atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā top draudzes?
Mulders
Iesūtīts: 2007.08.20 13:56:39
Tauta, kā praksē rodas draudzes. Interesanti būtu dzirdēt gan LELB gan KLB viedokļus. Tb vai tās sākās no mācītāja, kas kādā ciemā sāk sludināt (misionāri) vai otrādi, sākās no pāris aktīvistiem, un tad mācītājs uzrodas no augšas vai kā?
Pieņemu, ka KLB konsekventi taisa mācītājus "aicinot" no draudzes. Tak kā pati draudze rodās, un kas notiek ar draudzi kāmēr aicinātais tiek apmācīts?
Kā tas ir LELB? Kā tiek izlemts kur būs draudze? Kā notiek misija?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:40:39
a_masiks, netaisi nu sofistiku!
Runa bij tikai par nevarēšanu un nebūšanu!

No NE A => NE B nekādīgi neimplicējas A => B Prikiņ uz pirxtiem loģiku!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.21 10:02:46
Offtopiki, beztēmas un citi tamlīdazīgi sīkumi - privātās vēstulēs, lūdzu . Nav ko piesārņot ēteru.
Bet par draudžu veidošanos iesaku palasīt likumus un LELB Satversmi.
Par Rēzeknes apvidū bojāejošajām draudzēm.. nu nezinu, man ir gadījies pēdējos gados taipusē visko darīt (piemēram folkloru vākt un tulkot) - un kas nu tur tiešām ir redzams, ir tas, ka Latvijā ir negatīva dzimstība. Sādžas, ciemi, māju puduŗi bez jebkādas hominīdas dzīvības. Mēs viengad nostaigājām 50 km, neviena cilvēka nesastapām. Vecie izmirst, jauno nav. Kur tad lai draudzes rastos?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.21 10:52:00
Nuja. Bet tāpēc jau nevar teikt, ka pie draudžu izmiršanas Latgalē vainojami LELB mācītāji.
kaut..
# Labojis Zaurs: 2007.08.21 16:01:59
( Privāts teksts Zauram, kuru ja grib varat nelasī citit...)
Zaur, es esmu privātpersona... un kas Tev nepatīk manā privātumā? (neuztver personīgi) Man tikai nepatīk pieredzi atdalīt no teorijas...
Un Dievs cilvēku nav radījis tikai sistemātisku... savs laiks privātumam, savs laiks sistemātiskumam!!!
p.s. Vispār Tu te varētu būt kārtības policists vai uzraugs , Tev labi sanāk

<privāta atbilde>
zauram pietiek ar pasniedzēja un evaņģēlista darbu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.21 22:49:27
Cik zinu, tad draudzes LELB visbiežāk top no ļaužu grupas, kas to vēlas - vai nu uz lūgšanu grupas, Svētdienas skolas bāzes vai tml.
Varbūt izveidosies draudze Imantā no Alfas kursa, ja Dievs dos...
Neviens no augšas neiedur pirkstu kartē un nesaka - te būs draudze.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.24 19:26:20
Balss, ir harizmāti, kas dara tieši tā-iedur ar pirkstu kartē un saka: te būs! Manuprāt,nav slikts variants. Jo pēc tam viņi par to lūdz,viņi brauc uz turieni, runā ar cilvēkiem un dara daudz tamlīdzīgas lietas,kamēr tur tiešām izveidojas draudze. No tādas dedzības patiešām var mācīties
viesturs] [81.198.24.98]
# Iesūtīts: 2007.11.11 01:44:25
vilks tu laikam biji domaajis Mazirbes draudzi! tur Slokai bija sv. skola un aktiiva sadarbiiba!
vilks
# Iesūtīts: 2007.11.12 14:03:04
viesturs] [81.198.24.98]
nē, es biju domājusi dažas citas draudzes, ne ta Džūkstē vai kādā tur tuvumā esošā vietā izveidojās draudze.. Slokas sv. skolai savulaik bija kādas 5 filiāles
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 25 , pavisam kopa bijuši: 5082