atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir Baznīca?
lēnprātīgais
Iesūtīts: 2010.06.07 18:29:21
"Definēt Baznīcas jēdzienu ir tikpat grūti kā definēt jēdzienu Dievs, cilvēks, dvēsele, dzīvība..." - Edgars Rumba.

"Paldies Dievam, to zina septiņus gadus vecs bērns, kas ir Baznīca," - Mārtiņš Luters.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.06.07 18:30:50
Kā jūs saprotat Baznīcu - vai kā latviešu teologs Rumba, vai kā Baznīcas reformators Luters?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.07 18:37:52
Baznīcu saprotu un uztveru kā konfesijās nesadrumstalotu veselumu - visu ticīgo kopumu ar Kristu kā Baznīcas galvu. Tik vienkārši
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.07 18:44:12
Es runāju par Kristum ticīgajiem, tikai un vienīgi.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.06.07 19:14:42
lēnprātīgais
Kur tad Lutera definīcija? No kurienes šie citāti, atsauces lūdzu. Luters ir no Šmalkaldes artikuliem, bet Rumba?
Lai kā es cienu Rumbu, ja Tun nevari pateikt, kas ir baznīca, tad diez vai Tavu spriedumu pamatā ir Raksti
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.07 20:40:14
Voldemārs
Pavaicāju savam 7. gadīgajam dēlam, kas ir Baznīca? Viņš daudz nedomājot atbildēja: Baznīca ir tur, kur lūdz Dievu un dzied dziesmas. Un tā tas arī ir. Bet tas vēl nav viss. Kad viņš izaugs par „Rumbu”, tad būs uzzinājis daudz vairāk par to, kas ir Baznīca. Redzi, nav tik vienkārši visu, ko var zināt par Baznīcu satilpināt vienā teikumā. Liekas to arī Rumba bija domājis. Nebūtu labi uzskatīt, ka Rumba nezin, kas ir Baznīca. Viņš par to ir sarakstījis disertāciju un vairākus citus darbus.
Ja man prasītu, kas ir baznīca, tad droši vien atsauktos uz Mt.16:16 un uz Ef. vēstuli. Baznīca ir ļaudis, kas par Jēzu saka tā: "Tu esi Kristus, dzīvā Dieva Dēls." Baznīca ir Kristus miesa, un tās galva ir Kristus. Bet vēl ir rodamas skaistas definīcijas citās Rakstu vietās, arī baznīctēvu darbos, kā arī jautājumi, kas definē baznīcu, kā esošu jau pirms pasaules radīšanas utt. Tāpēc nevajadzētu steigties Rumbam pārmest Rakstu nezināšanu. Viņš vienkārši daudz zin
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.07 20:59:47
A taisnība ir abiem...

Viens runā par definēšanu, otrs vienkārši par pateikšanu!

Tas ir līdzīgi kā ar jēdzieniem "cilvēks" "dzīvība" un vēl vesels lērums dažādu jēdzienu... Tas ir kā sakot - es to nevaru definēt, bet pazīšu līdzko to ieraudzīšu!

Ne visu var definēt formāli... jo definēšana pati par sevi ir visai formāls process, kas uzliek konkrētas prasības un ierobežojumus definējamajam jēdzienam... Baznīca ir citādāks jēdziens.
rainars
# Iesūtīts: 2010.06.07 21:21:12
Brāļi un māsas gribas paprasīt kur ta te paliek to vārdu vienkāršība par korunā Pāvils 1.kor.2:1 Un tā arī es, pie jums nākdams, nenācu ar augstu valodu vai gudrību, nesdams jums Dieva liecību.
2 Jo es jūsu starpā negribēju neko citu zināt kā vien Jēzu Kristu un to pašu krustā sistu.

Ir jau dzirdēts ka baznīca cēlies, kaut kādā veidā ,no grieķu vārda eklezia kas nozīmē izaicināšanu un līdz ar to baznīca ir visu( no pasaules) izaicināto kopums.Nu tā ne visai veikli latvju mēlē sacīts, bet nu kā ir tā ir.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.06.07 22:20:11
Voldemārs

Rumbas citāts ir no viņa doktora disertācijas. Savā atziņā par baznīcu viņš, acīmredzot, iespaidojies no lielajiem domātājiem, kas bijuši spiesti atzīt, ka zināšanu dziļums viņiem atklājis to, cik patiesībā maz viņi zina.
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.07 22:49:23
kāpēc kristieši Dievu nelūdz sinodēs sinagogās? tur taču Jēzus sludināja.

un vai ir kāda atšķirība?
ROME_ [87.246.143.18]
# Iesūtīts: 2010.06.07 22:59:21
pich_ Sinodēs lūdz gan, nelūdz sinagogās
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:04:49
nezinu, kas ir E. Rumba, bet pieļauju, ka, ja cilvēkam eksistē tikai viena konfesija kā pareizākā, tad var būt problēmas ar jēdziena baznīca definēšanu
incognito
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:09:23
pich_
Domāju tāpēc, ka Jēzus aizliedza lūgt Dievu sinagogās un vispār publiskās vietās:

Un, kad jūs Dievu lūdzat, nedarait tā kā liekuļi, jo tie mēdz sinagogās un ielu stūros stāvēdami Dievu lūgt, lai ļaudīm rādītos. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga. Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev. (Mat.6:6-7)
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:24:03
incognito
tak rakstu vieta ir par liekulību nevis to, ka lūgt var tikai slepenībā.
incognito
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:34:30
Adonika
???
Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā;

Vai tad tie nav Evaņģēlija vārdi?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:39:18
incognito
Tas ir par personīgo lūgšanu. Bet tā nav vienīgais lūgšanu veids.
incognito
# Labojis incognito: 2010.06.09 18:41:59
Adonika
Nu, Tu jau izsakies kā Juris Rubenis... viņš šo vietu attiecina uz klusuma meditāciju.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:50:46
incognito
Rubeni neesmu dzirdējusi, bet manuprāt tur ļoti skaidri redzams, ka runa ir par personīgajām lūgšanām - ikdienas sarunas ar Dievu. Tai pat laikā palasot tālāk vēstulēs var gana redzēt ka kristieši regulāri sanāca kopā lai lūgtu kopīgi.
incognito
# Iesūtīts: 2010.06.09 20:19:22
Atgriežoties pie tēmas - man liekas, kristīgā kontekstā baznīca ir visu to cilvēku kopums, kas nonāks/nonāk/ir nonākuši debesu valstībā. Tā ka ei nu sazini, kuri tie būs, tad drīzāk taisnība ir Rumbam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.09 20:55:04
problēma definēt jēdzienu izaug no tā, ka jēdziens pats par sevi aptver ļoti plašu jēdzienu lauku un nozīmju mākoni...

Tas tāpat kā mēģināt definēt dzīvības jēdzienu... tu nodefinē vienu aspektu, bet nocērt ar to citu, mēģinot paturēt abus, tev definīcijā iesprūk kaut kas, kas nemaz neatbilst...

Pareizi teica imo mūsu pašu viens mācītājs - Baznīca ir noslēpums... Ar pakaļu visi zin kas tas ir, bet ar galvu nenodefinēsi (šo pēdējo jau Mulders saka)
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.09 21:48:24
THE CHURCH AS SACRAMENT
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 35 , pavisam kopa bijuši: 15471