atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 00:36:08
Valentīnis
Bija žēlabaini, un pat tauta nedziedāja, kas izklausījās divkārt žēlabaināk. Protams, Alegri Miserere ir īpašs gadījums, bet kopumā.. ja runa par Dieva slavēšanu, tad to vajadzētu laikam gan visai tautai kopā spēt, nevis tikai kādam kastrātu ansamblim (tas gan neattiecas uz konkrēto konsekrāciju, bet uz dažiem katoļu mūzikas gabaliem)
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.23 00:48:27
katoļi dzied labāk, bet nu vajag kko tādu primitīvu tādam kā man
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 02:56:27
Paldies Dievam Konfesionāli Luteriskā Baznīca negrasās apvienoties ar katoļiem vai citu kādu konfesiju
es gribu arī nomirt kā pareizā luterāne

un ja apvienosies? kā gan viņi to darīs ar kādu cerimoniju?

dažas lietas pārejot ir bijušas ļoti grūti.. vēl tagad... jo viss kas bija, ir jāsāk būvēt no jauna.... jo skatās daudz kritiskāk kā cilvēku no ielas....

bet ja tas notiks, tad jāslavē un jāpateicas Dievam, ka neesmu LELB, kas taisās kļūt par katoļiem...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 02:58:19
Zbigņevs Stankevičs personīgi simpatizē(gudrs,inteliģents, šķietami pieejams sarunām), bet dažkārt pasaka ko galīgi garām
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.23 07:36:57
kāds ir tas galvenais iemesls, kāpēc vispār ir jārunā par apvienošanos? nauda, ja?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:13:48
pich_
Šīs foruma diskusijas iemesls ir tikai bīskapa Zbigņeva sacītais. Nauda nevienam forumistam netiks maksāta Ja tu par to?

Pagaidām gan citi izteikumi neliecina, ka valdītu liels apvienošanās noskaņojums.
Aitiņa(katole)
# Labojis Aitiņa(katole): 2010.08.23 09:22:27
varbūt baznīcas(u) garīdzniecība ir izaugusi līdz apvienošanās iespējai, ko nevarētu teikt par lajiem. ja šis process arī notiks, tad lēnām un tam nepieciešams izskaidrošanas darbs. kas tāpat ne jau visiem iemācīs domāt un spriest.
jārēķinās ar lielu aunu baru.

pati ideja man patīk.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.08.23 09:25:13
Pa ausu galam dzirdeeju.
Ar Tridentas koncila laastiem un Paavestu man ir nu ljoooti gruuti iedomaaties kaa tas taa var buut... Bet mosh toch te tiek veidots kaut kas unikaals nebijis ko neviena acs nav redzeejusi un kas neviena sirdii nav naacis Mosh Vatikaans ljaus Latvijas RKB noshkjelties un pievienoties Luteraanjiem??? Un shie vareetu celibaatu acelt...
Aitiņa(katole)
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:26:31
Jošs Mulders
mēs nekad neesam bijuši šķeltnieki un nebūsim. atmet tādas domas.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.08.23 09:29:23
Aitiņa(katole)
Runa taču ir par apvienošanos, nevis šķelšanos.

Tiesa, grūti ir iztēloties, kas tiek saprasts ar `apvienošanos`, kur katrs `saglabā savu identitāti`. Ar ko tas varētu atšķirties no patreizējā stāvokļa?
Aitiņa(katole)
# Labojis Aitiņa(katole): 2010.08.23 09:34:54
Aivars
dzīvosim, redzēsim. droši vien mūsu bīskapiem ir kādas idejas.
pieņems kādu dokumentu? liks kopā saimniecisko darbību? nezinu,nezinu. vai tā būs tikai formalitāte, kaut arī unikāla, bet tikai formāla izrādīšanās?
ko luterāņi var un grib pārņemt no katoļiem, ko katoļi var mācīties no luterāņiem, kā Brīnums teica, uzdziedāt?

Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:38:19
,,

Stankevičs arī plāno strādāt, lai kristieši nonāktu līdz pilnīgai vienotībai. Viņš vērtēja, ka ar luterāņiem pēdējos gados bijusi laba sadarbība un padomju laikā pārciestās vajāšanas kristiešus Latvijā pat tuvinājušas.

Katoļiem un luterāņiem ir vairāk kopīgā nekā atšķirīgā.
Vienlaikus viņš atzina, ka katoļu un luterāņu tuvināšanās būs lēna. Katoļu arhibīskaps gan pauda cerību, ka tā varētu notikt viņa dzīves laikā.,,

Domāju , ka tas ir ļoti nopietns signāls par slepenu sarunu rezultātiem. Kā vienmēr luterāņu draudzēm neviens neko neprasa, bet runā mūsu vietā.
Man šķiet , ka Luters jau kapā ir uzcēlies sēdus pēc tik šokējošiem un bezkaunīgiem paziņojumiem.
Luterāņi ! Esiet modri! Mūs grib pakļaut, atņemt Bībeli. Pāvests atkal grib politisko varu.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:42:59
Aivars

nē, es jautāju- kāds ir iemesls, kāpēc vispār katoļiem un luterāņiem ir jāapvienojas (lai ko arī tas nozīmētu)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:46:23
pich_
Noteikti tam ir kāds sakars ar katra paša izpratni par to, ko nozīmē Jāņa 17:11b Svētais Tēvs, uzturi tos Savā Vārdā, ko Tu Man esi devis, lai viņi ir viens, itin kā mēs.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:49:30
Aivars

tu tiešām pieļauj, ka apvienošanās iemesls ir biblisks? man gan vairāk šķiet, ka tas ir diezgan laicīgs un mūsdienīgs (bet es arī daudz ko nezinu)
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:53:43
"Latvija varētu kļūt par pirmo valsti, kurā apvienojušies katoļi un luterāņi. Šajā sakarā risinās arī sarunas ar Vatikānu".

Domāju, ka par slepenu sarunu rezultātiem Aivaram Lapšānam taisnība.
Nevarētu taču būt, ka vietējie bīskapi Latvijā un Vatikāns ir nogulējuši dīvaina cilvēka iecelšanu par arhibīskapu, kurš pa visu pasauli mētājas ar vieglprātīgiem paziņojumiem? Vai ne?
No šejienes tad arī izriet nākamais secinājums, ka Z.S. kļuva par arhibīskapu ne jau šīs savas interesantās iniciatīvas dēļ. Daudz ticamāk, ka viņš vienkārši kā piemērots kandidāts jau sen ir ticis gatavots šādam interesantam vēstures pavērsienam speciālās skolās ārpus Latvijas.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:56:48
pich_
Ja nu gadījumā LELB draud bankrots, tad iemesls, protams, varētu būt finansiāls.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:57:33
Papucs

tātad no apvienošanās ieguvējs būtu LELB? jeb abi?

/nojaušu, ka katoļiem naudas ir vairāk/
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 09:58:13
pich_ Es zinu, pie kā parasti tiek apelēts šajā sakarā. Bet kā jau minēju, jautājums vēl ir par šo vārdu izpratni, kas vismaz man personīgi šķiet runā par kaut ko lielāku nekā baznīcpolitiskas ūnijas.
Par iemesliem, kādēļ kas ir aktualizēts tieši šajā brīdī... varbūt tam ir sakars ar globalizācijas domāšanu, ES nu ir lielāka nekā Romas-Vācu impērija Augsburgas Interima laikā, un kam gan negribas savu vārdu vēsturē ierakstīt, īpaši, ja tuvojas piecsimtgade kopš RKB un LB līdzāspastāvēšanas. Esmu pārliecināts, ka kļūdies vēlēdamies visas ambīcijas naudā izteikt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.23 10:01:25
Aivars

vai arī citās valstīs notiek šādas sarunas? neesmu neko dzirdējis (tiesa, arī meklējis neesmu).
pagaidām, cik no vietējām ziņām var spriest, tad par to runā tikai Latvijā. ja tā, tad tam nav sakara ar tevis minēto globalizāciju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 7650