atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"? II
Maris Staris
Iesūtīts: 2010.11.05 09:58:21
Kāpēc Pāvils slēdza pirmo tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"?
Mani patiesi interesētu šis jautājums. Tēma joprojām ir atrodama sadaļā "Par Baznīcu". Visi interesenti tur var iepazīties ar viedokļiem par to, kāpēc tiek apturētu Lutera akadēmijas akreditācija, kāpēc tiek atlaists rektors un prorektors, kāpēc samazinās izglītības kvalitāte, kāpēc pēc manām domām protams, LA grib pārvērsts par mācītāja Gunta Kalmes un bīskapu tautskolas projektu. Tas, ka slēdza tēmu vien pierāda to, kāda ir bīskapu attieksme gan pret dzīvi, gan pret ticību. Tēmu par LA mēs varam turpināt šajā sadaļā, līdz brīdim, kad bīskaps Pāvils atkal neuzskatīs, ka te netiek pausts viņa viedoklis, pareizais viedoklis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
mogsignor [46.109.38.10]
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:37:04
Aivars un kā tad ir ar materiālo palīdzību no malas - vāciešiem vai LELBāL?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:45:37
mogsignor [46.109.38.10]
Nu cik saprotu, tad kādreiz tāda ir bijusi. Bet... nu drusku neētiski gan ir mūžīgi prasīt palīdzību no citiem, tādēļ vien, ka gribam dzīvot pāri pār līdzekļiem
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:49:28
Aivars, runa vairāk bija par naudu, kalpojot draudzē (tas par izskolotajiem mācītājiem). Vispirms alga, tad darbs...
LA, nauda, studijas - līdzīgs temats, bet drusku cita tēma.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:52:24
mogsignor [46.109.38.10]
Materiālo palīdzību vācieši principā sniedz tikai TF, nevis LA.
Šķiet, ka LA ir nedaudz atbalstījuši amerikāņi.

LELBĀL savulaik apmaksāja visu mācītāju veselības apdrošināšanas polises. Nu jau pāris gadus pat to vairs nedara.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:55:33
vasara
Vislabākais padoms ir personīgais piemērs. Nolūko vienu mazu draudzīti, kam nepieciešams personīgs mācītājs, un sponsorē šo projektu! Kāpēc ne? Savā laikā visādi patronu modeļi ir bijuši. Īstenībā arī LELB draudzes Īrijā šādā veidā sponsorē gan Latvijas LELB, gan Amerikas misūrieši.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:56:28
Vienkārši balss
Vai Slenckas laikā tomēr nebija arī kāds vāciešu atbalsts LA?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:01:52
Aivars
Jāmeklē arhīvos, vai bez lektoriem ir arī kāda finansiāla palīdzība bijusi. Slencka un Veinrihs paši ir palīdzība, jo strādā bez algas.
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:06:09
Aivars, ??? Kāpēc man kāds jāsponsorē? Kas tā par absurdu domu mācītājam, kas gaida, ka viņu kāds taisās sponsorēt? Un tad tik ies strādāt... Kaut kā ļoti pasaulīga pieeja šim amatam.
Un otrkārt te visi "augšgala" atbalstītāji vienā balsī brēc, ka L-jā ir mācītāju pārprodukcija, tātad kaut kāds personīgs mācītājs man nav jāmeklē.
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.11.05 14:07:29
Maris Staris
Baumām līdzīgs izklausās tavs teikums par Gunta Kalmes un bīskapu vēlmi LA pārvērst par tautskolas projektu. Lūdzu, runā par faktiem un dod pamatojumu savām aizdomām.

vasara
visi "augšgala" atbalstītāji vienā balsī brēc, ka L-jā ir mācītāju pārprodukcija,
Esi tik laipna un iekopē kādu brēkšanu!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:09:14
vasara
nu doma jau nav absurdāka, kā tā, ka mācītājam jāsponsorē draudzes, vai sponsoriem X mācītāju sagatavošana
Bet pārdomām teksts no 2. Korintiešiem 11:8 Citas draudzes es aplaupīju, no tām algu ņemdams par jūsu apkalpošanu; un kad, pie jums būdams, atrados trūkumā, tomēr nevienu neesmu apgrūtinājis.
9 Manu trūkumu novērsa tie brāļi, kas atnāca no Maķedonijas; visās lietās es tā turējos, ka jūs neapgrūtinātu, un arī turpmāk neapgrūtināšu.
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:16:40
Aivars, tas ir tāds amats, kurā jārēķinās ar to, ka konkrētā mēnesī var būt tukšpadsmit. Bet piekrītu te augstāk minētam, ka ja mācītājs būs pierādījis sevi ar labu kalpošanu, tad viņam arī ienākumi netrūks.
Šī brīža situācija, kad visi tik par naudu vien runā un domā, iztirgo īpašumus utml... mani nerosina ziedot kaut 1santīmu draudzes kolektē. Ir labākas vietas, kur to darīt: ziedot.lv.
Tāpat es pazīstu mācītājus, kas savu darbu ir darījuši, par naudu nedomājot. Tur šis naudas jautājums nav aizēnojis mācītāja aicinājumu, viņa kalpošanu un atdošanos draudzes labā, nedomājot par sevi. Tur neesmu saskatījusi nevienu % no laicīgā biznesa idejas un tur esmu ziedojusi neskaitot.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:32:43
vasara
Zini, es arī tādus mācītājus zinu. Un dažkārt redzot arī to, ka reizēm viņiem nākas nest lielākus upurus nekā tiešām objektīvā situācija prasītu, bet paši jau viņi nebūs tie, kas sacīs, ka draudzei arī pienāktos kaut ko no viņu nastas uz sevi ņemt, nākas vien iet un runāt viņu vietā. Bet kas attiecas uz draudzes kolekti... nu tas nozīmē, ka tu pieprasi, lai mācītājs un draudze tev uzsauc gan apkoptu baznīcu, gan garīgo barību ne tādēļ, ka tu ciestu trūkumu, bet tādēļ ka gribi vienkārši visu na haļavu
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:43:16
Aivars, nekad tā neesmu domājusi, kā raksti. Kopš pirmās dienas, kad iegāju baznīcā sapratu, ka man ir jāziedo, jo dievnamā ir siltums, ir elektrība, ir iesvētes mācība, kuru apmeklēju un kāds par to visu maksā un gādā un lekcijas pasniedz. Esmu talkās piedalījusies un kādas citas lietas darījusi. Bet kopš draudzē ienāca biznesmeņi ar ērtas sponsorēšanas ideju, man roka neceļas vairs ziedot. Tiesa arī kājas mani turp ved arvien retāk un retāk... Šobrīd meklēju draudzi, kurā es atrastu to, kas bija manā draudzē kādreiz.
~
Esmu arī draudzes padomē darbojusies. Zinu, kur ir aizgājusi nauda, kuru dāsni esmu ziedojusi ar domu, ka ziedoju to dievnama un mācītāja uzturēšanai. Man ir atklājušās daudzas nesmukas lietas, varbūt arī tāpēc mana ziedošana draudzei ir apsīkusi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 14:52:08
vasara
Nu redzi, par to jau arī runa. Viss ir kaut kādās kopsakarībās. Un protams, ka visādas nesmukas lietas daudz ko sabojā. Bet ir svarīgi lai nesmukas lietas, kas ko jau ir sabojājušas, būtu par brīdinājumu, ne par indulgenci nevērībai
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.05 15:03:10
Vienkāŗši balss , Šķiet, ka LA ir nedaudz atbalstījuši amerikāņi. Tas ir nedaudz par maz pateikts, jo gan vecās LA ēkas restaurāciju, gan LA pašu pirmos gadus amerikāņi sponsorēja pilnībā.
vasara, Tāpat es pazīstu mācītājus, kas savu darbu ir darījuši, par naudu nedomājot. Tev tik tā no ārpuses liekas vai arī tiem tās nav pietrūcis.
Ne nauda ir galvenā motivācija, bet padomāt par iztikšanu nākas.
Neesam jau priesteri celibātā. Ģ i m e n e s.
---
Mans points ir vienkāršs ( īpaši grūtajos laikos ) - ja algu nemaksā, dievkalpojuma kolekti mācītājam.
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 16:03:16
indriķis (labs), ja Tu tā nedomā un neesi saticis kādus, tas nenozīmē, ka šādu cilvēku nav un nevis savas pārticības dēļ. Arī Aivars redz tādus ir saticis un pareizi saka, ka to nenovērtē vai tāda uzupurēšanās nav bijusi tā vērta. Diemžēl.
Par naudu ir jādomā, tas tiesa. Bet tad savādākā veidā.
Viss, ko vēlējos pateikt bija tas, ka cilvēks, kurš vēlas, lai viņam sponsorē Evaņģēlija sludināšanu, nav mācītāja vārda cienīgs.
Naudu var pelnīt citās profesijās, paralēli strādājot. Un tā ir pašu mācītāju vaina, ja savās sinodēs sabalsojuši par tādiem lēmumiem, ka nedrīkst citur naudu pelnīt. Ja pareizi saplāno savu dienu, tad pietiek laiks gan draudzei, gan ģimenei, gan otram darbam.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.11.05 16:10:57
vasara ,ka cilvēks, kurš vēlas, lai viņam sponsorē Evaņģēlija sludināšanu, nav mācītāja vārda cienīgs. Jā, tam jābūt tādam kā paralēlam procesam, sludināšana un sponsorēšana, ne pirmajam jāizriet vienīgi no otrā. Tikai nabaga mācītājiem ar tām otrajām profesijām kā nu ir, tā ir.
Pamēģini, piemēram, neesot rīdziniekam, saglabāt iepriekšējo profesiju, studējot LA. Cilvēki sava aicinājuma labad upurējās.
Un nevar mācītājs strādāt jebko, amatam ir zināms statuss, kas uzliek pienākumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 16:13:30
vasara
Nu, nu.. nešausim pār strīpu. Diemžēl (vai pašsaprotams), ka cilvēkiem mācītāju vajag ne tikai svētdienas rītos. Un saņemt algu jau nav kauna lieta un kaut kas ārkārtējs nedz medmāsai, nedz skolotājam, nedz mācītājam (visi taču aicinājuma un kalpošanas darbi), lai cik jocīga nebūtu pastāvošā attieksme valstī vai sabiedrībā.
Tādējādi, atkal atgriežamies pie pamattēmas - LA situācija.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 22:11:56
Vienkārši balss
Nezinu, ko zina vai nezina Māris Staris, bet es varu pastāstīt, ka ir bijušas vismaz 2 sēdes ar bīskapu piedalīšanos, kuros mācītājs Guntis Kalme ar bīskapa Dimanta svētību ir prezentējis savu grandiozo plānu kā LA padarīt par tautskolu, bez akreditācijas un bez nopietna apmācības. Un Guntis Kalme ša`jās sēdēs uzstājās kā potenciālais jaunais rektors.

Un tas ir konkrēts fakts, kurš ir viegli pārbaudāms.
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.05 22:24:56
indriķis (labs) Un nevar mācītājs strādāt jebko, amatam ir zināms statuss, kas uzliek pienākumu.

Un ko tad cienīts kungs nevarētu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 171 , pavisam kopa bijuši: 33495