atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas tie par pierādījumiem vecāku rīcībā?
Drupie
Iesūtīts: 2010.08.06 22:07:05
5. Mozus grāmata, 22. nodaļa, 13. līdz 17. pants

13 Kad vīrs ņem sievu un iet pie tās, bet pēc ienīst
14 un tai ceļ neslavu, un par to izpauž ļaunas valodas, sacīdams: es gan šo sievu esmu ņēmis un tai arī esmu tuvojies, bet es to neatradu jaunavīgu,-
15 tad šīs jaunās sievas tēvam un mātei būs viņu ņemt līdz ar pierādījumiem , ka viņa bijusi nevainīga, un šie pierādījumi jārāda pilsētas vecajiem pie vārtiem.
16 Un tad lai jaunās sievas tēvs saka vecajiem: es savu meitu iedevu šim vīram par sievu, bet viņš to ienīdis,
17 un redzi, viņš tai ir cēlis neslavu, teikdams: es pie tavas meitas neatradu jaunavības pazīmes,- bet še nu ir pierādījumi, ka mana meita ir bijusi jaunavīga. - Tad lai viņi izklāj tās drēbes pilsētas vecaju priekšā.
AutorsZiņas teksts
gunvaldis [134.2.165.21]
# Iesūtīts: 2010.08.09 15:31:55
Drupie atbilde jau ir pašā tekstā, 17.pantā "Tad lai viņi izklāj tās drēbes pilsētas vecaju priekšā", tikai droši vien ne "drēbes", bet "palags", "audums" vai tml.
prakse vēl joprojām aktuāla tajā reģionā:
http://www.mango.lv/zinas/nejedzibas/redakcija/musulmanie.. tes-aizvien-biezak-atjauno-nevainibu.m?id=33291399
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.09 15:41:39
forumam vajag uzlikt, lai ziņa sākumlapā parādās uzreiz pēc publicēšanas, nevis pirmā komentāra ielikšanas.
nedomāju, ka tas ir kaut kas grūts
gunvaldis [134.2.165.21]
# Iesūtīts: 2010.08.09 15:49:50
vispār deiterokanoniskajā Jēzus Siraha grāmatā (konkrētāk 42, 9-14) labi aprakstītas tēva rūpes (nevar pat naktī mierīgi gulēt ) par meitu, lai bez sarežģījumiem viņu izdotu pie vīra
Drupie
# Iesūtīts: 2010.08.09 17:41:28
Nē, tekstā nav atbilde gan. Vīrs tātad apsūdz sievu, ka tā nav bijusi nevainīga, bet vecākiem ir kaut kādi acīmredzot līdz laulībai iegūti pierādījumi, ka meita bijusi nevainīgs gan. Jautājums paliek spēkā, kaut arī izcelsim citu vārdu - kas bija šie pierādījumi vecāku rīcībā? Kādā veidā vecāki pie kaut kā tāda tikuši?
gunvaldis [134.2.165.21]
# Iesūtīts: 2010.08.09 17:49:13
Drupie lietas notika savādāk un bez romantikas, jo jaunava bija arī sava veida izdevīgs dīls tēvam ar meitas vīru, par ko viņš saņēma arī augstāku līgavas naudu. Šajā gadījumā obligāti pirmajā naktī vajadzēja dzimumaktam apstiprināt to, vai līgava bija nevainīga vai nē (tāpēc arī obligāti nepieciešamība pēc šāda auduma gabala kā lietiska pierādījuma, ko droši vien pēc tam vairāku liecinieku tad nodeva viens otram - ja kāds mānās, tad uz tiesu risināt, jo tēvs vairs meitu otrreiz kā jaunavu nevarēs izprecināt un līdz ar to saņemt augstāku līgavas naudu).
Drupie
# Iesūtīts: 2010.08.09 18:00:49
Nu to, ka pierādījums bija asinis, es, protams, saprotu. Taču es no šī sanāk, ka pierādījumi bija vecākiem, nevis jaunajam vīram, jo kādēļ tad viņam būtu jāšaubās, ja viņam būtu šis pierādījums? Palabo, ja pārprotu.
gunvaldis [134.2.165.21]
# Iesūtīts: 2010.08.09 18:22:09
Kāzas uzskatīja par notikušām, kad līgava ieradās līgavaiņa mājā pēc līgavas maksas samaksāšanas. Vispirms līgavainis ieradās līgavas vecāku mājās, kur notika liels svētku mielasts, kas varēja ilgt līdz 7 dienām. Pirmās nakts laikā notika dzimumakts. Kā pierādījums sievas nevainībai kalpo palags ar asinīm no pirmās nakts. Teksts nerunā par detaļām, kas tas ir par auduma gabalu, vai to iedod tēvs znotam citu klātbūtnē vai kāds cits, bet droši vien ar kādām atšķirības pazīmēm, ko pēc tam vīram jāatdod vecākiem atpakaļ (liecinieku klātbūtnē?), ka viņš "apstiprina", jā, meita bijusi tiešām jaunava. Tas viss tādēļ, lai tēvs saņemtu arī pienācīgu maksu par meitu kā nevainīgu līgavu.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.08.11 11:52:58
ok, paldies par šādu viedokli.
Kas ir deiterokanoniskā Jēzus Siraha grāmata?
sbfdád [58.186.165.201]
# Iesūtīts: 2023.10.11 07:39:50
Lieliska informācija. Man vajadzēja kādu laiku, io games lai to pilnībā saprastu
kevin [223.233.70.247]
# Iesūtīts: 2024.02.29 14:52:12
Your writing skill was amazing you briefly described your article thanks for this information
<a href="https://indown.io/reels">instagram reels download</a>
kevin [223.233.70.247]
# Iesūtīts: 2024.02.29 14:53:50
Introducing our instagram reels downloader Tool! Effortlessly save and enjoy your favorite IG reels offline. Copy, paste, and download. Enjoy instant access anytime, anywhere.https://indown.io/reels

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 36116