atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par garu liturģiju un garām lūgšanām
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.30 13:20:13
Jau diezgan sen gadās baznīcā dzirdēt komentārus par kāda mācītāja garajām, lēni teiktajām un plaši aprakstošajām draudzes lūgšanām, kuru laikā sāk sāpēt ceļgali tā, ka nemaz vairs nedzird, ko lūdz, tikai gaida, kad viņš reiz beigs...
Tāpat garā liturģija ar daudziem dziedājumiem dažkārt nogurdina, liekas nesaprotama un aizēno visu pārējo - lasījumus un sprediķi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.22 22:08:11
gadījums iz dzīves saistībā ar ērģelēm: viens profesionāls jauns ērģelnieks aizbrauc uz ļoti dziļiem laukiem un apmeklējot baznīcu pajautā vai drīkst uzspēlēt ērģeles? Tantiņa saka drīkst! Bet tad pienākusi klāt un saka: Vai tad šitā drīkst ar kājām pa instrumentu... ??? Un šis varētu būt tas gadījums,kur ēŗģeles nespēlē, jo cilvēki nedzird viens otru!!!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.08.22 22:17:47
kaut..

Labāk nesāksim ērģeļu spēles un kopšanas tēmu, tad es varu uzsprāgt! Šī nu reiz ir tā sfēra, kurā valda pilnīga tumsonība, un ne vien dziļajos laukos, bet nereti arī Latvijas metropolēs!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.22 22:20:36
Jāni K! Man tikai pēc Tevis teiktā ienāca prātā tas atgadījums -smieklīgs!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.22 22:21:21
Nja... tā gan bija..
(atdzīstos,ka pa dienu man bieži ir dalīta uzmanība, tāpēc varu sarunāt DAŽREIZ visādas muļķības, bet ja gadās vakarā ienākt te, tad bieži brīnos pati par sevi) bet ja sakāmais gadītu līdz vakaram, tas būtu aizmirsies piedošanu, ka izraisutādas nekārtības, bet centīšos būt uzmanīgāka

Es neatceros kur bet pirms kādiem gadiem lasīju par dievkalpojumu, kurā tika nosodīts šis ārišķīgās lietas... mēs te varam runāt rinķī apkārt... bet vai kāds var pamatot dievkalopjuma kārtībā šīs ārišķīgās lietas ar kādu citātu no kādas grāmatas,kur tās tiktu atbalstītas (izņemot Katoļu katehismu vai citu konfesiju grāmatām)
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 20:03:48
>Jānis Kalniņš
Zaurs domā līdzīgi, kaut gan ir tikai trompeti mācījies skolā.
Bet par ērģelniekiem... man šķiet, ka viņi/as par maz novērtētrēti mūsu Baznīcā, viņiem netiek ļauts darboties neatkarīgi un brīvi vadīt draudzes dziedāšanu.
Jo ne velti ir latviski sakāmvārds - sadziedājušies. Kopīgi dziedot, vienotrā klausoties, ļaudis sāk sadraudzēties un būt kopībā, ko nevar tik vienkārši izjaukt. Bet to var panākt tikai tad, kad 1) ļaudis no savas balss nekautrējas (dziedāt var iemācīt visus) un 2) viņi saprot, ko dara.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.08.23 21:57:21
Zaurs

Tas gan pareizi, kā iepriekšējais runātājs teica!

Starp citu, dziedāšana tā ir vispārēja problēma. Un man šķiet, ka tur liela vaina jāuzņemas tām trokšņu mašīnām. Es atceros, kā manā bērnībā mēs svinējām dzimšanas dienas, Jāņus un citas svinības ģimenes dārziņā. Tur, saprotams, nebija elektrības. Bet mēs visu laiku dziedājām. Skaidrs, ne jau tās tikumīgākās dziesmas, bet dziedājām. Tagad ja jauniešu kompānijā kāds ierosina uzdziedāt, tad uz viņu bieži raugās kā uz ķerto vai no Mēness nokritušu.

Šogad Mūzikas Akadēmijā neesot iestājies neviens ērģelnieks. Nav brīnums, jo zinu vairākas vietas, kur profesionāls ērģelnieks ir bez darba, bet dievkalpojumos spēlē kāds ar 2 pirkstiem. Citur profesionāļi spēlē tik vien sava prieka pēc, jo maksāt tiem nemaksā. Redz, mācītājam esot jāgatavojas sprediķim, bet ērģelniekam nē, tālab ērģelniekam jāmaksā tik par to stundiņu baznīcā - piečuks stun`da tokš pietiek!
Zinu arī tādu draudzi, kur mācītājs saņem 1200 ls, bet ērģelnieks (visai profesionāls!) - 20 Ls mēnesī. Vot tā lūk!
draudzes revīzija [81.198.156.95]
# Iesūtīts: 2007.08.24 12:02:49
Jāni Kalniņ! NEVIENĀ draudzē mācītājs nesaņem tik daudz kā Tu saki (ja neskaita ienākumus no citurienes- kādi ir pat Tev- 70% Zviedrijas tirgu un 30% Latvijā, kā raksti citviet) un Tevis pieminētajā draudzē ērģelnieks saņem krietni vien vairāk, tikai neuzrāda šos ienākumus un taisa klačas. (Arī visai profesionāli.) šeit izr līdzīgi, ko Tu jau citviet saki par mācītāju ienākumu nedeklarēšanu un ērģelnieku patieso ienākumu neuzrādīšanu tikpat labi, ja vēlies.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.25 19:00:30
Nu sorry, varbūt man nav pati pēdējā informācija. Ja tas tā nav, kā rakstīju, tad tas ir tikai iepriecinoši un atvainojos, ja esmu kādu apvainojis.

Tad uzdošu jautājumu: Cik būtu jāmaksā profesionālam augstāko izglītību ieguvušam ērģelniekam un vai draudzēm tādi vispār vajadzīgi?
Cecīlija
# Iesūtīts: 2007.08.25 19:19:44
Manuprāt profesionālam ērģelniekam būtu jāmaksā 500 LVL mēnesī. Un arī tas nebūtu nekas graujoši liels...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.25 19:24:13
Nezinu Jāni kur Tu dzīvo.. tajās draugu kompānijās kur es apgrozos raujam vaļā visādas dziesmas, ka otrā dienā balss nav un zini pasaulīgas ar mēdz būt tikumīgas...!!!

nja.. cik zinu parasti mācītājiem maksā atkarībā no ģimenes lieluma un no nodarbošanās (protams par to lemj draudze)...
cik man zināms Rīgā pāris draudzēs ērģelnieks saņem no 10 - 20 Ls par dievkalpojumu!!
bet vispār mūziķus latvijā neciena... tāpēc arī raujas uz ārzemēm, kur tiek novērtēti finansiāli... zinu ritīgi talantīgus 2 jaunus baznīcas mūziķus, un protams dzīvojās pa ārzemēm, dēļ tā ka Latvijā mūziķus neciena... bēdīgi!
jānis
# Labojis jānis: 2007.08.25 23:11:40
Nedomāju kad ir pareizi nosaukt ciparu - cik jāmaksā mācītājam, mūziķim, utt. nepieciešami vērtēšanas kritēriji un alga jāpiesien kādam lielumam, vai tas ir iztikas minimums, vai inflācija...
Profesiju klasifikatorā http://www.lm.gov.lv/?sadala=709 var redzēt līdzīgu profesiju līmeņus. Un tad arī uz šo vajadzētu tiekties.
Domāju, kad lielajām draudzēm varētu būt pat tāda kā misija maksāt algu vienam profesionālam mūziķim. Bet priekšroka noteikti mūziķim ar aicinājumu kalpot. Svarīgs un nozīmīgs ir jauno mūziķu atbalsts, kuri nejūtot atbalstu no draudzēm vienkārši pazudīs pasaulē. Šeit mācītāji sevišķi no mazajām draudzēm kuriem ir mazāka slodze savu iecirkņu ietvaros varētu piesaistīt organizatorus rīkot apjomīgus evaņģelizācijas pasākumus, ar jauno mūziķu piedalīšanos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 170 , pavisam kopa bijuši: 2046