atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"? II
Maris Staris
Iesūtīts: 2010.11.05 09:58:21
Kāpēc Pāvils slēdza pirmo tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"?
Mani patiesi interesētu šis jautājums. Tēma joprojām ir atrodama sadaļā "Par Baznīcu". Visi interesenti tur var iepazīties ar viedokļiem par to, kāpēc tiek apturētu Lutera akadēmijas akreditācija, kāpēc tiek atlaists rektors un prorektors, kāpēc samazinās izglītības kvalitāte, kāpēc pēc manām domām protams, LA grib pārvērsts par mācītāja Gunta Kalmes un bīskapu tautskolas projektu. Tas, ka slēdza tēmu vien pierāda to, kāda ir bīskapu attieksme gan pret dzīvi, gan pret ticību. Tēmu par LA mēs varam turpināt šajā sadaļā, līdz brīdim, kad bīskaps Pāvils atkal neuzskatīs, ka te netiek pausts viņa viedoklis, pareizais viedoklis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:29:54
zīlīte
mācītājs Guntis Kalme ar bīskapa Dimanta svētību ir prezentējis savu grandiozo plānu kā LA padarīt par tautskolu, bez akreditācijas un bez nopietna apmācības

Vai tiešām tika prezentēts plāns par "tautskolu bez nopietnas apmācības"? Vai arī tas ir tavs secinājums (no faktiem), vai arī tikai melīga apsūdzība?
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.11.06 12:30:17
Maris Staris Kāpēc Pāvils slēdza pirmo tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"?

Kopš pēdējo reizi pirms pāris dienām ienācu šajā forumā un atstāju ierakstu pie diskusijā par Lutera Akadēmiju, man patiesi nebija laika šeit ienākt. Būtu labprāt šo sarunu turpinājis, bet apstākļos, ka te ir kāds "guru", kas bez paskaidrojumiem slēdz tēmas, dzēš komentārus, un tai pašā laikā disukusijas dalībnieki neskopojas apsūdzībām un savstarpējiem apvainojumiem, neredzu iespēju šeit turpmāk izteikties. Gribu vienīgi vēlēt Dieva dziedināšanu šim forumam un Viņa dāvātu mieru dažādu baumu satrauktajām dvēselēm.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.06 14:09:11
zīlīte , es varu pastāstīt, ka ir bijušas vismaz 2 sēdes ar bīskapu piedalīšanos, kuros mācītājs Guntis Kalme ar bīskapa Dimanta svētību ir prezentējis savu grandiozo plānu kā LA padarīt par tautskolu, bez akreditācijas un bez nopietna apmācības. Un Guntis Kalme ša`jās sēdēs uzstājās kā potenciālais jaunais rektors.
Bet , patiesi, "tautskolas" tipa mācību iestāde - kas tur ir slikts krīzes apstākļos, kad arī priekš LA nauda kokos neaug .
Arī iztika padsmit gadus bez akreditācijas, kad tā bija daudz reālāka, iztiks arī uz priekšdienām.
Esmu pārliecināts, ka savā laikā ieguvu Latvijā labāko iespējamo teoloģisko izglītību, ko lai dara, ka bez akreditācijas.
Bet nedomāju, ka apmācību gribot var padarīt nenopietnāku. Dr.G.K. bija klāt LA dibināšanā un +G.D. ir LA absolvents, vai tu domā, ka viņi nezina kā lietas darāmas?
Studentiem kristiešiem patīk lasīt daudz grāmatas, arī tas ir risinājums.
Ne kā baltai lapai iet studēt teoloģiju.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:47:24
Indriķis
Kad indriķis un pārējā tauta, tai skaitā bīskapi sapratīs, ka baznīcai nav naudas problēmas!!! Nav, nekad nav bijušas un nebūs! Saprotiet taču vienreiz!
Problēmas ir tikai un vienīgi cilvēku galvās un sistēmā!

Katrs pārbaudījums vai slimība mums tiek dota, lai mēs apstātos, apdomātos, apdomātos par to, kā dzīvojam, kāds kļūdas pieļaujam, kas mūsos ir jāmaina un kādi secinājumi jāizdara. Jā jātransformē apziņa.
Baznīcai pārbaudījums ar naudu ir dots tieši tāda iemesla dēļ. Bet to neviens nesaprot, vai nevēlas saprast, ka ir dzīvots nepareizi. Bet, kas ir darīts nepareizi, es nemāku pateikt, neesmu vēl pats to sapratis, kur ir kļūda.

Mums nav jārunā par naudas problēmām baznīcā vai LA, bet gan centīgi jādomā par ko mums tāds pārbaudījums ir dots! Ja mēs sapratīsim to un izdarīsim pareizos secinājumus nauda pati atnāks.

Man nav iebildumu vai kādu pretenziju ne pret Gunti Kalmi, jo es viņu cienu kā ļoti labu mācītāju, ne pret bīskapiem vai baznīcas vadību, man principā ne pret vienu nav iebildumu vai pretenziju.

Man nepatīk, ka naudas jautājumu izmanto, kā ieganstu personīgo ambīciju apmierināšanai un mēģina iestāstīt, ka baznīcā ir briesmīga krīze. Tā nav taisnība! Viņu galvās ir naudas problēmas, jo nav plāna kā darboties un ko darīt. Viņi nesaprot, kā no tā visa tikt ārā, jo neieskatās sevī, neuzņemas atbildību. Atbildībā slēpjas atbilde.

To spilgti pierāda bīskaps Pāvils. Forums ir LELB mājas lapas sastāvdaļa, bet bīskaps ir viens no LELB vadītājiem. Un viņš kā bīskaps nezina un nesaprot kas viņa vadītās organizācijas mājas lapā notiek. Atbildīgs vadītājs būtu noskaidrojis, to var viegli izdarīt, kurš aizvēra ciet tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???". Bet viņš pat nemēģina, atrakstās, pasaka, ka forumā viens otru nomelno un viņš stāv augstāk par to visu.

Mācītāju kopsapulces klāt nestāv šim forumam ar apvainojumiem vienam uz otru un skarbiem izteicieniem u.t.t. Šis forums salīdzinot ar mācītāju kopsapulcēm ir tāda nevainīga parunāšanās. Ja jūs tauta dzirdētu, kā viņi runā un apvaino viens otru! Tas ir murgs.
Bet ne par to ir stāsts. Kaut kā bīskaps Pāvils pārdzīvo šīs kopsapulces un nepieceļas un nepaziņo visiem, ka man jūsu apvainojumi nav pieņemami un tādēļ es atstāju šo sapulci un nepiedalos.
Bet to gan mēs nesagaidīsim, vai ne.

Tādēļ ierosinu nebūt liekulīgam un svētulim. Kāda baznīcas vadība tāda draudze un otrādi. Mēs esam Jūsu spogulis. Paskatieties uz mums un Jūs ieraudzīsiet sevi!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:52:04
zīlīte
Jūs esat mācītājs, ka tik zinošs par mācītāju kopsapulcēm? Ja tā, kādēļ nerunājat atklātu valodu aci pret aci, bet tēlojat histērisko zīlīti?
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 20:58:07
Mārtiņam
Kas man Tev ir jāpierāda? Kas meklē, tas atrod. Tikko pamodies esi? Ja vēlies atrast atbildes aizej uz virsvaldi un tur uzdod šo jautājumu. Un tur Tev atbildēs.

Vai arī tas ir tavs secinājums (no faktiem), vai arī tikai melīga apsūdzība?

Tas nav ne mans secinājums, ne apsūdzība. Pajautā Guntim Kalmem pats.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:01:36
Aivars

Vai man runāt atklāti ar suņa acīm? Sasmīdināji! Es runāju atklātu valodu! Dažiem liekas, ka ja cilvēks runā, ko domā viņš ir histērisks, slimīgs u.t.t.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:05:21
zīlīte
Atklāta valoda nav ne ar suņa ne zīlītes acīm. Atklāta valoda ir tad, kad cilvēks pieceļas un runā savā kompānijā. Jautāju vēlreiz, vai esat mācītājs, ja tā mētājaties ar apgalvojumiem par mācītāju konferencēm un mēģināt diriģēt bīskapu Pāvilu?
jaanis
# Labojis jaanis: 2010.11.06 21:17:01
Aivars kāpēc tāda uzmanība tiek pievērsta personībai. Vai šķiet ka zīlīte raksta ko aplamu? Ja kas, mani arī izbrīna Pāvila pozīcija.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:22:33
jaanis
Drusku jau raksta gan. Jāsaka atklāti, nu arī Baznīca nevar dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Arī LA nevar būt pašmērķis, lai gan esmu pārliecināts, ka tai ir perspektīvas. Taču gānīties tādēļ vien, ka ienāk pārmaiņas, jo vairāk nicīgi izsakoties par to pašu G. Kalmi, kas reāli šo projektu ir izauklējis... ir, vēl maigi sakot, APLAMI
monsignor [46.109.53.140]
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:24:23
Aivars zīlīte gan dzied ko citu (plkst. 20:47) - "Man nav iebildumu vai kādu pretenziju ne pret Gunti Kalmi, jo es viņu cienu kā ļoti labu mācītāju, ne pret bīskapiem vai baznīcas vadību, man principā ne pret vienu nav iebildumu vai pretenziju."
jaanis
# Labojis jaanis: 2010.11.06 21:28:42
Aivars žēl, ka tie, kas zina un var pastāstīt šejieniešiem kā ir patiesībā, klusē un ja kāds ko grib zināt tad tas ir nepaklausīgais un baznīcas goda nomelnotājs.
Manuprāt patiesības slēpēji ir šie nomelnotāji, jo dod vaļu baumām.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:31:12
monsignor [46.109.53.140]
Ne visi sirgst ar amnēziju!

zīlīte
Iesūtīts: 2010.10.31 23:43:35
Par LA varu pateikt to, ka 2010 gada akadēmijas budžets ir samazināts no 40000,- LVL uz 10000,- LVL. Pēdējā summa ir domāta ar visiem komunālajiem maksājumiem, algām un citiem izdevumiem. Nekā savādāk kā par likvidāciju vai pārvēršanu par kādu fakultatīvu iestādi to nevar nosaukt. LA nelikvidēs, bet apmācību forma būs kursu veidā. Domāju, ka ja Luteriskā baznīca ar Vanagu priekšgalā atsakās no savas mācību iestādes, tad tas ir beigu sākums šai baznīcai Latvijā. LA grib klusām pievērt ciet rektors Veinrihs ir jau paziņojis, ka pamet šo žurku midzeni un brauc prom, tādējādi paverot ceļu vienam mācītājam, kurš jau sevi redz kā jauno rektoru, lai apmierinātu savas ambīcijas. Vanaga nostāja vispār ir nožēlojama, tā neuzvedās baznīcas vadītājs.


zīlīte
Iesūtīts: 2010.11.01 10:04:02
Aivars. 40 tūkstoši ir uz papīra. Tāda pati budžeta summa bija plānota arī uz 2010. gadu. Bet summu 1 gada laikā 3 reizes samazināja un beigās pateica, ka jums pietiks arī ar 10000,- LVL. Iztiekiet kā mākiet. Bet viss šis pasākums nav naudas jautājums, godīgie mācītāji to jau sen ir atzinuši. Tas vienkārši ir Dimanta un Kalmes plāniņš personisko ambīciju apmierināšanai. Gan jau sinodē par to runās. Kalme kā rektots vispār izklausās smieklīgi, viņam zināšanas par kādas mācību iestādes vadīšanu ir 0. Pilnīga 0!!!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:34:16
jaanis
Vai patiesība varētu būt arī tā, ka naudas nepietiek pilnīgi visam?
(Protams, var diskutēt par prioritātēm un jēdzīgu tās izlietojumu, bet vai varētu būt tā, ka tiešām naudas trūkums neļauj iznesties tā, kā gribētos? )
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:37:09
Aivars hmm... Vai baznīcas vēsturē ir bijis posms, kad naudas ir pieticis visam?
monsignor [46.109.53.140]
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:38:04
Aivars personas darbības kritizēšana ir normāla prakse, ja tā ir pamatota (arī es izteicos nosodoši iepriekšējā diskusijā par zīlītes pārlieku abstrakto un nekorekto visu (!) mācītāju kritiku - arī citi izteikumi balansē uz pieļaujamā robežas, ko var norakstīt uz izmisuma rēķina, kad citādi vairs neviens nedzird vai negrib dzirdēt), kas jānodala no personas kā tādas aizvainošanas. diemžēl šajā valstī nereti pārāk tramīgi uztver jebkuru kritiku.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:45:59
monsignor [46.109.53.140]
Pilnīgi piekrītu. Var kritizēt darbību, bet tad ir jābūt gatavam aci pret aci runāt. Bet, kad redzi, konkrētus gadījumus, kad tā bābiski vaimanā, ka ir vīri, kas atklātu valodu runā savā starpā, bet visus no augsta prāta nosoda, saprotams kļūst teksts no 5. Mozus 25:11-12
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:50:17
Aivars
Nav svarīgi esmu vai neesmu mācītājs! Rakstu to, ko zinu.

Taču gānīties tādēļ vien, ka ienāk pārmaiņas, jo vairāk nicīgi izsakoties par to pašu G. Kalmi, kas reāli šo projektu ir izauklējis... ir, vēl maigi sakot, APLAMI

Esmu šokēts!!! Kādas pārmaiņas ienāk? Apturēta akreditācija, atlaisti pasniedzēji, studiju līmeņa krišanās u.t.t.

Veinrihs pacēla LA ļoti labā līmenī. Līdz akreditācijas pabeigšanai bija palikuši 2 mēneši. Veinrihs ir teoloģijas doktors jau 30 gadus un ir bijis viens no vadītājiem ASV luterāņu mācību iestādei ar 3000 studentiem. Viņš tika ļoti neglīti patrieks no LA par ko viņš noteikti vēl pastāstīs saviem draugiem ASV, kā latvju bāleliņi izdarās, bet tas jau ir cits stāsts. Starp citu tie draugi ļoti labi pārzin situāciju Latvijā.

Un tagad Aivars paziņo, ka ienāks ļoti labas pārmaiņas. Kur ienāks? Atgriezīsimies 90 gados, jo, tad taču bija tik labi un sāksim visu no jauna.

Aivars runā par naudu. Es domāju, ka akreditācijai, kas notika kādus 5 gadus ir iztērēti pāris simti tūkstoši latu. Un tagad, kad palicis ir tikai mazumiņš mēs pasakām, kam mums akreditācija, mēs taču varam bez tās iztikt, tautskola būs, forši, kā 90 gados, kad Vanags ar Juri Rubeni un dažiem citiem mācījās mazā kabinetiņā Jāņa baznīcā. Būs labi uz draudzīgi.

Ja cilvēki no draudzēm uzzinās, ka bīskapi svaidās ar pāris simtiem tūkstošu, kāda starpība, tagad LA akreditācijas procesu apturēsim, pēc pāris gadiem būs labāk, tad atkal pāris simtus tūkstošus ieguldīsim, nav jau mūsu nauda. Saziedos atkal! Lieliska bīskapa Dimanta nostāja.

Nav svarīgi par rektoru būs Kalme vai kāds cits vai Aivars to nesaprot? Svarīgs ir princips kā mēs, domājams, kristieši būdami izturamies pret cilvēkiem, kuri mums kalpo.

Veinrihs algu nesaņēma, lūk kur ir kalpošanas paraugs! Un viņš ir paraugs mums visiem.

zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:54:10
Aivars

Vai esi mācītājs?
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.06 22:01:26
Aivars

Bet, kad redzi, konkrētus gadījumus, kad tā bābiski vaimanā

Mani neaizvaino Tavs teksts! Jo par katru vārdu varu atbildēt, jebkura cilvēka priekša un Dieva arī!

No tevis neesmu dzirdējis nevienu piedāvājumu, ko darīt! Ja vēlies ar mani privāti tikties un runāt, tad esmu gatavs. Kur, kad, cikos? Es jau tagad ļoti vēlos ieskatīties Tavās acīs un paprasīt Tev skatoties acīs, ko Tu konkrēti esi darījis, lai bardaks baznīcā beigtos. man Tev būtu daudzi jautājumi uz kuriem es ceru saņemt atbildes un ceru, ka nebūsi bāba un tev būs konkrētas atbildes un konkrēti rīcības plāni.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 9803