atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Rīgas Doms
pich_
Iesūtīts: 2010.08.12 17:56:28
nedaudz palasot par Rīgas Domu- izskatās, ka tas būtu diezgan cēls žests, ja luterāņi tomēr atdotu Domu katoļiem atpakaļ, ko pirms ilga laika ar varu atņēma.
savādāk bauslis "tev nebūs zagt" ir jāpērveido uz "tev nebūs zagt, bet, ja tomēr būs, tad pēc daudziem gadiem tas neskaitīsies".

šāda īpašumu nodošana izceltu rezonansi visā pasaulē, un tā būtu ļoti laba reklāma Latvijai.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 09:46:20
pich_ vai tad tu patiesi patiesībā esi ateists?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 09:52:09
Pirtniece

Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 09:53:35
pich_ kaut kā galīgi neticu, pat ja tu tā saki un šobrīd arī domā
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 09:54:22
Pirtniece

kāpēc?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:03:55
Gnidrologs

ā, no sērijas- visu laiku noliedz un ir pret, bet pēc kāda laika izlien ārā un pasaka, ka tomēr ir atradis patiesību, un ka viss ir skaisti un jauki? un visi kristieši applaudē un padod šo liecību tālāk?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:11:08
pich_ man gribas cerēt ka tā labā sēkla kas tevī ir iesēta bērnībā reiz tomēr izdīgs un nesīs labus augļus
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:18:09
Pirtniece

bērnībā man iepotēja ar mīlestību izturēties pret jebkuru dzīvu radībiņu un cienīt vecus cilvēkus. tas, ka es to daru, vēl nenozīmē, ka man ir jātic visiem pārdabiskajiem spēkiem. nu nevaru es sevi piespiest tukši ticēt. un jo vairāk es lasu Bībeli, jo vairāk es par to pārliecinos
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:22:36
pich_
Tad jau izklausās, ka tu labāko arī esi dabūjis no tās bībeles.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:24:13
incognito

no kā tu to izsecināji?
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:28:37
pich_
No tā: ar mīlestību izturēties pret jebkuru dzīvu radībiņu un cienīt vecus cilvēkus . Jo tā ir, tā sakot, visa bauslība un pravieši.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:34:40
incognito

to man iemācīja vecāki un vecvecāki (kad dzīvoju laukos). nezinu, vai tām ticības mācības stundām bija ietekme, jo par tādām lietām, cik atceros, tā īpaši nerunāja
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:46:03
pich_ arī man tas labais ko man iemācīja mana ateistiski noskaņotā bet citādi ļoti mīļā (pret daudziem, bet ne visiem tuviniekiem) vecmāmiņa, ir manī saglabājies kopā ar mīlestību un arī žēlumu par viņas ateismu - to nepieņēmu. man pat ir visai stipra ticība ka viņa savas domas tomēr beigu beigās mainīja
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:55:47
Pirtniece

varētu būt- ļoti daudzi veci cilvēki pieņem ticību, un es zinu, kāpēc. es gan negribu, ka šī tēma aiziet beztēmā.

ja citiem par Rīgas Domu nav viedokļu, tad būs jāslēdz ciet
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 10:58:28
pich_ tu šoreiz maldies - viss bija DAUDZ savādāk. bet pareizi - šis ir offtops
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.15 14:58:13
Pirtniece
lai gan jautaajums par manu interesi makjeniit pavelk uz adhominem, tachu man nav gruti atbildeet arii peec buutiibas: raugi- iipashumtiesiibas kaa nekas labaak, paraada cik ljoti attieciigaa religjija ir moraales neseeja - un cik taa ir vienkaarshi savtiigu intereshu apmierinaashana, kur ar moraali ir tikai tik daudz sakara, kaa taa tiek izmantota kaa deklaratiivs instruments sho intereshu apmierinaashanai.
Tb. CIK ljoti praksee iemiesojas sensenaa diagnoze: klausaties manos vaardos, neskataities manos darbos...
Voldemaars to konkreeti nodemnostreeja: pagjeereeja katoljiem izpildiit to, ko pasha konfesijai nemuuzham pat prataa nenaaktu dariit. Ibo taa esot taisniigi...
Uldis
# Iesūtīts: 2010.08.15 17:54:02
pich_

Tāds "cēls žests" jau no tika 90.-os, kad LELB atdāvināja Jēkaba katedrāli RKB. Cik man zināms, tad tieši Jēkaba katedrāle ir reformācijas šūpulis Rīgā. Tas ir dziļi simboliski, ka reformācijas simbols tiek atdots tiem, pret ko reformācija vērsās.

Vai pasaulē kāds par to iepīkstējās?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.15 18:51:38
masiks [159.148.73.94] tavi secinājumi vienmēr pavelk uz to, ka kristietība kā tāda ir fui, savtīga, negodīga u.t.t.
tu kā parasti esi tipiski akls uz vienu aci - aiz cilvēcīgā grēcīguma kas piemīt ikvienam cilvēkam, arī kristiešiem, un no tā izrietošajām kļūmēm un vainām - tu neredzi jeb drīzāk negribi redzēt to otru, svarīgāko pusi ko nes kristietība un kristieši kā cilvēki - ceļu uz mūžīgo dzīvību. un arī to, ka šīs mūžīgās dzīvības augļi kuri lai arī aptumšoti un nepilnīgi, bet parādās jau šajā dzīvē - kā katra kristieša, tā kristīgās baznīcas un visas t.s. kristīgās civilizācijas attīstībā.
kad tu šeit izsakies par kristietību tad šķiet ka tu nekad savā dzīvē neesi sastapies itin ne ar ko no tā labā ko iemieso kristieši un kristīgā baznīca
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.15 18:58:56
Pirtniece
Ko nu stāsti! Sirdsšķīstias masiks, cik dzirdēts ir gan par krustvecāku izdienējies, gan visādi citādi erudīts kristīgās štellēs. Nevar taču būt, ka šis ir vienkāršs liekulis, kam kristieši rokas izlauzuši!
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.08.15 19:41:51
Aivars pats viņš atzinās ka mīļā miera labad pastāvējis par krusttēvu = značit liekuļojis.
erudītums viņa bojātajai redzei neko nelīdz... varbūt smagas traumas no pagātnes?
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.16 09:29:46
Pirtniece
Atkal pavelcies no Doma bazniicas gadiijuma apprieshanas uz masika apsprieshanu... Var padomaat, ka kritizeejot kritizeetaaju - situaacija stipri mainaas...
Nu, jabi, ja jau taa sagribeejaas - vai es varu to liegt? Pofig ko domaa par manaam aciim, ibo es saskatu ne tikai to, ko tu veelies, lai es redzeetu, bet arii censhos saskatiit to, ko tu pati nemaz neredzi vai neveelies redzeet. Nu, piemeeram - tu pati Voldemaara komentaa ieraudziiji to, ka vinjsh luteraanjiem atdaloties no katoljiem uzskatiija par likumiigu savaakt liidzi arii to bazniicu, kas draudzei piedereeja? Abet pashi luteraanji LELB izskataa nemaz taa nedomaa, kad iet runa par KLBistiem vai to pashu Caaliiti ar vinjam uzticiigo draudzi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 139 , pavisam kopa bijuši: 5120