atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums LELB draudžu locekļiem->
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.08.27 11:59:32
Kā vērtējat J. Vanaga pēdējā laikā arvien atklātāk pausto tieksmi pievienoties (apvienoties vai savienoties)ar RKB?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2010.08.27 13:17:01
Vardarbe
vai tu pati neredzi pamazām ieviestas pro-rkb-iskas iezīmes lelb draudzēs?

par to, kas tiek ieviests draudzēs kā tādās, vairāk gan atbildīgi mācītāji.
vairākas LELB attīstības tendences episkopālisma virzienā gan man arī nepatīk un nešķiet nedz bibliskas, nedz baznīcai par labu nākošas. Piemēram, bīskapu kolēģijas nemaldīgums, kas apstiprināts jaunajā Satversmē; tas, ka draudzēm tiesības pašām aicināt mācītājus ir atstātas tikai formāli, praktiski viņi gandrīz vienmēr tiek nosūtīti; un citas tādas lietas.
Tomēr tas nav nekas tāds, ko Sinode nevarētu labot. Ja draudžu locekļiem tas būs svarīgi, viņi to darīs.
Ja vairumam, tāpat kā agrāk, būs svarīgi tikai "kā arhibīskaps teiks, tā balsosim", tad, protams, visādi var gadīties.

ja es tā uzskatu,ka LELBs pakāpeniski tiek stūrēts RKB virzienā, vai es to nedrikstu šeit paust?
viedokli paust noteikti drīkst, kur ir problēma?
svarīgi ir saglabāt cieņu pret visiem, kas domā citādāk.
vasara
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:20:35
Koa? 8-0 Bīskapu kolēģijas nemaldīgums?
veselo živjom jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas! Tas gan ir kaut kas jauns, kas nesakrīt ar manu ticības apliecību. Vai tas ir luterisms?
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:23:46
svarīgi ir saglabāt cieņu pret visiem, kas domā citādāk-kur tad es necienīgi izrunājos?

Nu redz cik daudz lietas iekš paša LELB par kurām komunicēt ar Vanagu. Varbūt vēl nemaz nav jāskrien pārmēru draudzēties ar RKB-vispirms tiksim galā ar saviem "augoņiem". Ja tikai varētu veidoties dialogs, nevis monologs kā tas bieži vien mēdz gadīties.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:25:20
vasara Varbūt vajadzētu izsludināt konkursu par LELB jauno nosaukumu?? Es piedāvāju variantu-Latvijas Evaģēliski RKB-iskā baznīca.
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:26:50
vasara
nu nevajag jau arī uzreiz sacelt traci no vienas interpretācijas forumā.
tā ir tikai mana interpretācija tam, ka jaunajā Satversmē ir punkts, ka bīskapu kolēģija var atcelt jebkuru Sinodes lēmumu mācības jautājumos. Šis punkts man nešķiet sevišķi luterisks.

Vardarbe
Ja tikai varētu veidoties dialogs
tas būtu svarīgi
danar
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:29:40
Valentīnis
Liecies miera neviens netaisas nekur pievienoties....
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.27 13:41:37
pro-rkb-iskas iezīmes lelb draudzēs

Tad tomeer taas adiaforas ir svariigas arii ne vajaashanu laikaa Ai ai ai?
danar
# Labojis danar: 2010.08.27 14:05:09
Krabis [80.232.212.34]
Nu ja ta viš ir...dažreiz tie mākoņi pa augstu

Bet ja par temu.....nu,neredzu pamatu bažām...vismaz pagaidām nē.Ir vienkārši kārtīgi jāieklausās(jāizlasa)ko saka J.Vanags.Parunašanās vel nenozīmē"laulības"
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:08:55
Vardarbe
Par celibātu ir interesants jautājums. Citreiz ar to saistās tāds naivs priekštats, ka priesteru ne -celibāts atrisina demogrāfijas problēmas? Redz, ja arī viņš būtu precējies tik un tā viņam būtu viena sieviete un nevis visa draudze!

Par šīm sarunām, tajās ir pietiekami daudz labu un pozitīvu lietu. Piemēram, luterāņi atzīst katoļu laulības - tāpēc nebūtu slikti, ka katoļi atzītu luterāņu. Vai vēl, luterāņi atzīst RKB priesterus, tāpat arī sv.Vakarēdienu (ja arī teoloģiski ir kādas atšķirības) , un, lūk, nebūtu slikti, ka līdzīgi luterāņus atzītu katoļi! Redz, cik daudz jau varbūt pašiem mums neapjaušot ir pasperti soļi pretī labām attiecībām, tagad tik tas būtu jāgaida arī no RKB. Un ja šādā virzienā sarunas tiek vestas, tad tas ir tikai pozitīvi. Jo šajos jautājumos neko fundamentālu nevar mainīt tas, vai macītājs ir talārā vai albā, notur augstbaznīciskāku liturģiju, svin vai nesvin 15.augustu, bet tas jau ir Baznīcu līmenī, kurš kuru atzīst par pilvērtīgu un piederošu universālai Kristus Baznīcai.

Neskarts vēl paliek jautājums ar pareizticīgajiem, bet vai no luterāņu puses nav bijusi līdziga attieksme? Gan pret viņu priesteriem un Sakramentiem. Jo luteriskajā Baznīcā primāra ir bijusi bibliskā mācība (vienīgi Kristus) un lai nekas to neaptumšo, ja senajās vai jaunajās konfesijās tas ir ticis saskatīts, tad nav bijuši lieli šķēršļi abpusējām sarunām.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:29:53
Runājot par ekumēnismu,atcerējos šadu citātu:
Aiziešana no attaisnošanas ticībā ir aiziešana no kristietības un pāreja pagānismā. To redzami apstiprina arī divējādā tendence Romas katoļu baznīcā pēc II Vatikāna koncila – strauja un nepārprotama konverģence ar nekristīgo reliģiozitāti un konsekventa norobežošanās no evaņģēliskajai mācībai uzticīgās pasaules. Te īpaši būtu jāatceras tā “aukstā duša”, ar kuru viens no II Vatikāna koncila tēviem un popularizētājiem Ticības mācības kongregācijas prefekts Jozefs Racingers atvēsināja daudzu ekumēniski noskaņoto luterisko teologu un baznīcu vadītāju sajūsmu pēc Kopīgā paziņojuma par attaisnošanu ticībā (Joint venture) parakstīšanu ar kādu citu, zemākas pakāpes Romas katoļu baznīcas kongregāciju. Šajā dokumentā luterāņu puse ekumeniskas vienotības panākšanas labad piedāvāja Romas teoloģijai tuvinātu mācību par attaisnošanu un abas puses vienojās, ka uz šo jauno, pārformulēto luterāņu mācību vairs neattiecas Tridentas koncila nosodījumi. Kad Vatikāna Ticības mācības kongregācija izanalizēja šo kopīgo paziņojumu, tās prefekts oficiāli paziņoja, ka “Svētais ofīcijs” jeb ticības mācības kongregācija neredz nekādu iemeslu apgalvojumam, ka uz Kopīgajā deklarācijā pārstāvēto luterāņu mācību vairs neattiecas Tridentas nosodījumi. Tātad 16. gs. lāsti pat attiecībā uz piekāpīgākajiem luterāņiem paliek. Tādējādi, Vatikāna oficiālā teoloģija ar vienu roku bagātīgi svētī nekristīgo reliģiozitāti, bet ar otru turpina nolādēt evaņģēlisko.
vasara
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:31:39
ŠITĀ TE, nevajag uzdot morāli tiesājošus jautājumus. Mēs otra sirdī ielīst nevaram un nezinam, ko un kā otrs tic. Un mums tas nav jādara. Mēs kristieši liecinam ar vārdiem, mums ir mutes liecība par sevi, savu dzīvi un pārliecību jeb ticību.
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:45:30
vasara
es nevienu netiesāju. cik zinu, tad par luterāni , jeb kādas luterāņu draudzes locekli drīkst būt (palikt sarakstos) tad, kad ir nomaksāts baznīcas nodoklis. es kļūdos?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:54:11
Aitiņa
Gribi samaksāt baznīcas nodokli?
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 14:54:52
Aivars
bēēē... par Duksi? nee, negribu.
viņam noteikti lieli parādi . man nepietiks naudiņas.

varbūt jums ir pašpalīdzības kasīte? vai labas atlaides tiem, kas sevi iedomājās par pirmo patieso un īsteno luterāni?
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:02:56
ANONĪMAIS
jā, internets viņiem strādā!
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:04:45
ANONĪMAIS
visu nevar gribēt. būsim iecietīgi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:05:54
Nez, es te gluži kā vilks ieraugu diskusijas virsrakstu... pamanu katoļu pulku ... atminos Stankeviča kunga paziņojumus... tad tavu jautājumu...
rodas aizdomas, ka procesi ir sākušies. Atnāksi nomaksāsi draudzes nodevu, nu i būs jautājums ko ta nu tālāk ar to visu darīt.
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:06:56
Aivars
cik tad gadā nāk tas prieks?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:08:20
Pieci ar kapeikām, cik atceros. Tas ir tas, kas tiek pārskaitīts uz centru.
Aitiņa
# Labojis Aitiņa: 2010.08.27 15:09:46
Aivars
un viss? kā ar kolekti? tā noteikti arī tiek vākta? atzīšos, neesmu nekad bijusi uz luterāņu dievkalpojumiem.

faktiski, ekumēniska idejas veicināšanai varu savu piečuku jums pārskaitīt. tā teikt - mazajiem brāļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 2056