atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu par bērniņa kristībām
Solle
Iesūtīts: 2010.08.23 22:18:29
Vai vecāki, kuri nav precējušies, var kristīt bērnu luterāņu baznīcā?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:18:53
Aivars
Piekrītu masikam
Es ļoti labi pazīstu un saprotu nostāju, kad tēma ir par kristību nosacījumiem LUTERĀŅU baznīcā nevis par nosacījumiem Dieva priekšā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:20:03
godwit
Tā saucamā `notes kristība`, ko var izdarīt kamēr bērns ir pie dzīvības. Cik zinu, pat vecākās dziesmu grāmatās esot bijusi iekļauta un dažkārt arī no kristīgām vecmātēm praktizēta. Spriežot pēc tā, cik daudz Latvijā vairs ir reanimācijas, noteikti nav problēma kādu apkaimes mācītāju sadabūt, kas gan jau var nokristīt bērnu turpat reanimācijā
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:23:12
Aivars
nu bet ja laika nav sevišķi daudz vai arī ir citi apstākļi (piemēram, apzvanītie mācītāji netiek), tad jau gan var kristīt arī jebkurš kristietis. Un ne tikai bērnu. Protams, labi to vispirms saskaņot ar draudzes mācītāju.
(Es vienkārši iztēlojos, ka varētu būt visai mokoši zvanīt VISIEM Rīgas mācītājiem pēc kārtas, ja nu gadījumā draudzes mācītājs netiek... tā jau situācija ir traki bēdīga un smaga.)
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:23:54
Aivars
Vispār Tev taisnība - tēma ir par, domājams, žiperīga un dzīvespriecīga, nevis mirstoša bērna kristību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:36:17
vilks
Nu noteikti, ja mācītājs netiek, viņš var uzreiz ieteikt evaņģēlistu vai citu mācītāju, slimnīcas kapelānu utt. Protams, galīgā krīzē tik pat labi mācītājs var vismaz telefoniski vadīt dievbijīgo tēvu sava mirstošā bērna kristību liturģijā, varbūt, ja tur reanimācijā jau nav zināms personāla darbinieks kristietis, kas šādai situācijai ir sagatavots.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:44:29
Aivars
„Spriežot pēc tā, cik daudz Latvijā vairs ir reanimācijas, noteikti nav problēma kādu apkaimes mācītāju sadabūt”

Man arī šķiet, ka Rīgā mācītāju/priesteri sadabūt nevajadzētu būt lielai problēmai. Ja nu tomēr gadās tā, ka laika maz palicis, un ir skaidrs, ka garīdznieku var arī nesagaidīt, tad cik gatavi ir mūsu draudžu locekļi veikt ārkārtas kristību? Intereses pēc pamēģiniet notestēt savus ģimenes locekļus, pavaicājiet kā viņi rīkotos manis minētajā situācijā? Kristības formula ir ļoti īsa, taču esmu pārliecināts, ka to nezin lielākā daļa Latvijas kristiešu. Varbūt ir vērts kādā sprediķī par to ieminēties.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.24 22:51:05
godwit
Varbūt atkārtosim šeit?
«Es tevi kristu Dieva Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā.»
Iepriekš jāmin kristāmā vārds, vai ne?

Un tas jāsaka, lejot ūdeni kristāmajam uz galvas?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:58:07
Papucs

Jā, vispirms nosauc vārdu, tad pasludini kristību, un beigās saki āmen! Ūdeni lej ar plaukstu uz galvas trīs reizes.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:59:38
godwit
Skaidrs, lūdzu visiem iegaumēt!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:59:49
godwit
Šķiet, vēl ir lasījumii no Sv. Rakstiem par Kristību un lūgšana
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:19:23
Aivars
lasījumi ir, bet mēs taču runājam par ārkārtas kristību, kad Raksti visticamāk nemaz nav pa rokai pieejami.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:31:53
godwit
Nu bet vai Dieva vārda pasludinājumam nevajadzētu būt? Varbūt, tiešām var vismaz pa telefonu mācītājs tās minūtes 5-10 veltīt kā suflieris?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:34:55
Aivars
Varbūt, tiešām var vismaz pa telefonu mācītājs tās minūtes 5-10 veltīt kā suflieris?
Esmu ļoti aizkustināts, ka Tu tā reklamē manu un masika specializāciju
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:58:32
Papucs
nu tas vienkārši ir plaši izplatīts komunikācijas veids šobrīd. Ja mācītājs var ierasties personiski, vai nodibināt telepātisku kontaktu, vai videočatu skaipā, lai notiek!
Bet ja gribat par reklāmu ieskaitīt naudiņu manā kontā, laipni lūdzu
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.08.25 00:02:50
Vecajās dziesmugrāmatās beidzamajā lapā bija norādījumi par ārkārtas kristības veikšanu.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.25 00:10:30
Pašā sākumā Aivara norādītajā lapā es varu atrast tikai dažas līdzīgas situācijas , bet ne minēto "kuri nav precējušies":
1.Ko darīt, ja neesam kristīti un iesvētīti, bet vēlamies kristīt bērnu?
2.Esam kristīti un iesvētīti, bet nepiederam draudzei, vai ar to nepietiek?
3.Ja vecāki nav ticīgi, vai krustvecāki var bērnu vest pie kristības?

Nav situācijas "Neesam precējušies"

Aivars
# Labojis Aivars: 2010.08.25 00:24:01
Papucs
Pieņemu, ka jārunā ar mācītāju par situāciju. Vai tur ir vienkārši divi neizlēmīgi sliņķi, kas nav salaulājušies. Vai tur ir pamesta vientuļā māte/tēvs. Vai tur ir kaut kādi svingeri, kam nu ir kopīgs bērns, bet katrs ir citā laulībā
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 88 , pavisam kopa bijuši: 34315