atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Interesanti!
vasara
Iesūtīts: 2007.08.22 09:43:20
Interesantas lietas atklājas, nedaudz pabraukājot pa Latviju. Piem, Turaidā kalpo mācītājA, Alūksnes luter.baznīcā notiek mises, kā ziņo ziņojuma dēlis...
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.27 15:21:54
Balss - ok, acīmredzot šāda situācija liekas pieņemamāka vairumam LELB locekļu. Bet vai tas dod jebkādu iemeslu izteikties aizvainojoši par sievietēm, kas ir kalpojušas tieši šajās ekstrēmajās situācijas, gājušas ticības dēļ cauri dažādām ciešanām, lai nestu evaņģēliju? Domāju, ka nekas nevar dot iemeslu neizturēties pret viņām ar atbilstošo cieņu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.27 15:24:41
vilks
Nekādā gadījumā!!! Tas tikai liecina par necieņu pret cilvēkiem vispār un par zemu inteliģences līmeni.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.27 15:25:27
nu ja. es jau par to pašu
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.27 15:44:53
Piekrītu Balss, ka sievietes var būt labas mācītājas, bet vai sievietei jābūt mācītājai?
Nē!
Jo sievietei ir sava vieta, vīrietim sava! Un manuprāt sievietes pienākumi vai loma nebūt nav zemāka, vai nevērtīgāka ar to, ka sievietei nevajadzētu būt mācītājai!
Samuēls
# Iesūtīts: 2007.08.27 16:16:13
Šausmīgas lietas atklajas! Ja brīnās ka notiek misa, tad jau visur laikam tās nenotiek! Ja zini kādu draudzi, kur mācītājs netur misas, tad gan ziņo archibīskapam labi žigli, jo mācītājs būs kāds kriptokalvinists, jeb vēl ļaunāk kriptocvinlijists. Ziņojumā noteikti pievieno citātu no Augsburgas apliecības 24.artikulu. (Sazin, ja nu LELB archibīskaps nebūs lasījis, vai ir aizmirsis, nav jau KLB ar savu doktrīnas tīrību...)
Ja nu tiem lelbiešiem tāda literatūra ir grūti atrodama, tad droši paliek drošs nocitēšu no AA:
Mūsu baznīca tiek nepatiesi apsūdzēta, ka tā atmetot misi. Taču mēs neesam atmetuši misi, bet svinam to visā godbijībā. Mēs esam saglabājuši gandrīz visas ierastās ceremonijas...
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.27 16:26:34
gandrīz visas ierastās ceremonijas...

Samuēl, Vai vari uzskaitīt kādas jā un kādas nē?


un vispār par dievkalpojumu notikšanu vai nenotikšanu, savlaik, cik man zināms, dievkalpojums nenotika arhibīskapa dēļ...!!! Un cik man zinām vienā konkrētā svētdienā (kādas 2 nedēļas atpakaļ?) nenotika dievkalpojumi divās Rīgas LELB baznīcās... pie vienas baznīcas neizpratnē pulcējās daži cilvēki... otrā draudzes nometne( un vai tiešām 100 visi dievkalpojuma apmeklētāji tika uz dievkalopjumu??? cik man zināms nē!
vai tad nevarēja atrast kaut vai evaņēlistu, lai dievkalopjums notiktu???
vasara
# Iesūtīts: 2007.08.27 16:52:47
Piekrītu Balsij [2007.08.27 15:09:43]. Tieši tāpēc, ka nedomāju, ka šobrīd LELBā vai konkrētajā Turaidas draudzē būtu ārkārtas situācija, lai tajā joprojām kalpotu mācītāja, es kā vienu no diskusijas tematiem pieminēju šo.
Vilks , vai man kā LELB loceklim nav tiesības uzdot jautājumu, ka pretī jāsaņem mīļš apzīmējums "šmurgulis" no māsas Kristū? [Pieņemu, ka it kā uzbraucošu toni no manas puses, pati būsi ietulkojusi].
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.27 17:05:25
Samuēl, misEs, ne misas. MisA ir no kā alu tecina, par to būtu jāziņo archibiskapam, lai izbeidz alkohola ražošanu uz baznīcas zemes.
>kaut..
tas, ka kaut kas nav tā, kā kādam ienāk prātā, nenozīmē, ka kāds, kuŗam tas ienācis prātā, var arī savas ģeniālās domas rakstīt forumos un ar to aizvainot cilvēkus.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.27 18:10:15
to pašu es varu arī teikt Zauru.. bet fakti paliek fakti... ar vai bez ģenialitātes!!!
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.27 19:09:49
vasara, 27.08.16:52
Tev, protams, ir tiesības uzdot jautājumu. Tiesa, Tu neuzdevi jautājumu, bet brīnījies tā, it kā tur notiktu kas Ārkārtējs. Tas nav nekas ārkārtējs un arī ne slēpts faktas, ikviens, kas lasa Baznīcas gadagrāmatu, var par to pārliecināties (tiesa, no šī gada - laikam baznīcas adresu grāmaā ir šī info).
LELB šobrīd vēl joprojām IR zināmā mērā ārkārtas situācija, daudzi mācītāji šobrīd strādā vairākas slodzes, kalpojot vairāk draudzēs nekā būtu vēlami labai darba kvalitātei, un vēl joprojām ir zināms mācītāju trūkums.
No otras puses - šmurgulis nav gluži lamu vārds, tas ir drīzāk apzīmējums cilvēkiem, kas ir samērā jauni, īsti kādas lietas nav apdomājuši un sapratuši, un tad par to izsaka novērtējumus. Padomā pati - ja mācītāja ir uzticīgi un ar labiem rezultātiem kalpojusi LELB nu jau vairāk kā 30 gadus, vai ir ētiski viņu dzīves nogalē ATCELT tikai tāpēc, ka Baznīcas kopīgā teoloģija ir mainījusies pēdējo 10 gadu laikā? Pie tam pirms 10 vai drusku vairāk gadiem, kad tika ievēlēts arhibīskaps Vanags un tika pārtraukta sieviešu ordinācija, šim lēmumam nemaz nebija tāds atbalsts, kāds ir tagad. Arhibīskaps domā par lietām un viņam rūp cilvēki, tāpēc viņš arī nav nogriezis kā ar nazi sieviešu mācītāju kalpošanu, bet ļauj tam pašam pakāpeniski izbeigties. Protams, ir arī teoloģiskā puse - ja kāds cilvēks (vīrietis vai sieviete) ir ordinēts, viņš/a ir ordinēta uz mūžu, un bez NOPIETNA IEMESLA (piemēram, pārkāpumiem vai sliktas kalpošanas) viņam/i nevar aizliegt kalpot. Tas arī pieder pie mūsu baznīcas teoloģijas.
Samuēls
# Iesūtīts: 2007.08.27 19:56:35
Kaut... gandrīz visas ierastās ceremonijas...
Samuēl, Vai vari uzskaitīt kādas jā un kādas nē


Kaut..., kā tu kaelbiete būdama jautā (par LC) man lelbietim* ?
Jautā Bākulim, viņš to zina.

* jo kaelbieši ar lelbiešiem nesagājās (Dievu nelūdza vienā kalnā)
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.27 23:24:25
Samuēl, Tu to saki par lūgšanām!
Un vai tad Tu visas lietas ej apspriest ar Vanaga kungu? Vai tad pats neko nedomā un nemeklē? (tādā naivāizbrīnā)
zorro [213.180.120.189]
# Iesūtīts: 2007.08.28 00:16:53
Vasara
un bez NOPIETNA IEMESLA (piemēram, pārkāpumiem vai sliktas kalpošanas) viņam/i nevar aizliegt kalpot. Tas arī pieder pie mūsu baznīcas teoloģijas.
Nu tas gan tā īsti neatbilst realitātei, kā to gribētos iztēloties. Prakse ir tāda ja kāds sāk baigi sprēgāt viņam nevis aizliedz kalpot, bet atceļ no konkrētās vietas un uz citu nedodot komandējumu. I viss čikeniekā.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.28 21:20:03
Nu acīmredzot pretīrunāšana nav nopietns pārkāpums
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 133 , pavisam kopa bijuši: 2718