atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mācītāja atbildība
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2007.08.12 10:11:35
Jau ilgi domāju par 1. Kor. 11: 27. - 29. "Tad nu kas necienīgi ēd šo maizi vai dzer tā Kunga biķeri, tas būs noziedzies pie tā Kunga miesas un asinīm. Bet lai cilvēks pats izmeklējas, un tā lai viņš ēd no šīs maizes un dzer no šī biķera. Jo kas necienīgi ēd un dzer, tas ēd un dzer sev pašam par sodu, neizšķirdams tā Kunga miesu". (Citēts no 1905. gada izdevuma.)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.12 10:14:36
Zinu dažus mācītājus, kuri ļoti centīgi kontrolē ikvienu, kurš nāk pie vakarēdiena. Cik lielā mērā tas saskan ar šo Pāvila nostādni? Te uzreiz izslēdzu gadījumus, kad kāds ir izslēgts smagu grēku dēļ no draudzes kopības. Cita starpā, ja tāds atnāk uz citu draudzi, kur mācītājam nav ne jausmas par to, vai tomēr arī neiestājas pašas personas atbildība?
Briinumsons [87.110.2.177]
# Iesūtīts: 2007.08.12 11:09:25
Tas nozīmē , ka tie "daži mācītāji" visiem liek iet pie grēksūdzes kā mums katoļiem, bet papildus vēl izsniedzot izziņu un pie komūnijas atprasot ??? jocīgi sanāk , bet kā tad citādi to izdarīt ???
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.13 23:08:03
kādos gadījumos mācītājam ir jāneatļauj kādam piedalīties pie sv. Vakarēdiena un kur tas pamatots Rakstos? Es gribētu tā rīkoties, bet tā problēma jau tāda, ja cilvēks nav pieķerts pie rokas tādā aizlieguma gadījumā, kā lai to zin darīt?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.13 23:16:06
kaut... ja būs necienīgi, tad tev ir drošs aizstāvis Dievs - saslimsi vai nomirsi. Domājams, ka vispirms būs godīgs brīdinājums... teixim sirdsapziņas pārmetumi... Vai tad Gars būtu tevī apklusis?
Skaic, ja mācītājs par kādu zin, tad viņš var izkontrolēt... a ja draudze milzīga? Tīri praktiski? Izziņās izsniegt... nafig? Kā jau teicu, ja kāds sevi pārbaudīs, tad mācītājam galva nesāpēs, a ja kāds grib šmaukties, nu kuru tad šis piečakarēs... mācītāju? Tak ne jau pret mācītāja miesu un asinīm tāds grēkos!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.14 01:51:16
kaut..

Es Tev varu piekrist, bet tādas lietas laikam vispār attiecas uz tādu gadījumu, kad Pāvils raksta, ka ar tādu brāli, kurš saucas brālis, tev nebūs pat ne ēst.
Formulēsim jautājumu savādāk: Vai mācītājs ir atbildīgs par to, ja kāds bauda vakarēdienu necienīgi?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.14 08:08:17
Šis jautājums ir diskutāts jau kādā citā tēmā. Es domāju, ka mācītājs, uzņemoties atbildību par dievgaldnieka cienīgu vai necienīgu Vakarēdiena baudīšanu, uzņemas pārāk lielu, cilvēcīgi nepanesamu nastu un atbildību. Protams, ja grēks ir visiem skaidri redzams un zināms, tad mācītāja pienākums laikam būtu šādu cilvēku atraidīt. Bet tad rodas cita problēma: grēku saraksts un pierādījumi...
Vikentijs
# Labojis Vikentijs: 2007.08.14 19:37:50
Labdien, draugi.
Man arī ši diskusija ir interesanta un es varu padalīties savām domām. Manā draudzē viesi no citām draudzēm nereti piesakās pie mācītāja un pabrīdina, ka ņems daļu sakramentā. Kad daudzāk cilvēku un svešo, mācītājs pirms euharistijas pasaka, kas drīkst baudīt, bet citiem dod iespēju saņemt svētību. Izlasīju Pāvila vārdus un saprotu, ka viņš liek pie sirds būt piesardzīgiem sakramenta baudītājiem, ne dalītājiem. Mācītājs ir atbildīgs savu iespēju robežās.
Kaut.. Tu interesanti raksti kaut kā, a no kādas draudzes (protams, ja tas nav konfidenciāli) Tu pati esi? Tev izteiksmes veids tāds neparastīgs.
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.14 20:23:17
" Tad nu kas necienīgi ēd šo maizi vai dzer tā Kunga biķeri, tas būs noziedzies pie tā Kunga miesas un asinīm. Bet lai cilvēks pats izmeklējas, un tā lai viņš ēd no šīs maizes un dzer no šī biķera. Jo kas necienīgi ēd un dzer, tas ēd un dzer sev pašam par sodu, neizšķirdams tā Kunga miesu".
Cik bieži, ja vispār dzirdat šo raksta vietu no sava draudzes mācītāja? Tā tad ir mācītāja atbildība Dieva priekšā, bet viss pārējais katra paša ziņā.
Vikentijs
# Iesūtīts: 2007.08.14 21:32:33
Andis Atvars [84.237.164.149]
Es to dzirdu no draudzes gana apmēram divas reizes gadā, jo sprediķa tematika ar to saistās un svētkos, kad daudz baznīcā nācēju un visus aptaujāt nevar. Tad draudzei mazai kā sektei jābūt, lai mācītājs visus zinātu un atpazītu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.14 22:48:32
kaut... nu redz kāda tu gudra, a par blondīni maskējies
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.15 10:40:55
Mulder, es tikai gudrajiem esmu tapusi kā gudrā... blondajiem esmu tapusi kā blondā... kaut patiesībā neesmu ne gudra, nedz blonda

un daudzreiz cilvēkiem jāliek pašiem domāt ... un atrast...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.09.17 19:31:12
Kas notiek ar grēksūdzes noslēpumu, ja mācītājs kādu nelaiž pie Dievgalda dievkalpojuma laikā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 23:16:37
Zaurs ???
Balss
# Labojis Balss: 2007.09.18 00:01:59
Mulders
Ko nesaproti?... Ja jau mācītājs, balstoties uz grēksūdzē atklāto un redzot, ka šī cilvēka dzīvē nekas nav manījies, viņu nepielaiž pie Dievgalda, tad taču visiem apkārtējiem melns uz balta skaidrs, ka TUR KAUT KAS IR!
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.18 00:57:34
Dīvaina kaut..
Ja kāds nāk uz grēksūdzi un teiksim, izstāsta mācītājam savus konkrētos grēkus, bet nepiekrīt mācītājam, ka tie jānožēlo un no tiem jāatsakās, bet tad tomēr grib nākt pie Dievgalda, tad nu gan laikam mācītāja pienākums ir viņam/viņai to atteikt. Vai tas tad ir savtīgs vai ļaunprātīgs motīvs? Nenožēlojuša un neatgriezīga grēcinieka nepielaišana pie Dievgalda?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 10:13:08
Balss, nu bet logjiski... tak greeksuudzes nosleepums netiek taa atklaats! Tachu nepielaist pie Vakareediena imho var tikai peec exkomunikaacijas, a tas jau nav nosleepumains notikums, tas notiek visas draudzes priekshaa, kad visi zin!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 10:13:38
Ctulhu, vienkārši nedod
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:09:07
Svilpaste, lab ka Kristus tomēr gāja pie maukām kāmēr visi "taisnprātīgie" stāvēja ārā un sprieda kāds šis ir Samarietis!
neizpratne [87.99.76.195]
# Iesūtīts: 2007.09.18 15:42:52
Vai tad pie grūksūdzes neiet grēcinieki? Kā var nelaist pie Vakarēdiena, ja es savus grēkus nožēloju, krītu sava nespēka dēļ atpakaļ grēkā un atkal nožēloju? Kur Rakstos ir teikts, ka par atkārtotu grēka izdarīšanu nedrīkst laist pie Dievgalda? Kā tad lai es saviem spēkiem l tieku galā, ja man liegta Kristus palīdzība? Nu nesaprotu.....
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 15:54:02
... dota par jūsu grēkiem!

Vai tad mēs nesaņemam grēku piedošanu Vakarēdienā? Tad kurš ir tiesīgs to liegt?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 16856