atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu desmitā tiesa
Drupie
Iesūtīts: 2010.09.05 16:59:51
Iespējams, tēma te jau bijusi, bet mani interesē citu kritiešu (un arī nekristiešu) izpratne par desmito tiesu. Kā, jūsuprāt, ir - tā dodama obligāti, vai arī tas bija jādara tikai Vecās Derības laikos? Vai redzat sakarību starp desmitās tiesas došanu un personīgo materiālo labklājību? Kā ar jums pašiem - dodat vai nē?
Es dodu vienmēr un atrodu tam pamatojumu Bībelē. Bet zinu cilvēkus, kas Bībelē atraduši pat tādu pamatojumu, ka pat labāk ir nedot vai arī dot tikai tad, ja daudz naudas (tiesa, nezinu, konkrēti kā viņi to pamato; papildus info - mani paziņas pieder luterāņu draudzei, un arī mācītājs esot apstiprinājis, ka šobrīd viņiem tas nav jādara, jo ir grūti ar iztikšanu).
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:00:38
Nu tad kā ir?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2010.09.05 17:04:02
par TO daudz runāts pameklē šeit http://www.lelb.lv/forums/?fu=searchfor

man neviens nav licis maxāt 10 tiesu! es esmu katolis!
otrdienās es apmeklēju LG. pašās beigās mums ir agape - ēšana. Es mēdzu nopirkt šokolādi vai čipus vai kādus augļus!
esmu arī pircis megafonu, par ko man atdeva nelielu daļu naudas atpakaļ!
es nesūdzos , es tikai raksturoju situāciju, es tomēr ziedoju!
un pats par sevi saprotams, ziedojumu traukā arī kko iemetu!
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:09:15
Valentīnis

Nav licis - tas, protams, to jau nemaz tā nevar likt, manuprāt. Bet kā tu pats dari pēc savas brīvās izvēles?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2010.09.05 17:10:36
Drupie
arī mājienus nav izdarījuši !
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:16:56
Valentīnis

Nesen vienu savu desmito tiesu iedevu katoļu mācītājam, interesanti, ka viņš vēlējās, lai noteikti pasaku, konkrēti kādiem mērķiem vēlos, lai tā tiek iztērēta. Nu nevis tā, ka vienkārši lai to lemtu viņš kā draudzes vadītājs.

Par mājienu arī interesanti. Jo man liekas tā - ja draudze (vai konfesija) atzīst, ka desmitā tiesa jādod, tad noteikti tur tāds atgādinājums cirkulē - vai no mācītāja puses, vai pašu kristiešu starpā.
Es personīgi savu pārliecību balstu Maleahija 3:10-12.
noname [87.110.41.11]
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:38:06
Drupie Apust.darbi 4,34-35
"34 Viņu starpā arī nebija neviena, kam kā trūktu; jo tie, kam bija tīrumi vai nami, tos pārdeva un atnesa maksu par pārdoto
35 un nolika apustuļiem pie kājām; un katram tika izdalīts, kā kuram vajadzēja.

Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:44:54
noname [87.110.41.11]

Nu, jā, brīvprātīgi ziedojumi arī ir ļoti svarīgi. Bet tas tomēr nav tas pats, kas apņemšanās atdot desmito tiesu no saviem ienākumiem Baznīcai, neatkarīgi no ienākumu lieluma, jo ziedojumi ir kaut kas, ko dod vēl papildus. Citiem vārdiem sakot, desmitā tiesa, pēc manām domām, ir pats minimums.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.05 17:45:04
Drupie Vispār tieksme palīdzēt, līdzdarboties cilvēkam ir ierakstīta,laikam jau zemapziņā. Un tad nu tie dalās un piedalās ar saviem līdzekļiem dažādos pasākumos, cits vairāk, cits mazāk, cits kā kristietis, cits kā vienkāršs cilvēks-pagāns. Ja kādam šķiet, ka Dievam ir nepieciešama šī 10 tiesa, tad manā uztverē viņš rūgti maldās. Ja Tu dod kaut ko un gaidi, ka manna nu kritīs, vai dabūsi 10 kārt atpakaļ tad varu apgalvot ka nekas tur nebūs . 10 tiesa ir cilvēka spēja, stāvoklis dalīties ar līdzcilvēkiem negaidot augļus savā kabatā no iedotā. Tas kurš ir Dieva uzrunāts, tas zin ko dara un nebļaustās par to, ko dara. Finanšu trūkums Baznīcai varētu būt mēraukla ticīgo pulkam.
noname [87.110.41.11]
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:47:31
Drupie kāds sakars baznīcai ar Jeruzālemes tempļa kultu un turienes 10-tiesu?
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 17:54:32
Ķepa

Bet kurā brīdī iestājas stāvoklis, kad cilvēks "spēj" dalīties? Vai tas viss tikai viņa subjektīvajās sajūtās balstās? Pazīstu dažus, pēc manām domām, skopus cilvēkus, kuru uzskats ir, ka viņu loma ir tikai būt saņēmējiem.
Un ne tā, ka manna (vai kas cits strikti materiālos terminos izsakāms) kritīs, drīzāk minētajā Rakstu vietā ir Dieva apsolījums, ka viņš cilvēkam, kurš atdos Dieva namam savu desmito tiesu, bagātīgi dos savas svētības (un tā nebūt nav tikai nauda), kā arī pats sargās viņa labklājību.

noname [87.110.41.11]

Kā, pēc tavām domām, pareizi jālasa un jāuztver Vecajā Derībā rakstītais?
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.05 17:59:02
Drupie Gan jau esi sajutis šo stāvokli. Ja ne, nesatraucies tas ir normāli. Neskaties uz citu skopumu, Tu nezini, ko viņš klusībā dara. Nav nepieciešams skaļi runāt, ja kaut ko klusi dod.

Ja dzīvo kopējā mājā, kur ir vairāki dzīvokļi, tad tu kā pirmā stāva iemītnieks visvēlāk sapratīsi, ka nepieciešams mainīt reiz par 50 gadiem jumtu, bet Tu sapratīsi. Un tad ieliksi obšakā :-)
noname [87.110.41.11]
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:00:37
Drupie atkarībā no konkrētā Vecās Derības teksta.
Tas, ko es redzu pirmdraudzes rīcībā (Apd 4,34-35), ir turēšanās nevis pie kāda abstrakta likuma, kas pārdala līdzekļus (10.tiesa), bet savu ticīgo kopas locekļu konkrētu vajadzību saskatīšana, pārdalot līdzekļus tā, lai konkrētajā brīdī palīdzētu tam, kam tas tiešām ir vajadzīgs - laikam arī no šejienes radies izteiciens "dalīties kristīgi".
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:08:17
Ķepa

Nu vispār jau mans jautājums bija par to, kad cilvēkam vispār iestājas šāds stāvoklis, nevis vai personīgi es to zinu, vēl jo vairāk ja nupat teicu, ka piederu pie tiem, kas dod regulāri. Bet nu ja kādam patīk ķerties klāt otra personai - lai būtu

Varbūt vēlāk atnāks citi un pamatos plašāk. Mani tomēr interesē, kā ir tiem, kuri neuzskata desmito tiesu par kaut ko neatņemamu - vai, piemēram, cilvēka ienākumu strauja samazināšanās varētu nozīmēt, ka tagad kādu laiku var nedot Baznīcai neko, jo ir attaisnojums.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:12:04
Drupie Nu vispār jau mans jautājums bija par to, kad cilvēkam vispār iestājas šāds stāvoklis
Redz, atbildi uz šo jautājumu vēlas sadzirdēt visi pasaules varenie.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:15:50
desmito tiesu dot ir labi un pareizi lai gan tā nav nekāda luterāņu dogma.
tās došana nes svētību devējam visādos veidos bet pirmkārt jau garīgi. ir labi paklausīt Dievam.
esmu dzirdējusi no konkrētiem cilvēkiem kas ļoti dramatiskos trūkuma apstākļos no savas nabadzības ir devuši desmito un Dievs tos ir svētījis citādā veidā ar atbalstu un palīdzību no citas puses tā ka viņi ir varējusi iztikt un pārdzīvot visus grūtumus
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:16:24
noname [87.110.41.11]

Tā kā arī mans lūgums bija padalīties personīgajos uzskatos, paldies tev, un no savas puses piebildīšu, ka es personīgi Jaunajā Derībā redzu vēl pilnīgāku labdarību, vēl plašāku dalīšanos nekā iepriekš. Varbūt kaut kā neprecīzi savu domu iepriekš noformulēju, bet, manuprāt, desmitā tiesa ir neapspriežams minimums, kurš tiek atdots, neskatoties uz to, cik lieli cilvēka ienākumi, un tad nākamā kārta ir ziedojumi. Tā jau ir, ka Dievs vienīgais redz un zina, cik īsti tu dod. Sirds attieksmei ir nozīme. Desmito tiesu nedodu tikai tāpēc, lai turpinātu tradīciju, bet gan pēc tāda principa - Dievs dod man manus ienākumus, un tāpēc es piedalos, lai noteikta summa no tiem nonāktu Dieva namā, jo tur "jāēd" gan burtiski, gan arī taču jānodarbojas ar evaņģelizāciju utt.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:22:56
Ķepa

Bet man gribējās dzirdēt citu foruma dalībnieku viedokli, viņiem nepretendējot uz universālās atbildes statusu

Pirtniece

Jā, es arī esmu dzirdējusi gan tādas liecības, gan arī piedzīvojusi pati, ka Dievs patiešām svētī. Tiešām rodas iespaids, ka Viņš pats tad ķeras pie cilvēka finanšu pārvaldīšanas
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.05 18:27:31
Drupie Tad piedod, būs Tev arī mans viedoklis.
Aßpiд
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:15:39
5. Mozus grāmata 14. nodaļa:
25 pārdod desmito tiesu par naudu , iespied naudu savā saujā un ej uz to vietu, ko Tas Kungs, tavs Dievs, Sev izraudzīs.
26 Un izdod tur naudu par visu, kas tavai dvēselei tīk - par vēršiem, par sīk-lopiem, par vīnu un par stipriem dzērieniem , par itin visu, ko tava dvēsele kāro, un ēd tur Tā Kunga, sava Dieva, priekšā un priecājies, tu un tavs nams
-------------
Desmito tiesu var:
a) ziedot baznīcai
b) nodzert draugu lokā; -
un abi veidi būs bibliski pareizi.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:17:10
Aßpiд
Tieši tā (b) arī rīkojos!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 1546