atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums LELB draudžu locekļiem->
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.08.27 11:59:32
Kā vērtējat J. Vanaga pēdējā laikā arvien atklātāk pausto tieksmi pievienoties (apvienoties vai savienoties)ar RKB?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:12:07
Aitiņa Kolekte ir kolekte. Ir tikai normāli, ka es ziedoju savā draudzē, bet tas `nodoklis` ir specifiska iemaksa LELB kopējām vajadzībām, tur kaut ko nodrukāt, kaut ko uzturēt utt
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:15:01
Aivars
skaidrs. varu ieskaitīt piecus latus. iedod kontu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:16:51
ej un dari

Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca
Mazās pils iela 4, Rīga, LV-1050
Reģ. nr. 90000159994
AS “Citadele banka”
Kods PARXLV22
Konta nr. LV21PARX0000570101013

Garīdznieku Atalgojuma un Sociālā nodrošinājuma fonds (GASN)
Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca
Reģ. Nr.:90000159994
Adrese: M.Pils iela 4, Rīga LV1050
Banka: AS „Swedbank” filiāle "Centrs"
BIC/SWIFT: HABALV22
(Konts: IBAN) LV83HABA0551018046246
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:18:40
ja skaiti pirmajā, vari pat īpaši norādīt, ka vēlies paust atbalstu LELB forumam
(Kas zi, īpaši dāsns sponsors varētu kādas privilēģijas baudīt)
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 15:19:04
Aivars
es laikam tad uz pirmo. un tikai piecīti. negribu izlekties labāka par luterāni. nebūtu smuki.
ANONĪMAIS
gribu atbalstīt trūkumā nonākušos.
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:22:13
ANONĪMAIS
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:23:40
Vardarbe
"Kā vērtējat J. Vanaga pēdējā laikā arvien atklātāk pausto tieksmi pievienoties (apvienoties vai savienoties)ar RKB?"

Slikts ir tas kristietis, kas nemeklē vienotību, jebšu tāda ir Kunga griba.
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:24:32
man kaut kā vienalga, kā draudzes locekļa gada maksu nemaksājošam Rīgas Lutera draudzē. Nezinu, vai esmu izslēgts tur vai neesmu, bet paziņojumus vairs nesaņemju no viņiem
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:40:15
Vardarbe
Atsaucoties uz Tavu citātu. Luterāņu saimniecībā ir lielāka skaidrība - jo RKB jau sen no mums ir atzīta par Baznīcu. Ja vajag oficiāli, kaut rīt, nevienam nebūtu lielu problēmu, parakstīt ekumenisku dokumentu, kas RKB atzīst par pilnvērtīgu un piederošu universālai Baznīcai. Un ja ejam tālāk, teorētiski-teoloģiski nebūtu pretrunu laist arī katoļus pie luterāņu Sv.Vakarēdiena.
Tikai kā RKB šo ekumenisma kārti izspēlēs tālāk?
vasara
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:47:51
Aitiņa, tas nav galvenais noteikums. Un lai Tev galva nesāp, kurš ir nomaksājis un kurš nav. Draudzēs pastāv daudz un dažādu kalpošanas veidu.
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 15:54:42
vasara
kādi vēl ir noteikumi?
vai pietiek ar to, ka pavaukšķ forumā sevi dēvējot par īsteno luterāni? man ir pilnīgi vienaldzīgs kāds konkrēts personāžs,viņa maksāt spēja jeb mazspēja. es runāju pēc principa.

nu tad jau varbūt pietiks arī ar to, ka pasludināšu sevi šeit par Romas imperatori? neatgādinās mazliet čau mājiņu?

Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 16:04:24
ANONĪMAIS
nē, nu pareizi, es tagad šeit pateikšu, esmu Romas imperatore!!! kaut arī Romā nekad neesmu bijusi.
un iepūtiet man.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:08:53
Ziniet, nu mīļie ciemiņi, neuzvedaties te kā abižotās minoritātes! Davaiķe žiķ družno, a to rodas iespaids ka katoļiem galvenā nav dievbijība, bet iedomība
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 16:11:01
Aivars
vai es pateicu kaut ko sliktu?
jautāju, vai cilvēks, kurš sevi apliecina par luterāni, bet luterticību nepraktizē ir vai nav luterānis? manuprāt nav. bet varbūt citi domā savādāk.

tad jau es patiešām būšu imperatore.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:13:12
Aitiņa
kādi vēl ir noteikumi?
vai pietiek ar to, ka pavaukšķ forumā sevi dēvējot par īsteno luterāni?

Nu paskaties, cik daudz laba te ir pateikts?
vasara
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:13:54
Aitiņa, nu saki šeit ko gribi, foruma noteikumu ietvaros. Jau teicu, ka katrs par sevi šeit atstāj liecību. Un kādēļ gan Tevi tā satrauc, ko saka Duksis?
Ja patiešām pēc būtības Tevi interesē piederība draudzei, tad galvenā lieta ir Kristība.
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 16:15:20
Aivars
nu jā, tas nebija glīti, bet pēc idejas patiesi. tikko noformulēju jautājumu precīzāk. bet varu likties mierā, ja vasara darīs tāpat.
vasara
bet vai tad no draudzes papīriem netiek svītroti nemaksātāji? kā tad ir? tie, kas svītroti, skaitās draudzes locekļi, jeb nē?
es šoreiz patiešām interesējos, jo divkosība ir acīmredzama. vai cilvēks, kurš nepraktizē kristietību un pat noliedz Dieva eksistenci var būt luterānis? labi,šoreiz trāpījās d, bet jebkurš cits? (satrauc tādēļ, ka sūtīja mūs bekot un vēl visādi slikti izrunājās)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:24:04
LELB un draudzes loceklis,

viņa pienākumi un tiesības

21. LELB loceklis ir kādā no LELB draudzēm kristīta vai LELB uzņemta persona. Kristīts bērns pieder pie draudzes, kurā reģistrēts vismaz viens no viņa vecākiem vai aizbildņiem.

22. Par draudzes locekli kļūst ar iesvētīšanos draudzē. Draudzes loceklis savu draudzes piederību var mainīt.

23. Pārejot uz citu LELB draudzi, draudzes loceklis no iepriekšējās draudzes saņem un jaunajā draudzē iesniedz izziņu par draudzes piederību un samaksātu ikgadējo ziedojumu.

24. Katrs draudzes loceklis var būt reģistrēts vienā LELB draudzē.

25. Draudzes loceklim vēlams piederēt draudzei, kas atrodas viņa dzīvesvietas tuvumā.

26. LELB locekļa pienākums ir saskaņā ar LELB pastāvošo kārtību iesvētīties un kļūt par draudzes locekli.

27. Draudzēs loceklim ir šādi pienākumi: dzīvot Kristu apliecinošu dzīvi, apmeklēt draudzes dievkalpojumus un lietot Svētos Sakramentus, ziedot draudzes darbam, ievērot draudzes kārtību,, izpildīt LELB noteikumus un priekšrakstus, bez svarīga iemesla neatteikties no amata, kurā ievēlēts, šo amatu godīgi izpildīt. Vecāku īpašs uzdevums ir vest pie kristības un kristīgi audzināt savus bērnus.

28. Draudzes loceklim ir tiesības: vērsties pie draudzes mācītāja savās garīgajās vajadzībās, slimības, trūkuma un nespēka gadījumā saņemt materiālu pabalstu, ciktāl draudzes līdzekļi to atļauj; piedalīties draudzes sapulcē, vēlēt un tikt ievēlētam LELB amatos, tikt laulātam, kļūt par krustvecāku, tikt kristīgi izvadītam.

29. Draudzes locekļus, kuri izraisījuši darbības, kas grauj mieru un saticību draudzē, un pēc rakstiska brīdinājuma nav labojušies, ar draudzes mācītāja un attiecīgā iecirkņa prāvesta kopīgu lēmumu var izslēgt no draudzes. Izslēgtie var mēneša laikā lēmumu pārsūdzēt diecēzes bīskapam.

30. Draudzes locekļi, kuri vismaz reizi gadā nav saņēmuši Svēto vakarēdienu un 2 (divus) gadus pēc kārtas nav maksājuši noteiktos ziedojumus draudzes un LELB vispārējām vajadzībām, uzskatāmi par tādiem, kas izstājušies no draudzes. Ja šī persona vēlas atjaunot piederību savai draudzei, viņam ir jāvēršas pie attiecīgās draudzes mācītāja. Pāriet citā draudzē var saskaņā ar šīs Satversmes 22. un 23. pantu.

no http://www.lelb.lv/lv/?ct=satversmes_teksts
vasara
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:24:08
Aitiņa, nesapratu: Aivaram Tu saki, ka gribi, lai es liekos mierā, bet turpini man zemāk uzdot jautājumus. Man jāatbild jeb jāignorē Tevi?
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:25:38
...vai cilvēks, kurš nepraktizē kristietību un pat noliedz Dieva eksistenci var būt luterānis?

Esmu luterāņu pēctecis kopš 1524.gada? Vai ar to nepietiek?


<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 3204