atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mācītāja atbildība
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2007.08.12 10:11:35
Jau ilgi domāju par 1. Kor. 11: 27. - 29. "Tad nu kas necienīgi ēd šo maizi vai dzer tā Kunga biķeri, tas būs noziedzies pie tā Kunga miesas un asinīm. Bet lai cilvēks pats izmeklējas, un tā lai viņš ēd no šīs maizes un dzer no šī biķera. Jo kas necienīgi ēd un dzer, tas ēd un dzer sev pašam par sodu, neizšķirdams tā Kunga miesu". (Citēts no 1905. gada izdevuma.)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2007.09.21 22:54:26
a_masiks 2007.09.18 17:56:26
Bet tad kāda jēga vispār iespringt par Vakarēdienu vai grēksūdzi etc, ja jau vienmēr ir iespēja PĒDĒJĀ brīdī visu vērst par labu čikiniekā?
Tu tagad vienkārši ņirgājies un pats to labi zini. Šo es nekad neesmu varējis saprast. Ir viena lieta ņirgāties par lietām, ko nesaprot, kas jau ir slikti, bet šeit pat ar nezināšanu vai pilnīgu neizpratni tevi nav iespējams aizbildināt.
Kāds tev labums no tādas apņirgāšanas? Vai tu kompānijas pēc varētu arī pakārties?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.22 02:31:01
a_masiks
Vēlos parādīt, ka kautkādi kristiešu ticības loģiskie pamati varēu būt muļķigi no loģikas viedokļa. Es tikai jūsu pašu loģiskos pieņēmumus saasināju un novedu līdz absuradm.
Iespējams, ka šis tas izklausās mujļķīgi, tomēr daudz muļķīgāk ir turēt par muļķīgu to, kas tūlīt nesaskan ar ierasto loģiku.
Tur jau tā lieta, ka pēdējā brīdī NEKO nevar nokārtot un vērst par labu, un tu to perfekti saproti. Tā ka ar loģiku šajā gadījumā arī nav problēmas. Var jau teoretizēt un izlikties par loģisku, bet tu pats zini, ka esi pārkāpis robežu un sācis stumt pilnīgi neadekvātu teoriju par kristīgo ticību. Priekš kam tev tas?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 10:02:25
a_masiks, ar to pēdējo brīdi ir prikols... tas var nepienākt tad kad tu to gribi... čista tu domā, vot tagad kad būšu uz miršanas gultas, tad lūgšu Dievu un nožēlošu!
Ir divi pitfāli šitai loģikai
1. Savu ķieģeli nedzird, var nepaspēt
2. Ir tāds Dieva sods - sirds nocietināšana - tb tas ir tad, kad Dievs tevi pamet pirms tu fiziski esi nomiris, tu nomirsti garīgi un cauri... A bet kā mēs noskaidrojām... GRIBĒT TICĒT ir oximorons, nevar cilvēks ar savu paša spēkiem uz Dievu ticēt, ja Dievs pirmais nerada šo ticību!
Tā kā... apdrošināšanas polisi arī uztaisīt "pēdējā brīdī" ir grūti! Ja tu taisi polisi un nākamā dienā māja nodeg, tad apdrošināšanas kompānija ir ļoti aizdomīga!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 10:17:23
a_masiks, kāpēc Brāķa darbs... vai tad, kad tu pārkāp Dieva baušļus, tu to dari "netīšām"? Dievs ir tāds pats taisnīgs kā sekulārās tiesas... pret nepieskaitāmajiem ir cita tiesa nekā pret tiem, kas skaidrā prātā grēko!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.25 10:29:15
a_masiks, a kā tu zini, ka Dievs to nespēj? Vienkārši Dievs to nedara, tas nav viņa pienākums to darīt. Žēlastība nav kaut kas, kas tev vai man pienāktos. Dāvanas nepienākās, tās tiek dotas no mums neatkarīgu iemeslu (ja vispār) dēļ! Tā ir tā izpratne par žēlastību un dāvanu, ko nespēj saprast neticīgais, jo viņa smadzeņu struktūrā tāds jēdziens kā - dāvana par velti ir "apaļš kvadrāts". Tā vecā labā multenīte par to ka viens otram puķītes deva ar vārdiem "Prosto Tak" nāk prātā!
Dievs tev neko nav parādā, tamdēļ ja tu ko no viņa saņem, tad tas ir par virsu tam, kas tev pienākas!
Dievs ir Kungs un Radītājs, viņš, ja grib, var imzmantot neticīgos kā uzskates līdzekli, kā instrumentus... (skat stāstu par Faronu)... ceru gan, ka tu neesi šis gadījums, vienkārši spītīgs vecs iesīxtējis vecis Nu bet no Sauliem sanāk vislabākie Pāvili, nekad nevar zināt, kad Dievs tevi apspīdēs!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.25 10:49:50
> Mulders
Ja tev ir 10 bērni, un 4 iedosi dāvanas, kaut arī tas nebija tavs pienākums, tad kā jutīsies atlikušie 6?
Ja nedot, tad nevienam, ja dot, tad visiem, ir pelnījuši vai nav. Vismaz cilvēki tā dara saviem bērniem.

Savukārt speciāli izmantot 2 bērnus kā uzskates līdzekli, sliktu paraugu citiem - par to vecākus var ielikt cietumā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 11:10:44
KarotesNav nezinu nezinu... ja viens no bērniem sāk lietot narkotikas, nodzerās, nopīpējas, nopišās līdz ārprātam un beidz savu dzīvi vēmekļu peļķē, tad tas gan ir ļoti sāpīgi Vecākiem, taču ja viņi par to klusēs un nemācīs citus bērnus tā nedarīt, tad viņi ielidos drīzāk ķurķī! Tb ir normāli, ja vecāki, lai arī ar sāpēm, bet bērnus pamāca ar atkritušā dēla piemēru!
Nu un es uzskatītu vecākus mazliet aptaurētus, ja viņi, piemēram, automašīnu dāvinātu gan pieaugušajam gudrajam dēlam gan dzērājam un pļēguram huligānam - jaunākajam dēlam!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 12:25:08
> Mulders
Bet tas bērns tak speciāli no tavas puses tiek "nocietināts", tu viņam nemāci par narkotiku briesmām, bet tieši otrādi, visādi veicini viņa pagrimumu, lai sanāktu uzskates līdzeklis citiem.

Tad tev nesanāk vairs automašīna kā dāvana "par velti", bet gan tāpēc, ka dēls ir pieaudzis un gudrs. Gatavs dāvanas izmantošanai.

Jāacerās, ka dāvna šai gadījumā ir ticība un spēja saprast ticību. Tas ir, dāvināta tiek spēja, nevis kaut kāds priekšmets, kura lietošanai jānobriest.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 12:30:11
KarotesNav,
bet tieši otrādi, visādi veicini viņa pagrimumu, lai sanāktu uzskates līdzeklis citiem.

Kur tu šito izraki?

Nocietināšana ir sekas jau notikušam faktam... tb tad kad bērns nodzerās, nopīpējas un ar savu pagrimumu sāk darīt pāri pat saviem brāļiem un māsām, tad pat vecāki var izmest tādu ārā no mājas... Tikai TAD notiek nocietināšana, kad viņš pats jau tāpat ir pagrimis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 12:53:25
> Mulders
Tāpēc, ka Dievs nocietina sirdi faraonam, nevis pats faraons sev.
Ja faraons sev nocietinātu sirdi, tad Dievam tur vairs nebūtu ko darīt - sirds jau cieta. Vai tad var divreiz izslēgt gaismu?

Sekojot šim piemēram - tu nocietini sirdi savam bērnam.
Izmešana no mājas jau nav bērna sirds nocietināšana. Viņa sirds paliek, kāda bijusi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:01:16
KarotesNav, un atkal nepareizi... sākumā Farons pats nocietinājās savā sirdī, Dievs tikai pēc tam to darīja... pārņēma "iniciatīvu".

Tā kā tava loģika nepareiza!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:04:48
> Mulders
Vēlreis - kāda jēga vēlreiz izslēgt jau izslēgtu gaismu? Ja farons savu sirdi bija pats nocietinājis, tad ko tur Dievs varēja vairs vēl vairāk nocietināt?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:05:19
KarotesNav, izraut korķus, lai nevar vairs ieslēgt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:07:58
> Mulders
A kāpēc? Varbūt viņš gribēja laboties un slēgt gaismu atpakaļ! Tā viņam atņēma šo iespēju.
Savukārt, ja viņš negribēja, tad nav jēgas skrūvēt korķus ārā.

Iznāk, ka Dievs atņēma faraonam pēdējo iespēju laboties!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:15:42
KarotesNav, pareizi... tas arī ir sods... atņemt iespēju!
Dāvanas odnako ir tādas lietas, ko var arī nedot un atņemt... ja farons Dieva doto dāvanu izmet mēslainē, tad viņš vairs nevar pretendēt uz to, ja Dievs to paņem prom un arī pēc tam ja farons to meklētu, vairs neatrastu!

Tā arī ir dāvanu "privilēģija" tās dod par brīvu, un ja no tām asakās, tad tās var paņemt prom bez kompensācijas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:27:44
> Mulders
Ja tu dāvanu izmet miskastē un pēc tam atjēdzies un ej tai pakaļ, tad es kā dāvinātājs tikai par to priecāšos. Jo tu esi izaudzis, pāraudzinājies. Tas taču ir labi.
Kāpēc ņemt dāvanu nost pavisam? Aiz iedomības - kā šis tā, MANU dāvanu drīkstēja izmest?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:33:58
a_masiks
Tev nav taisnība. Var nokārtot. Un TU pats to labi zini.
Atgādināt fabulas par muitniekiem, zagļiem, slepkavām?
A ja Tev taisnība - tad kāda mārrutka pēc mācītāji vazājas pie ieslodzītajiem cietumā? Hohmas pēc pieņem grēksūdzi pirms nāves sprieduma? Tā ir tāda paņirgāšanās par cietumnieku? Pēdējais pirmsnāves uzmetiens? Tjip - pirms tevi nošaujam vēl pēdējo reizi izčakarēsim?
A ko dara armijas mācītāji???? Kāda vellla pēc viņi māžojas? ...

Šķiet, tu iedomājies ka pēdējais brīdis ir dienām un stundām garš, tāpēc uz šo iedomu pamata vari man braukt virsū. Pasaki man, kāpēc neviens mācītājs vai kapelāns nav klāt tajos simtos un tūkstošos nāves gadījumu, kad ar letālu iznākumu notiek auto un visādas citādas avārijas utml. ?? Minūtes vai sekunžu jautājums - lūk, tas ir pēdējais brīdis, par ko es runāju un tu nezini, kad tas pienāks. Tāpēc visi mācītāji par to runā un rīkojas, lai cilvēks zinātu, ko darīt un kā gatavoties šim brīdim, lai nāve viņu nepārsteigtu un viņam nekaitētu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:34:52
KarotesNav, neticu ka praksē tu priecājies par tām dāvanām, kuras tu esi dāvinājis, bet dāvinātājs tās ir izmetis mēslainē...
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2007.09.25 13:41:03
a_masiks
Nu, nu... saki, ka pēdējā brīdi neko nevar par labu vērst? Lai nu tā būtu! Aizej uz cietumu un acīs šiem tā arī pasaki!!! Aizej uz LBS un to karavīriem acīs pasaki. Tad gan veiglas tev smiltis... /vismaz es viņu vietā sistu ilgi un akurāti.../
Tad tu esi mīkstais. Cik daudzus tu jau esi sitis ilgi un akurāti, nesaprazdams, ko tie grib pateikt? Vai varbūt saprazdams un negribēdams atzīt? Un piedot nespēdams? Es zinu, cik ļoti tracina, kad kāds tev uzrāda netaisnību tevī. Un cik ļoti tad padodas sišana, un kāds atvieglojums - tas, protams, pierāda, ka tev taisnība...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.25 13:51:24
> Mulders
Es esmu ierobežota būtne, kas mēdz kļūdīties un kam dažkārt emocijas pārsit veselo saprātu. Tomēr es to nožēloju, un saku, ka pareiza rīcība būtu neapvainoties par manas dāvanas saņēmēju, bet priecāties, ka viņš attīstās.

Tas ir līdzīgi, kā mazuli baro ar putru, bet šis negrib ēst. Tāpēc jau nemetīšu putras bļodiņu prom un nenocietināšos. Sīkais taču nesaprot, ko pats dara.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 9033