atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Nepabeigtās Jēzus līdzības
Papucs
Iesūtīts: 2010.08.16 09:53:34
Vai esat Evaņģēlijos tādas ievērojuši?
Šeit runāju nevis par līdzībām, ko neesat sapratuši, bet gan
par līdzībām, kas jums ir visnotaļ skaidras, bet
kur vispār nav pieminēts jūsu konkrētais gadījums?
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.16 10:06:05
Iedvesmoja diskusija ar jauko nosaukumu 10 meitenes, bet šeit tiešām gribētu akcentēt nepabeigtās liecības , piemēram, par talentiem. Tur pat tālāk Mateja 25:14-30 ir visiem zināmais stāsts par dažādiem kalpiem.
Līdzība beidzas ar kalpu, kurš atdod kungam to pašu, ko saņēmis, bet par to viņam tiek .. galējā tumsībā, tur būs raudāšana un zobu trīcēšana. Tālāk nav teikts.

Bet mans gadījums attiecas uz kalpu, kas saņemto talentu nav pat apracis un saglabājis - mans talents ir pa galam neveiksmīgi ieuldīts un iztērēts, man pat nebūs kungam atdot viņa daļu! Tu-tū...
Bet līdzībā nav minēts, kas draud tādiem kā es.
Kas seko aiz galējās tumsības, kur būs raudāšana un zobu trīcēšana ???

Vai arī esat sastapušies ar līdzībām, kurās Jēzus Jūs pat nemaz nepiemin?



Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:18:15
Hm, nez kādēļ šķiet, ka līdzība par talentiem ir akurāt ļoti pabeigta. Tajā spriedums ir pasludināts un klausītājam nemaz nav jārisina situācija, kā vien jāieklausās brīdinājumā.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:23:34
Aivars
Brīdinājums attiecas uz to, kam vēl ir ko atņemt.
Bez tam, pēdējam kalpam nebija labticīgs nodoms, bet gan bailes.
Kā būs ar tiem, kam ļoti radoši un labticīgi nodomi, bet rezultātā pilnīgs čiks, ka pat atņemt nav vairs ko?
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:27:21
Manā skatījumā nepabeigta līdzība ir piemēram Lk.17:6, kur teikts "Ja jums būtu ticība kā sinepju graudiņš un jūs sacītu uz šo vīģes koku: izraujies ar savām saknēm un dēsties jūrā,- viņš jūs paklausītu", bet nav teikts, ka vīģeskoks te ir vien simbols, kas simbolizē ei nu sazini ko un visa šī vieta izprotama alegoriski.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.16 10:30:56
incognito
Kāpēc alegoriski? Šito es vienmēr esmu sapratis ļoti tieši - izrautos un dēstītos.
Par tiem kalniem (Mat. 21:21) gan šķiet, ka japāņi varētu būt līdzības piemērs. Viņiem pietiek ticība, ka jūrā var sabērt kalnu smilšu, lai ir kur uzcelt mājas, un viņi to arī dara. Tas jau nekas, ka ar ekskavatoriem u.c. tehniku - rezultāts tieši kā Evaņģēlijā.
Jēzus jau nesaka, ka ticība tieši Viņam vai baznīcas mācībai - vienkārši ticība, ka tas iespējams.

P.S. Vot, Ļeņinam vai kam nu tur gan pietrūka ticības - viņējie ar gribēja pagriezt Sibīrijas upes uz dienvidiem, bet nesanāca.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:42:25
Papucs

līdzība ir skaidra - cilvēkam dzīvē jāspēj vairot gara bagātības, tā jau visa šīs Zemes dzīves jēga. kāpēc tad mēs te esam, ko te vispār darām?
laiku beigās tad nu dosim Kungam norēķinu par saglabāto vai pavairoto. vai - izniekoto.

mans talents ir pa galam neveiksmīgi ieuldīts un iztērēts, man pat nebūs kungam atdot viņa daļu! Tu-tū...

vai domāji neiekrāto materiālo mantu? nu tā nu gan noteikti nav šīs līdzības jēga. drīzāk tieši otrādi.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:45:34
-Jona-
Domāju visādā ziņā neveiksmīgi ieguldītās Dieva Dāvanas, arī garīgās, jo nekādu redzamu rezultātu ta nava.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.08.16 10:54:05
Papucs

tiesās jau protams Viņš, bet es nu gan nedomāju, ka tu būtu no talentu izniekotājiem - sakarīgs, meklējošs kristietis (kaut tādu būtu vairāk!)
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.16 12:23:48
Papucs
" - mans talents ir pa galam neveiksmīgi ieuldīts un iztērēts, man pat nebūs kungam atdot viņa daļu! Tu-tū...
Bet līdzībā nav minēts, kas draud tādiem kā es."

Kļūdīšanās nav nāves spriedums, bet svēttapšanas neizbēgama sastāvdaļa. Ticība ir galvenais Tavs talents, citu talentu starpā. Ja to pazaudē, tad gan it tu tū... Kamēr ir ticība, Tu vari Dievam lūgt ko vien vēlies, un Viņš Tev dos pēc sava labā prāta.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 2046