atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par I.Paiča rakstu Sv.Rītā
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.20 15:51:48
Vēl pāris dienas atpakaļ bija diskusija par R.Kokina rakstu Sv.Rītā (elektroniski - https://lelba.org/?p=2500). Tika dotas arī atsauces uz I.Paiča rakstu, kas esot līdzīgas tematikas (elektroniski - https://lelba.org/?p=2542). Uzreiz ierosināju diskusiju arī par I.Paiča rakstu, kas, pretēji R.Kokina rakstam, ir ievērojami argumentētāks un punktuālāks.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
AutorsZiņas teksts
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.16 16:37:56
bitukas
LV ir izcli dārga zeme. Kā tev ir izdevies nopirkt pieklājīgu uzvalku par tādām cenām, brīnos. Jāprasa laikam, kurā gadā?
Bet vispār te aizgāja diskusija par grezniem uzvalkiem un normāliem liturģiskajiem tērpiem. Lai gan man liekas, ka arī tie LV ir nesalīdzināmi dārgi (ņemot vērā kvalitātes un cenas attiecību).
bitukas
# Iesūtīts: 2010.12.16 16:50:47
Vienkārši balss
Lietuvā pirku janvārī, Cēsīs pirms 2 gadiem. Bet jāprot meklēt
P.S. Atvainojos par tēmas izjaukšanu. Dodos prom.
jautājums
# Iesūtīts: 2010.12.16 20:51:11
Jānis Ginters
Un vēl...par to Kunga piesaukšanu par Tiesnesi
Dievs taisns tiesnesis.
43.psalms
-----------------
Gādā man taisnību, mans Dievs, un izved galā manu prāvu pret nesvētiem ļaudīm!
No viltus ļaudīm un ļauna darītājiem izglāb mani, Kungs!
----------------------------------
Psalmus pārlasiet ! Tas nav vienīgais psalms, kur ir lūgta Dieva tiesa un aizsardzība.

Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.17 10:08:31
jautājums

Nu labi - vienkāršas vadmalas tērpu.
1) Vai tev ir kaut mazākā nojausma, cik tagad maksā "vienkārša vadmala"? Tādu es lietoju savā darbā, jo pie mūzikas instrumentiem tiešām var lietot tikai un vienīgi tīras vilnas vadmalu un tā maksā apmēram 70 - 90 € m2! Un tu zini, cik vajag vadmalas vienam vienkāršam pēc Jāņa Kristītāja laika modes piegrieztam tērpam? Un ja nu vēl tu prasi kamieļa vilnu!!! To nu nabaga mācītāji nevar atļauties - mēs lietojam vienkāršu pussintētiska auduma tērpu.

2) Kādēļ tu prasi melnu?! Tuvajos austrumos ar melnu tērpu vispār nevar pastaigāt, jo tad cilvēks elementāri izcepsies, jo melnā krāsa, ceru, ka tev ir zināms, absorbē visus starojumus, to skaitā arī siltuma. Bez tam dabīga vilna nekad nav melna. Lai dabūtu melnu, to ir jākrāso un tajos laikos orientā melnā krāsa bija nejēdzīgi dārga, toties saulīte izbalināja bez maksas.

Tā kā, mans mīļais, Tavs modes pieprasījums ir nejēdzīgi dārgs un vismaz es to nevaru atļauties.

A par to krāsu saistību ar teoloģiju - neesmu visai pārliecināts, ka tas tā ir; gluži vienkārši melnais talārs bija universitāšu profesoru apģērbs un tā kā Luters bija arī profesors, tad kaut kā tā tas melnais talārs esot ienācis arī baznīcā, varbūt kāds zinātājs mani var palabot, ja esmu bijis neprecīzs.

3) Jā, es savā laikā esmu sācis ar melno, bet pārgāju uz balto dievkalpojumos, melno lietoju vien bērēs. Dievkalpojums vienmēr un pirmkārt ir Kristus augšāmcelšanās piemiņa - Tavu nāve mēs pasludinām un Tavu augšāmcelšanos mēs teicam - tā skan teksts no sv. Vakarēdiena liturģijas. Un kas vainas "godības teoloģijai" - Pāvils taču arī raksta, lai mēs tā spriežam par sevi, ka esma miruši grēkam, bet dzīvojam līdz ar augšāmcelto Kristu! Kas ir miris, tas ir ticis vaļā no grēka un kas tad ir kristība, ja ne iegremdēšana Kristus nāvē?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.17 10:15:32
Jānis Kalniņš
Arī mūkiem, ne tikai akadēmiķiem tas tērps tāds melnāks bija iedalīts
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.17 12:32:16
Visi baznīctērpi reiz ir bijuši sekulāras garderobes priekšmeti.
Tāpēc arī redzu vietu melnajam talāram ne tikai bērēs.
Es laikam mūks esmu, jo vienīgais savā pusē, kas lieto melno talāru.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.17 19:11:58
zobenbracka(Deus Vult!)
Vai tikai tomēr kolārs nesimbolizē piederību Dieva kalpiem? Vispār gan parādījies ne agrāk kā 17. g.s. un šķiet ar romantiski kičīgu izpratni par verga kaklasiksnu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.17 19:18:49
zobenbracka(Deus Vult!)
Vai tik Tev pašam vai pasniedzējam nav kas sajucis . Nu saki, kāds kakla noformējumam ir sakars ar celibātu? Nav jau nekāda bikšu priekša tā apkaklīte. Tad jau tās platās siksnas ar ko gurnus notin virs sutanas drīzāk varētu ko tādu simbolizēt.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.12.17 20:14:26
Aivars
Ja kolārs ir ap visu kaklu, tas simbolizē aitiņu, ko valkātājs nes. Ja aitu uzliek uz pleciem izskatās, ka tā ir ap kaklu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.17 20:40:36
bitukas
Paga, tad jau Tu par to mežģīnu kruzuli runā, kas vēl vecās bildēs prāvestiem un bīskapiem redzams, kad galva tīri vai uz paplātes.
Bet vispār ideja par tādu aitādas apkakli, ar visām spožām acu pogām, ir kaut kas stilīgs.
beztēma [78.84.5.121]
# Iesūtīts: 2010.12.17 22:03:22
Aivars
Dzirdēju, ka stola, kas novietota biktskrēslā domāta tam lai biktstēvs varētu piesprādzēties...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.17 22:06:54
beztēma [78.84.5.121]
Ko var zināt? Varbūt, daža grēksūdze ir tāda, ka baķkam tiešām ir risks no krēsla nogāzties
sakramento [174.36.199.201]
# Iesūtīts: 2010.12.18 16:23:03
jautājums

"Un kā Jūs zinat, kas ir zināms baznīcas vadībai de jure, un kas de facto?" - Un kā Jūs to zinat?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.19 09:41:31
K.F.V. Valters, Bauslība un Evaņģēlijs, 400-401:

Jo katra cilvēka dabā jau slēpjas akls un paštaisns farizejs. Cilvēki, kurus Dievs caur Svēto Garu vēl nav apgaismojis, domā, ka labākajai un drošākajai reliģijai vajadzētu būt tai, kas par pestīšanu no cilvēka prasa visvairāk un uzliek vissmagākos uzdevumus, jo pestīšana taču ir kaut kas tik neizsakāmi liels, ka arī cilvēkam, lai to sasniegtu, noteikti jāpaveic kaut kas visai liels. Tādēļ, redzot, kā atsevišķi ticīgie nomokās, tiecoties pēc savas svētdarīšanas, dabīgais cilvēks nospriež, ka tie noteikti ir tie, kas iet pa taisno ceļu uz Debesīm.

Kad kādreiz Baāla priesteri savā elku kalpošanā rādīja tik lielu dedzību, ka "ievainoja sevi ar nažiem un īleniem, tiekāms tiem asinis tecēja" (1. Ķēn. 18:28), tad nabaga aklā tauta, iespējams, nosprieda, ka tie ir īstie Dieva pravieši, kuri jāatdarina visiem pārējiem praviešiem. Tā tas turpinājās, līdz beidzot pravietis Elija ar kāda brīnuma palīdzību atklāja Baāla liekulību. Tāpat, kad farizeji un rakstu mācītāji tā laika jūdiem mācīja, ka tad, ja viņi gribot tapt svētdarīti, viņiem jāizpilda visa Mozus bauslība līdz pēdējam burtam, piedevām vēl ievērojot vecajo tradīcijas, tad nabaga aklā tauta nodomāja: "Jā, mūsu farizeju un rakstu mācītāju reliģija ir tomēr pārāka par Kristus reliģiju, kurš pat visneģēlīgākos un visnekrietnākos grēciniekus aicina pie sevis, piedāvā un apsola tiem žēlastību." Tāpat arī tad, kad apustuļa Pāvila dibinātajās galatiešu draudzēs iespiedās maldu mācītāji, tie mācīja ļaudīm: "Jā gan, Pāvils ir varens runātājs, taču viņš jums rāda pārāk vieglu un platu ceļu uz pestīšanu." Protams, viņi sacīja, ka kristietim ir jātic Kristum, taču, lai iegūtu pestīšanu, ir jāievēro arī Mozus bauslība. Un tad gandrīz visas galatiešu draudzes īsā laikā atkrita no Pāvila un viņa mācības, apstulbinātas no šo maldu mācītāju viltus spožuma, kuru viņi ap sevi izplatīja.

Tā tas ir bijis vienmēr. Kāpēc tik daudz ļaužu, daudzi miljoni, paliek pāvestībā? Kāpēc viņi tur paliek, lai gan tā acīmredzami ir izrādījusies antikristīga? Tas ir šī labo darbu spožuma dēļ, ko pāvestieši ir izplatījuši ap sevi. .. Ak, cilvēks tik maz godā Dieva darbus, bet augstu ceļ cilvēku darbu. Tas nav nekas cits kā nožēlojams grēkā krišanas auglis.
Salemas ragana [199.48.147.39]
# Iesūtīts: 2010.12.20 08:06:03
jautājums

"Nu nepaliek neviens svētāks tādu vai šitādu tērpu uzvilkdams. Pat ja Jūs nēsāsiet kamieļa ādu, Jūs nekļūsiet par Jāni Kristītāju. Jo tikai Dievs var izraudzīt pravieti."

Tā ir taisnība. Tad kāpēc jūs tik daudz par tērpiem runājat? Labāk parunājat par svētumu, kā iztīrīt to trauka iekšpusi un no kā to vajag iztīrīt. Tas būtu daudz labāks temats.
ansis [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2010.12.21 15:56:00
J.Kalniņš.Atvaino ,ka piekasos,bet lietas vajadzētu izrunāt,jeb,ka`mēdza teikt R.Feldmanis-caurrunāt.Tu saki,ka bērēs tomēr nēsā melno tērpu,kāpēc?Dvesele taču debesīs,jāpriecājas ar lielu prieku.Baznīcas kalendārā,sk. mirušo piemiņas diena,krāsa-balta,kā tad ,melns tērps unbalta šalle?Atvaino, man ar loģiku pašvaki,kaut saka ,ka liberāļiem tā ir viltus zinātne(lzjenauka),kā Staļinam ģenētika ,kibernētika
-Liturģijas sakarā visu laiku tiek piesaukta VD,bet tad jau jādara arī citi priesteru darbi,piem .jāstiepj bullis uz altāra un jākauj nost,ar mazākiem dzīvniekie nebūs līdzēts,sagrēkojuši esam pamatīgi.
-kad Ziemassvētkos ,baltiem tērpiem apkrāvies,ar zeltu izrotāts ev .lut. priesteris,reizēm vēl jezuīts,lasa tradicionālo Rakstu vietu-bērnu nolika silē,jo citur nebija vietas-tad nelīmējas gali kopāun loģika atkal kļūst par viltus mācību. Toreiz gani sargāja avis un gāja sveikt bērnu Jēzu ,tagad daudzi gani sa
ansis [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2010.12.21 16:23:03
Paiča rakstā jau bija arī par to ka lietas jāizrunā.
... gani sargā sili...
anekdote-kāzās Jānītis rāda uz līgavu un jautā mammai,kāpec tai tantei tādas baltas drēbes,tāpēc ,ka viņai liels prieks ,cerības ,viņa godina mīlestību,-bet kāpēc tam onkulim viņai blakus melnas drēbes?
Pāvils.Varbūt Jūs varētu atklāt ,kāpēc ,amatā ievedot ,gulejāt uz grīdas tādā dīvainā pozā?Pat katoļi tā neguļ,ja nu kādi masoni.Toreiz teica ka tāda tradīcija,ne Vanags ne priekšteči tā negulēja ,no kurienes tad tradīcija?Kurā vēl PLF baznīcā tāda ceremonija ,vai tikai LELB nav 1. unvienīgā?Atvainojiet.
Pāvils.Jūs rakstat ka galvenais nav tērpi,betpazemība ,paklausība.
Kad Jūs vadat dievkalpojumus draudzēs,tad 2 baltās kleitās tērpti vīri stāv miera stājā blakus altārim, 1 tur bīskapa cepuri ,2. zizli,pat katoļi irž ēlīgāki tie ļauj sēdēt,kur tur pazemība?Ja Jūs mājās liktu sievai stāvet`miera stājā un turēt bīs
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.21 20:14:00
ansi, pastāsti, cik baltas sievas tur tavu nakts mici, kad tu kāp zem altāra un vienlaicīgi rāpies aiz kanceles ar bulli silē rokās.
texaco [174.93.125.90]
# Iesūtīts: 2010.12.22 09:38:37
ansis [91.200.66.80]

Vai Jēzus vienmēr palika silītē un pliks kā no mātes miesām? Vai Marija viņu nesatina baltās drānās? Vai gudrie neatnesa viņam zeltu un vīraku? Visur taču notiek kaut kāda attīstība. Tikai tā jau veidojas tradīcijas. Un vai baltas drēbes ziemsvētkos rada maldu mācību? Tas nu gan var ienākt tikai kaut kādā vāveres prātā. Melnā krāsa nav pazemīgāka par balto. Melnajos talāros tērptie baznīckungi vienkāršajai tautai nebija mazāk kungi kā tie ar baltām kleitām. Mesties zemē uz vaiga ir darbība, par ko Bībelē var bieži lasīt. Pie ordinācijas tāda tradīcija ir no seniem laikiem. PLF baznīcās to reizēm dara Zviedrijā. Ne visur un katru reizi, bet ir piemēri. Tas ir stila un modes nevis teoloģijas jautājums.
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.22 09:42:10
Veči , brāļi , man īsti nav saprotams par ko tāda ņemšanās . Domājams mēs sniedzamies ieiet Debesu Valstībā. Ja tas tā , tad kāda nozīme kas kuram mugurā? Man ir iznācis Bībelē izlasīt , ka Dievs uzlūkojot cilvēku sirdis , ne vaigu(ārējo izskatu). Ir vēl iznācis izlasīt ka Dieva Valstība nav ēšana un dzeršana , bet Miers un Prieks Svētajā Garā.
Vai te neizskatās pēc tā ka kāda tradīcija , kas radusies n-tajā gadsimtā , paceļas augstāk par tuvākmīlestību? Kā tur Jēzus teica par tiem, no ārpuses nobalsinātiem , kapiem?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 1 , pavisam kopa bijuši: 36870