atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas vienotība ir Evaņģēlija mācībā
draudzes cilvēks
Iesūtīts: 2010.11.16 19:29:36
Jaunākās intervijas virsraksts ar mūsu arhibīskapu Jāni Vanagu.
Tā kā citos portālos (delfi, apollo) par šo interviju diskusijas ir varen spraigas, brīnījos, ka neviens komentārs nav mūsu pašu forumā.
Kā tad ir?
Kāpēc klusums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
nopietns
# Labojis nopietns: 2010.11.19 14:15:24
Skaisti [83.64.34.34]
Kurš tev liek izlikties, ka viss ir kārtībā? Nav kārtībā. Īpaši jau dažu mācītāju aizaugušajā, nekoptajā garīgajā dzīvē. No tās tad arī laužas ārā - no sirds pilnības mute runā - niknums, aizdomas, apvainojumi bez pierādījumiem, pat rupjības pret saviem līdzcilvēkiem un amata brāļiem.
albans [86.164.54.45]
# Iesūtīts: 2010.11.19 14:24:30
Tas nu ir akmentiņš pastor pastorum dārziņā..
Skaisti [83.64.34.34]
# Iesūtīts: 2010.11.19 14:39:13
nopietns

Tev pilnīga taisnība - mācītāju garīgā dzīve nav labi izkopta. Apvainojumi, niknums - tas viss tā ir. Tieši tas visu sarežģī - pašlaik neredzu nevienu "pusi", kurai es varētu pieslieties. Pats sev arī nepatīku... Jo tālāk, jo trakāk.

Mani pārņem niknums (kas arī izpaudās komentāros), kad es redzu netaisnību.

Bet es pieņemu kritiku. Droši vien arī man jātiek galā ar "grēkāža meklēšanu" - šajā gadījumā arhibīskapa personā. Tas, kas ar mums notiek, nav īsti viņa vaina (kaut arī brīžiem man gribas tā domāt). Paši vien par sevi esam atbildīgi.
Vaine [212.93.97.134]
# Iesūtīts: 2010.11.19 14:40:22
albans [86.164.54.45]

Kā tad, runa ir nevis par mācītājiem, bet par bērnudārzu, kam nav nnekādas pašu atbildība par savu garīgo dzīvi vai vienkāršu kristieša principu ievērošanu!
Memekija
# Iesūtīts: 2010.11.19 15:06:30
Aivars Lapšāns
hm.. pēc tava komentāra sapratu, ka sātana sinagoga ir visi, kas domā savādāk, nekā tu ..
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.11.19 15:08:41
Memekija, nestriidies ar Pravieti...

Buutu shitaadi visi pravieshi, mees veel tagad Zevu pieluugtu...
nopietns
# Iesūtīts: 2010.11.19 15:12:39
Skaisti [83.64.34.34]
Nezini kam pieslieties? Varbūt pieslienies Kristum?
Skaisti [83.64.34.34]
# Iesūtīts: 2010.11.19 15:24:24
nopietns

Vai Tev liekas, ka šis Tavs aicinājums ir godīga attieksme?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 17:01:06
Julians
Kas zi`, vai prognoze vai diagnoze, vai vienkārši pravietojums.

Tiesa, palasot diskusiju, gan redzu paustus viedokļus, ka to ekscentrisko dīvaiņu, citu par citu ļaunāku, esot pilns LELB, nevis tur viens vai divi. Acīmredzot, cilvēki arī dzīvo tādiem viedokļiem, un tā arī cits uz citu skatās. Tādas lietas vienā dienā nemainās. Man tas optimismu nekādi nevairo, vēl maigi sakot.
Nu var jau pamācīt, kā visiem ir iespējams vienoties uz Evaņģēlija pamata, kā nevajag būt dusmīgiem, bet ir jātīra zobi, jāskuj kājas un jākopj svētdzīve. Nu, ja kādam šāda parunāšana palīdz, nu lai tā būtu.
nopietns
# Iesūtīts: 2010.11.19 19:21:06
Skaisti [83.64.34.34]
Negribēju tevi apvainot. Likās ka tu pārdomā par piesliešanos frakcijām, kādas esot starp mācītājiem. Tāpēc teicu par piesliešanos Kristum nevis cilvēku frakcijām.

Aivars
Lai ārstētu kādu kaiti vispirms jāuzstāda diagnoze. Caurumiem zobos - iemesls ir zobu netīrīšana. Dusmu izvirdumiem, savstarpējiem apvainojumiem, aizdomām - nekopta svētdzīve.
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.19 20:08:01
nopietns
aizdomām - nekopta svētdzīve.
njā, tik tā bēda ir, ka aizdomas mēdz būt no pilnīgi visām pusēm..
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 20:30:09
nopietns
Atvaino, bet grūti atturēties no mazas ironijas. Man arī ir aizdomas, ka Tavām aizdomām par pārāk iecietīgo LELB vadību, kas nav sen uguni no debesīm izsaukusi pār augstprātīgiem sektantiem, tāpat kā aizdomām par daudzu (nu redzu, ka beidzot esi labojis uz `dažu`) pretīgo mācītāju neizkopto svētdzīvi, arī varētu būt savs iemesls. Ja reiz šitik aizdomīga Tev tā bilde rādās, ka tik pašam arī nav nepareizās lūgšanas trāpījušās.
Te nu tiešām taisnība būs Vilkam, ka šitā spēlēt pingpongu ar aizdomām par aizdomām var turpināt bezgalīgi. Bet jēga no tā nebūs nekāda.
Un trakākais, ja vēl uzraujies uz aizdomām, kurām ir dibināts iemesls
nopietns
# Iesūtīts: 2010.11.20 00:17:54
Aivars
Ceru ka pats saproti ko esi uzrakstījis un ko ar to domā.
Taču palūgtu tevi nesagrozīt manis teikto - tas ir negodīgs demagoģisks paņēmiens. Tu nekur manā tekstā neatradīsi epitetu par pretīgiem mācītājiem. Tas ir tavējais.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 00:19:39
nopietns
Es saprotu, draugs, visu, ko esmu rakstījis. Nedaudz paspilgtināju krāsas, lai arī Tu pats skaidrāk ieraudzītu paša pausto riebumu pret zemcilvēkiem
nopietns
# Iesūtīts: 2010.11.20 00:25:01
Aivars
Vai neesi pārāk daudz lasījis Mein Kampf, ka tev tāda leksika?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 00:26:28
nopietns
Tur tiešām ir tāda leksika? Neesmu lasījis, atzīstos, bet ar ekspertiem nestrīdēšos
+Jānis
# Labojis +Jānis: 2010.11.20 00:58:21
Skaisti [83.64.34.34]

"Kāds mīļš jezuīts viņu vada, pieņem grēksūdzi..."

Iztēle, iztēle... Mana vadītāja bija sieviete un lajs, un uz grēksūdzi speciāli aizbraucu uz Liverpūli pie protestantiem. Mūsu baznīcai šādiem gadījumem ir ar viņiem vienošanās.

"Luterāņu bīskaps, kad viņa Baznīcā valda krīze, dodas uz Angliju

Tas bija mans atvaļinājuma laiks.

" lai piedalītos jezuītu rekolekcijās... tā vienkārši nedara normāli cilvēki."

Būtu bēdīgi, ja mūsu baznīcā normalitāti sapratu tā, ka kritiskā situācijā ir nenormāli veltīt laiku padziļinātai Rakstu lasīšanai un lūgšanai. Man liekas, ka norādījums garīgas lietas risināt garīgi praksē nozīmē tieši to. Ja visi, kas "krīzes ietvaros" iesaistās diskusijās vai citās aktivitātēs, izietu tādas pašas vai līdzvērtīgas rekolekcijas, būtu daudz lielākas iespējas sarunāties uz evaņģēliska pamata un kristīgā garā. Tad varbūt "krīze" tiešām atklātos kā iespēja, nevis izraisītu tikai nomācošas pārdomas.

Taču galvenais, ko gribēju pavaicāt - saki lūdzu, kas tieši ir nepareizs un luterānim nepieņemams Ignācija garīgajos vingrinājumos? Tieši kuras nedēļas kuri vingrinājumi ir paši aizdomīgākie? Es neko tādu nenovēroju, bet būšu pateicīgs par padomu.

Starp citu, ignācisko rekolekciju modeli tāpat kā alfa kursu jau sen lieto visdažādāko konfesiju baznīcās. Arī mūsu pašu Mazirbē.

Lai Tev miers un Dieva svētība!
Skaisti [83.64.34.34]
# Iesūtīts: 2010.11.20 09:14:00
+Jānis

Paldies par komentāru!

Pilnīgi piekrītu par nepamatoto iztēli. Savā sākotnējā komentārā es faktiski citēju veselu virkni sarunu, kas man pēdējā laikā bijušas par šīm tēmām. Gan to, ka raksts nepiemin rekolekciju veidu un vietu (kas tiek interpretēts kā "profesionālisms", proti, mērķtiecīga lieta), gan to, ka "vai tas ir normāli, ka jezuīti uzklausa luterāņu bīskapa grēksūdzi" - tie ir tikai daži no veidiem, kā cilvēki par lietām spriež.

Vārdu un darbu nozīme atklājas kontekstā.
Ignācija vingrinājumi paši par sevi raisa vien jautājumus par to, cik daudz cilvēka garīgajā dzīvē ierādama vieta iztēles lietošanai. Bet šajā gadījumā svarīgs ir konteksts: noteiktos apstākļos, kad apkārt ir sūdzības par piesliešanos RKB, šī lieta var tikt interpretēta kā pilnīgs neprāts vai pat provokācija.
Skaisti [83.64.34.34]
# Iesūtīts: 2010.11.20 09:18:47
+Jānis

Un ko Jūs pats domājat par apgalvojumu, kuru izteica viens no diskusijas dalībniekiem - proti, ka luterāņi jau īsti nemāk lūgt, Opus Dei māk!
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 09:40:36
Kad luterāņi beidzot sapratīs, ka arhibīskaps nevis stūrē uz Romas baznīcu, bet pats vada katolisku baznīcu apustuliskajā pēctecībā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 36487