atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Altāra Sakraments kā centrs
Mulders
Iesūtīts: 2007.08.17 13:01:28
LTA teic, ka Baznīca ir ticīgo kopiena, kas ietusē ap Dieva Vārdu un kur Sakramenti tiek pareizi pārvaldīti.
Atceroties Kristus vārdus un apsolījumus, ka Viņš būs klātesošs Vārdā un Sakramentā man gribās teikt, ka Baznīca ir tur, kur ir Kristus, bet kur Kristus nav, tur nav Baznīcas, pat ja uz durvīm stāv uzraksts "Baznīca". Mēs varam būt droši par to, ko Kristus ir apsolījis, tātad par viņa klātbūtni Vārdā un Sakramentā.
Tamdēļ ikviena sirdsapziņa var būt mierīga, ka viņš ir Baznīcā, ja viņš ir tur, kur Dieva Vārds tiek pasludināts un Sakramenti pareizi izdalīti!
---
Tagad jautājums. Kas ir nepareiza sakramenta izdalīšana. Jeb kā no malas ienācis lajs (piemēram es kādā valstī X varu būt drošs, ka sakraments tiek izdalīts pareizi? Kā tas ir nosakāms?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.19 13:45:27
indriķis, paldies, ka tu manā vietā gan jautājumus uzdod, gan uz tiem atbildi ij manā vietā domā! Saprotu, ka tev gribētos, lai tev padotie tieši tādi ir... kam galvā vējš švilpo... lai tu vari liet iekšā savu mācību, un lai pasarg Dievs neviens nemēģina tev ko jautāt, jo tad taču tāpat viņi nevar nedz LTA saprast nedz vispār ko gaŗigu apspriest, jo tas ir garīgi apspriežams.
Esi vien mazais pāvestiņš savā draudzē ar nemaldīgo Rakstu un LTA interpretāčiju, jo kurš gan bez tevis vēl ko var saprast dajebkādā teoloģiskā jautājumā!
Pie mums LELB lajiem nav aizliegts jautāt un uzdot jautājumus, meklēt un klaudzīnāt arī kļūdīties, klupt un celties augšā bez bailēm, ka no sava bīskapa dabūs pa seju, jo tieši tādiem ir apsolījums - Dievs dos Svēto Gāru bez mēra!
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.19 14:24:20
Par ko tad kungi tā ņemas?
Esmu laikam pārāk praktisks, tādēļ viens piemērs iz dzīves.

Kādā no MRS lielām sapulcēm pie direktora griežas mežsargs ar sadzīviskām problēmām...
Direktora reakcija- ja pie manis visi deviņdesmit mežsargi kā s**vedēji brauks, kad tad es strādāšu..., kur ir mežzinis?

Mulders
Vai uzskati ka vienkāršam draudzes cilvēkam būtu jārokas pa baznīcas dok.? Bet varbūt priekš tam ir Baznīcas vadība, kurai tā mācība būtu jāuztur vismaz kādā kārtībā.
Varbūt tas nepatiks, bet Zviedrija gadījums ir kliedzošs fakts, ka LELB vadība nepilda savas funkcijas. Gribat atbalstīt tos 1000 atlikušos garīdzniekus- uz priekšu un tas būtu ikviena kristieša pienākums, pat konfesionālām robežām nevajadzētu būt par šķērsli, bet tikai ārpus Zviedrijas oficiālās baznīcas.
indriķis
Kas ir skaidra un pareiza mācība un kā tur būs ar to Vakarēdiena “īstumu” (2007.08.17 16:19:1), tas
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.19 14:25:25
pats arī praktiķim- Mulderam un nebūtu par skādi, kāda Baznīcas vadības pārstāvja skaidrojums, lai tad saprastu to heterodoksumu un ortodoksumu LELB.

indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.19 21:22:29
Mulder , pie jums pa seju nedabū laji, jo līdz bīskapam nemaz netiek (ja nu vienīgi forumā), pa seju jums dabū evaņģēlisti (kā B. no B. u.c.) un mācītāji(kā A.B. no B.). Starp citu, tu sāc izklausīties pēc liekuļa savos "garīgajos" tekstiņos.
Vai tiešām tu domā, ka tavas baznīcas robeža ir (1) Biķeru draudzes priekšnams jeb (2) LELB birokrātijas pārvaldītā organizācija Latvijā, ne (3) visa plašā altāra un kanceles kopībā esošā draudzīgā PLF saime ( ar zviedriem un vāciem). Vai ne tomēr (1) un (2) un (3) kopā, ja godīgi. Altāra un kanceles kopība ir baznīcas sadraudzības un vienotības - garīgas realitātes atspoguļojums, ne birokrātiski baznīcpolitiski dokumenti.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 11:16:34
indriķis, kad esmu savā draudzē, es esmu pārliecināts, ka esmu Baznīcā, jo tur tiek sludināts Dieva Vārds un Sakramenti pārvaldīti... tajā brīdī aiz baznīcas sienām manis pēc var būt arī pasaules plūdi!
Lūk, kad šajā draudzē no kanceles sāks dzīt kādu tuftu par reinkarnāciju, sludinās no kanceles un sakramentus izdalīs sievietes, par mācītājiem iecels atklātus nenožēlojušus gejus, tad iešu no turienes prom... bet kāmēr tur ir Dieva Vārds un Sakramenti, tur ir arī Baznīca. Kāmēr tur ir Baznīca, tikmēr es tur esmu!
Un tici, man ir dziļi nospļauties par dajebkādiem papīriem ko ir parakstījuši cilvēki "tur ārā"... sākot no līguma ar Latvenergo un EVOR un beidzot ar dajebkādiem papīriem ar PLF, Vatikānu, KLB vai Dalailamu! Lai par to sāp galva un tiek tiesāti tie, kas paraksta
Un tagad, kad tu atkal gribēsi stāstīt cik ļoti mana sirdsapziņa ir apgrūtināta, varu uzreiz pateikt... man ar sirdsapziņu viss ir kārtībā, jo esmu Kristus celtajā Baznīcā ik svētdienas!
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.20 13:16:12
Mulders
Kas ar Jums notiek- ...ar Latvenergo un EVOR kopīgu Vakarēdienu saņemat, vai arī uzskatat ka Kristus Baznīca ir vienīgi Biķeru draudze? Visu cieņu Jūsu draudzes mācītājam... varbūt aprunājies par šo jautājumu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 13:50:45
Andis Atvars, es vakarēdienu saņemu konkrētā draudzē! Es neuzskatu ka tiaki Biķeru draudze ir Baznīca. Kā jau teicu, es parakstos zem LTA, kur tiek mācīts, ka Baznīca ir dajebkur, kur Dieva Vārds pasludināts un sakramenti pārvaldīti. Jebkurā šādā vietā es varu iet un saņemt vakarēdienu un mana sirdsapziņa man to ļauj neatkarīgi ar ko ir parakstīti kaut kādi manai sirdsapziņai nesaistoši papīri šajā draudzē (par kuru existenci es pat zināt nemaz nevaru).
Tā kā... sēdi un brīnies... es varu noraidīt sadraudzību arī ar formāliem LELBiešiem, kas atklāti maldus sludinās un ar tādiem neiet pie dievgalda. Un es varu arī pilnīgi nezināmā draudzē iet pie vakarēdiena, ja vien es dzirdēšu, ka Dieva Vārds tiek tur nesagrozīti sludināts un Sakraments pārvaldīts!
Četrburtu un Trīsburtu kombinācijas uz kaut kādiem draudzes papīriem man ir tik pat garīgi saistoši cik Latvenergo un EVOR līgumi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.20 13:54:25
Ctulhu, var un daudzkur tieši tā rodas draudzes!
Tik nafig divriteni no jauna izgudrot, ja blakus jau ir gatava draudze!
Patiesi patiesi, kur divi vai trīs Kristus vārdā sačupojas, tur Kristus ir klāt.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.24 13:46:29
Oho, Mulders baznīcas sadraudzības vietā izdomājis sev privāto sadraudzības mācību. Kā neirolingvinistiskajā programmēšanā - ja realitāte atšķiras no vēlamā , tad pamaini realitāti.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 5184