atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu desmitā tiesa
Drupie
Iesūtīts: 2010.09.05 16:59:51
Iespējams, tēma te jau bijusi, bet mani interesē citu kritiešu (un arī nekristiešu) izpratne par desmito tiesu. Kā, jūsuprāt, ir - tā dodama obligāti, vai arī tas bija jādara tikai Vecās Derības laikos? Vai redzat sakarību starp desmitās tiesas došanu un personīgo materiālo labklājību? Kā ar jums pašiem - dodat vai nē?
Es dodu vienmēr un atrodu tam pamatojumu Bībelē. Bet zinu cilvēkus, kas Bībelē atraduši pat tādu pamatojumu, ka pat labāk ir nedot vai arī dot tikai tad, ja daudz naudas (tiesa, nezinu, konkrēti kā viņi to pamato; papildus info - mani paziņas pieder luterāņu draudzei, un arī mācītājs esot apstiprinājis, ka šobrīd viņiem tas nav jādara, jo ir grūti ar iztikšanu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Kasitis neielogojies [194.19.228.230]
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:17:38
Aivar - mācītājam aicināt cilvēkus ziedot vajag, nedarot to Dieva vārds netiek pasludināts pilnībā. Aicināt maksāt 10to arī vajag/var, tas vienozīmīgi ir Bībelisks piemērs, kā jau minēju augstāk tas ir Bībelisks piemērs, pie tam ņemot vērā, ka Melhisedeku var saprast kā Jēzus simbolu. Tas ko nedrīkst darīt, ir iebiedēt cilvēkus, ka ja cilvēks nemaksā 10to, viņš grēko.
Viena lieta gan jāatzīmē, ka labprātīgi maksāt 10to ir daudz grūtāk... Esmu gadus 8 uzticīgi maksājis 10to, un esmu reāli redzējis Dieva svētības, taču tagad, kad esmu sapratis, ka tā nav obligāta, mana uzticība ir pačibējusi....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:19:50
Ķepa Izklausās, ka tajā aukstumā Evaņģēlijs būs garām paslīdējis, ja reiz tāda izklīšana notikusi.
danar
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:20:11
Kasitis neielogojies [194.19.228.230]
Vai Dieva svetibas ari pacibejussas?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:22:31
Kasitis neielogojies [194.19.228.230]
Un tomēr laikam tomēr labāk motivēt ir bez manipulēšanas
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:25:23
Lielais katehisms, 4. bauslis/VG 387:

Tev būs savu tēvu un māti godāt [lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo virs zemes].

Bet, kas Dieva gribu un bausli patur acu priekšā, tiem ir apsolījums, ka viņiem tiek bagātīgi atlīdzināts viss, ko viņi darījuši miesīgajiem un garīgajiem tēviem, tos godādami, – ne vien, ka tiem vienu vai divus gadus būs maize, apģērbs un nauda, bet arī ilgs mūžs, iztika un miers, un tie mūžīgi mūžos būs bagāti un svētīgi. Tāpēc dari to, kas ir tavs pienākums, un ļauj Dievam rūpēties par to, kā Viņš tevi uzturēs un apgādās, Viņš to ir apsolījis un vēl nekad nav melojis, tātad – Viņš nemelos arī tev.

Tam vajadzētu mūs mudināt un likt mūsu sirdij kust priekā un mīlestībā pret tiem, kuri mums jāgodā. Pacelsim rokas un priecīgi pateiksimies Dievam, kas mums devis šo apsolījumu, pēc kura mums būtu jāskrien vai līdz pasaules galam. Jo – kaut arī visa pasaule apvienotos, tā nespētu pielikt pat ne stundu mūsu dzīvei, ne arī kaut vienu labības graudiņu iegūt no zemes. Bet Dievs var un grib tev bagātīgi dot pēc tavas sirds vēlmēm. Kas to nonicina un izkaisa vējā, tas nav cienīgs dzirdēt Dieva vārdu!
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:26:37
Aivars Izklausās, ka tajā aukstumā Evaņģēlijs būs garām paslīdējis
Hmm vai patiešām domā, ka Dievs skanot Viņa Vārdam būtu ļāvis tam nesasniegt mērķi? Nez kāpēc šie cilvēki spītīgi ziemas aukstumā gāja uz šo baznīcu un tagad, kad tā ir silta vairs nav tik apmeklēta?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:33:44
Ķepa
Mateja 13
1 Tanī dienā Jēzus, no nama izgājis, apsēdās jūras malā.
2 Un daudz ļaužu sapulcējās pie Viņa, tā ka Viņš iekāpa laivā un apsēdās, un visi ļaudis stāvēja krastmalā.
3 Un Viņš uz tiem daudz runāja līdzībās un sacīja: "Redzi, sējējs izgāja sēt.
4 Un, viņam sējot, cita sēkla krita ceļmalā, un putni nāca un to apēda;
5 un cita krita uz akmenāju, kur tai nebija daudz zemes, un tā tūdaļ uzdīga, tāpēc ka tai nebija dziļas zemes;
6 bet, kad saule uzlēca, tad tā savīta un nokalta, tāpēc ka tai nebija saknes;
7 bet cita iekrita ērkšķos, un ērkšķi uzauga un to nomāca;
8 bet cita krita labā zemē un nesa augļus, cita simtkārtīgus, cita sešdesmitkārtīgus, cita trīsdesmitkārtīgus.
9 Kam ausis dzirdēt, tas lai dzird."
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.06 10:45:08
Aivars Tu ar savu galvu arī domā? Tie cilvēki jau nav pārstājuši ticēt. Un ar viņu ticības dzīvi ir viss ok.
Kasitis neielogojies [194.19.228.230]
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:46:23
danar - nav gan pačibējušas, paldies Dievam, Viņš turpina par mums rūpēties.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:48:25
Ķepa
Kā gan tu zini? Ja jau tik vienaldzīgi pret Sakramentu, savu draudzi, kopēju lūgšanu un kopēju kalpošanu, tad neticu, ka tie aizgājēji ir baisie ticības atlēti.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.06 10:52:55
Aivars Daži aizbraukuši uz citām pilsētām dzīvot, daži nomiruši, daži apmeklē kādu citu dievnamu, daži aiz vecuma sēž mājās. Bet pilsētā iedzīvotāju ir apmēram tikpat. Aktīvo locekļu ir palicis mazāk. Un lai mantotu Tēva mīlestību nav jābūt nez kādam atlētam. Vienkāršība ir mīlestības stūrakmens.
Drupie
# Labojis Drupie: 2010.09.06 22:27:01
Atradu arī šādu:

Salamana pam. 3:9-10.
9 Dod godu Tam Kungam arī no savas mantas un piešķir Viņam visu savu ienākumu pirmajus,
10 tad pildīsies tavi šķūņi ar pilnību, un tavas vīna spiedes plūdīs pār malām pāri.

un arī 27-28.
27 Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas nepieciešams, jo tavai rokai Dievs piešķīris visu, lai tā to darītu.
28 Nesaki savam tuvākam:"Ej un nāc, rīt es tev došu!" - jo tev taču ir, ko dot tūlīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.10 12:40:09
Nu re, pārdomu vērts pētījums - http://www.christiantoday.com/article/happy.people.more.likely.to.give.survey.finds/26660.htm
īsumā, cilvēku ziedošanu nosaka ne tik daudz viņu mantiskais stāvoklis, kā laimes sajūta
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.09.10 14:24:16
Tu reko! Arī katoļu arhibīskaps forumu lasa.

Tāpat, viņaprāt, nav slikta atsevišķos reliģiskajos virzienos praktizētā tā dēvētā desmitās tiesas prakse, kad cilvēks desmito daļu no saviem ienākumiem regulāri atdod draudzei. Tomēr katoļu baznīcā šāds ziedojums netiek praktizēts, un cilvēkam tiek atstāta brīvība izvēlēties, vai un cik ziedot.
[color=red] «Mums ir ļoti daudz cilvēku arī ar mazām pensijām. Ja viņam ir 100 latu liela pensija, tad prasīt, lai viņš obligāti atdot desmit [latu] baznīcai, tas būtu ne īpaši labi. Uz to var aicināt. Tā ir laba lieta. Bet tā ir pašu cilvēku lemšanai un uz izvēles pamata,» uzsvēra Stankevičs.[/color]
Vienlaikus viņš sacīja, ka arī katoļu baznīcā sastopami cilvēki, kas apzināti maksā desmito tiesu. «Tas pieradina mūs dot, un tas dod arī iekšējo brīvību. Naudu jau nemaz nav tik viegli kādam dot. Ja tu pieradini sevi atdot, tad arī saproti, ka bez tās desmitās daļas vari mierīgi izdzīvot. Turklāt tev ir arī prieks par to, ka tu vari ar saviem līdzekļiem nākt kādam pretī,» norādīja arhibīskaps.
http://www.apollo.lv/portal/news/articles/214104
saprāts. [91.105.83.44]
# Iesūtīts: 2015.04.02 12:25:50
Intresanti bija palasīt par 10.tiesu! Protams ja esi draudzē un lai draudze pastāvētu vajag palīdzēt ar iespējamo ziedojumu. Arī es esmu sapratusi beidzot kā draudzes pieprasa 10.tiesu. No savas niecīgās algas daudzus gadus ziedoju jo baidījos no tā kā Dievs mani nesvētīs. Bet kad vairākas dienas pašai nācās piedzīvot kā nav par ko maizi nopirkt,tad es to daru tagad ar saprātu. Jo Dievs pats saka esiet gudri. Es labāk dodu priekšroku izsalkušam,kailam lai palīdzētu jo Dievs mūs uz to aicinājis. Bet katrs lai dara tā,kā Dievs to liek,visām jānotiek pēc Dieva gribas. Esiet svētīgi un lai Dieva Gars šajā lietā dod gudrību.
Aivars
# Iesūtīts: 2015.04.06 16:53:28
saprāts. [91.105.83.44]
Neņem ļaunā, bet man liekas, ka ir stulbi tā domāt, ka "Dievs nesvētīs, ja nedošu 10 proču otkatu", un es neticu tam `blablabla`` par priekšrokas došanu kailajam, ja vien nemēģini ar sīceni nomētāt nūdistus pludmalē.
Dievs tevi jau ir svētījis bagātāk, nekā tu vispār to novērtē. Nespēju nemaz iedomāties, kāds varētu būt desmit proču otkats par dzīvesbiedres aizlūgšanām vai bērna smaidu.
Manuprāt, ja ziedošanā iztrūkst uzticēšanās un pateicības moments, tad ziedošana nemaz nav notikusi.
mmaramarite [85.254.158.80]
# Iesūtīts: 2016.01.04 01:17:24
22 Tev būs dot taisnu desmito tiesu no visiem savas sējas augļiem, kas ik gadus izaug tavā tīrumā,
23 un tev būs to ēst Tā Kunga, sava Dieva, priekšā tai vietā, ko Viņš Sev izraudzīs, lai tur mājotu Viņa Vārds, gan no savas labības, gan no sava vīna sulas, gan no savas eļļas desmitās tiesas devām, gan no savu liellopu un sīklopu pirmdzimušiem, lai tu mācītos To Kungu, savu Dievu, bīties visu savu mūžu.
24 Bet, ja ceļš no tevis uz to vietu ir pārāk tāls, ka tu nespēj to turp nonest tāpēc, ka tā vieta ir par tālu no tevis, ko Tas Kungs, tavs Dievs, Sev izraudzīs, lai tur celtu Savam Vārdam mājokli, tad, kad Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svētīs,
25 pārdod desmito tiesu par naudu, iespied naudu savā saujā un ej uz to vietu, ko Tas Kungs, tavs Dievs, Sev izraudzīs.
26 Un izdod tur naudu par visu, kas tavai dvēselei tīk - par vēršiem, par sīk-lopiem, par vīnu un par stipriem dzērieniem, par itin visu, ko tava dvēsele kāro, un ēd t
mmaramarite [85.254.158.80]
# Iesūtīts: 2016.01.04 01:50:16
tur Tā Kunga, sava Dieva, priekšā un priecājies, tu un tavs nams.
27 Bet levītu, kas mīt tavos vārtos, to tu nepamet, jo viņam nav daļas, nedz mantojuma kopā ar tevi.
28 Katra trešā gada beigās tev visa tā gada desmitā tiesa ir jāsavāc un atsevišķi jāsanes savos vārtos.
29 Tad lai nāk levīts, jo viņam nav daļas un mantojuma kopā ar tevi, un svešinieks, un bārenis, un atraitne, kuri mīt tavos vārtos, un lai viņi ēd un paēd, lai Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svētī ikkatrā tavā roku darbā, ko tu dari.

Atliek nosecināt, ka divus gadus ēd pats kopā ar savu namu, bet trešajā gadā desmito tiesu dod ēst levītam, svešiniekam, atraitnei un bārenim,

Ne jau tikai mācītājiem un baznīcai pienākas šī 10-tā tiesa no Jūsu TREŠĀ gada ienākumiem, bet kristīgi četrās daļās - (levītiem, svešiniekiem, atraitnēm un bāreņiem)
Un protams Dievs mīl priecīgu devēju, ne piespiedu kārtā.
Ikviens, kurš cītīgi strādā vienmēr t
mmaramarite [85.254.158.80]
# Iesūtīts: 2016.01.04 01:53:34
tiek Dieva svētīts, pietiek pašiem ko ēst un pāri paliek no ievāktās ražas.

22-29 punkts no Mozus 5.tās grāmatas 14.nodaļas
par desmito [89.254.152.135]
# Iesūtīts: 2016.05.13 15:38:07
Negribas jūs sarūktināt, bet ziedot vajag, protams, brīvprātīgi. Tas nes svētībasun Dievs vēlas mums dot svētības. Padomājiet par ēbrejiem, kuri dod desmito tiesu- viņi tāpēc ir bagātākā tauta. Naudas nepaliks vairāk, ja baigi taupīs un neziedos, tā atnāk, kad paši dodam. Līdzīgi kā ar mīlestību, kad to sniedzam citiem, tad tā mums daudzkārt atnāk atpakaļ. Jau uz skitļiem vien skatoties, cilvēki, kas dod desmito tiesu ir turīgāki par tiem, kas nedod. Bībeles princips darbojas, nevajag tagad pārveidot kontekstu, ka tikai vecā derībā tas ir, Jēzus neko nav atcēlis. Viņš teica: dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pienākas (runa par nodokļiem valstij) un Dievam, kas Dievam pienākas. (galvenokārt savu sirdi atdod viņam un vēlmi dot tevī ieliks Dievs). Esiet devīgi, kas sīksti sēj, tas sīksti pļauj. Ar kādu mēru jūs mērosiet ar tādu jums atmēros, tas pats ar finansēm kā dosi, tā saņemsi. Svarīga ir sirds un prāta nostāja. Lai
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 9344