atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir Baznīca?
lēnprātīgais
Iesūtīts: 2010.06.07 18:29:21
"Definēt Baznīcas jēdzienu ir tikpat grūti kā definēt jēdzienu Dievs, cilvēks, dvēsele, dzīvība..." - Edgars Rumba.

"Paldies Dievam, to zina septiņus gadus vecs bērns, kas ir Baznīca," - Mārtiņš Luters.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Pagris
# Iesūtīts: 2010.06.10 14:26:48
godwit Tas, kā septiņus gadus vecais bērns definēja Baznīcu, vairāk atbilst dievkalpojuma definējumam: "nekas cits, kā vien, kad mūsu Kungs runā uz savu draudzi Vārdā un tā viņam atbild dziesmās un lūgšanās" (ML - citēts pēc "Dievkalpojumu kārtības" ievada.)
"Baznīca māca, ka ir viena svēta visos laikos pastāvoša Baznīca. Baznīca ir svēto draudze, kurā pareizi māca Evaņģēliju un pareizi pārvalda sakramentus." (Augsburgas TA, VII artikuls) Jāatzīst, ka tās gan ir Baznīcas pazīmes nevis definīcija - kas ir Baznīca.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.06.10 16:09:53
Kas ir baznīca? Kādas gan varētu būt problēmas šajā jautājumā? Baznīca ir
1) vieta, kur džentlmeņi, kas nekad nav bijuši debesīs, stāsta pasaciņas tiem, kas nekad tur nenokļūs (Menkens);
2) tur, kur pastiepta roka vienmēr sastop palīdzīgu roku, pati ir vienmēr gatava palīdzēt (Raskins).
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.06.10 18:03:42
Jā, jā, Baznīca vēl ir vieta, uz kuru nebaznīcēniem projicēt savas ilgas par to, kādai, viņuprāt, jābūt baznīcai.
Viņi gribētu to kā sociāl liberālu sabiedrisku kustību...
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.10 21:02:36
Pagris
Kā nu puika atbildēja, tā atbildēja. Katrs, kam ir 7.gad. vecs bērns var mēģināt notestēt Lutera tēzi. Man gan šķiet, ka Luters bija domājis bērnus, kas ir iemācījušies no galvas mazo katehismu. Tajā gan nav atrodama Baznīcas definīcija vienā teikumā, bet visu mācibas gabalu summa definē to kas ir Baznīca.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:07:16
Pagri!
"tās gan ir Baznīcas pazīmes nevis definīcija - kas ir Baznīca"
lasu svešvārdu vārdnīcā (Rīga: Liesma, 1978, 134.lpp. sorre, pa rokai nav jaunākas): "Definīcija [lat. definitio, noteikšana] - jēdziena satura, priekšmeta būtisko pazīmju īss formulējums."
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:10:59
godwit!
Jau rakstīju, pirms te kaut kas nobruka. Puika atbildēja labi un pareizi. Teoloģija (un te es pārfrazēšu senu gudrību) ir zinība, kur zilonis peldās un jērs nenoslīkst
Tā arī ir mana kritika Rumbam, ka viņa teoloģijā ne tikai viens vien jērs noslīks. To nevar īsti pārmest Luteram, tā arī ir atšķirība stapr šiem 2 kungiem.
Protams, Rumbam ir vieta pirms II PK laika LV baznīcas vēsturē, bet ārpus šauras viņu apjūsomojošas grupiņas ietvariem un baznīcas vēstures interesentiem, viņš nekad nebūs [kristīgi] populārs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:11:59
Mīļie teologi, bet kas mainītos, ja izdotos nodefinēt, kas ir Baznīca? Nokristu šī kā Ineša ezers no debesīm uz zemes?
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:34:14
Aivars
Nokritīs jau tā pat, arī bez mūsu definēšanas (Atkl. 21:10)

Mainīsies vienīgi tas, ka lēnprātīgais, kļūs pavisam lēnprātīgs, un neuzdos vairs glupus jautājumus (joks)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:37:59
godwit
Tevī kaut kāds rūgtums jaušās. Vai ir kas tāds, ko neizsaki?
godwit
# Labojis godwit: 2010.06.10 22:42:41
Aivars
Vai tiešām? Neko rūgtu nebiju domājis. Vienkārši esmu mazliet pārstrādājies.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:44:01
Atpūties! Ko lai saku? Dievs jūtas labi un vēl Tev to pašu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:53:34
Aivars
Paldies brāl!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.10 22:58:32
godwit
Turās!
Pagris
# Iesūtīts: 2010.06.10 23:28:04
godwit Mani patiesībā sajūsmina tas, kā puika atbildēja. Reizēm mans piecgadīgais arī dāvā dažas tādas pērles, ka taisni jābrīnās. Stāstīts jau viņam tiek un dievkalpojumi ir viņa svētdienas neatņemama sastāvdaļa, bet kā viņš reizēm pasaka...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.06.10 23:46:32
Aivar!
"Mīļie teologi, bet kas mainītos, ja izdotos nodefinēt, kas ir Baznīca?"
Teoloģijai ir divas principiālās daļas. Dievišķā daļa mums ir zināma tikai par tik, par cik Dievs to atklājis Rakstos, visbiežāk valodā, ko spējam tikai daļēji uztvert. Savukārt, cilveciskā daļa, kas Rakstos ir daudz detalizētāka un mums uztveramāka, ir reizēm saprotama arī ar Rakstos meklējoša kristieša prāta un pieredzes palīdzību.
Baznīcā ir lietas, kuras nav īsti aptveramas, kā baznīca ir "Kristus miesa", vienlaicīgi svēta un grēcīga, utml. Tomēr, ir lietas, kas ir ļoti viegli aptveramas, proti, baznīca ir Kristum ticīgie. To arī vienkāršos vārdos pasaka Luters. Te nav nekāda spriedelēšana nepieciešama.
Protams, jo vairāk risina baznīcas jautājumu, jo vairāk aspektu, bet pamats ir vienkāršs. Par to arī es runāju.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.11 09:10:18
Voldemārs
Tātad nav ko satraukties par Baznīcas definīcijām, meklē Kristu un Baznīcu pats piedzīvosi, tā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.11 09:34:30
Aivars, taa vish i... meklee Kristu un Bazniica kaut kur turpat apkaart gozeesies...
Anette
# Iesūtīts: 2010.06.11 13:14:07
Jošs Mulders

Viedi vārdi.... Mana izpratne līdz šim par Baznīcu bija kā tam septiņgadīgajam zēnam.Apmēram. Pateicos par apskaidrību
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.11 13:43:40
... jo kur ir Kjeenjinjsh, tur arii jaabuut vinja Kjeeninjvalstij...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.06.11 23:24:14
Aivar!
"Tātad nav ko satraukties par Baznīcas definīcijām, meklē Kristu un Baznīcu pats piedzīvosi, tā?"
Tā jau sanāk. Tikai, ir labi ņemt vērā pazīmes, pēc kurām šādu baznīcu, kurā sludina Kristu, var atrast
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 32903