei. + vēl būtu vajadzīgi, ka baznīca vai bagātākas draudzes uzturētu kādus dzīvokļus pensionētajiem mācītājiem un mācītāju atraitnēm.
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.01 16:24:34
Lai nu paliek. Šito jau nu vismazāk Jānim vajadzētu pārmest. Bet to, ka baznīcā prioritātes bija noteiktas aplami- ko attīstām, kas var pagaidīt, bez kā var un bez kā nekādā ziņā iztikt nevar palienēto naudu tērējot, tur gan viņa tieša atbildība. Un tas nav finanšu jautājums. Finanses seko prioritātēm. Ja dievkalpojumi un māc. kalpošana būtu prioritāte, mēs vēl tagad GASNotu pa trekno, bet kad viskas jāremontē, priekšlaicīgi nozares jāuzpūš u.c., tad aiņemtais piķīc ātri cauri un tikai to māc. īstas ticības dēļ tie, kas ir bezdarbniekos tagad vēl kalpo savās draudzēs, šobrīd pat par spīti nevis pateicoties GASNam.
neielog. Vardarbe [212.70.169.66]
# Iesūtīts: 2010.12.01 16:44:36
Dīvaini,ka par šādu praksi uztraucas cilvēki,kuri to nepraktizē.Un ļoti dīvaini,ka par šādu praksi nemaz neuztraucas arhibīskaps.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.01 16:48:27
Atkariibaa kuraa pusee es iru

Ja man kaads daavinaatu, es labpraat pienjemtu.

Bet vot pats es gan diez vai kaadam daavinaatu, un ja daavina kaiminjam, tad man shkjiet ka taa ir korupcija...
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.01 16:51:19
Skaisti un Svēti tā viss. Īstajā laikā īstajā vietā. Es arī ņemtu, tas droši .
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.01 16:55:35
Ctulhu
A ja taapat vnk uzdaavina - laikam nav korupcija. Ilji es kko nesaprotu.
a ja kādai privātpersonai uzdāvina valsts īpašumu, kas tas ir?
neielog.Vardarbe [212.70.169.66]
# Iesūtīts: 2010.12.01 17:14:19
Bet Jēzus tos pasauca un saka tiem: "Jūs zināt, ka tie, ko par tautu valdniekiem tur, tie tās apspiež, un viņu lielie kungi tām dara pāri.
Bet tā lai nav jūsu starpā; bet, ja kas no jums grib tapt liels, tas lai ir jūsu sulainis.
Un, ja kas starp jums grib būt pirmais, tas lai ir visu kalps. Jo arī Cilvēka Dēls nav nācis, lai Viņam kalpotu, bet lai pats kalpotu un Savu dzīvību atdotu par atpirkšanas maksu par daudziem."
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.01 17:45:57
Fakti [81.198.157.145]
es nezinu, vai akurāt vajag arī visu izdzēst..bet ja nu tu tā esi nolēmis, tad kāds tavu vēlēšanos ir uzklausījis

bet daļu no lietām arhibīskaps pats ir publiski izstāstījis visiem, par to noteikti var runāt. arī Sinodes lēmumu kontekstā.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.12.01 17:50:02
Parunājos ar toreizējo Ikšķiles draudzes priekšnieci, viņa man tāda laba paziņa. Tas dāvinājums tiešām nāca no sirds un bez jebkādas korupcijas ēnas. Un sākās tas pavisam nejauši ar sarunu par bērniem. Un tas piedāvājums bija nācis no pašas priekšnieces un draudze tam neiebilda, jo Ikšķiles draudzei tiešām tās zemes ir padaudz - kādreiz tā bija lauksaimnieciskā zeme, bet tagad vairs lauksaimniecībai neizmantojama, jo tur laikam ir perspektīvās apbūves vieta.

Cits jautājums - vai ir ētiski pieņemt tādu dāvanu? Nezinu. Varbūt būtu labi pielietot procedūru, kā valstī - personīgās vērtīgās dāvanas valsts prezidentam ir valsts īpašums. Ja tā domājam, tad šis dāvinājums ir visai bezjēdzīgs. Un vispār - neviens i ne pirkstiņa nekustinātu šajā sakarā, ja nebūtu tās pārējās šmuces. Es varu vien to sacīt, ka pilnīgi nekas tāds nebūtu noticis, ja viss tiktu darīts no sirds, bez jebkāda viltus vai personiska aprēķina, kāda labuma meklēšanas. Ja mēs esam nonākuši tādā situācijā, tad tas nozīmē vien to, ka kāds vai kādi ir devuši iespēju nelabajam plosīties. Lai nu katrs pats izšķir savu sirdsstāvokli un attiecīgi rīkojas.

Tādēļ vēlreiz uzskatu, ka mums ir pilnīgi jāatturas no "uzticības balsojuma" sinodē un jāļauj ikvienam pilnīgi pašam izsvērt savu bijušo, esošo un turpmāko rīcību. Grozies kā gribi, bet tāds balsojums nebūs nekas cits kā tiesāšana šī vārda vistiešakajā nozīmē.
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.01 18:09:34
Pilnīgi piekrītu Tev Kalniņu Jāni. Arhibīskapam pašam jāizvērtē sevi. Ja Satversmē būtu punkts par bīskapu pilnvaru pagarināšanu pēc noteikta termiņa, tad arī likumīgā veidā varētu uzteikt vai pagarināt.
etaoin shrdlu
# Iesūtīts: 2010.12.01 19:29:31
Mācītāju kalpošanas noteikumi:
23. Dāvanas, ziedojumi un maksājumi
23.1. No mācītāja amata izrietošo lēmumu un darbību neatkarību nedrīkst ietekmēt ziedojumi, dāvinājumi un testamentāri novēlējumi.
23.2. Ja mācītājam pastāv šaubas, ka, saņemot 23.1. punktā norādītos ziedojumus, tā neatkarība varētu tikt ietekmēta, amata godaprāts šādu ziedojumu, dāvinājumu un testamentāru novēlējumu gadījumos prasa lūgt diecēzes bīskapa atļauju to pieņemšanai.

tā ierindas mācītājiem.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.12.01 20:08:35
Un ko darīt bīskapam?
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.01 20:20:32
A na jepiskopa sam Bog ukaz.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.01 20:34:14
Iespējams, jo ekonomiski neatkarīgāks mācītājs ( (arhi)bīskaps ) , jo draudzei mazāks finansiāls slogs. Un mācītājs jūtas Dieva apdāvinātāks un līdz ar to Viņa iemīļotāks.
Cik zinu, tā bija Ikšķiles draudzes labas gribas izpausme. Un kā gan šāds dāvinājums varētu korumpēt draudzi no arhibīskapa puses? Draudzes grēciniekiem būs žēlīgāks piedot grēkus?
Jānis Kalniņš vai ir ētiski pieņemt tādu dāvanu Atkal vecā dziesma, ētiski - neētiski. Tātad, ar bauslību mums nepietiek, lai noskaidrotu, kas ir labi un kas ne? Vajag pasaulīgo ētiku kā visa mērauklu?
Es dzirdēju par gadījumu , kur mācītājs pie draudzes zemes pārdošanas prasījis 30. taukšķus sev personiski. Tas, iespējams, gan nav īpaši ētiski.
Mārtiņš Urdze nu tiešām , cik var politisko ētiku mēģināt uztiept kristiešiem? Lai bezdievji šūmējas par to. Vai tāpat mums grūtuma trūkst?
Papa Aivarpaps
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:19:19
Krusttēv Indriķi, nešaujiet uz tiem nesaprātīgajiem LELB mācītājiem, kas tik nekrietni par ētiku izrunājušies, Don, ka jūsu Ģimene un mūsu Ģimene var viena otru mierā likt, un aidiniekiem nav jāmirst!
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:21:31
vilks ....., bet mācītāji ir privātpersonas - neviens jau nevar dot garantiju, ka mācītājs kalpos kā mācītājs visu mūžu.

Tas labi tikkai pastāsti lūdzu kāpēc privātpersonas dara draudzes saimnieciskās lietas un visu kontrolē . Vietējie iedzīvotāji gan puslīdz ir patstāvīgāki vairāk vai mazāk.
Saprotu ka bišku āķīgi . Piedod. Negribu lai tu uztveru to izaicinoši. Piebilstu to jo visādi jau ļaudis ko saprot, kā saka spriež pēc savas samaitātības pakāpes.
n.biča [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:41:16
domāju, ka būtu bijis lietderīgāk to zemi izīrēt kādiem uzņēmīgiem zemniekiem - baznīcas kasē ienāktu nauda
pich_
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:51:45
uzkrāva Vanagam NĪ nodokli... cerams, ka tas nebūs tik liels slogs, lai pēc dažiem mēnešiem zemi pārdotu
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 127 , pavisam kopa bijuši: 4770