atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā top draudzes?
Mulders
Iesūtīts: 2007.08.20 13:56:39
Tauta, kā praksē rodas draudzes. Interesanti būtu dzirdēt gan LELB gan KLB viedokļus. Tb vai tās sākās no mācītāja, kas kādā ciemā sāk sludināt (misionāri) vai otrādi, sākās no pāris aktīvistiem, un tad mācītājs uzrodas no augšas vai kā?
Pieņemu, ka KLB konsekventi taisa mācītājus "aicinot" no draudzes. Tak kā pati draudze rodās, un kas notiek ar draudzi kāmēr aicinātais tiek apmācīts?
Kā tas ir LELB? Kā tiek izlemts kur būs draudze? Kā notiek misija?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 13:56:48
skat tēmu!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 14:33:07
Nu Mulder... atkal savs priekštats?
cik laimējies dzirdēt, zinu tikai par vienu draudzi KLB, jo Ķekavas un Jelgavas, Rīgas centra draudzes, ja nekļūdos, radušās izejot no LELB, bet tieši tāda misionēšanas piemērs Ozolniekos Jelgavas rajonā.... pat savs dievnams uzcelts un Reformācijas svētkos tajā nedēļas sestdienā būs iesvētes svētku dievkalpojums... drošvien šī foruma Uldis var padalīties kā tas viss bijis un kā ir!!!
...par pārējām gan nezinu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 14:39:54
kaut... nav man priekšstata, tamdēļ prasu! itneresanti!
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.20 15:00:22
nu labi ... nav priekštati ir pieņēmumi... izvēlējos ne to vārdu

nja.. vēsture ir tāda interesanta lieta, no kuras var daudz ko mācīties... būtu vairāk man pacietības un patiktu vairāk lasīt, nevis komunicēt ar cilvēkiem ... bija doma studēt vēsturi... varbūt kad aiziešu pensijā
jo nekā jauna nav šai pasaulē.. viss kas ir ir jau bijis...!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:06:00
kaut... nu mani pieņēmumi čista no tā ko zinu kā vispār principā top draudzes. Nu top misijas ceļā. Top atdaloties kādām jau esošām. Ja ir kādi citi veidi, būtu interesanti uzzināt, kā arī par to kā tas notiek Latvijā... protams ne tikai KLB un LELB, bet arī RKB, Pareizticīgo u.c. draudžu vidē?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.20 15:13:55
nja.. LELB šķiet vairāk ir piemēri kā izput draudzes... jo ja pareizi atceros 10 draudzes ir gājušas bojā Rēzeknes tuvumā!!!
un es uzskatu pilnīgi loģiski, jo mācītāji(cilvēki jau vien ir) grib tikai saldu dzīvi lielajās draudzēs, kur visu izdara aktīvie draudzes locekļi.... un kuram tad gribās sākt no nekā...??? kaut gan tā tam nevajadzētu būt!!

neesmu interesējusies, bet šīet Valkā nav katoļu draudzes... un tur no tuvējā priestera ir prasība.. kaut vai pāris cilvēki - gribētāji un vieta kur pulcēties braukšot un turēšot misi..
visticamāk ceļi ir dažādi!!! inicatīva no mācītāja un no vietējiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:20:04
kaut... man jau liekās (tik subjektīvi) ka mācītāja aicinājumam jābūt būtībā savietojamam arī ar dzīvošanu visai pieticīgos apstākļos visai tukšā vietā...
Vēl viens iemesls kamdēļ Mulders nevar būt mācītājs - pārāk nu ērtības mīlu, un ja neesi gatavs iet kā avs vilku barā, tad labāk palikt lajos.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:24:19
es dzirdēju par kādu draudzi Kurzemē, kas radās Slokas draudzes darbības rezultātā. Tur sākumā Slokas draudzei bijusi Svētdienas skolas filiāle (iespējams, arī kādu vietējo vēlēšanās dēļ), vēlāk pievienojušies arī vecāki un citi cilvēki un tapa draudze. Vispār LELB ik pa pāris gadiem mēdz kāda draudze pievienoties. Tiesa, pa kādai arī tiek slēgtas.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:40:30
Lūk Tevi Mulder par tavu godīgumu šajā ziņā var uzteikt!!! Es tiešām neciešu tos mācītājus, kuri raujas uz ganīšanu...
bet labs mācītājs ir tāds kurš daudz aizliedz sevi un kalpo tuvākajiem arī ar to ko Dievs devis ... un tādus reti sastopu.. žēl!

piemēram:
ir gadījies lietus laikā mācītājs brauc ar mašīnu, bet man jāiet ar pa lietu pēc tikšanās... bet ir protams pretēji gadījumi, kad nevis mācītājs ir vārdos, bet ar darbos! nu ja bet tas jau atiecas uz kristiešiem laikam.. ne tikai mācītājiem! ... jo dažs labs nekristiets šajā ziņā ir izpalīdzīgāks! nja.. bet šitā u cita tēma!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:47:16
kaut... es visai labi izprotu un izjuutu Kristus briidinaajumu nerauties visiem par maaciitaajiem un ganiem (vai Jeekaba veestulee, mosh putroju). Labaak izlikties par beigtu vardi kaa Mulders dara, bet domaaju ka ja esi maaciitaajos, tas ir LIELS darbs un atbildiigs... galu galaa runa jau neiet par miljoniem dolaaru kaa brokeriem, bet gan par cilveeku muuzhiigo dziivoshanu... bishkjin nevaaja atbildiiba!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 15:51:02
nja... tas ir labi ka tu to apzinies.. a Tu neesi domājis ka piemēram tev Dievs iedod talantu būt mācītājam.. aTu to neizlieto(pats zini kāda bija līdzība par talantiem) un sevis aizliegšana jau ir atkarīga no sevis paša .. tas taču nav pestīšanas jautājums

(es jau nepazīstu Tevi un neesmu pat redzējusi, tikai ienāca prātā)
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.20 15:54:07
un viens cilvēks(nesaukšu vārdā) teica.. es jau neko citu neprotu kā runāt.. tāpēc arī esmu evaņģēlista amatā... !!! vot ja šitāds muldoņa aiziet par mācītāju... man pat pietrūkst smadzeņu lai notiesātu šitādu motivāciju!!! un brīnos kā to kas to pieļāva nepamana.. šitādas nejēdzības!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:07:59
kaut... esmu domājis, bet ir objektīvi apstākļi, kas man liek domāt, ka Dievam nav pretenzijas arī pret manu tagadējo stāvokli un kalpošanu... bet nu zin kā... ja būs lemts, kur es maziņais likšos?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:08:52
Ctulhu, redz Dievs var pielabot arī sūdīgu mācītāju darbu... tak vot pašam mācītājam par maldu sludināšanu var sanākt šaize vai vismaz kārtīgs pēriens!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:10:48
kaut... nu Dieva ceļi neizdibināmi... ja Dievs redz, ka šito pie kanceles var iedabūt tikai ar muļķībām, tad kāpec ne. Pāvils jau tik priecājās par dajebkādu veidu kā Kristu pasludina!
Dievs dažkārt otrādi dara nekā cilvēki.. vispirms tevi pieliek pie āmura un tikai tad tev dabrauc, ka tu esi kalējs.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:13:54
par tēmu jau nu laikam te neviens vairs nerunā, tad nu atļaušos ar piebilst ko nost no tēmas.. vai tik tā nebiju es, kas ko tādu (par to muldēšanu) pa jokam teica kaut . Bet nevarētu taču būt, ka viņa ko tādu ņēma nopietni.. :p 8o
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:19:28
Mulder.. ir tādi 3 kritēriji pēc kuriem vadīties: Dievs aicina, Tu pats jūti sirdī tas ir tavs un tad nemeklējot Tev vienkārši piedāvā vai citi cilvēki mudina ...
(manuprāt, baigi grūti šitā dzīvot, bet svētīgi) un ja iztrūkst viens no elementiem labāk nevajag vispār
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:21:25
kaut... es aceros Lutera teikto... ja vari nebūt mācītājs, tad neesi! Pēc tā arī vados...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:25:00
Vilks!! Pilnīgi nopietni!!! bet es īsti neiebraucu par ko Tu runā āha tātad Tu ar???
tā sacepti ne pa jokam evaņģēlisti LELB (jox)
Vilks, bet Tu jau zini, ka es konservatīva jau pirms KLB, kad runājām un Tu liberāla... bet pārējais viss Ok .. eu palkau sen neesi redzēta?! Aizņemta?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.20 16:25:55
Lab labi... Mlder... !!! ja vari tad neesi kristiets ar ( un es tāpat!!)
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 17131